Šta je novo?

Fotografije - 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mark Pac i moja malenkost, nazalost vreme je nezgodno, jer se odrzava u galeriji Narodne banke
Izlozba ce biti postavljena od 20-26. juna, radno vreme Galerije je 10-18 casova.
 
Poslednja izmena:
Vrlo pametno sa njihove strane...

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
@Marti Misterija
Bravo kolega, cestitam :)
 
Hvala, hvala...
 
Svaka čast.
Ako kojim slučajem tog vikenda svratim da BG-, to će mi biti jedna od "destinacija" za obilazak. :)
 
Jedna iz nocne setnje od pre par dana... A upravo krece u jos jednu :p

RAW + LR obrada + gotova fotka nakon PS obrade...
9D0A9588 - 2.jpg

Night walk... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Jako jako [emoji106]


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
@hunder
Super su klinci :) Ne mogu da odredim da li si pogodio, ili promasio momenat, sto se nje tice jesi, al ne mogu da procenim ovako u celini :p
Gledaj da ti ove ljastece boje ne budu glavni motiv na fotografiji, boje kacketa i njena trenerka previse su intezivne/ljaste i privlace paznju posmatraca, i nesto malo manje njegovi rukavi i zuta na donjem delu trenerke. Cak i da je to zaista tako, 100% pogodjene boje, ipak obradom treba korigovati sve sto narasava cvrstinu kadra i odvlaci paznju od glavnog motivi, u ovom slucaju to su klinci, interakcija medju njima i njihova ekspresija. Moze sve to da bude sareno kako i prilici, samo ne ovako agresivno, previse digitalno.

@MR.BIG
Al si upakovao logo, sa stilom :)
-------------------------------------------------------------------

Na ovoj fotografiji obrada je minimalna i vise se svodi na to sta se meni dopada nego na realnim potrebama da se nesto koriguje, semo mozda malo crna da se otpusi :p

RAW + LR obrada + gotova fotka nakon PS obrade...
098A5313 - 2.jpg

Lady in Venice... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Nenadae, odlična fotografija. Super je i kada neko pita za DoF da mu je priložiš kao dobar primer.

Meni je veći problem, od kako koristim DSLR, da ljudima objasnim da je takva slika dobra i da joj ništa ne fali. Uglavnom mi kažu "Šta ti je to "mrljavo" pozadi, ništa se ne vidi". :D

Kad slikam porodicu, uglavnom pravim dve fotografije. Jednu sa DoF i jednu "oštru" (da se vidi u pozadini gde su bili). :)
 
^
Hvala kolega :)
Ovo je neko moje razmisljanje na tu temu. Plitak dof sam po sebi nista ne znaci, to jedan od elemenata fotografije koji treba upotrebljavati na kreativan nacin, i kao sve ostale u svrhu isticanja galvnog motiva. Mislim da se najvise koristi u portretnoj i makro fotografiji, ali moze i ovako...
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03/23431942312/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03/22855480531/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03/30167123313/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03/23541338112/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03/31013326801/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03/30903871832/in/dateposted/
Bitno je razmisljati na kreativan nacin bez ogranicenja kako bi se doslo do sto zanimljivijih ideja, to je na prvom mestu a ne razmisljanje o mogucnostima, jer sireko je spektar mogucnosti kojima mogu da se realizuju ideje... Neke i ne mogu :p ali bez obzira, bitno je ne sputavati kreativno razmisljanje :)
Tako da f16 ili f1.4 uvek zavisu kao i sve ostalo od ideje i toga sta zelimo da postignem. Preferiram sto veci otvor blende u portretnoj fotografiji, jer plici dof je nesto sto mom oku prija, ali po nekad nije bas najbolje resenje, kao recimo na ovom primeru...
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03/29703079320/in/dateposted/
...sa f1.2 ovo sunce bi se pretvorilo u flekicu na horizontu, ali vec sa f4 to je prava stvar.

To fotkanje porodice sa f16 potpuno je opravdano i u skladu sa namenom... Kada je kompozcija dobra, estetski i likovno sve na svom mestu, to je namenski i na svoj nacin jednako dobra fotografija kao sto je i neki dobar portret sa f1.2 ;)
 
^slazem se ....plitak dof svi tuku pod "obavezno" a nema uvek potrebe za tim ...... Isto tako ljudi sto kaze old_bookmaker" reaguju na plitak dof tako da ti dodje da im kazes ..fotkajte se telefonom :D

od mene BTS i to tu :) ....bilo je cool druzenje sa starim drugom ....

 
Ja bih recimo zatvorio malo blendu, da se vise vidi i Venecija, jer ima sta da se vidi... ;)
 
@MR.BIG
Nema potrebe al je lepo :D
Pa trebao si jos malo da ga natovaris pa da vidimo dal bi bilo cool :p sta je za njega 100kg u cucnju :p

@Marti Misterija
Cudi me nisi primetio da ovde nesto nedostaje... To sto nedostaje nikako da naidje ovim kanalom i da potpuni smisao fotografiji i lokaciji na kojoj je nastala, a nesto nisam imao zivac da cekam na 50c pa je nastala ova fotka sa prostorom za natpis ko za stock hehe :p Tako da je ovde moglo jos nesto da se vidi, al posto nije naislo propala je jedinstvena prilika da napravim portretic sa malo zatvorenijom blendom :p
 
Poslednja izmena:
@ATI`
Odlicna je skroz :) Jos jedan dobar primer koliko jednostvnim potezima u obradi iz necega sto je vizuelno bezvez kao raw fajl moze da se dobij odlicna fotka u celini.
Iduci put naporavi jos jednu ili dve podeksponirane za 2~3 blende, cisto da jos malo u obradi izvuces deo oko sunca.
Sad jedna sugestija, ako te ne mrzi da probas, koja je pre svega stvar ukusa pa ti vidi kako ti se cini :) Probaj malo u Hue/Saturation da smanjis zutu na travi u prvom planu -15, i ceo kadar pomocu Color Balance red +10 blue -10. Razlika nije spektakularna ali ipak mislim da je vizuelno malo bolji balans kadra u celini, malo toplija scene u skladu sa jakim suncem i ova trava malo manlje isijava a to sto isijava mislim da se bolje uklpa u malo topliju scenu u celini.
 
@ATI`
Odlicna je skroz :) Jos jedan dobar primer koliko jednostvnim potezima u obradi iz necega sto je vizuelno bezvez kao raw fajl moze da se dobij odlicna fotka u celini.
Iduci put naporavi jos jednu ili dve podeksponirane za 2~3 blende, cisto da jos malo u obradi izvuces deo oko sunca.
Sad jedna sugestija, ako te ne mrzi da probas, koja je pre svega stvar ukusa pa ti vidi kako ti se cini :) Probaj malo u Hue/Saturation da smanjis zutu na travi u prvom planu -15, i ceo kadar pomocu Color Balance red +10 blue -10. Razlika nije spektakularna ali ipak mislim da je vizuelno malo bolji balans kadra u celini, malo toplija scene u skladu sa jakim suncem i ova trava malo manlje isijava a to sto isijava mislim da se bolje uklpa u malo topliju scenu u celini.

Probaću, i meni trava isijava posle dužeg posmatranja, a i onaj žbun levo mi bode oči treba da se skloni. :)
 
^
Nemoj da ga diras, samo na njemu posebno jos malo skini zutu, stopi ce se sa pozadinom ;) Ako ga sklonis pocece da smeta ovo crno drvce do njega :p Imas i sa desne strane po nesto sto vira tako da postoji neki balans, ne bas idelan, ali i ne treba da bude sve savrseno.
 
^
Nemoj da ga diras, samo na njemu posebno jos malo skini zutu, stopi ce se sa pozadinom ;) Ako ga sklonis pocece da smeta ovo crno drvce do njega :p Imas i sa desne strane po nesto sto vira tako da postoji neki balans, ne bas idelan, ali i ne treba da bude sve savrseno.

Ovako nekako :)

tjentiste _0001.jpg
 
^
Hehe e sad si ga napravio da bude sve savresno :p Ne smeta, ja volim ciste kadrove, al sta znam ipak ne bi nista dirao sem jos malo zuta u minus na zbunu uz levu ivicu kadra + ostale korekcije koje sam ti predlozio... Izmisljam vrucu vodu zato sto uvek i kada je dobro ja tezim boljem :p Mada nije lose uvek po malo eksperimentisati :)
 
^
Hehe e sad si ga napravio da bude sve savresno [emoji14] Ne smeta, ja volim ciste kadrove, al sta znam ipak ne bi nista dirao sem jos malo zuta u minus na zbunu uz levu ivicu kadra + ostale korekcije koje sam ti predlozio... Izmisljam vrucu vodu zato sto uvek i kada je dobro ja tezim boljem [emoji14] Mada nije lose uvek po malo eksperimentisati :)
One korekcije sto si predlozio sam uradio, a ne znam na koji zbun mislis.
 
Pa da bre ovo je Pedja, ja vidim covek mi poznat :p Znaci ne popusta, a secam se vremena kada je mislio da je zavrsio karieru zboog vec poznatih problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno