Šta je novo?

Exe Net - iskustva

ExeNet je bio internet provajder koji je svoje usluge pružao u dobrom delu južne i jugoistočne Srbije. Osnovan je 2006. i krenuo je sa fiksnim bežičnim pristupom na teritoriji grada Niša. Bili su izuzetno konkurentni sa tadašnjim ADSL-om. Kasnije je širio pokrivenost mrežom od Jagodine, Kruševca do Zaječara, Dimitrovgrada, Pirota, Leskovca i okoline...

2014. su prvi pokrenuli GPON optičku mrežu u Nišu, u to vreme su nudili pakete do 200Mbps. Kasnije su polako grad po grad pokrivali optičkom mrežom sve dok ih 2019. u sklopu masovne kupovine operatera u okviru projekta Supernova nije otkupio Telekom Srbija. Do 2021. su poslovali kao odvojeni "entitet" u okviru Telekom grupe, a onda su ih polako potpuno "utopili" u Supernovu. Idalje postoje korisnici koji koriste ExeNet pakete, ogroman deo njih je tehnički prebačen na SN infrastrukturu, dok jedan minimalno mali deo korisnika (oni koji su na wireless infrastrukturi i jedan minimalni deo GPON korisnika u Nišu) idalje koristi ExeNet infrastrukturu.
 
Ukratko, provajder koji je na jugu Srbije izgradio optiku kada niko nije i kada Telekom nije ni prismrdio da bilo šta ulaže i radi. Bilo im je lakše da sednu na gotovo, naveli su eps da im dva puta duplira zakup bandera kao meru reketiranja i tako su se prodali Telekomu. Od 2022. na 3. je skoro sve to postala Supernova. Međutim, pošto još uvek ima korisnika sa Exe paketima nakon isteka ugovornih obaveza, tema je aktuelna. Takođe, dosta nas koristi DVB-C, što je izvorno i postavio Exe Net.
 
Cini mi se da sam nekad ranije kad sam bio u Nis hvatao neki wifi signal Exe net.
 
Drustvo, jel moze neko da mi objasni kako u istom stanu u kuci na dva razlicita televizora imam razlicitu programsku semuz na jednom je pre bekih godinu dana ubacena verujem Supernovina programska sema dok je na drugom televizoru i dalje Exe Netova programska sema (Arene su na 300).

Ugovor mi je istekao neke 2020te verujem (potpisao sam 2018te), od tada su me par puta zvali ali vlasbik ugovora nije tu i ne moze da potpise produzenje. Koristim neki stafi exe 2 paket (tipa 100/40, mislim da je bio 70/10 pa su mi u nekom trenutku prebacili na 100/40) i dalje placam istu cenu iz 2020.

Sta je GPON i da li mi se isplati prelaziti na neki od novijih ugovora? Ima li nekiih kvalitativnih poboljsanja ako potpisem novi ugovor?

Takodje imam neki tp link prastari ruter koji mi je dat od njih 2018te jos pa sam u medjuvremenu uzeo na preporuku neki Mercusys, mada ne vidim neka poboljsanje kada je jacina wifi signals u pitanju (ni kada je 5g u pitanju). Virim da se pominje da novi modemi ne mogu da sluze kao bridge.. sta trebam da uzimam?

Meni su postavku uvek radili remote, pri ssvakom restartu modema sam gubio signal i morao sam da ih zovem da mi resuju.
 
Koji uređaji se koriste za primanje signala na tv-u ili u tv ide coax direktno?
Korisnik sam Exeovog GPONa 6 godina, doduše samo interneta, uz svoj Tenda ruter (samo 2.4GHz) i nemam problema ni sa jačinom ni sa stabilnošću signala. Doduše Tenda je pozicionirana tako da su svi uređaji manje-više na istoj razdaljini u stanu. Za računar je povezan LAN kablom.

Ima 2 godine sigurno da smaraju da predjem na neki paket sa televizijom uz pretnje gašenja paketa, ali uspesno odolevam za sada.
 
Koji uređaji se koriste za primanje signala na tv-u ili u tv ide coax direktno?
Korisnik sam Exeovog GPONa 6 godina, doduše samo interneta, uz svoj Tenda ruter (samo 2.4GHz) i nemam problema ni sa jačinom ni sa stabilnošću signala. Doduše Tenda je pozicionirana tako da su svi uređaji manje-više na istoj razdaljini u stanu. Za računar je povezan LAN kablom.

Ima 2 godine sigurno da smaraju da predjem na neki paket sa televizijom uz pretnje gašenja paketa, ali uspesno odolevam za sada.
Ide coax direktno. Ne koristim racunar (samo laptopove) tako da su svi uredjaji povezani za Wifi. Mislio sam da je problem sa 2.4GHz modemom ali nije, ni 5G se nije proslavio.

Samo da se razumemo, stadnardan surf je ok, ali striming na PSN Premiumu na primer je misaona imenica


Preskeniraj kanale na oba televizora pa ćeš imati istu listu kanala na oba.
Ne zelim :) Vise mi se svidja ranija programska sema jer imam niske kanale u prvih 15 a ne neku beogradsku semu kanala sa glupostima koji me ne zanimaju uopste.

Pitam se samo kako je moguce da su na jednom televizoru automatski preskenirani pre godinu dana, a na drugom televizoru i dalje imam staru semu kanala.
 
Ide coax direktno. Ne koristim racunar (samo laptopove) tako da su svi uredjaji povezani za Wifi. Mislio sam da je problem sa 2.4GHz modemom ali nije, ni 5G se nije proslavio.

Samo da se razumemo, stadnardan surf je ok, ali striming na PSN Premiumu na primer je misaona imenica
Kabl je kabl, ili da nabavis ozbiljan wifi ruter, mada ce i on raditi ok kad si mu blizu i idealno bez prepreka u vidu zidova i slicno.
Ne zelim :) Vise mi se svidja ranija programska sema jer imam niske kanale u prvih 15 a ne neku beogradsku semu kanala sa glupostima koji me ne zanimaju uopste.

Pitam se samo kako je moguce da su na jednom televizoru automatski preskenirani pre godinu dana, a na drugom televizoru i dalje imam staru semu kanala.
Jedan TV nema automatski update (reskeniranje) kanala, a drugi ima.
 
Nazad
Vrh Dno