Šta je novo?

Firebat T8 Pro Plus (recenzija)

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,787
Poena
2,245
Stigao sa Aliexpressa, prvi utisci su ok (sa zadrškom). Vrlo tih i minijaturan, a sa svojih 15w tdp-a pruža performanse nekog desktop i5 procesora 6 ili 7 generacije.
Multimedija isto ok, kasnije ću testirati malo detaljnije.
Geekbench 1166 i multicore 3082. Memorija je po defaultu na 3200 može se podići na 4800mhz.
Wake on lan funkcioniše, ima dva 2.5gb lan porta.
Ssd ću kasnije provrteti speed test. Obzirom da je noname kungfu kvalitet smeo bih se opkladiti da će on prvi otići.

Toliko za prvu ruku dodaću još ponešto kad budem imao vremena. Sve u svemu korektan mališa, ali sa standardnim aliexpress pedigreom, može da služi godinama a može i da to budu nedelje..
Za svoju cenu rekao bih da ga vredi probati.
 
Dobar tekst, trebao si da ubaciš i neku sliku
 
Stigao sa Aliexpressa, prvi utisci su ok (sa zadrškom). Vrlo tih i minijaturan, a sa svojih 15w tdp-a pruža performanse nekog desktop i5 procesora 6 ili 7 generacije.
Multimedija isto ok, kasnije ću testirati malo detaljnije.
Geekbench 1166 i multicore 3082. Memorija je po defaultu na 3200 može se podići na 4800mhz.
Wake on lan funkcioniše, ima dva 2.5gb lan porta.
Ssd ću kasnije provrteti speed test. Obzirom da je noname kungfu kvalitet smeo bih se opkladiti da će on prvi otići.

Toliko za prvu ruku dodaću još ponešto kad budem imao vremena. Sve u svemu korektan mališa, ali sa standardnim aliexpress pedigreom, može da služi godinama a može i da to budu nedelje..
Za svoju cenu rekao bih da ga vredi probati.
Da nisi slučajno probao neki live linux distro, recimo Mint?
 
Ja ga imam nekoliko meseci, Intel N100 varijanta. Na njemu mi je Debian sa Dockerom u kome je nekoliko kontejnera-servera. Set & forget, sto bi rekli. Ne vidim zasto bi ista riknulo... pu pu daleko bilo
 
Na SSD tipuje jer su verovatno stavili neku low budget no name varijantu sa ko zna kojim kontrolerom itd., ovo sto se kod nas prodaje kao low budget je cesto premium klasa u odnosu na to.
 
Temperature? Gomila tih malih noname mašina crkava od pregrevanja.
 
Ništa pregrevanje, nema toga na 15w (treba da se može u biosu spustiti na defaultnih 6w). 68-70 stepeni u Aida stress testu.
Ssd je ultra low budget Wicgtyp N900-256, iznenadilo bi me da potraje a i bolje da on ode nego matična koja je još veći no-name.
1000003223.jpg
1000003224.jpg
1000003225.jpg
 
Ništa pregrevanje, nema toga na 15w (treba da se može u biosu spustiti na defaultnih 6w). 68-70 stepeni u Aida stress testu.
A ovo na slici crno ti je Intel NUC? Dosta je veći. NIje mi jasno šta će mu 2 x 2.5gb lan porta, to neki novi trend, kanda sam nešto propustio...?
I koliko te je izašao sa Alija?
 
Ja sam uzeo 2kom, odličan mališa :) verzija 16/5121000004147.jpg
 
2 Lan porta su su zato što se ovakve mašine često postavljaju kao zamena za ruter za one koji žele WireGuard, PiHole i ostale zezancije.
 
^ja kad sam naručivao sam uzeo zasebno jedan još manji HDMI Kabel, bukvalno je knap sa monitorom kad je montiran pozadi. Mada radio je i taj što je došao sa njim, probaj da obrnes krajeve.
Moguće je i da ako koristiš tipa 4k rezoluciju u 60+ hz da Kabel ne može da izgura zbog standarda
 
Nije meni lično problem imam svoj kabel koji je ok, samo spominjem ko bude koristio ovaj uz njega.
Nije čak ni 4k, spojen je na fhd tv i recimo jednom u sat vremena izgubi konekciju na pola sekunde i vrati se odmah. Kad se koristi za gledanje filmova tad je naravno izraženije.
 
Neko je pominjao da je sa Win11 veliko opterećenje. Da li ima neko da je probao sa Win10?
 
Nije nikakvo opterećenje, fora je sto je taj win 11 neka starija edicija i onda krlja milion updetova. Ja sam odmah instalirao svež win 11 I na njega atlas os koji skida 80ak nepotrebnih procesa. CPU je skroz rasterecen sad.
 
Ja sam prijavio problem na Win 11, mada kao što reče kolega mora sveža instalacija jer hoće Kinezi svašta da pakuju uz te Windowse što stižu sa sistemom. Ja sam stavio Proxmox na njega, koristim ga kao mini server a postaće ruter kada stigne drugi Mini PC sa Ryzen 5500U.
 
Koliko su te izašle carine pdv itd. na tih 110$, vidim sada je na akciji 95$ ovaj od 512/16G?
 
Mene je na 110$ izašlo nekih 4300 din a kako će biti u tvom slučaju sve zavisi, od toga da ne platiš ništa pa do toga da te izađe i više.
Prošli paket slične vrednosti sam platio 300 i nešto dinara, ne može svaki dan da bude praznik.
 
Mene ovo opasno privlači kao daily driver, samo mi je problem gde ću sa hard diskom 3,5" inčnim? Već imam NAS u mreži ,a hard mi služi za privremeno dok ga ne prebacim na NAS, da li kupovati neku fioku ili se isprsiti za neki veči ssd od recimo 1tb...
Ja sam odmah instalirao svež win 11 I na njega atlas os koji skida 80ak nepotrebnih procesa.
Može li info o atlas os, kako se instalira, o čemu treba voditi računa i sl. Jel radi očitavanje LK iz čelika posle atlasa, ako je probao neko?
 
Mene ovo opasno privlači kao daily driver, samo mi je problem gde ću sa hard diskom 3,5" inčnim? Već imam NAS u mreži ,a hard mi služi za privremeno dok ga ne prebacim na NAS, da li kupovati neku fioku ili se isprsiti za neki veči ssd od recimo 1tb...

Može li info o atlas os, kako se instalira, o čemu treba voditi računa i sl. Jel radi očitavanje LK iz čelika posle atlasa, ako je probao neko?
Instaliras redovan win, aktiviras, odradis sve updateove i onda pokrenes atlas setup, ucitas playbook I biras koje komponente želiš da sačuvaš a koje ne. Ne možes ništa da zeznes, čelik radi. Mada radi odlično i sa "nediranom" 11icom, ne brini
 
Probacu prvo u virtual box. Nego... Jel ima neki minipc sa 2 ssd mesta?
 
Probacu prvo u virtual box. Nego... Jel ima neki minipc sa 2 ssd mesta?
Nešto ovako možda
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $142.00 8%OFF | SZBOX AC8-N Fanless N200 Mini PC Alder Lake N100 Mini Computer Windows 11 Pro DDR4 16GB RAM 256GB NVMe SSD 4K WiFi 6 BT5.2

Ko naručuje sa Alia biće opet Choice od prvog juna. Može dobro da se prođe
 
Pozdrav!
Pitanja za vlasnike ovog minija:
Koji je network chipset na Lan konekcijama? Intel(koji) ili Realtek?
Da li je neko otvarao mališu?
Da li je promenjiva wifi kartica i ako jeste kog je key-a?
Treba mi ovako nešto za pfsense firewall/router i vpn da zamenim neku tplink konfekciju na jednoj lokaciji u firmi, gde počinje ruter da štuca na nekih 70 konektovanih uređaja, tačnije štuca već na 30-tak, posle postaje jadno...
 
Sve opisano i detaljno uslikano
 
Nazad
Vrh Dno