Šta je novo?

FIFA World Cup Qatar 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije nešto dobar golman 🇺🇲. ovaj drugi gol je mogao da odbrani ali je bio mnogo statičan
 
Mnogo je važniji kvalitet tog trčanja a ne kvantitet. Vrlo često ekipe koje više trče izgube meč. Mi smo čist dokaz za to. Ukoliko trčite kao muva bez glave, klaj-klaj i za protivnikom nakon što mu poklonite loptu, onda ste bu*ale i vaše trčanje ničemu ne služi. Ako trčite kako biste vršili presing na protivnika i naterali ga na grešku, trčite radi brže tranzicije e onda vi iz tog trčanja dolazite do golova.

Edit: Amerikancima fali samo malo kreativnosti i lucidnosti na sredini. Neko ko zna da predribla i razdrma protivničku odbranu, pogotovo kada su u pitanju pismenije ekipe poput Holanđana. Teško će Amerikanci kroz pozicionu igru nešto napraviti, nisu oni na tom tehničkom nivou, plus su Holanđani skroz solidni u postavci odbrane. Ali da vidimo...
Uvek je važniji kvalitet od pukog kvantiteta, ali da bi se imao kvalitet, preduslov je da postoji kvantitet.
I da, slažem se, mi smo na papiru dosta trčali, čak i više nego dovoljno, ali se to nije videlo ni na terenu, ni po rezultatu.
 
Glavni problem za Ameriku kod drugog gola je proboj po krilu, čim se lopta šeta kroz šesnaesterac to se teško brani.
 
Baš ono što sam rekao, mi nikad apsolutno vezni red nismo imali, čak i kada bi odbrana i napad nekako i funkcionisali. Jednostvano, sredina terena su igrači koji najviše trče, a mi to ne možemo. Kad smi mi išta imali da ponudimo u lakoj atletici, na kratke ili duge pruge? Nemamo mi prosto gene za trčanje, mi dominiramo u sportovima gde treba visina i snaga, kao košarka, odbojka, rukomet. U fudbalu nam to pomaže samo pri kornerima i slobodnim udarcima gde smo oduvek bili strašno opasni.

Ljudi vide kako naši igrači dobro igraju po stranim klubovima, pa misle kad se to skupi u reprezentaciju, to mora da valja. Problem je što su naši igrači mahom sporaći. Ne treba timu 10 trkača na terenu, dovoljno je 6-7 i ostali budu igrači zadatka. Pogledaš recimo Siniša Mihajlović, bio je sporać, ali bio je čvrst u odbrani i super je šutirao, njemu ništa drugo nije ni trebalo da bude fantastičan igrač. Problem je kad skupiš gomilu takvih sporaća u reprezentaciju i vidiš da na terenu imamo samo jednog ili dva trkača. Onda pogotovo u drugom poluvremenu kad naši popadaju, protivnici imaju koliko god hoćeš vremena da se nameštaju u napadu, niko igračima sa loptom ne pritrčava brzo da im odseče uglove, grade akcije i pune nam mrežu. Mlađe selekcije često nešto i urade, jer su u naponu snage pa još nekako i trče, ali seniori ne mogu da se nose sa protivnicima, nema trkača da zatvaraju rupe u odbrani i u napadu stvaraju šanse iz kretanja.

Da mene ovako operisanog od fudbala pošalju negde u zapadnu Afriku da tamo po njihovim ligama nađem pet igrača samo da dobro trče i bar pristojno barataju loptom, da ih dovedem Piksiju i da ih naturalizujemo, reprezentacija bi poletela. Ovako, nije fudbal sport za nas, ne znam što se mi tu uopšte nečem nadamo.
Ne bi bas iso u tvrdnju da je genetika glavni krivac, pogledaj recimo Hrvate, to je genetski isti narod, takoreci identicni, pa opet ljudi dogurase do srebra. Opet mislim da je do selekcije igraca, ako ti vec treba mix brzih i snaznih igraca onda tako i biraj a ne da biras najbolje.
 
Nizozemci pokazuju ozbiljan kvalitet gudbalskog znanja i sportske borbenosti drugi sportisti bi trebali da pogledaju ovih skoro 60 minuta meca i zamisle se. Holandija pusta na momente SAD da kao imaju kontrolu ali im onda prikazu da od njih (ne)zavisi. Jos jedanput se na ovom SP pokazuje da je odbrana bitnija od napada mozda u odnosu 60-40 kao i u ostalim kolektivnim sportovima ali svakako psiholoska priprema svega je temelj svakog potencinalnog uspeha.
 
Holandija cini mi se nikad slabija sto se imena tice u zadnjih 20 godina, ali zato deluje da igraju vrlo disciplinovano i tvrdo, vrlo atipicno za njih.
 
Sada kada smo mi ispali, navijam za Australiju (Miloš Degenek), Japan (Takuma Asano), Koreju (Son Hjun-Min), Senegal i Maroko.
Navijam za četvrtfinala Holandija/Amerika-Australija, Japan-Koreja, Senegal-Francuska/Poljska, Portugalija -Maroko.
 
Holandija ima vrhunskog selektora sa ozbiljnim rezultatima. Neko je napisao kako je Mihajlovic bio sporac. Vjerovatno misli na par sezona u Interu. Sinisa je bio vihor po lijevoj strani kada je bio sampion Evrope, a i kasnije u Italiji. Vecina nasih igraca su standardni i kljucni igraci u svojim timovima i basnoslovno su placeni. Nisu valjda svi ti sportski direktori budale.. Prevelika ocekivanja i manjak srece + povrede. Price o trcanju su besmislene, mnogo ekipa pretrci vise, pa izgubi. Sjecam se dobro bezidejne igre 98. i 2000. godine, kad se igralo na prekid i srecu. Ovo je mnogo bolje.
 
User Wright.
 
Na konto trcanja:



Kao sto vidite, nije problem ni u fizickoj spremi ni u trcanju.
Problem je u postavci igre i uzaludnom trcanju gde se uzaludno gubi snaga.

Ovo je zvanicna statistika do koje svako od nas moze da dodje, a sada ako znate da nas selektor nema ovaj podatak i konstantno ponavlja da padamo fizicki tek tako olako onda znate koliko nam je strucni stab strucan.
 
nije nešto dobar golman 🇺🇲. ovaj drugi gol je mogao da odbrani ali je bio mnogo statičan
Teško. Bio je na krivoj nozi i još na liniji. Da je izašao bar metar ispred igrača da skrati ugao, možda bi i odbranio.
Ima li neko da kaže ovom (Nemanja Matić) wannabe Milojko Pantiću od komentatora na RTS da malo smanji doživljaj. Lik je očajan komentator. Ostali spram njega ispadaju experti.
 
Lopta najbrže trči, tim koji drži loptu po pravilu trči kvalitetnije, otkriva se, kreće, pomera i postavlja inteligentnije i to je ključ. Njihovom protivniku ostaje trud uzalud i velika količina praznog trčanja, kao što to prethodni podatak pokazuje.

Priča o fizičkoj nespremnosti je alibi za taktičku nemoć.
 
Ne bi bas iso u tvrdnju da je genetika glavni krivac, pogledaj recimo Hrvate, to je genetski isti narod, takoreci identicni, pa opet ljudi dogurase do srebra. Opet mislim da je do selekcije igraca, ako ti vec treba mix brzih i snaznih igraca onda tako i biraj a ne da biras najbolje.

Još jednom da se ogradim, ja sam čist laik i nisam kompetentan, ali ja se ne sećam da smo mi ikad iznedrili igrača kao što je Luka Modrić koji ceo meč juri kao da radi na baterije. Naši igrači su spori i padaju brzo. Sećam se onaj put kad nas je Holandija napunila, pogledao sam bio njihov prethodni meč i oni su igrali kao naši, ali 50% ubrzano, odmah sam znao šta će da nam porade.

Svako takmičenje ide priča kako su naši loše fizički pripremljeni i/ili nemotivisani. Pa kako baš svaki put? Mislim da se posle tolikog uzorka treba pomiriti sa istinom da smo mi prosto spori i ne možemo da trčimo.
 
Kakvo god da je stanje bolje opcije od Piksija trenutno nemamo i boje ostati sa njim na celu i pokusati otici na EP da bi imali kakav-takav kontinuitet.
Njego otkaz bi dodatno narusio odnose u reprezentaciji. Mada gledajuci sinoc proslave, nisu svi prilazili i proslavljali Mitrov i Vlahoviceve pogotke, moguce je da dosta ne stima unutar ekipe.

Za kvalitetnog stranog strucnjaka savez nema novca... Sumnjam da bi ga i igraci slusali, a i imali smo takav eksperiment sa polustrucnjacima u proslosti. Znamo kako se zavrsilo.
Nekog domaceg prekaljenog trenera, koji bi pritom imao autoritet kod igraca takodje a da je bolja opcija od Piksija, mislim da takodje nemamo bas puno.
I pre svega ne zele posao kod nas.
Mihajlovic je solidan strucnjak ali ima problema sa zdravljem i njega smo vec jednom najurili. Ne verujem da bi napustao ponovo Italiju.
Paunovic je jos uvek mlad i neiskusan za tu poziciju "sagoreli" bi ga prerano cak i da zeli da se vrati, ne verujem da zeli da ima posla sa nasom bagrom iz saveza ponovo.
Jokan je mozda najidealnija opcija trenutno ali sumnjam da i on zeli da se petlja sa bagrom iz saveza.

Cinjenica je takodje da niko nije ni zeleo da preuzme reprezentaciju nakon onog raspada sa Muslinom i Krstajicem, znajuci u kakvom je stanju nas fudbal.
Kolege stranci su se cudili kada sam objasnjavao zasto smo nogirali Muslina koji nas je odveo na SP, jer niko normalan normalan ne otpusta selektora na takav nacin. I pritom ga zameni sa pomocnikom koji nema nikakvo iskustvo u vodjenju kluba a kamoli reprezentacije.

Pritom nasi mediji su najveca moguca bagra i totalno nerealni sa ocekivanjima kao i nacija...
Eno ga reporter B92 vec krenuo u pljuvacinu dan posle ispadanja a do pre nekoliko dana je dizao selektora i igrace u nebesa...
Upravo sam i ja to primetio,kod Vlahovicevog pogodka,jako cudna proslava od strane ostatka ekipe
 
Jedna od najludjih i najgospodskijih scena sa ovog prvenstva.
Koliko glupo pravilo koje skoro 20 godina prezivljava, a veze sa zivotom nema. Jezivo kako su to inertni sistemi kada treba ukinuti nesto lose ili uvesti nesto dobro. VAR je tehnicki gledano mogao biti uveden pre 10 godina, ako ne i vise - ali i dan-danas je "nova tehnologija" i postoji otpor. Umesto da se ugledaju na NFL, recimo.
 
Čim se napiše da smo spori, neko okači statistiku pretčanih kilometara. Mislim da je visokim igračima koje forsiramo teško da budu spretni i okretni tj brzi u mestu. Kada obavljaju osnovne stvari kao prijem lopte. Kada trebaju brzo da je proslede dalje u pola okreta. Da promene pravac i otkriju se da im se doda lopta. Sve se uvijaju kao na vetru drveće. Lelujaju kao pijanac. Smotano delujemo i dobro je da se ne mučimo više. Odlazak na prvenstvno je bio i više od realnog za nas.
 
Stalno se potura činjenica da imamo najvišu ekipu, ne govorim samo za ovaj šampionat. Kao da je to nešto bitno. Pa ne igramo košarku ili rukomet. Nas ubijaju igrači visoki 160+šumska jagoda. I brzina. Šta bi nam Španci uradili ili Japanci...
Nisam toliko pratio, ima li ijedna ekipa da igra bez bekova, samo sa štoperima, osim nas?
 
Čim se napiše da smo spori, neko okači statistiku pretčanih kilometara. Mislim da je visokim igračima koje forsiramo teško da budu spretni i okretni tj brzi u mestu. Kada obavljaju osnovne stvari kao prijem lopte. Kada trebaju brzo da je proslede dalje u pola okreta. Da promene pravac i otkriju se da im se doda lopta. Sve se uvijaju kao na vetru drveće. Lelujaju kao pijanac. Smotano delujemo i dobro je da se ne mučimo više. Odlazak na prvenstvno je bio i više od realnog za nas.
Upravo to. Koliko smo km pretrčali sa loptom u nogama, to bi bioo zanimljivo videti
 
Teško. Bio je na krivoj nozi i još na liniji. Da je izašao bar metar ispred igrača da skrati ugao, možda bi i odbranio.
jesi li primetio kretanje golmana kod (prvog) gola Argentine Australiji? nije bio onoliko statičan, više se pomerao dok je pratio loptu. na tom sam mislio
 
taman pomislih kako sam omanuo sa prognozom kad ono... 🇦🇷2:1🇦🇺
još 15-ak minuta do kraja, možda budu produžeci
 
Jbt dal sam ja jedini kome komentatori RTS-a zvuče kao kompletni moroni.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno