Šta je novo?

Folder i fajl indexer koji ima webgui ili webserver nesto poput Beagle-a ali

Vuk

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.02.2002
Poruke
3,333
Poena
710
Da li neko zna za neki folder i fajl indexer koji ima webgui ili webserver nesto poput Beagle-a koji ima svoj webserver i peagle webgui, ali da je mnogo sofisticiraniji odnosno da ima mnogo vise opcija, a ono sto je najbitnije je da mu webgui i webserver nisu otvorenog tipa.
Naime devsi odbijaju ubacivanje bilo kakve autentifikacije u webserver i ostavljanje mogucnosti da se webserver ili webgui koriste u privatne svrhe, iskljucivo su ga napravili da bilo ko (public) moze da pristupi folder i file indexu-u i da se externi spideri konektuju na privatne index baze.

Zanima me da li neko zna za neko bolje i sigurnije resenje.
Ideja je da se moze searchovati odredjena struktura foldera putem web-a, naravno potrebno je da ne koristi find rutine vec search iz updatedb baze ili neke slicne index baze kako se ne bi pravio nikakav load.


Recimo idealno bi bilo resenje da recimo postoji webgui ili webserver za locate, slocate ili rlocate, odnosno eventualno da postoji neka skripta koja omogucava da se iz nekog webgui-ja pristupa searchu neke mysql-a db koja bi drzala db i koji bi se recimo updateovala putem updatedb ili nekog slicnog servisa.

Linux platforma:Ubuntu, Debian i sl...

Prvenstvena namena je indexiranje imena foldera, fajlovi su nebitni i tek su na drugom mestu.


Da li postoji neki fini spider koji ima dobar web server i koji ima mogucnost da se web pristup zakljuca ili da je barem kompatibilan sa htaccess.
 
htaccess je veoma moćna alatka, praktično neograničene mogućnosti. Plašim se da te nisam najbolje razumeo, tako da ne znam kako da ti pomognem.

Hajde, samo malo prostije. Ti želiš da ti web pretraživači ne indeksiraju određene lokacije na sajtu/serveru, a za one koje želiš, hoćeš da ih ubrzaš. Da li sam pravilno parafrazirao?
 
Prosto, zelis sa weba da pristupis svojoj kucnoj masini, (navodim samo kao primer da me jednostavnije shvatis), recimo hoces kolegi da das da pretrazuje po fajlovima i nazivima foldera ali ne zelis da mu das pristup fajlovima i folderima.
Neces da mu otvoris da pristupa direktno fajlovima vec samo indexu kroz web search. Recimo kao da postavljas svoj index online ali iza htaccess-a.

Hoces da zakljucas na primer pristup tom searchu sa web strane i da je moguc pristup samo sa user name-om i pass-om, recimo putem htaccess ili u slucaju da indexer ima svoj web server da je u njemu ugradjena autentifikacija.

Nesto poput beagle-a i peagle-a (koji je web interface-a za beagle), e sad trazim nesto jos bolje, ne znam da li si probao tu kombinaciju kako bi me skapirao sta trazim.


Recimo mogao bih sam da napravim neki php gde bih putem exec-a
HTML:
http://www.php.net/manual/en/function.exec.php
pozivao locate, slocate ili rlocate.
Mozda vec postoje gotove skripte ili php-ovi koji rade taj posao, ili mozda postoje webinterface-i za locate, slocate ili rlocate, trazio sam prilicno ali nisam nista slicno nasao.

Nadam se da je sada malo jasnije.
 
Shvatio sam. Ako baza ne mora da bude "instant" onda možeš da instalirađ WhereIsIt (http://www.whereisit-soft.com/) i da njegovu bazu zipuješ i zaštitiš lozinkom. Nakon toga je samo uploaduj na server.
Ako želiš možeš da probaš i sa X1 (www.x1.com).
 
Shvatio sam. Ako baza ne mora da bude "instant" onda možeš da instalirađ WhereIsIt (http://www.whereisit-soft.com/) i da njegovu bazu zipuješ i zaštitiš lozinkom. Nakon toga je samo uploaduj na server.
Ako želiš možeš da probaš i sa X1 (www.x1.com).

Pazi treba mi resenje za Linux server platformu, i naravno promenjivost fajlova i foldera je zestoka, znaci manualna resenja ne dolze u obzir i naravno konektovanje na search mora biti preko browsera.
 
Dobro, na linuxu bi onda mogao da podigneš Apache (kako bi ti tvoj php sistem parsirao podatke) i da napraviš vezu sa serverom preko dinamičkog DNS-a.
 
Dobro, na linuxu bi onda mogao da podigneš Apache (kako bi ti tvoj php sistem parsirao podatke) i da napraviš vezu sa serverom preko dinamičkog DNS-a.

Naravno da vec godinama imam apache, ovde je cisto pitanje ako je nekada neko naleteo na nesto bolje od Beagle-a a da ima svoj webserver ili svoj webgui, kad kazem webserver to oznacava da tool/aplikacija imaju izlaznu web formu u start, kad kazem webgui mislim na pristupni web frontend interface.

Znaci da ne mesamo Apache web server sa web-serverom na aplikaciji, uzgred uvek bih vise voleo da aplikacija nema svoj webserver vec da se naravno koristi apache ili lighttpd.

Znaci trazim i dalje folder indexer ili spider koji radi slican posao, koji poseduje svoj web frontend/interface.
 
Nazad
Vrh Dno