Šta je novo?
vidim da na steamu pod DL jos nista ne povlaci niti ima raspored....
 
Vidim da mi je Steam povukao update od 14GB, ali na poslu sam do 23h, pa ne mogu da probam.
Ajde ako je neko skinuo vec, nek napise utiske?
Ima li grafickih poboljsanja? :)
 
Koliko videh prvi review video - meni izgleda potpuno isto kako sam zapamtio igru od poslednjeg prelaska. :D Recimo ko nije igrao, do sada, kontam bice mu kul. Za nas druge... vec vidjeno, rekao bih.
 
I ja kontam izgleda isto. Skidam igru trenutno i koliko vidim ne ide patch uz nju.

1714063543974.png
 
Meni igra skoro 96gb. :D Da li treba da se proba onda bez High Texture Pack-a koji je jos iz 2017-te?
 
Pa nemoz' biti isto, jesu bedezda al nisu valjda toliki debosi. Ja cu za vikend da skinem, nisam ni krenuo da igram, kapiram bukvalno necu ni da vidim razliku.
 
Meni je igra 94GB,ali znam da sam proslog puta morao da instaliram posebno HD texture.
 
Meni je 35,6GB, GOTY:
 

Prilozi

  • Fallout4 2024-04-25 19-34-18-377.jpg
    Fallout4 2024-04-25 19-34-18-377.jpg
    288.6 KB · Pregleda: 75
  • Fallout4 2024-04-25 19-04-49-735.jpg
    Fallout4 2024-04-25 19-04-49-735.jpg
    784.3 KB · Pregleda: 69
  • Fallout4 2024-04-25 19-05-02-231.jpg
    Fallout4 2024-04-25 19-05-02-231.jpg
    585.9 KB · Pregleda: 68
  • Fallout4 2024-04-25 19-05-04-855.jpg
    Fallout4 2024-04-25 19-05-04-855.jpg
    659.4 KB · Pregleda: 69
  • Fallout4 2024-04-25 19-20-09-816.jpg
    Fallout4 2024-04-25 19-20-09-816.jpg
    575.8 KB · Pregleda: 79
  • Fallout4 2024-04-25 19-21-08-049.jpg
    Fallout4 2024-04-25 19-21-08-049.jpg
    573.6 KB · Pregleda: 75
  • Fallout4 2024-04-25 19-36-17-189.jpg
    Fallout4 2024-04-25 19-36-17-189.jpg
    482.7 KB · Pregleda: 92
Witcher 3 objasnio šta je update, i dalje. 🙂
 
Nije isto ni blizu, texture su mnogo bolje, sve izgleda dosta bolje (modeli svačega na ulicama, krv, ruševine, vegetacija...) u suštini ništa što community nije odavno sredio patchevima ali eto, za one koji nisu htjeli da se cimaju.

Ono što ne mogu da vjerujem je da nisu patchovali igru da se bez gimnastike može igrati na današnjim konfiguracijama. I dalje zeza vsync pa igra na high-end konfiguracijama radi zakucano u 55 fps. Na Fallout 46 sam to sredio sa iPresentInterval=0 i sa ograničenim fps-om u driverima na 120 fps (na visočiji framerate igra poludi pa se dešava stalno da karakter zaglavljuje na indoor lokacijama) ali ovdje to ne funkcioniše. Tj. funkcioniše kad u driverima upalim "Radeon Enchanced Sync", tada je igra zakucana na 165fps ali i ubrzana žestoko.
 
Witcher 3 objasnio šta je update, i dalje. 🙂
W3 je dobio remaster. Realno F4 je mogao cak i remake. Ovo je mali update koji je trebao biti po izlasku konzola al bolje i sada nego nikada.
 
Bas gotivim F4 i hteo sam ponovo da obrnem, ali ovo sto vidim... prosto me ne vuce. :) Ovo sto su sada uradili je oficijelni patch onoga sto je community uradio pre x godina.
 
U što je ovo šareno, ina lišća i vegetacije, obrnuo fallout 3 sinoć, koja razlika! New Vegas davno davno, ali isto ne pamtim ovaj kolorit.
Sad je pitanje probati ovo, ili Fallout 2 sa widescreen modom 🙃
 
Ma šareno je na početku, prva misija pre nego krene sve u apokalipsu... posle je više 50 shades of gray. 🙂
 
Koji debilski "update" da se tako izrazim, ovo je nesto sto ne bi trebalo da uzme vise od 7 dana ako i toliko a njima trebalo vise od godine dana, za nepovjerovati.
Jedina razlika je da igra prepoznaje 4000 seriju i UW radi sada out of the box (i to djelimicno) jer nisu se ni dotakli HUD-a.

Nesto standardno sto sam mislio da ce s ovim update-om rijesiti nisu ni spomenuli. I dalje je framerate lock tu, fizika skroz pokvarena ukoliko se otkljuca framerate manuelno.
Weapon debris opcija i dalje ne radi na RTX kartama. Nema cak ni obicna implementacija upscaler-a kao FSR, DLSS ili HDR support-a a da ne pricam o nekim drugim grafickim update-ima.

0 bodova update sa tehicke strane, totalno nikakva razlika izmedju Fallout 4 i ove "nExT GeN" verzije.
 
Pa kad da naprave, kad su svi radili na Starfield-u. Nisu daleko od Shitsofta i EA. :D
 
Kakve crne godine, ovo su sklepali posle trailera za seriju i voila. Čak je vrlo moguće da su i pokupili najpopularnije grafičke modove sa "nexusmods" koje je odradio community, implementirali ga kao svoj "next gen update" i ćao.
 
U što je ovo šareno, ina lišća i vegetacije, obrnuo fallout 3 sinoć, koja razlika! New Vegas davno davno, ali isto ne pamtim ovaj kolorit.
Sad je pitanje probati ovo, ili Fallout 2 sa widescreen modom 🙃
Probao nedavno, sitno je oči sam izbuljio, i dalje nisam mogao...

Dosta tih kultnih igara nikad nije dobila podršku koju zaslužuje za nove tehnologije (npr. nove monitore i rezolucije).
Baš FF:1, FF:2 i FF:T su ta priča, takođe i Disciples igre, dok su HoMM i BG1 i BG2 fino "preradili" na nove tehnologije što igračka zajednica što devovi...

Izvinjavam se za OFF.
 
Čim je od Bethsofta a džabe, znajte da ne valja :D
 
Ni kad traže pare - nije garancija da će valjati.
 
Probao nedavno, sitno je oči sam izbuljio, i dalje nisam mogao...

Dosta tih kultnih igara nikad nije dobila podršku koju zaslužuje za nove tehnologije (npr. nove monitore i rezolucije).
Baš FF:1, FF:2 i FF:T su ta priča, takođe i Disciples igre, dok su HoMM i BG1 i BG2 fino "preradili" na nove tehnologije što igračka zajednica što devovi...

Izvinjavam se za OFF.
HoMM je dobar, doduše šteta što su samo osnovnu igru preradili, bez ekspanzija.
A za FF2 videh ovaj mod na Nexusu, piše da dodaje widescreen, da podržava full HD rezoluciju + skalira sliku x2 kako ne bi bilo sitno.
Doduše u to vreme se igralo na 800x600, ali tada sam bio više u Icewind Dale/Baldurs Gate elementu.
EDIT: i bez mod-a deluje prihvatljivo, e sad ne znam kako je original izgledao.
 

Prilozi

  • gog.png
    gog.png
    786.1 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Igrao pola sata pre 10ak dana i malo pre 15 minuta. Deluje mi skoro pa isto, gde su didali 50+ GB nije mi jasno. Mada deluje mi da je u distanci vise detalja pristuno. Nekako na placebo bi rekao da deluje bolje ali mnogo vecu razliku sam ocekivao. Pa prvi screen u main menu na frizideru Nuke Cola muljava sva. Klasična magla.
 
I ja sam disappointed... Skyrim SE je doneo daleko više grafičkih poboljšanja, ali se morao i kupiti ako niste imali vanila verziju. Teksture sigurno izgledaju bolje ali sam primetio da view distanca u nekim momentima izgleda i gore. Šteta... Baš sam očekivao neki Starfield nivo grafike, pogotovo onu fenomenalnu vegetaciju, ali cucumber.
:poop:
 
Eh sad, pa onda bi trebalo da urade citav remake za igru... Ovo nije cak ni klasican remaster. Ljudi uz minimalan trud iskoristili maksimalno hajp oko serije i to je to.
 
Ovo je ja mislim glavni update za konzole. PC manje-više.

Za PC igrace nisu mogli ni FOV slajder ubaciti. Nesto sto cak konzole godinama imaju.
 
Nazad
Vrh Dno