Šta je novo?

FB reklamiranje - Molim za pomoć

laaaax96

Zapažen
Učlanjen(a)
19.07.2023
Poruke
2
Poena
1
Pozdrav ljudi, hteo sam da pitam nešto u vezi fb reklamiranja, pa ako neko ume i pre svega želi da mi pomogne bio bih zahvalan. Bavim se prodajom različitih stvari na fb stranici ali nisam zadovoljan. Probao sam da ciljam publiku, pa bez ciljanja , da povećam troškove, smanjim troškove. Da li da ciljam ili da ne ciljam? Da li da pustim da to fb radi automatski ili ne ? Znam ljude koji prodaju iste artikle kao i ja i šalju u brzoj pošti mnogo veće količine od mene. Kazu da su im mesečni troškovi oko 500-600 dolara mesečno za 15-20 artikala i sve idu na boost post , meni ti troškovi deluju i mali jer se proda svaki dan oko 250-400 artikala sa stranice... Ima li neko ideju šta bih mogao da uradim? Meni su iskreno troškovi veći od zarade. Hvala u napred
 
Pre svega, dobrodošao na forum.
Trenutno se nalaziš na prekretnici poslovanja. Hoćeš da napraviš korak napred, ali bi da i dalje nastaviš da funkicionišeš kao do sada. To retko može tako.
Postoji razlog zašto se neki ljudi bave marketingom. Isto kao i moleraj. Možeš sam da uzmeš da okrečiš stan, na kraju će to da bude ok, ali vrlo verovatno ne kao da si dao moleru, Profi moleri i dalje imaju posla. Ljudi imaju alate, znaju cake, imaju iskustvo...
Kao što i sam vidiš, stvar nije jednostavna kao, klik klik, stavio sam oglas i pljušte mi pare.
Imaš dve opcije
1. Da se ozbiljno posvetiš materiji i da počenš da učiš kako stvari zaista funkcionišu
2. Da nađeš i platiš nekoga ko to sve već zna.

Znam da nije savet koji si tražio, ali mislim da je bolji pravac od onog kojim si krenuo.
Na tom blogu imaš i tekstove za početnike i možeš pokupiti par ideja kako da nastaviš.
 
1. Da se ozbiljno posvetiš materiji i da počenš da učiš kako stvari zaista funkcionišu
2. Da nađeš i platiš nekoga ko to sve već zna.
Slazem se sa ovim.

Nije to bas tako jednostavno, posebno sto je po meni FB danas jako los sa reklamama, makar moje iskustvo. Druga stvar, treba vremena da se sve njegove business opcije prouce da bi neke koristi imalo, a i ne treba se oslanjati samo na FB. Zasto ne probas neke reklame preko instagrama ili tik toka?
 
Objektivno može na datu temu da se kaže sledeće: Objave sa tekstom više koštaju. Više pisanog teksta, veća cena. Namera: usmeriti prostu informaciju u par reči krajnjem posmatraču. Ciljanje: Meta će najpre gledati da plasira reklamu za facebook i/ili instagram korisnike čije IP adrese ili GPS koordinate je dobila na datoj lokaciji pa preko stalno označenih lokacijskih tagova u objavama na tom mestu (iako ne mora da znači da je stvarno tu, ali konkretan korisnik će time uključiti lampicu) pa tek onda krug poznanika, pratilaca i sličnih naloga na osnovu koga algoritam utvrđuje da je korisnik potencijalno u blizini tog mesta, iako je on na kilometar ili dva odatle. Iz svega navedenog, moraćeš tačno da napraviš konkretnu strategiju koji opseg korisnika ćeš da ciljaš i na koji način će doći do odziva. Pošto si spomenuo automatsko plasiranje, ono se oslanja na algoritmičke podatke (interesovanja pojedinca, da li se određenom nalogu plasiraju iz te kategorije, da li neki korisnik se zadržava dok gleda i koliko dugo to posmatra, da li klikće slične reklame i tako dalje). Što se Reels tiče, prošle godine do septembra je algoritam bio naklonjen na strani korisnika, ali sve se to drastično promenilo, ali ništa te ne košta da kačiš paralelno na fb i ig, bez obzira što ig ima opciju za reprodukciju i fb korisnicima, slobodno dupliraj. TikTok opet ima potencijala to da širi, ali sve zavisi kome ćeš u prvih 300 da se padneš pa da li će se to proširiti dalje na 1000 pa 3000, 5000, 8000, 10000 pregleda i ako se dalje zavrti, super, ako ne, ponavljaš u krug periodično dok ne prođe.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam puno na pomoći. Instagram sam probao ali jako slabo ide. Ljudi koje poznajem su totalno batalili instagram i idu samo preko facebooka. Pokusavam na sve nacine i samo pucam pare :) vise platim reklamu nego sto prodam , a ostali isti takav aritkal npr prodaju dnevno po 50-100 komada... Lajkovi na objavi npr nisu neki veliki, ali prodaja je bas, bas dobra, po meni neverovatna . A kad ciljam publiku uvek razmisljam sta ako sam promasio neku grupu ljudi ?
Ja npr imam 5 aritkala i na svaki stavim po 5 dolara da boostujem klip, prodam jako malo , nemam zaradu... Trudim se vec mesecima,a ne odustaje mi se
Ja konkretno stvaljam lokaciju za celu srbiju jer samo šaljem poštom. A nije da nekoga vređam , ali i ti ljudi sto rade to nisu nesto informaticki pismeni, svi imaju druge poslove, ali u cemu je trik za takvu prodaju ja stvarno ne mogu da provalim
 
Nazad
Vrh Dno