Šta je novo?

Frontier kucista?!

wilenjak

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2008
Poruke
90
Poena
309
Interesuje me kakva ste iskustva imali sa Frontier kucistima... Konkretno mislim na modele Shinobi i Wizard jer se razmisljam da kupim jedno od ta dva. Mnogi ce reci da je bolje da uzmem Cm ili Tt ili tako nesto ali to je ipak sasvim drugi cenovni rang kao naravno i sto se kvaliteta tice.. Naravno kao i svugde i ovde vazi pravilo "koliko para toliko muzike" :)

Shinobi Vs. Wizard
 
Fora je u tome sto je ovaj LC Power napolju skuplji od Gamme, ne znam kakva je cena kod nas, a nemas ni priblizno slicnu funkcionalnost. Ako Frontier i LC Power ikad budu pravili kvalitetna kucista ona ce i kostati kao i ostala kvalitetna kucista, a mozda i vise. Gammu sam naveo jer je najjeftinije kuciste koje ima sve osobine kvalitetnog kucista: dobar protok vazduha, dobar kabel menadzment, napajanje se montira na dnu sto doprinosi da isto bude hladnije i tise, toolless montazu drajvova itd. To se gleda kod kucista, a ne da svetli ko jelka. A light show uvek mozes da napravis ako je u tome poenta. Za to i postoje neonke, svetleci ventilatori, svetlece tastature itd.
 
Razumem sta hoces da kazes,Gamma je dobro odradjeno kuciste i verovatno je jeftinije od ovog Lc-a,ali mi se ne svidja prednja maska.
 
Fora je u tome sto je ovaj LC Power napolju skuplji od Gamme, ne znam kakva je cena kod nas, a nemas ni priblizno slicnu funkcionalnost. Ako Frontier i LC Power ikad budu pravili kvalitetna kucista ona ce i kostati kao i ostala kvalitetna kucista, a mozda i vise. Gammu sam naveo jer je najjeftinije kuciste koje ima sve osobine kvalitetnog kucista: dobar protok vazduha, dobar kabel menadzment, napajanje se montira na dnu sto doprinosi da isto bude hladnije i tise, toolless montazu drajvova itd. To se gleda kod kucista, a ne da svetli ko jelka. A light show uvek mozes da napravis ako je u tome poenta. Za to i postoje neonke, svetleci ventilatori, svetlece tastature itd.

Svako ima svoj ukus.
Al ajd zbog cega mislis da je LC919B losije kuciste od Gamme? Mislim da obrazlozis necim stav, sta mu ne valja i zbog cega? Ja iskreno nisam do sad video ni jednu Gammu pa ne mogu da tvrdim kakva je, al sam video 916B i mislim da je u najmanju ruku dobro kuciste.
 
Svako ima svoj ukus.
Al ajd zbog cega mislis da je LC919B losije kuciste od Gamme? Mislim da obrazlozis necim stav, sta mu ne valja i zbog cega? Ja iskreno nisam do sad video ni jednu Gammu pa ne mogu da tvrdim kakva je, al sam video 916B i mislim da je u najmanju ruku dobro kuciste.

Ne zelim da ulazim u polemike o LC Poweru sa njihovim fanovima, mislim da sam bio jasan i u prethodnom postu zasto je Gamma bolja, ali pokusacu da ponovo objasnim mada mi se cini da nema svrhe.
Prva stvar koju zelim da naglasim, ali ne smatram da je to mana samo isticem da je LC Power ustvari Frontier, jer ako odes na Frontier sajt videces da su doslovno ista kucista samo sto Frontier ima i verziju sa montiranjem PSU na dno kucista sto ja smatram kao mnogo bolje resenje. Imao sam Asgarda, a sada imam Gammu i napajanje koje je montirano na dnu kucista i ne izvalaci topao vazduh sa procesora radi mnogo hladnije i tise sto sam vec i napisao, ali izgleda da to ignorisete. Gamma omogucuje da se montira vise ventilatora nego LC Power cime dobijas bolje hladjenje. Gamma ima odlicno resen kabl menadzment, LC nema nikakav sto je za kuciste sa prozorom na bocnoj stranici velika mana pogotovo ako se stavi neka neonka ili svetleci ventilator pa se gomila kablova koji leze svuda po kucistu jos bolje vidi. Gamma ima poprecno montiran kavez za hardove sto olaksava stavljanje i vadjenje hard diska, ako je graficka malo duza i u visini hardova. Sto se tice ruznoce Gamme, o ukusima ne treba raspravljati, ja pricam o funkcionalnosti.
 
E hvala ti

Ne zelim da ulazim u polemike o LC Poweru sa njihovim fanovima, mislim da sam bio jasan i u prethodnom postu zasto je Gamma bolja, ali pokusacu da ponovo objasnim mada mi se cini da nema svrhe.
Prva stvar koju zelim da naglasim, ali ne smatram da je to mana samo isticem da je LC Power ustvari Frontier, jer ako odes na Frontier sajt videces da su doslovno ista kucista samo sto Frontier ima i verziju sa montiranjem PSU na dno kucista sto ja smatram kao mnogo bolje resenje. Imao sam Asgarda, a sada imam Gammu i napajanje koje je montirano na dnu kucista i ne izvalaci topao vazduh sa procesora radi mnogo hladnije i tise sto sam vec i napisao, ali izgleda da to ignorisete. Gamma omogucuje da se montira vise ventilatora nego LC Power cime dobijas bolje hladjenje. Gamma ima odlicno resen kabl menadzment, LC nema nikakav sto je za kuciste sa prozorom na bocnoj stranici velika mana pogotovo ako se stavi neka neonka ili svetleci ventilator pa se gomila kablova koji leze svuda po kucistu jos bolje vidi. Gamma ima poprecno montiran kavez za hardove sto olaksava stavljanje i vadjenje hard diska, ako je graficka malo duza i u visini hardova. Sto se tice ruznoce Gamme, o ukusima ne treba raspravljati, ja pricam o funkcionalnosti.

Hvala na iscrpnom objasnjenju. Ja nisam video kako izgleda LC919B i ako je to kao sto ti kazes i sa tvojim argumentima onda nema nikakvog razloga za kupovinu tako skupog kucista.
Sad nema sanse da ga kupim... :D
 
Evo ja uzeo za 2000din ovaj BLUEBERRY CN-872BK bez PSU-a, dok cekam CM 690 II u WIN-u ili Benchu jer na mom starom Macase-u nije mogo da stane Titan Fenrir. Mogu vam reci za te pare ja vrlo, vrlo zadovoljan. Cak sam odradio i neki sirotinjski kejbl menadzment. Ima 120-icu nazad. Ma OK skroz...
xf47cm.jpg
vyveh.jpg
 
Evo da se nadovezem i sa svojim iskustvima - imao sam KME, Frontier, Codegen i Frontier od te klase kucista.
KME koji sam imao je potpuno smece i ne bih ga uzeo i da mi ga dzabe daju.

Frontier sam imao A-pad (Ipod klon), koji zaista lepo izgleda, ima dosta mesta, ali je napajanje bilo OCAJNO i bucno a i lim je bio prilicno jadan. Otvori za ventilatore nisu dobro uradjeni, pa se 12ice cuju. Prisutp srafovima je takodje los. Ukratko, podnosljivo (jos uvek ga imam), i zaista lepo izgleda, ali to je to.

Blueberry (ovaj sa slike gore) sam nedavno uzeo sa 500w napajanjem. Kuciste OK izgleda, ok se sklapa, napajanje - radi za sada, ali je lakse od codegen-a od 400w (ako to nesto znaci). Svidja mi se filter za prasinu - skroz je OK uradjen. Jedina zamerka je na cinjenicu da ne postoji nista za "limcice" pozadi, kao i na to da kartice moraju da se srafe. Zavrsna obrada dobija 7 od 10. Kupio bih ga opet.

Licni favorit u ovoj klasi - Codegen M619 (M603 i slicna). Kupio sam ih 6 komada do sada, i za 2 godine upotrebe, samo je na jednom crklo napajanje. Napajanja su deklarisana na 400w, i ne "deluju" mi gore od Blueberry-a od 500w. Kucista dobijaju 8 od 10 za zavrsnu obradu, i po nekom licnom dozivljaju dobijaju malko bolju ocenu od gore navedenog blueberry-a.. Kostaju isto grubo. E, da. Iz nekog razloga "guraju" brizu koja ima dosta losije hladjenje/mesta za ventilatore + ruznije je od M619 i slicnih..

LC Power - sva koja sam video (sam lim, ne pricam o napajanjima), su imala, ocajan, bedan i jadan lim, bez ikakvih stvarcica za npr montiranje diskova, a i diskovi se montiraju uzduzno. Ukratko, limarija im je jedva malo bolja od frontier-a. Sa njihovim napajanjima sam bio zadovoljan u odnosu cena/performanse..
 
Ja sam ovu temu zapoceo poodavno ali na zalost nisam bio u mogucnosti da odgovaram...
Sada sam procitao postove i vidim da ima par "skuplje-bolje" pristalica.. Sve je to tacno i uvek je bilo koliko para toliko i muzike... ali razlika od 20, 30 ili vise evra za kuciste uopste nije mala.
U ovom konkretnom slucaju to je u stvari i cena celog kucista!

Cesto se spominju Asgard i jos neka kucista koja nesumnjivo imaju bolji lim i zavrsnu obradu ali taj sistem bez srafova je, koliko sam citao tudja iskustvar, jednostavno los. Komponente su labave a dati 40 ili 50 evra za kuciste gde ce npr. grafika da ti drnda je po meni glupost......
 
Danas sam uzeo CN-872BK tj. bas ovo kuciste koje je Danek izbacio.... @Danek, hvala jos jednom ;) Sve do nedavno mi radni dan bio po 11 ili 12 sati tako da mi je kuciste bilo poslednja rupa na svirali. Eto sad imam vise slobodnog vremena pa mogu opet malo da se pozabavim sa kompom....
Prezadovoljan sam kucistem jer za te pare mislim da stvarno bolje nema!
 
Nazad
Vrh Dno