Šta je novo?

Forza Horizon 5

Zavrsio sinoc kampanju posle 12.5 sati. Naravno, ovo je tek pocetak, ostalo je dosta opcionog sadrzaja koji zelim da predjem.
Jako mi se svidja igra, dosta vise od prethodne dve.
 
igra voli fino da kresuje. za 3 sata igre izbacila je 2 puta.
poslednji drajveri i windows 10, premium steam verzija.
treba ovo da se krpi i sredjuje.
lepo izgleda ali previse detinjasto u odnosu na FH3 i FH4. ubise sa naracijom i bacanjem auta i para u lice. zelim samo malo da vozim...
 
I meni je palo na pamet "Ajde bre umuknite više i pustite me da vozim" :D
 
Igra li ko na gamepadu, da li i vama ne registruje kočnicu i lijevo-desno - zajedno? Kad pritisnem left trigger za kočnicu nema šanse da idem lijevo desno već zaglavi pravac.
Koristim Xbox gamepad.
 
Nemam tih problema , igram na xbox series x sa kontrolerom i sve radi savrseno
 
Igra li ko na gamepadu, da li i vama ne registruje kočnicu i lijevo-desno - zajedno? Kad pritisnem left trigger za kočnicu nema šanse da idem lijevo desno već zaglavi pravac.
Koristim Xbox gamepad.
Podesi u opcijama da ti voznja ne bude "simulacija" nego meti arakadno upravljanje
 
Probao, nije to problem. Mora da je zabudalio gamepad nešto provjeriću.
 
Meni DS4 na kompu radi perfektno.
 
Meni isto na DS5 skrece najnormalnije pri kocenju, isto i pod rucnom. Ne koristim nikakve drajvere, prepoznao ga je steam.
 
igra voli fino da kresuje. za 3 sata igre izbacila je 2 puta.
poslednji drajveri i windows 10, premium steam verzija.
treba ovo da se krpi i sredjuje.
lepo izgleda ali previse detinjasto u odnosu na FH3 i FH4. ubise sa naracijom i bacanjem auta i para u lice. zelim samo malo da vozim...
Jeste da je bzvz, ali mozes da poteras igru kao admin. Vecini ljudi je to resavalo probleme (ili stopiranje odredjenog windows servisa).
FH je uvek imala prilicno cringe ton, to se izgleda nece menjati.
Sto se tice cutscenes, pocetak je bas problematican, kasnije ih nema toliko.
 
evo malopre nakon zavrsetka trke kad treba da krene intro o pobedi, kamera se spustila u ugao staze i tako stoji u nedogled. nije frizovala igra, nego se ubagovala.
ne bih imao strpljenja i tolerancije da mi se to desi sa nekom tezom i duzom trkom tako da ce ova igra verobatno ici malo na hladjenje dok je ne pokrpe.
krivo mi je samo sto sam bio early adopter i puko 100e.
 
Nakon skoro 40 sati igre i dalje mi je ostalo par dirt trka kao i tri zavrsne trke, ne racunajuci rampe, drift i speed zone, kao i brzinske kamere. Sta cu, kad se konstantno gubim po mapi u raznim kolima, pogotovo u Racing Pumi i Hooniganu RS200. Takodje igram Event Labs trke, gde igraci sada mogu da naprave custom staze to jest potpuno nove trke, pogledajte. Jedino se nadam da ce u buducnosti bolje implementirati Event Labs trke, bilo bi kul da mogu da se vide rute, kao i da se lokacije trka vide na mapi zajedno sa rutama, kao za oficijalne trke. Svidja mi se sto su barn finds mnogo bolji. F40 Competizione, Porsche 911 Carrera RS, Ferrari 250 GTO, Jaguar Sport XJR-15, Dodge Viper GTS ACR, kao i GMC Jimmy koji postaje jedan od najboljih offroad vozila kada se nabudzi.

Izbor automobila je odlican, isprobao sam vecinu od 150+ u garazi i nasao favorite za budzenje i multiplejer. Sad kada sam sve otkljucao u kampanji nema smaranja svakih pet minuta kad se nesto novo otkljuca, a i dobijanje novih automobila se normalizovalo. E da, zavrsite V10 pricu sa 3 zvezdice za Konignsegegezbzbz Jesko. Najbolja kola za rampe i brzinske kamere.

U svakom slucaju fenomenalna igra, sa manama naravno. Radio stanice u petici su ocajne, pogotovo XS i Block Party. U cetvorci sam ostavio radio uvek, u petici vec par dana ide Spotify u pozadini dok je radio na mute (ostavim random stanicu zbog skill songs). Sledece, nivo cringa u kampanji je podignut na novi nivo, kao i smaranje igraca kako je najbolji ikada... Performanse su ok, malo ima stuttera u delu mape sa dzunglom kada se voze S2 zveri kao i random trkama kada uopste ne bih ocekivao usporenja. Imao sam jedan crash za 40 sati tako da kod mene igra radi ok.

E da, za kontroler. Igram sa Xbox One kontrolerom i sve radi skroz ok.
 
Uh da stanice su ocaj :) al to ionako iskljucim da slusam zvuk motora
 
 
^
Tiltovao ga
meni umesto disconnect bude da udarim u drvo
 
Nisam znao da ce i ovde biti promene godisnjeg doba.
Probao sam malo, i voznja je super, kao i do sada.
 
Jel mi se samo čini ili je draw distance iz nekog razloga poprilično loš?
Vidim po redditu da ima problema sa strimovanjem tekstura na pojedinim podešavanjima, ne znam da li je to povezano.
Najavili su svakako neki hotfix uskoro.
 
Nisam znao da ce i ovde biti promene godisnjeg doba.
Probao sam malo, i voznja je super, kao i do sada.
Nekako je to proslo ispod radara za god doba. Nije bilo informacija.

Bice kao prosla na nedelju dana se menjaju samo prilagodjeni Meksiku, logicno.

Forza Horizon 5 seasons are as follows:

  • Spring: Hot Season
  • Summer: Wet Season
  • Autumn: Storm Season
  • Winter: Dry Season

 
Definitivno igra ima nekih problema, probao sam i High i Ultra preset, iskreno grafika od pre pet godina.

A onda sa druge strane vidim neke skrinshotove ljudi koji hvale grafiku i izgleda fotorealisticno. Moguce da je 4k sa xboxa najreprezentativniji plus raytracing u photo modu.

Ako nije izbagovano, 1080p gaming je na zalasku karijere
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno