Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Interesuje me da li je neko spojio microlab solo 7c sa TV-om preko FiiO D03K Taishan? Na prethodnom TV-u nisam imao smetnje na izlazu za slušalice, na novom imam čudno zujanje kad se nešto kreće na ekranu. Zato sam mislio da pređem na optical ako će to da mi reši problem.
Ja spojio Canton soundbar preko Fiio D03k sa Tv om ali nikakvo poboljsanje u zvuku ne primecujem,nemam zujanje ni smetnje nikakve. Jedino sto kao napajanje Fiio a koristim usb prikljucak od TV,ne znam da li to nekakve veze ima ali Fiio je u funkciji, a kao da nije!
 
Imam od nedavno Btr5 2021 verziju. Fenomenalan uređaj, jedino nisam presrećan trajanjem baterije.
Imam kablice da ga koristim kao usb dac, mada to retko radim, jer je kabas za nositi na telefonu po meni. Inicijalno sam mislio da mi je btr3k dovoljan, ali ako uzmem jače sluške, neka ima snage :)
Mikrofon ekstra radi.


Imao sam ugreen pre toga, baterija duže trajala itd, ali daleko slabiji uredjaj (4-5x jeftiniji), samo mu je crkao 3.5mm izlaz :(
 
Imas Btr5 2021 verziju na ovom sajtu Hifigo Oko 130 dolara i 15 dolara shipping ali sve ostale dadzbine bi trebalo da plati sam sajt. Sto je jako cool.
Evo cisto primera radi sam dodao u korpu da vidis kako izgleda lzgleda layout sajta link
A sto se Ifi Go Blu tice njemu bih dao prednost zato sto ima cak 165 MW na 32 Ohm na nebalansiranom izlazu naspram 80mw na btr5 (u realnosti cifre mogu biti i manje) Mada za vecinu Iems ako su dynamic a ne planar ili magnetostatic to je vise nego u redu i za Btr5.

Ifi Go Blu kod nas posto je svuda sold out i na 2 sajta koja su ga imala a da nije shipping skup. KP Link

E sad sto se Dac-a Tice u njima ja sam godinama imao Fiio Q1 Mk1 koji je imao Texas Instruments dac iz ne znam koje serije i on mi je zvucao npr vise organski nego dac u Fiio Q3(koji sam poklonio drugaru skoro sad kad je otisao za grcku da radi neko vreme) tj Asahi Kasei AK 4462 koji iako sa tehnicke strane je vise sposoban i tehnicki potkovan, za moj pojam je mozda cak i too perfect u smislu da prelazi da bude gotovo hirurski precizan i malkice digitalan sa blagim nedostatkom nekog toplog pecata koji je imao Q1 sto dodaje nekom mom pojmu realizma dok je poredjenja radi Go blu sigurno jos malkice organskiji topliji i analogniji Dac ali gotovo podjednako detaljan (isti Burr Brown Dsd 1739 kao Zen Dac ili Glyphon ili Idsd Black Label) nego dac u Btr5 mada nisam imao dosad ESS uredjaje kod mene. A posto i ti imas Zen Dac v2 mislim da bi sa ovako portable varijantom bio na poznatom terenu. Mislim da to sto radi Ifi sa tim cipovima je nesto najpribliznije Tube Ampovima samo u solid state. Al opet kad gledas npr test na audioscience review ona kao objektivna mikroskopska merenja S**u po Zen Dac-u npr a tolko u realnosti ljudi zadovoljno.

Jos 2 portabilna Dac-a koja bih ja izdvojio su Shanling UP5 i jos jedan link
I ovaj Audirect Beam 3 Pro Ima najveci Voltage Gain koji sam video u ovako malim uredjajima preko 4.2 Volti sto je super za High Ohm slusalice sa ok osetljivoscu kao Sennheiser HD 600 ili Audio Technica R70x. Doduse nema Bluetooth kome je bitno ali zato ima i 150mw output na 32 ohm malo manje nego Fiio Q3 i Ifi Go Blu a nesto vise od Snanlinga na single ended izlazu al shanling ima fin izlaz na balanced a deli jako slican dac kao on i Go blu.
 
Poslednja izmena:
Stiže i BTR7 ove godine: FiiO BTR7: dual ES9219 DAC, THX AAA amp, 4.4mm balanced, $230
https://av.watch.impress.co.jp/docs/news/1406705.html
This year, FiiO will continue to expand its Bluetooth DAC/Amp product line and release a high-end model, the BTR7. In fact, the BTR7 has already shown up at the just-concluded Japan Headphone Spring Festival.
The biggest feature of the BTR7 is that it supports 4.4 balanced headphone output. Compared with the DAC integrated amp circuit commonly used in Bluetooth DAC/Amps, the independent THX amp applied has a greater improvement in sound quality, and the larger high-resolution color display also improves user experience. More detailed information will be announced at the new product launch event expected in June.
We have no update plans for the currently hot-selling BTR5 and BTR3K this year. In the future, FiiO's product line of Bluetooth DAC/Amp will be composed of the BTR3K, BTR5, and BTR7. It provides consumers with rich choices of different price ranges, sound quality, portability and functions.
 
Jedna ispravka vezana za Go Blu za razliku od vecine Ifi dac-ova, ovaj nema Burr Brown vec Cirrus Logic CS43131 mislim da je takav slican samo 4362 koriscen u onim Asus U7 karticama bese a i oni vaze za malkice toplije zvukom nego ova najmodernija resenja danas.
Takodje moram da ispravim link za Audirect Beam 3 Pro. Ima ga i na Hifigo.

Od ovih sto nisu bas tolko portable ali su transportable preporuka za Xduuo Xd 05 basic, 500mw na 32 ohm za ovu formu uredjaja + jos usb only je crazy, retko koji portable urejaj ima vise, a i Dac mu je vise nego fin Asahi Kasei AK 4490, doduse normalno to je downgrade verzija Xduo Xd 05 Plus koji ima AK4493 i 1000mw ali i za 100 dolara vecu cenu .

Poredjenja radi od transportable resenja samo su iznad Basic modela neki poput Chord Mojoa 2, IFI Glyphon Ifi Idsd Black Label, i Tri Tk2 i Xd 05 plus
 
In 2022, FiiO will launch new desktop DAC/Amps, including the K7 and K9, mainly to fill the gaps in the product line.

1. Desktop DAC/Amp K7, expected to be released at the end of July
The K7 follows the appearance structure of the K5 Pro, adding a 4.4 balanced output. The K5 Pro is FiiO's very popular desktop DAC/Amp in the past two years, with good sound quality, high output power, compact body and appropriate price. But since the balanced headphone output port is absent, many users and our sales agents have kept asking us to increase the balanced output. That's how the K7 was born.

2. Desktop DAC/Amp K9, also expected to be released at the end of July, with a very competitive price
The K9 Pro is a desktop DAC/Amp with excellent performance, strong output power, complete input and output ports, and high-definition Bluetooth input. But the two expensive ES9038Pro chips also push up the cost of the whole device. In order to reduce the selling price, we chose two lower-end ES9068AS DAC chips on the K9, which allows users with limited budgets to have more choices. Except for the different DAC chip, all other functions and amp circuits have been preserved.

As for the current models, including the E10K, K3, K5 Pro, and K9 Pro, all of them have been replaced with new solutions in the past year due to the shortage of chips, so they will not be upgraded in 2022.
In this way, the E10K-K3-K5 Pro-K7-K9-K9 Pro has formed a reasonable section in terms of price, size and output power, enriching the product line and giving consumers more choices.
 
Jel ta prodavnica pouzdana? Jesi poručivao nekad nešto?
Nisam sa Hifigo Ali jesam sa shenzhenaudio.com/ moondrop Chu koje treba da mi stignu.

Oba sajta su podjednako hvaljena I imaju dobar support(email- live chat I sve je transparentno u slucaju hifi go sve porudbe od 300 dolara pa navise se ne placa shipping a dadzbine bi trebale da budu uracunate Kako kazu za sve narudzbe. Dok se na Shenzhen ne placa shipping Ali je sporiji sajt I dadzbine sigurno idu.
 
Nisam sa Hifigo Ali jesam sa shenzhenaudio.com/ moondrop Chu koje treba da mi stignu.

Oba sajta su podjednako hvaljena I imaju dobar support(email- live chat I sve je transparentno u slucaju hifi go sve porudbe od 300 dolara pa navise se ne placa shipping a dadzbine bi trebale da budu uracunate Kako kazu za sve narudzbe. Dok se na Shenzhen ne placa shipping Ali je sporiji sajt I dadzbine sigurno idu.
Super, onda se možda i usudim da poručim btr5 2021 sa Hifigo, merkam ga već neko vreme. 😄
 
xipAX8n.jpg
 
 
Da li ima negde da se kupi kod nas Fiio K5 Pro ESS? Nailazim samo na staru verziju u prodavnicama. Da li vredi sačekati ESS verziju ili uzeti ono što je trenutno dostupno kod nas?
 
1. Ne moze se kupiti Ess verzija nigde zato sto su ove preostale verzije da AKM 4493 od zaliha koje su ostale u radnjama nasim, iz ociglednih razloga ...

2. Po meni I stara verzija je odlican izbor zato sto je Asahi Kasei 4493 u sustini high end u njihovoj ponudi, nije kao 4497 il 4499Ex ovaj Novi flagship ... Ali sve je to u principu na nivou gde su razlike bukvalno jako male..
Vise se primete u spectrum analyzerima I sta ti ja znam za patkometriju sa specs nego realni do it.

3. Stara I nova verzija imaju iste izlaze,broj ulaza, istu snagu pojacala.. Ono gde se razlikuju je kao niza distorzija za 50% I bolji channel balance...

Ovo prvo ne mozes da izvalis ni na jednom dobrom dac-u iznad 50 evra.. Onaj ko kaze da moze je full of shit, na normalnim I jacim nivoima pojacanja distorzija je 001% il 0001% kod takvih uredjaja.


Za vecu distoziju bi morao toliko da odvalis da bi pre cuo da ti se przi mozak, I distorziju u slusalicama /zvucnicima od silnog trestanja nego distorzije od Dac-A sto proizvodi.

A ovo za channel balance nemoguce da je toliko bio nestandardno los na AKM verziji, pa brujao bi net o tome, again patkometrija za merne uredjaje.


4. Jedini pravi razlog da neko uzme Ess verziju je Ako hoce drugaciji signature prezentaciju.

Generalno AKM je meksi u poredjenju sa Ess dac-ovima I vise muzikalan I malkice topliji nego Ess. Oba proizvodjaca su obicno vrlo Detaljna u prezentaciji I transparentna.

Licno mogu da potvrdim da je Fiio Q3 takav dakle analiticki, tehnicki transparentan Al opet muzikalan, ne suv I flat il dosadan. Dok je Ess najcesce Razor sharp/accurate/suvlki /preciznost na prvom nivou I Malo nemilosrdan kao izvor.

Naravno neki Ess su manje takvi neki vise.

Dok je npr Burr brown u Zen dac-u najtopliji od svih njih I najvise organski/smooth , detaljan Ali ne in your face sa detaljima.. Analogni osecaj.
 
Da li ima negde da se kupi kod nas Fiio K5 Pro ESS? Nailazim samo na staru verziju u prodavnicama. Da li vredi sačekati ESS verziju ili uzeti ono što je trenutno dostupno kod nas?
https://forum.benchmark.rs/threads/najbolje-slusalice-za-malo-novca.275567/page-164#post-6644508

I ja sam mislio da i dalje prodaju preostale zalihe AKM verzije (jer i dalje stoji AKM specifikacija na sajtu obe prodavnice) ali Heinz je po toj staroj ceni pazario noviji ESS primerak.
U međuvremenu su povisili cenu na 23400 din. ali i dalje se isplati. Pitaj ih telefonom ili mail-om ali 99% je u pitanju ESS.
 
Nije ni moglo da se bira, samo ESS.
 


 
The K7 features a power design consisting of multiple independent stages, with a voltage of each stage being regulated by low-noise LDOs. Feeding this power design is an external 12V switching power supply. These supplies plentiful, clean power for an extraordinary listening experience.
To ensure stable and reliable running, the K7 was designed with overheating, overloading and DC protection systems. Overheating helps to avoid heat accumulation after long-time uses over high output power; Overloading ensures the device has sufficient power for excellent audio quality; DC protection helps to avoid damage to headphones if there is any accident.
The K7 also follows the convenient interaction in the K9 series. Press the button to switch input signals, switch gain level by the 2-level switch to take good care of headphones with different impedance and sensitivity; switch outputs between DAC, PRE and HP outputs by the 3-level switch. With the help of distinct indicator lights, it is very convenient and concise to operate the device when listening to music between headphones and speakers.

The K7 features an all-aluminum alloy construction, carefully finished with CNC and other processes. Its elegant black color is perfectly complemented by the gold accents of THX and Hi-Res Audio badges topped with a splash of color from the RGB lights for a thoroughly luxurious appearance. Thanks to ADC curve reconstruction, experience a smooth 112 steps of adjustable volume free of channel imbalances and noise for a more natural and smooth volume adjustment. It only measures 55mm thick, and features commonly used USB, optical, coaxial and RCA inputs, as well as 6.35mm SE, 4.4mm BAL and RCA outputs to provide you with more options.
In terms of parameters, the SNR under BAL output goes more than 120dB; noise floor under SE output is less than 4.4uV while BAL output is less than 7.7uV. The whole device only weighs 610g. A light body makes for robust performance.
As a result, the K7 can be used in varieties of cases- connect to computers and laptops via a USB cable, or to active speakers and audio players to form a desktop audio system.
That's all for the desktop DAC/Amp K7. The MSRP (in the US market) goes to 199.99 USD. It will be available on our AliExpress Store in October.

gRFBkYd.jpg
 
Sjajno Fiio je resio da pomrsi konce Toppingu.

Fiio Q3 Sam poklonio drugaru a Fiio Q1 sa broken portom za usb raskliman, to imam takodje.
 
Zašto? Mislim, taj lik ima neke čudne zaključke u mnogim testovima, a i sve je to na kraju subjektivno. Ako on ne čuje razliku između K5 pro, K7 i K9, ne mora da znači da ne postoji baš nikakva razlika u kvalitetu zvuka.
Jeste da K7 nije neki drastičan apgrejd posle svejedno odličnog K5 Pro, ali je malo bolji i (za sada) najbolji DAC/AMP do 200$ (posebno ako je korišćenje slušalica prioritet). Razmišljam o prelasku na K7 ali mi baš smeta to što su izbacili mid-gain podešavanje pojačala, koje se pokazalo kao univerzalno na K5 Pro, dobro i za in-ear ali i za najzahtevnije slušalice.
 
FiiO R7: Brand New Desktop Audio Player With ES9068AS DAC & THX AAA 788+ AMP Section
https://www.androidbrick.com/fiio-r7-desktop-music-player/
https://www.head-fi.org/threads/fii...dphone-amplifier-bluetooth-5-0-dsd512.964939/

Prvo sam pomislio da su napravili neko $699 hi-fi napajanje :D

4.jpg

  • FiiO’s First Desktop Digital Audio Player.
  • Equipped With ESS ES9068AS High-Performance DAC Chipset.
  • High-Power THX AAA-788+ Amplification Circuit.
  • High-Res 32bit/768kHz PCM and Native DSD256 signals.
  • MQA Compatible.
  • Support SD Card, USB-C, and USB-A Inputs.
  • Digital Coaxial & Optical Input Options.
  • Ethernet Port for Streaming Features.
  • Qualcomm’s 8-core Snapdragon 660SoC.
  • 4GB RAM.
  • 64GB Storage.
  • Open Android 10 OS.
  • Five-Level Gain.
  • Powerful Headphone Output(up to 3000mW).
  • Dual RCA, and XLR Line-Out Support.
  • Optical & Coaxial Digital Output Options.
  • 6.35mm Single-Ended, 4.4mm Balanced, and 4-pin XLR Balanced Output Support.
  • Works on Both AC/DC power.
 
Poslednja izmena:
Pojavio se K7 u 4A, 27600 din. Malo su preterali sa cenom ali očekivano.
Jeste zvučno malo bolji od K5 Pro/ESS ali nedostatak medium gain-a i ''laggy'' potenciometar su onako, malo iritirajuće karakteristike (mane) u odnosu na K5 Pro.
 
Mislio sam da košta oko 200$/€, koliko je i bilo najavljeno.
 
Nazad
Vrh Dno