Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Par slika sa danasnje utakmice.

GnExxsF.png


GD9LzJr.png


FnRMigS.jpg


cOKYSCq.jpg
 
@Mil0sbeo dobar kameleon ali ugao nije bas najbolji. Trebao si malo vise sa strane da ga uhvatis.
 
Evo par fotki iz setnje Temisvarom. Vreme je bilo katastrofa :( Al definitivno se vracam za neki vikend izlazak.

1.


2.


3.


4.


5.


i par u boji

6.


7.
 
Broj šest mi je vrh.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Banca Transilvanija, banka krvi dođite da se dogovorimo :d
 
Evo par fotki iz setnje Temisvarom. Vreme je bilo katastrofa :( Al definitivno se vracam za neki vikend izlazak.
Ja bio vikend pred Vaskrs i vreme je bilo vrh. Još je tada bio neki festival cveća pa je moglo mnogo lepih slika da se odradi.
 
I meni se sviđa šesta. :) BW su takođe super, pogotovo čičica na roškama. :)
 
Klasične porodične fotke, nose neku emociju, tebi verovatno i više nego nama, meni su ok, ne znam šta bih tu kritikovao i dodao :)
 
@hunder
A sta da se kritikuje i sta bi to tebi znacilo ? Stavno ne znam na sta putem foruma moze da se ukaze nekome ko se fotografijom bavi vise od dve godine ako se ne varam, sve sto bi neko nasao kao zamerku verujem i sam vidis, eventulano moze da se pohvali nesto al kao sto rece Gizmo "Klasične porodične fotke, nose neku emociju, tebi verovatno i više nego nama, meni su ok, ne znam šta bih tu kritikovao i dodao" ali bukvalno je tako :)
 
Pa ima. Obrada,kadrovi...
Zanima me da li ovako postavljen b&w oskace puno i da li prelazi u kicericu.
 
Obrada je stvar ukusa, a kadrove sa decom je nezahvalno komentarisati, nisu mirni pa sta god da nije dobro retko je do fotografa, a stvarno ne znas sam da ocenis da li si dobro skadrirao fotku ? Sta juce si kupio kameru i poceo da fotkas pa ti treba komentar tipa kadar malo u levo ili nesto tipa omasio si WB, fotka ti je lose eksponirana... Ma daj ne zezaj :p
 
@hunder - ako hoces kritiku meni iskreno ta obrada pokvarila apsolutno sve. Ne ide mi topli B&W na decu, a pogotovo nekako tako kontrastan. To mi je vise za nesto tipa "300" kada hoces da izrazis grubost, dok su deca nezna stvorenja.

Elem, evo 10 min bila pauza izmedju kise i pljuska, zasijalo malo sunce, pa smo na brzaka se smestili. Nazalost jos uvek imam samo 50 1.8 STM za FF, a malom se nije svideo teca sa fotoaparatom, pa je pravio ozbiljne face cim je gledao u mene i aparat. Opustio se naravno tek kada je poceo pljusak :d

Stef i magicni cilim...


Stef magic carpet by grubicv, on Flickr


Stef magic carpet #2 by grubicv, on Flickr

edit: nesto mi bre lice sad deluje podexponirano. Tesko mi je odrediti kada u mrklom mraku gledam na ekranu expoziciju :d
 
Poslednja izmena:
Nezna bica? Nisi upoznao ti moje spartance :). Taman se uklapa ova obrada sto rece iz tematike 300. U svakom slucaju hvala na komentaru. Lepo je cuti i drugu stranu. Vecinu fotki koje nisu bogate bojama prebacujem u w&b. Daleko bolje izgledaju. Bar meni.
 
B&W fotografija je meni najlepsa klasicna, bez ikakvih filtera, bez tople boje, sa malkice pre-eksponiranom crnom. To je meni perverzija. :)
 
E da,nisam se pohvalio,sve fotke su manuelnim samyang 35mm na f 2.8. Vezbam malo ruku i oko :)
 
^
Odlicna je ostrina mada je po meni to ozbiljno gubljenje vremena i nepotrebno zamlacivanje sa tehnicki prevazidjenim hardverom, ne ulazim u to koliko je opticki dobar ili ne, ali u danasnje vreme objektiv bez autofokusa je cista glupost... Jedino sto mogu da razume je fotkanje anlognim kamerama u smislu licnog zadovoljstva, mada neke stvari treba ostaviti u proslosti gde i pripadaju a zadovoljstvo lako moze da se nadje i u koriscenju savremenih i tehnicki naprednih resenja jer hardver je samo sredstvo za postizanje cilja, a cilj je dobra fotografija :)
 
Ja bih se zamlacivao rado sa helios 40-2 (85/1.5) - ima neki cudan smek :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovaj na drugoj fotografiji direktno iz kafane. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno