Šta je novo?

Frontier kucista?!

wilenjak

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2008
Poruke
90
Poena
309
Interesuje me kakva ste iskustva imali sa Frontier kucistima... Konkretno mislim na modele Shinobi i Wizard jer se razmisljam da kupim jedno od ta dva. Mnogi ce reci da je bolje da uzmem Cm ili Tt ili tako nesto ali to je ipak sasvim drugi cenovni rang kao naravno i sto se kvaliteta tice.. Naravno kao i svugde i ovde vazi pravilo "koliko para toliko muzike" :)

Shinobi Vs. Wizard
 
Interesuje me kakva ste iskustva imali sa Frontier kucistima... Konkretno mislim na modele Shinobi i Wizard jer se razmisljam da kupim jedno od ta dva. Mnogi ce reci da je bolje da uzmem Cm ili Tt ili tako nesto ali to je ipak sasvim drugi cenovni rang kao naravno i sto se kvaliteta tice.. Naravno kao i svugde i ovde vazi pravilo "koliko para toliko muzike" :)

Shinobi Vs. Wizard

Kod mene je Wizard i ne mogu se požaliti!
 
Znam da lim nije cemu ali za moje potrebe trebalo bi da je Ok... A sto se napajanja tice ono mi je sasvim nebitno jer imam svoje tako da ce kinez koji dodje uz kuciste skupljati prasinu ili ce na bench pa koliko vati toliko para ;)
Jel' ima neko Shinobi pa da mi kaze kakvo je kuciste?
 
sto se tice frontier kucista tice, ja sam jedan od onih koji se redovno povredjivao od ivica istog :S:
a drugo, koliko sam imao prilike da saznam firma koja ih uvozi ima obicaj da prelepi nalepnice na samim napanjima i time lazira jacinu istog :mad:
u istoj cenovnoj klasi su i blueberry kucista/napajanja koja ispunjavaju deklarisano, nisu krvozedna i lepo izgledaju :D
 
^malopre sam u ruci drzao frontier 550w, duplo je lakse od mog starog Blueberry-a od 450w :D
Znam jednu firmu koja je zbog silnih reklamacija na frontier, prestala da radi sa istima..sada drze samo Blueberry...


Dajem glas za shinobi jer sam nasao podatak da kuciste ima nepunih 7kg, znaci da nije najklasicniji kinez :)

Ali mislim da je za 3500 hiljade (200din vise od Shinobi-ja) daleko bolji izbor Xigmatek Assgard :)
 
Poslednja izmena:
@Goth - E sad si me ti poljujao sa ovim Xigmatekom :D Svidja mi se ova crna unutrasnjost... Jel' znate mozda jos neko kuciste u ovom cenovnom rangu a da je black inside?! :)
 
Imam ja Wizzarda na sekundarnoj konfi. Za te pare je ok, doduse ja sam ga platio 2400. Imas jedan kavez za hardove, do tri staju i na njemu napred slot za 120mm i filter za prasinu. Taj kavez mozes pozicionirati na tri pozicije, nesto kao kod Anteca 900. Napajanje gore, nema cable managment, lim tu i tamo, svakako bolji od ovih jeftinijih ali i slabiji od skupljih, tacno za svoj cenovni rang. Meni su vratanca bila i ostala malo uff jer su glossy i tacnije plastika je u dve nijanse, vrata jedna, osnova fronta druga i lim je treca nijansa, nisu drasticne razlike ali se primeti. Inace vratanca mozes ksinuti ili bar jedan deo njih, onaj rebrasti jer je to iz dva dela sastavljeno. Ja bi svakako dodao malo para i uzeo nesto bolje jer se isplati, cm 590, Antec 300 ili neki novi NZXT ili sta vec. Na bocnoj wizzarda imas dva slota za 120mm odnosno 140mm i ako se ista stavi tu stranica vibrira znatno, a ionako vibrira. Doduse to je za taj cenovni rang normalno.
 
Poslednja izmena:
Ljudi sta je bolje wizard kuciste u kombinaciji sa LC power napajanjem od 420w ili kuciste cooler master elite 332 sa svojim napajanjem...volela bih da nadjem ovaj wizard u sivoj boji ali nema nigde, pa ako neko zna gde moze da se kupi neka pise.. a mozda i ovo kuciste LC power pro line 914B 550w?:D
 
@c-p-r Hvala ti druze da znas da si mi dosta pomogao....
Ma iskreno sad se stvarno razmisljam da uzmem Xigmatek Assgard jer Gorth me bas zainteresovao za ovo kuciste.... Stvarno mi se svidela crna unutrasnjost iako do sada nisam nesto posebno obracao paznju na to. Kuciste izgleda poprilicno kvalitetno i u principu za jako malu razliku u novcu velika razlika u kvalitetu. Bolje hladjenje, cable management, limarija, nema dosadnih srafova itd.

@Gaga3 - Lc pro line meni stvarno super izgleda a za napajanje necu ni da govorim, mislim da tu jednim udarcem ubijas dve muve ;)
 
Pazi rekose mi za Xigmateke da lim nije najdeblji, ali sumnjam da moze da bude kao neki kinezi :D
mozda budem pazario doticno kuciste, posto u cenovnom rangu ima samo CM Elite, koje je kanta i razni debeli i mrsavi kinezi :D
 
Poslednja izmena:
Ja imam shinobi-ja i meni je to dovoljno dobro, ne izgleda loše. Napajanje 450w uletilo u sekundarnu mašinu i radi:D na atlonu 2GHz i x800xt.
Dosta bolje od mog starog jnc,) i verovatno dosta gore od necega ozbiljnijeg. Ima dosta prostora, lim tanak, dolazi sa prednjim 12cm ventom koji sam spojio na 5v.
U principu low end koji izgleda pristojno izvana. Ponavljam, ja sam nezahtevan po pitanju kucista i ne treba mi bolje.
 
Poslednja izmena:
Kada smo vec kod jefinih kucista zna li neko kakva su Codegen kucista po tom pitanju?
M603 mi deluje vrlo zanimljivo po unutrasnjem rasporedu a ima i displej kao i 400W napajanje za nesto preko 3k dinara.
 
Svega 2-3 puta sam naleteo na kućišta koja su lošija od Frontier-a. Znači ako nešto treba da spadne u "krš" kategoriju (čitaj: teško da ima lošije) onda je to Frontier. Vrlo vešto prave look-a-like modele već popularne na tržištu (wizard = armor) ali džabe sve to. Od tih entry level no name svi ostali su bolji od njega (Blueberry, Microlab...), mada je moj lični izbor za neke osnovne stavke bi bio LC Power 648 420w ili CM elite 332 420w
 
Blueberry i Microlab?! Tesko.. Ja sam pitao za 2 konkretna modela Frontier-a i sa njima tesko da moze da se poredi neko Blueberry kuciste a pogotovo Microlab cija kucista po pravilu dolaze sa nekim felerom/defektom!
Niko nije rekao da su ova dva Frontier kucista kvalitetna ali su makar kvalitetnija i sa dizajnerske strane neuporedivo lepsa od bilo kod kucista gore pomenutih firmi...
Mnogima je samo bitno da kuciste ima 8-10 Kg i to im je merilo svega. Da je tako, kupio bih neko kuciste od pre 10 godina i bio srecan sa istim :)
 
@teletabis
Po cemu su to Microlab i Blueberry toliko bolji od Frontiera ?
Sve je to ista klasa...


Od trenutno najjeftinijih izabrao bih KME CX1667 za 1700-1800 dinara.
Napajanje - LC Power LC420H-12 V1.3 ili LC500H-12 V2.2
 
@teletabis
Po cemu su to Microlab i Blueberry toliko bolji od Frontiera ?
Sve je to ista klasa...

Ista klasa... Fiat Uno i Zastava 10 su ne samo ista klasa nego ista kola pa ti kupi Zastavu 10 :).

Završna obrada i preciznost izrade su nešto što Frontir-u fali i to je ono žalosno. Medju par gluposti kod tih kućišta spada i da je stigla jedna serija koja je imala 3.5" kavez unitnovan nekih 1.5cm unazad pa tako nijedan flopi ili čitač kartica nije mogao da se lepo namesti.
 
@teletabis - Prva stvar Fiat PUNTO i Zastava 10 su identicni automobili i ako mislis da Italijani bolje zavrcu srafove od nas gresis. Ti kupi PUNTA pa ga plati 1500 evrica vise :)
A druga stvar sve moze lepo da se namesti ako se covek samo malo potrudi.. I u ostalom ko jos koristi flopi?!
"Najlakse" je dati 80 ili 100 eura za neko CM kuciste i pametovati kako su svi ostali proizvodjaci losi... Ja sam lepo pitao za iskustva sa Shinobijem i Wizardom i sta to fali zavrsnoj obradi ova dva konkretna modela? Tanak lim?! Pa zar treba ocekivati deblji za te pare....
 
Imao sam blueberryja al je teško njesra, trenutno je kod sestre i u fazi je raspadanja, a ja sam se častio shinobijem :D

Evo dva posta i izgled mog primerka
prvi i drugi

Samo što je sad umesto ove pasivne 8600GTS unutra GTS250, stala je i ima par cm između hardova i nje (da, ima + jedan hard, dodat je kasnije) i unutra je Corsair napajanje umesto LC-a.
Lim nije najsrećniji al može da prođe. Meni ne rade ove dve sonde za temperaturu, ne znam šta im je, samo jedna funkcioniše, mada mi mnogo više koristi ovaj sat na kućištu i to što mogu da kontrolišem tri ventilatora. Ja sam imao istu dilemu ali sam se ipak odlučio za shinobija zbog vratanaca i ekrančića, mada mi je krivo što nemam kavez za hardove kao što ima wizard al šta da se radi.

Kućište ima moje preporuke, al ako planiraš da gurneš dosta stvari u njega (kao ja) onda zaobiđi. Meni krivo, sad bi da imam neko full tower (serversko) kućište, kad bi našao da neko prodaje nekakvo pokupio bi ga bez razmišljanja makar bilo matoro, ovo kućište mi postaje isuviše sićušno, ako budem hteo još nešto da ubodem unutra, biće muka... :S:

E da, dobio sam i neko fuš napajanje od 400W uz njega, napaja drugu konfu iz profila sasvim dobro, al ja više sa Corsaira ne silazim :D
Napajanje od blueberryja se dosta lošeg kvaliteta, napajalo je moju konfu dve godine (originalno je bila E2160, 945P-S3 ploča, 2gb rama i 8600gt, pa sve do faze gde je bilo E2160, P31-DS3L i 8600GT, onda je napajalo sestrin komp, mada još dok je bilo kod mene, pištalo je, ja sam posle toga imao LC powera, a blueberry se druži sa fijokom)
Tako da, zaključak je: ako nemaš puno stvari u kompu i neku ogromnu grafičku, uzmi shinobija s tim što treba da staviš neko dobro napajanje i to je to, služiće svrsi, a i ne izgleda loše na prvi pogled.
 
Poslednja izmena:
To me i interesovalo... Nemam ja nesto preterano puno toga sto treba da upakujem u kuciste, promenio sam cooler na procesoru, dodao jos jedan hard i par sitnih kulera i to je to, a i grafika mi nije velika tako ce to stati u Shinobi mada me user Gorth poljuljao sa Xigmatekom :)
 
@teletabis - Prva stvar Fiat PUNTO i Zastava 10 su identicni automobili i ako mislis da Italijani bolje zavrcu srafove od nas gresis. Ti kupi PUNTA pa ga plati 1500 evrica vise :)
A druga stvar sve moze lepo da se namesti ako se covek samo malo potrudi.. I u ostalom ko jos koristi flopi?!
"Najlakse" je dati 80 ili 100 eura za neko CM kuciste i pametovati kako su svi ostali proizvodjaci losi... Ja sam lepo pitao za iskustva sa Shinobijem i Wizardom i sta to fali zavrsnoj obradi ova dva konkretna modela? Tanak lim?! Pa zar treba ocekivati deblji za te pare....

Vidim da si rešio da isteravaš svoje i dokazuješ se.... ako samo ti teraj, al nemoj mene smarati kad nemaš ni godina koliko ja imam iskustva sa ovim kantama.

I ako već nisam ranije citirao tvoj post nema razloga da mi napominješ šta si ti pisao.
 
Poslednja izmena:
Pa moram da ti napominjem jer offujes temu... Pitao sam za konkretne modele a ti se raspisao nasiroko iz svog "golemog" iskustva! Ako vec nisi citao post zasto onda komentarises....
 
Da malo ozivim temu :)

I koje si kuciste na kraju uzeo?

Mene zanima da li ima negde ovaj frontier da se nadje:

noble.jpg


Ili posto su vecina frontier kucista istih dimenzija da li ima posebno da se nadje bocna providna strana ili ovako nesto:

bocna.jpg
 
Ajde bre, imate Asgarda, Revoltecove modele i ostali sad prave jeftina kucista. Ko se jos zamlacuje Frontierom i LC Powerom ako zeli da ima kvalitetno kuciste. Ja licno ne priznajem nista ispod NZXT Gamma.
 
Druze,pazi ovako...uopste me ne zanima koja ti kucista priznajes,a koja ne... Svako uzima kuciste prima svojim potrebama i prema finansijskim mogucnostima...
Meni je licno Gamma kuciste veoma ruzno,ali svako ima svoje misljenje...ukusi se razlikuju.
Uostalom sta fali Frontier i LC kucistima? Ja vec 2 godine imam Frontier Luster kuciste i relativno sam zadovoljan...a to sto je neko negde pomenuo da se sav isekao i unakazio na frontier kucistima...odgovor za njega-Prijatelju ako ne znas da rukujes sa kucistima nemoj da cackas.
Jeste da je lim tanak i losija zavrsna obrada,ali za 2 godine nijednom se nisam posekao na kucistu,a jednom mesecno otvaram kuciste skidam sve kulere i cistim prasinu...a veruj mi TX2 nije lako skinuti i namestiti u tako malom prostoru. Plus svakih par dana otvaram,prikljucujem drugi hard,pa skidaj,pa sve ponovo opet,nekad i 2-3 harda dodajem u toku dana.
Srecom pa mi uskoro stize Corsair Obsidian koji ima hot swap.

Nego da se vratim na temu...Ovo kuciste mi treba za drugara koji voli "light show" u kucistu,a lik nema para za TT Armor i slicne skupe "diskoteke".
Vidim da je ovo LC919B veoma slicno ovom frontieru...gde ovo ima da se kupi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno