Šta je novo?

FIFA World Cup Qatar 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
За почетак, да избаце псовање из речника, и понашају се примерено ситуацији за коју су одабрани. Некој су деци, нажалост, узор. Још један у низу погрешних.
И... или судија није био ваљано припремљен, или је, због познатих анимозитета, игнорисао неприхватљиво издеравање нашег голгетера у рангу сеоске подручне лиге.
Ништа ново, још једном изневерена предимензионисана очекивања.
 
Kakva zemlja, takva reprezentacija i rezultat.

Dosta smo se mi i šlepali na talenat u svim sportovima, jer je sve ostalo katastrofa (infrastruktura, struka, kadar, taktika, fizička I psihička sprema, rad sa mlađim kategorijama...).

Ove godine došlo sve na naplatu.
Propali smo i u košarci i vaterpolu, ovaj fudbalski debakl je očekivan.

Od timski sportova ostala jos odbojka (ženska, ajd i muški se drže) i to je to...
 
Poenta je što ni na jedno prvenstvo nismo krenuli toliko nadobudno i samouvereno. Idemo do finala, idemo ovo, ono. Pa vaterpolisti i košarkaši koji su mnogo više uspeha imali nikada nisu s takvim stavom krenuli na takmičenje...
 
За почетак, да избаце псовање из речника, и понашају се примерено ситуацији за коју су одабрани. Некој су деци, нажалост, узор. Још један у низу погрешних.
И... или судија није био ваљано припремљен, или је, због познатих анимозитета, игнорисао неприхватљиво издеравање нашег голгетера у рангу сеоске подручне лиге.
Ништа ново, још једном изневерена предимензионисана очекивања.
U fudbalu je kod nas od raspada zemlje sve pogrešno, pipci kriminala su vrlo duboko. Možda je i pre toga bilo pogrešno, jer na primeru Hrvata koji su takođe deo tog sistema bili, vidi se šta se desi kad se iz sistema izađe i napravi novi ispočetka.

Šteta jer ljudi baš vole fudbal ovde i pridaje mu se ogromna i rezultatima nezašlužena pažnja. Možda bi se otreznilo sve da se publika sasvim okrene drugim sportovima, koji to više zaslužuju i imaju sportiste za primer i pristojne ljude, sa pristojnim porodicama i suprugama, a ne ovaj Instagram-zadruga-grand cirkus.
 
Zadnji veliki uspeh na velikim takmičenjima je Mijatova prečka, uvek velika očekivanja bez ikakvog razloga.
 
Imamo igrače u to nema nikakve sumnje. Tim nemamo, i tu nema sumnje.
Selektor je odgovoran za izbor igrača i uklapanje u kompaktan tim. Piksi je delom čak i u izboru igrača promašio, a o nekom organizovanom timu nema ni govora.

U ovom trenutku bi normalna reakcija saveza bila analiza nastupa reprezentacije na svetskom prvenstvu, fokus na greškama i uzrocima.
Potraga za sposobnim stručnjakom koji je sposoban da pre svega takmičarski organizuje našu reprezentaciju, i naravno momentalan otkaz Piksiju nakon prethodno odrađenih koraka u analizi učinjenog na svetskom prvenstvu.
 
Kakvo god da je stanje bolje opcije od Piksija trenutno nemamo i boje ostati sa njim na celu i pokusati otici na EP da bi imali kakav-takav kontinuitet.
Njego otkaz bi dodatno narusio odnose u reprezentaciji. Mada gledajuci sinoc proslave, nisu svi prilazili i proslavljali Mitrov i Vlahoviceve pogotke, moguce je da dosta ne stima unutar ekipe.

Za kvalitetnog stranog strucnjaka savez nema novca... Sumnjam da bi ga i igraci slusali, a i imali smo takav eksperiment sa polustrucnjacima u proslosti. Znamo kako se zavrsilo.
Nekog domaceg prekaljenog trenera, koji bi pritom imao autoritet kod igraca takodje a da je bolja opcija od Piksija, mislim da takodje nemamo bas puno.
I pre svega ne zele posao kod nas.
Mihajlovic je solidan strucnjak ali ima problema sa zdravljem i njega smo vec jednom najurili. Ne verujem da bi napustao ponovo Italiju.
Paunovic je jos uvek mlad i neiskusan za tu poziciju "sagoreli" bi ga prerano cak i da zeli da se vrati, ne verujem da zeli da ima posla sa nasom bagrom iz saveza ponovo.
Jokan je mozda najidealnija opcija trenutno ali sumnjam da i on zeli da se petlja sa bagrom iz saveza.

Cinjenica je takodje da niko nije ni zeleo da preuzme reprezentaciju nakon onog raspada sa Muslinom i Krstajicem, znajuci u kakvom je stanju nas fudbal.
Kolege stranci su se cudili kada sam objasnjavao zasto smo nogirali Muslina koji nas je odveo na SP, jer niko normalan normalan ne otpusta selektora na takav nacin. I pritom ga zameni sa pomocnikom koji nema nikakvo iskustvo u vodjenju kluba a kamoli reprezentacije.

Pritom nasi mediji su najveca moguca bagra i totalno nerealni sa ocekivanjima kao i nacija...
Eno ga reporter B92 vec krenuo u pljuvacinu dan posle ispadanja a do pre nekoliko dana je dizao selektora i igrace u nebesa...
 
Ko još čita nebitni B92, kao da znaju išta pametno da napišu. Najobičnija žuta štampa.
 
Naveo sam samo kao primer da je odmah krenulo blacenje od strane onih istih medija koji su imali totalno nerealna ocekivanja u samom startu.
Siguran sam da b92 nije jedini primer toga.
A pritom su to reporteri koji su tamo na licu mesta i imaju interakciju sa tim strucnim stabom i igracima, meni je to izuzetno ljigavo.
 
Novinarstvo kao profesija je otišla u totalni aut.
 
A kog to saveza kada ga vodi VD? Saveza koji ce na prolece da dobije predcednika i kako kruze price mozda Nedimovic zasedne.
Sve sto je valjalo sto se tice organizacije u kosarci, vaterpolu i fudbalu je visedecenijskom nebrigom puklo. Poslednjih 10 godina politika, mesetarenje, menadzeri usli duboko u fudbal i kosarku i tu je kraj.
Mi nemam posle Bogdana i Jokica u najavi igraca da ih zameni, u fudbalu aje i ima ih izlaze ali dok se nepresece i krene da se radi kako treba od mladjih selekcija bice ovako. Trebalo je Pauna postaviti posle zlata da vodi A reprezentaciju i d aje postepeno podmladjuje i da se znaju koji su ciljevi, dugorocni 10-15 godina.
 
Naši papci su u jeku sezone van svake forme, kondicije nemaju ni za 45 minuta, zalaganja i volje su prikazali najmanje od svih ekipa na prvenstvu, bez konkurencije. Samo mi je žao što na klupi nije bio Gvardiola pa da narod to shvati nego i dalje veliča papke koji su pokazali zrno živosti samo kada je trebalo hvatali ši*tare za gušu i psovati sudijama majku.

Svaka čast ekipama koje se bore i zalažu, tu je lepota fudbala. Našima s ovakvim odnosom nije bilo ni mesto na SP. Dve različite ekipe u kvalifikacijama i sad.
 
zamolio bih da se vratimo na temu: svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. u Kataru

da ne širimo priču na to u kakvom su stanju društvo i sport u Srbiji, odnosom odgovarajućih saveza prema svojim sportovma itd itd

zanimljivost sa utakmice 🇦🇺🇩🇰, mislim da nije bilo
 
Ja vidim da svi krive odbranu a ja iskreno sredinu terena nisam video, ni u napadu ni u odbrani.

Baš ono što sam rekao, mi nikad apsolutno vezni red nismo imali, čak i kada bi odbrana i napad nekako i funkcionisali. Jednostvano, sredina terena su igrači koji najviše trče, a mi to ne možemo. Kad smi mi išta imali da ponudimo u lakoj atletici, na kratke ili duge pruge? Nemamo mi prosto gene za trčanje, mi dominiramo u sportovima gde treba visina i snaga, kao košarka, odbojka, rukomet. U fudbalu nam to pomaže samo pri kornerima i slobodnim udarcima gde smo oduvek bili strašno opasni.

Ljudi vide kako naši igrači dobro igraju po stranim klubovima, pa misle kad se to skupi u reprezentaciju, to mora da valja. Problem je što su naši igrači mahom sporaći. Ne treba timu 10 trkača na terenu, dovoljno je 6-7 i ostali budu igrači zadatka. Pogledaš recimo Siniša Mihajlović, bio je sporać, ali bio je čvrst u odbrani i super je šutirao, njemu ništa drugo nije ni trebalo da bude fantastičan igrač. Problem je kad skupiš gomilu takvih sporaća u reprezentaciju i vidiš da na terenu imamo samo jednog ili dva trkača. Onda pogotovo u drugom poluvremenu kad naši popadaju, protivnici imaju koliko god hoćeš vremena da se nameštaju u napadu, niko igračima sa loptom ne pritrčava brzo da im odseče uglove, grade akcije i pune nam mrežu. Mlađe selekcije često nešto i urade, jer su u naponu snage pa još nekako i trče, ali seniori ne mogu da se nose sa protivnicima, nema trkača da zatvaraju rupe u odbrani i u napadu stvaraju šanse iz kretanja.

Da mene ovako operisanog od fudbala pošalju negde u zapadnu Afriku da tamo po njihovim ligama nađem pet igrača samo da dobro trče i bar pristojno barataju loptom, da ih dovedem Piksiju i da ih naturalizujemo, reprezentacija bi poletela. Ovako, nije fudbal sport za nas, ne znam što se mi tu uopšte nečem nadamo.
 
Naši papci su u jeku sezone van svake forme, kondicije nemaju ni za 45 minuta, zalaganja i volje su prikazali najmanje od svih ekipa na prvenstvu, bez konkurencije. Samo mi je žao što na klupi nije bio Gvardiola pa da narod to shvati nego i dalje veliča papke koji su pokazali zrno živosti samo kada je trebalo hvatali ši*tare za gušu i psovati sudijama majku.

Svaka čast ekipama koje se bore i zalažu, tu je lepota fudbala. Našima s ovakvim odnosom nije bilo ni mesto na SP. Dve različite ekipe u kvalifikacijama i sad.
Na osnovu se ovo temelji? Mi smo ekipa koja je pri vrhu po trcanju ali mogli bi da pricamo o tome kako bi to sistemski moglo da bude efikasnije.
 
pre ~45 minuta sam nešto zamolio
 
Trcanje ima i kvantitet, ali i kvalitet kao osobinu.

10km za 90min istrcim i ja u pola noći, ali to ništa neće znaciti u fudbalu.
 
Samo sam rekao u smislu da je zalganje igraca bilo na solidnom nivou nisu dosli da "kampuju", trcanje i u fudbalu ne znaci mnogo ako nije korisno.
 
Najveći problem koji ja vidim jeste trčanje bez lopte i igra na prvu. Spanija je to doktorirala. Naravno da ne možemo kao oni, ali, problem je što ni principe te igre nismo usvojili.

Takodje dodavanje na prvu, utrcavanja iz drugog plana, overlap.. Sve to nekako amaterski izgleda. A niko me ne može ubediti da Saudijska Arabija ima bolju genetsku predispoziciju od nas, već je došao neko ko je imao vremena, plan, program i najvažnije autoritet. Prihvatanje autoriteta je za ove nase splavarske heroje je i najveći problem.

Da medju našim fudbalskim trenerima postoji Zeljko Obradovic, možda bi nekada nešto i uradili. Šteta pa Likeni nema znanje, ostalo je prototip 😂
 
privremeno 🔐 do početka utakmice
 
Jenkiji omašili zicer, i evo kazne.. Tako se to radi...
 
taman da napišem kako 🇺🇲 opasno igra kad ono 🇳🇱 daje gol. biće ovde još golova
 
Ova cela akcija 🇳🇱 je misaona imenica za naše fudbalere. Da 10 godina igraju ne bi umeli tako da povezu vezni red.

I to dok su pod ozbiljnim pritiskom.
Doktorat.
 
Trčanje se podrazumeva u savremenom fudbalu, čak i u nižerazrednim kategorijama, kamo li na turniru 1.
 
Mnogo je važniji kvalitet tog trčanja a ne kvantitet. Vrlo često ekipe koje više trče izgube meč. Mi smo čist dokaz za to. Ukoliko trčite kao muva bez glave, klaj-klaj i za protivnikom nakon što mu poklonite loptu, onda ste bu*ale i vaše trčanje ničemu ne služi. Ako trčite kako biste vršili presing na protivnika i naterali ga na grešku, trčite radi brže tranzicije e onda vi iz tog trčanja dolazite do golova.

Edit: Amerikancima fali samo malo kreativnosti i lucidnosti na sredini. Neko ko zna da predribla i razdrma protivničku odbranu, pogotovo kada su u pitanju pismenije ekipe poput Holanđana. Teško će Amerikanci kroz pozicionu igru nešto napraviti, nisu oni na tom tehničkom nivou, plus su Holanđani skroz solidni u postavci odbrane. Ali da vidimo...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno