Šta je novo?

FIFA World Cup Qatar 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gvardiol će dobro zapamtiti Mesija, šta napravi momku i kod gola a i još kod par akcija, totalna nemoć mladog vunderkinga :)
 
Da se Lukaku nije onomad ispromašivao, pa Japanci, bili bi Hrvati tu na nekoj poziciji koju zaslužuju. Dobra su ekipa, ali napada bez. A to nije fudbal. Mislim da su Hrvati na ovom prvenstvu prevazišli i očekivanja, a i realne mogućnosti.
 
Hrvatska reprazentacija igra još jednu utakmicu na ovom prvenstvu, za treće mesto protiv Maroka (volio bih protiv Francuske). Ma koliko loši bili, dospeli su u prve 4 reprezentacije na svetu. Belgija, koja je druga na Fifinoj listi je ispala iz grupe. Tako da svaka im čast. Makar i na tom antifudbalu. I da, da baba ima ono onda bi bila deda.
 
Нису лоши, али нису ни за полуфинале. Провукли се против Јапана, тек против Бразила, мало се заиграли против Аргентине, ови их на време начели и послали кући са 3:0. Да је Бразил тако кренуо још би горе прошли. Остаје још да Французи сутра одраде своје па да буде право фудбалско финале какво и треба бити. Свака част изненађењима, али на крају волим да гледам добре утакмице као што је била Француска - Енглеска.
 
Bitno je da je bilo sipanja!
Gledao sam drugo poluvrijeme, nakon toliko godina ne gledanja bilo kakvih utakmica, i ove kockice treba da su davno ispali.
 
I da, da baba ima ono onda bi bila deda.
Misliš kad bi Hrvati imali i napad bili bi deda?
🙂
Videćemo ih kad odu Modrić, Brozović, Perišić, Lovren i kad bude smena generacija. Dobra su ekipa, ali kao što niko ne veliča uspehe Italijana sa catenacciom, ne vidim razlog da veličamo igru Hrvatske.
Jeste da se ne igra za umetnički dojam, ali ne pamte se te reprezentacije koje nemaju nijednog majstora u timu, koje ne naprave neki vanserijski potez.
Svaka čast na rezultatu, ali nisu bili za pamćenje i prepričavanje.
 
Ma Hrvatska ustvari nema nikakvu ekipu. Pola onog tima sto je osvojio drugo mjesto prije 4 godine uopce nisu iz Hrvatske, ukljucujuci i selektora Dalica.
Mene taj njihova igra, koliko malo sam pratio, podsjeca na Grcku iz 2004, nakon cega sam prestao pratiti ovu besmislenu igru.
Inace sam nekad bio zestoki fan kosarke.
 
Bravooo komsijeee!
 

Prilozi

  • IMG-8262f66952cc976f45bb528d1144518e-V.jpg
    IMG-8262f66952cc976f45bb528d1144518e-V.jpg
    93.1 KB · Pregleda: 112
Kako se zovu srpski navijači Argentine ispred malih ekrana?! Kaučosi :ROFLMAO:
 
Ma Hrvatska ustvari nema nikakvu ekipu. Pola onog tima sto je osvojio drugo mjesto prije 4 godine uopce nisu iz Hrvatske, ukljucujuci i selektora Dalica.
Mene taj njihova igra, koliko malo sam pratio, podsjeca na Grcku iz 2004, nakon cega sam prestao pratiti ovu besmislenu igru.
Inace sam nekad bio zestoki fan kosarke.
Malo si pratio i očigledno je da ne pratiš kvalitetno (da ne kažem: ne znaš). Argentina je na putu do polufinala imala Australiju i jako loše vođenu Holandiju. Hrvatska se propisno istrošila do polufinala. Ne bih komentarisao kakvu ekipu ima Hrvatska, od Svetskog prvenstva 1998. godine (gde su igrali polufinale) su stalno opasni. Podestila me je tvoja izjava na Radeta Bogdanovića, kada je rekao da "Nemačka ima dva igrača". :ROFLMAO: (pritom mu u RTS studiju, nije da sam očekivao, niko ne govori da je "Švabe" pežorativ naziv)

Nekako je za očekivati da Maroko i Hrvatska odigraju penale.
 
Tacno, ne znam jer ne pratim dovoljno vec odavno. Ali znam da je ovo najprljavija i najkorumpiranija igra, i gle cuda ujedno i najpopularnija. To ti nesto govori!
 
Švabe (nem. Schwaben) etnički su Nemci koji žive ili imaju korene u oblasti Švabija.
Švabe ili Bosche je pežorativan naziv koji su Saveznici koristili u WWI. Imaš i na Wikipediji: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_terms_used_for_Germans#Švabo,_Švaba_(pejorative)
Bavim se jezikom, razmisli pre nego sledeći put postuješ.

Da li neko ko prati zna zašto Militao nije igrao svaki put u prvoj postavi Brazila? Čovek je verovatno najbolji štoper sveta a sedeo je na klupi dosta. Možda je povređen, van forme?
 
Meni se čini da se baš naigrao. Baš gledam.
Nije igrao protiv nas, valjda povreda, ne mogu da se setim.
Jednu zamenjen u 60' i ostalo sve odigrao.

"Švaba" je inače izraz za ulogu koju ne treba igrati u pomenutom filmu 🙂
 
Interesantno. Primetio sam da ni Vinisius nije bio u startnim postavama. Ne vidim koga to Brazil ima boljeg od njega, ali dobro. Ovo Svetsko prvenstvo, kako je rekao moj prijatelj, jeste svetsko prvenstvo loših selektora. Southgate, Piksi, Tite...

Interesantno je da, do večeras, Mesi nije postigao nijedan gol za Argentinu u nokaut fazama svetskih prvenstava. Igrao je na 4 poslednja. I večeras je to uradio iz penala...
 
Poslednja izmena:
vidi ovoga, hoće penal a jasno se vidi da je ruka bila skroz uz telo
Čini mi se da je to pravilo promenjeno, nema veze ako je uz telo, ako je uticala na šut u okvir, trrba biti penal.
A možda i nije promenjeno :)
 
Bitno je da li je bila uz telo. Čak nekada ne mora biti penal i ako nije uz telo, već se gleda da li je imao vremena i prostora da reaguje i skloni ruku.

Što se tiče komšije, da se vidi u utakmici za bronzu da li su još uvek ozbiljna ekipa ili ne. Ako osvoje treću medalju na svetskim prvenstvima, pišu istoriju.
 
Mod verovatno za Argentinu navija čim mi obrisao komentar gde sam napisao da Argentina samo na prevaru može da uzme titulu :ROFLMAO:
 
Interesantno. Primetio sam da ni Vinisius nije bio u startnim postavama. Ne vidim koga to Brazil ima boljeg od njega, ali dobro. Ovo Svetsko prvenstvo, kako je rekao moj prijatelj, jeste svetsko prvenstvo loših selektora. Southgate, Piksi, Tite...

Interesantno je da, do večeras, Mesi nije postigao nijedan gol za Argentinu u nokaut fazama svetskih prvenstava. Igrao je na 4 poslednja. I večeras je to uradio iz penala...
Holandija 73 minut penal isto
 
Mod verovatno za Argentinu navija čim mi obrisao komentar gde sam napisao da Argentina samo na prevaru može da uzme titulu :ROFLMAO:
Možda je bio na prevaru '86 jedan gol, ali ja ću do kraja života da pamtim Maradonin drugi gol, kao što ću da pamtim Piksijeve golove Špancima '90, utakmicu sa Nemcima '98 i Mijatovu prečku sa Holanđanima.
Pamtiću odlične Belgijance sa Encom Šifom iz '86, sjajnu Nigeriju sa Amokačijem, Amunikeom, Jekinijem iz '94, sjajne Bugare sa Stoičkovim, Čehe na EC'96, Zubu iz '02 ...
Od Hrvata... Pa ne znam, pamtim Modrićev gol Argentini sa prošlog prvenstva, i njihovu reprezentaciju iz 1998, tad su razbijali kako su igrali.
Ovo sad ne verujem, mislim, ako treba da pamtim poteze Gvardiola i Juranovića ići će to malo teže.
Ostaće mi verovatno u sećanju ovaj treći gol Argentine i potez Mesija.
 
Kiselo je grožđe
Kiselo ili ne, ja se još uvek sećam onih ludih utakmica sa Evropskog 2000 protiv Slovenije i Španije (Savo najbolji strelac prvenstva) ili '98 protiv Nemačke. Isto tako ću pamtiti i ove protiv Kameruna i Švajcarske.
Da nas je Muslin vodio na prošlom prvenstvu, verovatno bi smo prošli grupu, ali ne verujem da bi smo dali više od 2 gola u grupi.
Tako i Hrvati sada. Svi će se sećati 3. mesta i penala.
 
Hrvati bar imaju nešto čega će se sećati....tako da jeste grožđe kiselo, u sirće se pretvorilo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno