Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Rado bih nastavio sa tobom ovaj intelektualni dvoboj, ali mi glupo da napadam nenaoružnog čoveka ;) Ko treba da razume, značiće mu. Tebi svakako nikakvi argumenti ne pomažu.
 
Poslednja izmena:
Nisam držao radnju kompjuterske opreme nego radnjE tehničke robe. Izmedju ostalog, uvozili smo 18650 baterije koje čine svaki powerbank.

Izbacuješ gomilu rečenica bez ikakvog smisla. Gubitak pri boostu je 7% ili manji? Kakav si ti kralj, pa to je fenomenalno :D
Ajd nek se javi neko sa fizike ili etf-a, ja ne znam ni odakle da počnem da objašnjavam koliko je to netačno...

Evo ti prost primer koliko ti je nebulozna teorija: uzmi jedan potpuno pun PB i isti takav potpuno prazan. Napuni prazan ovim punim, pa onda obrnuto itd... Vašom logikom, sa gubitkom manjim od 7%, bi mogli da okrenete preko 30 krugova pre nego oba PB-a budu prazna. A u praksi će se to desiti mnooogo brže.
Genije, ljudi su dokazali. Ili hoćeš da kažeš da lažu koliko puta su puniti telefon.

Eno ti Google pa javi kako si ti u pravu.
Evo i review, testirali ljudi http://www.pcadvisor.co.uk/review/power-banks/xiaomi-10000mah-power-bank-review-3619461/
10.000 mAh 2,75 puta po 2.550 mAh baterije. Javi koliko je to ;)

Ma svi su budale, jedino si ti pametan :)
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je skrivena kamera :D

Testiranja se vrše merenjem, a ne navođenjem deklaracija proizvoda. U recenziji koju navodiš kao mega argument je kapacitet ove baterije opisan sa: napunili smo dva puta bateriju Samsunga S6 (koja je 2550mAh) i neki Ulefone do 75% (baterija isto 2550mAh).
Odakle znaš da je Samsungova deklaracija tačna? Ako kažeš da je Xiaomi naveo manji kapacitet nego što jeste, možda je i Samsung baterija u stvari veća nego 2550mAh? Onda ovaj PB možda ima i preko 8000mAh!? :d
Ulefone je toliko poznata i priznata marka, da se njen deklarisani kapacitet i skala napunjenosti svakako moraju uzimati kao aksiom i ne proveraju se :d :d

Čisto da se ne blamirate ovakvim glupostima, testiranje baterija i PB-ova se vrši mnogo ozbiljnijom aparaturom. Npr, nečim ovakvim:
http://lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTestHow UK.html
Taj sajt je bez premca vrhunski autoritet u svetu baterija i slično, njegovi testovi se uzimaju za ultimativne i navode kao referenca na gotovo svim sajtovima te problematike. I kada lik testira PB od deklarisanih 20000mAh i dobije 12500mAh na 5V pa napiše da je to očekivano:
http://lygte-info.dk/review/Review USB battery box Ravpower Turbo+ RP-PB043 UK.html
onda je verovatno i on neznalica a @alfa i @nemanja123 su naši Tesla i Edison sa strujom koja se poput vode presipa iz jedne posude u drugu :D
 
Ma naravno, i svi korisnici ovde lažu i imaju telefone sa lažnim specifikacijama, samo ti znaš pravu istinu.

Hteo sam da zamolim nekoga ko ima neki od testera da proveri, čisto da vidim šta ćeš tada lupati, ali vidim da od toga nema ništa jer ti priznaješ samo merne uređaje sa cenom od ko zna koliko cifara. Sve ostale su kalibrisane da daju rezultate koje svi znamo i vidimo (naravno, alfa i ja smo im to naredili da prikazuju:)).

Nije ti ovo ni prvi ni poslednji put da samouvereno lupaš gluposti (ko se seća teme za garanciju sve mu je jasno), pa ne vidim razlog za dalju prepisku sa tobom.
Postovi stoje (i tvoji i moji i vlasnika PB-a), Google stoji, pa svako može da proceni :)
 
Da li si ti svestan šta je sajt koji sam testirao, čemu služi i ko ga vodi?
On je dakle neznalica, ti i alfa ste nova fizika? Da li si ozbiljan?

Tester imam ja, kod drugara je Xtar punjač koji meri koliki kapacitet je primila baterija u njemu. Kaži šta treba da se izmeri.
 
Poslednja izmena:
Jel se ti šališ?

Izmeri kapacitet neke nove baterije dobrog kvaliteta (čisto da znaš da gubitaka ima, da merenjem samog protoka struje me možeš izračunati kapacitet bez faktora efikasnosti).

Onda uzmi novi powerbank i Izmeri njegov kapacitet, pa dođi da upoređujemo ;)

A javi i kakva su merenja kada staviš load resistor sa konstantnom vrednošću na tom tvom aparatu koji god da je.
 
Poslednja izmena:
Pa merio sam, koristim powerbank u koji sam ubacujem 18650 baterije. Zato i znam da pričate besmislice koje ste eto tako sklepali čitajući online.
 
Naravno da ti ne verujemo jer se ne slaže ni sa čim.

Izmeri sve navedeno, dokumentuj, pa javi.

A voleo bih da vidim i tvoju računicu kojom dolaziš to cifre koja god da je.
 
Ne slaže se sa konstrukcijom koju ste ti i alfa (novi Tesla i Edison) sklepali :D Slaže se sa fizikom i podacima koje su izneti na lygte-info sajtu. Bez "čini mi se" i "rekao bih", čista matematika tj mera.
Dve LH HE2 baterije kapaciteta 3000mAh, trenutno možda i best buy 18650 baterije na tržištu, nisu mogle da napune do kraja bateriju od 4000mAh mog skoro novog Xiaomi RN3 telefona. PB dakle iskoristi nekih 60 i kusur procenata kapaciteta ovih baterija. Pametnome dovoljno.
 
Hahaha
Znači ti matematiku i nemaš, ne znaš ni kako se računa, nego samo lupaš procenta kako ti se u snu javi.

Uzmi formulu koju smo ti dali (za tebe jesmo Tesla i Edison) pa ćeš videti zašto je tako. Hint: efikasnost nije 93% a veći kapacitet je veoma sumnjiv.

Bunio si se što smo računicom i empirijski dobili da PB od 10.000mAh ima 6747/6880mAh na 5/5,1V (na najnovijim PB sa 93% efikasnošću) a ovamo hoćeš od 6.000mAh da dobiješ 4.000mAh na 5.1V za ćelije za koje ne piše efikasnost, sa ko zna kako dobijenim preko 2.500mAh...

Pri tom nisi izmerio te baterije, tj njihov kapacitet preko load resistora pa i ne znaš da ima gubitaka i kolikih. Nisi izmerio ni bateriju tog Xiaomi Redmi Note-a a ovamo meni prosipaš mudrosti i podsmevaš se što sam ti dao link gde je pri merenju jedan telefon takođe kineski...
A smem da se kladim da je tvoja ekselencija punila telefon dok je radio.

Više nisi ni smešan.

Rekao sam ti šta da uradiš, meri SVE, izbaci iz jednačine telefon i puni direktno bateriju onda daj rezultate i "Cubisovu formulu" pa se tada javi. Iz dupeta izvađenih 60% je samo za smejanje.

A dok to ne uradiš matematika, fizika i empirijski dokazi, na tvoju žalost, idalje važe :)
 
Poslednja izmena:
637fc7428f7162cb5df7187a7fe00c07.jpg

4e iz lidla mnogo bolje radi od kineskih plus alumin8jumsko kućište...

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
da samo što je ispod kapaciteta prosečne baterije telefona i samo 5V/1A :-devil-:

tj koliko para toliko i muzike
 
brate ja imam običan j5 samsung.... napuni je celu do 100 u bukvalno ostane još....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
a da ti promeniš bateriju u telefonu oslabila je :-devil-:

2600mAh na 3.6V napuni bateriju celu u tvom telefonu i još ostane??? mislim da je krajnje vreme da nabaviš novu bateriju :whip:
 
Ma jok, to je znak da i ovaj Powerbank od 4e ima mnogo veći kapacitet nego što piše na deklaraciji :d
 
Nije napisao od koliko % je napuni do 100...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
/omega_power_bank_5000mah_crvena_-_pmpb5rr-60581

Da ne bacam pun link mozda je zabranjena reklama,uglavnom pazaren i zadovoljan sam.zavrsio ono za sta sam je uzeo dopuni bateriju lg g3 100% i jos ostane nekih 10 do 15 preko :) baterija tj fon star od maja :) pa racunajte...ono sto me zanima je na koju foru izlaz od 1.0A meni brze puni od 2.1 ? Je l 2.1 previse jako za mob ili ? Na 2.1 krene fantasticno a onda odjednom uspori i mozda tripujem ali malo vise zagreje bat nego 1.0 ? Punjenje fona oko 85 do 90 min.Punjenje PB nisam merio ali treba dosta naravno .....nije puno tezak moze i u dzepu od farki s fonom da lezi do duse malo tesno :) koliko ce da traje ....videcemo :)
Garancija ...2g :'D

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
 
Gde se sada može kupiti neki od Xiaomi Powerbankova?

Zanima me i gde se može povoljno kupiti original (generalno, nevezano za isporuku), tj interesuje me cena u tim radnjama kako bih uopredio sa zvaničnom Xiaomi radnjom u Moskvi.
Da vidim jel mi vredi da se cimam da naručujem ili da mi burazer uzme tamo.

Ako nekog zanima evo cena PB tamo (edit: okačio velike slike, klik na sliku za pun format):
 

Prilozi

  • photo_2017-03-22_10-14-08.jpg
    photo_2017-03-22_10-14-08.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 92
  • photo_2017-03-22_10-14-14.jpg
    photo_2017-03-22_10-14-14.jpg
    74.4 KB · Pregleda: 84
  • photo_2017-03-22_10-14-19.jpg
    photo_2017-03-22_10-14-19.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
Ako su ono dole cene u rubljama (ne pise nigde, ili se uospte ne vidi), ne isplati ti se puno da se cimas, pogotovu sto ne cimas nesto brata da ti donese (niti ce ga cimati na carini, niti je tesko).
Ako mislis jednu za sebe i to je to ;) Ako mislis nekoliko za sebe ili prodaju - tu vec ispada skuplje.

Na GB-u i BG-u bi trebalo da su original, i onda imas random radnje na DX i Ali, ali mislim da ne vredi smarati se dalje od prva dva, nije bitna razlika. Naravno, kada je promocija. I tada je 20$ 16000mAh, oko 10$ 5000mAh. (10000 dodje oko 15$, ali meni je licno bas nezgodan).
Pricam o obicnim, osnovnim, ne SLIM, i ne USB Type-C!
 
Na GB nema nijedan.
Cene jesu u rubljima.
Meni je zapao za oko onaj beli od 20.000 mAh od 2.400 rubalja (~38€).
E sad ne znam ni ko prodaje niti kada su akcije pa da vidim da li mi se isplati da čekam. Svakako mi ne treba do avgusta.
 
Hmm, gle stvarno.. ni na Ali-u nema trenutno, verovatno jer ne salje niko za Srbiju :( (ni za vecinu zemalja)
na DX-u ima:
http://www.dx.com/s/xiaomi+power+bank
E sad ne znam koji si ti od 20000mAh gledao, jer ima 3 vrste minimum, a cene se stvarno razlikuju od 20-40$ ;) Ako je kao ovi od ~35$, ne isplati ti se da se cimas, nego uzmi u Rusiji.
 
Na GB nema nijedan.
Cene jesu u rubljima.
Meni je zapao za oko onaj beli od 20.000 mAh od 2.400 rubalja (~38€).
E sad ne znam ni ko prodaje niti kada su akcije pa da vidim da li mi se isplati da čekam. Svakako mi ne treba do avgusta.

posedujem isti
https://xiaomi-mi.com/power-banks/xiaomi-mi-power-bank-20000mah-white/

kupljen preko gearbesta
23.05.2016.
$29.89

sad vidim da imaju i neki
https://xiaomi-mi.com/power-banks/xiaomi-mi-power-bank-2-20000mah-white/

ne znam razliku izmedju njih :)

poslednja cena na GB bila je $36.87
http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_263761.html
 
Poslednja izmena:
Jedan od njih ima valjda USB Type-C ili je slim, te tri varijante znam da postoji (obican, Slim, USB Type-c, a mozda i Slim USB Type-C)
U sustini ne znam da postoji ikakav razlog za skuplju varijantu osim ako je slim bitan :) Ali za 20000mAh - obe su cigle. Za 10000mAh je bitna razlika.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako si našao na GB jer sam ja danas kucao u pretragu i ništa mi nije izbacio.

Nema veze veličina jer ih svakako neću nositi u džepu. To mi treba samo kada putujem pa da ne ostanem bez telefona dok ne stignem do utičnice. Sigurno bi tada trebala i devojka da puni, pa zato bolje veći kapacitet.
 
"Cannot ship to Serbia"
Zato ih nema u rezultatima nama, dobija se ako se izabere zemlja u koju moze da se salje.
 
Ovi noviji modeli Xiaomi power bank-ova koji su skuplji i koji imaju pored naziva i broj 2, podrzavaju quick charge, i na input-u i na output-u.
To im je bitna razlika od prethodnih modela...:)
 
i stari model podrzava qc2

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da, ali samo od 20000mAh, i to koliko se secam samo na input-u, a on sada podrzava qc i na ulazu i na izlazu, dok od 10000mAh nije uopste imao qc...
 
Ja hocu da uzmem neku kompaktnu varijantu tipa Xiaomi 5000mah slim kao sto sada imam. Moja je nakon 18 meseci poprilicno degradirala.

Da li ima nesto slicno kod nas da se kupi ili da se cimam da nadjema negde preko?
 
Poslednja izmena:
Jesi probao onu u VIPu sto su delili? Iskreno, ona je bas zgodna, i samo malo slabija od Xiaomi 5000mAh.
A vidjao sam da ih prodaju na KP za 900-1000din samo.
 
Nazad
Vrh Dno