Šta je novo?

Exe Net - iskustva

@vladat1

Koliko je meni poznato oni u Jagodini imaju jedino bezicni internet i nemaju uslugu kablovske TV, optike ili slicno.

Ako imaju bežični, imaju i IPTV. Sasvim pristojna TV usluga, bolja od mnogih kablovskih barem tako kažu oni koje znam da koriste. Neka se raspita malo bolje jer ako ima bežičnog neta ima i IPTV-a, ako je jotel u Jagodini alternativa onda nema dileme da je Exe Net IPTV, svemirski brod za televiziju tamo. Drugar kaže ima preko 130 kanala.

Da imate mogućnost za njihovu kablovsku tamo imali bi zaista najbolju uslugu bez lažne skromnosti.
 
Poslednja izmena:
Pusti mi na PP koliko placas to i da li je sa boosterom? Moj drug je zainteresovan za veci upload, treba mu zbog servera koji ima kuci.

Jel ima neko veci paket od ovoga tipa 200M a da nije preko 10 000 din mesecno ?

Ovo je sigurno home paket sa boosterom 3x. Nije skupo pošto ide sa popustom.
Znam ko ima sličan paket koji tražiš. Javiću ti na PP čim se raspitam.
 
Jagodina ima 2 kablovska operatera i to Kopernikus i Jotel a sto se SBB-a tice imaju samo prodavnicu u kojoj se moze sklopiti ugovor za SBB ADSL i Total TV. Na zalost SBB kablovki internet i TV nikada nece doci u Jagodinu.

Od Kopernikusa sam jedva pobegao :), verujem da je i Jotel sličan. Ako SBB nudi samo ADSL onda neću ni da prelazim, jer generalno sam zadovoljan Lelekomom i Box - som, osim brzine interneta. Videću da li mogu da pređem kod Lelekoma na VDSL ?
 
Има ли неких промена око хд канала код Ехе нета? Има ли инфо да ли ће убацити опцију попут 72ч, када је сада и Телеком нуди?
 
Има ли неких промена око хд канала код Ехе нета? Има ли инфо да ли ће убацити опцију попут 72ч, када је сада и Телеком нуди?

Ima sasvim pristojan broj HD kanala kao i ovih običnih, stalno ima nekih noviteta, kako potpisuju ugovore sa televizijama tako ih i dodaju.

Mislim da to što ti tražiš a to su ULTRA premium HD kanali toga sigurno ne možeš dobiti u okviru osnovne ponude već verovatno u okviru neke dodatne. Imam informaciju da planiraju dva nova doplatna paketa koji će sadržati i dosta premium kanala uključujući i nove HD kanale.

Za 72časa unazad to ne verujem da će biti, makar ja nisam čuo a stalno ih zapitkujem nešto. Pohvalili bi se sigurno znajući kako mi odgovoraju na mailove koje šaljem podršci pošto ja umem biti naporan. Ne bi bilo loše da uvedu tu uslugu 72časa ali meni iskreno to ne treba, svakako ne bih imao ništa protiv ali onda bi morao da koristim verovatno neki specijalni set top box i ne bih mogao da gledam kanale preko televizora direktno. Ne volim da imam dva daljinska. Zato sam i kupio televizor od 55 inča i meni je ovo zaista vrh. Imaju zaista puno dobrih kanala i ja tu ništa ne bih dirao. Naravno od viška glava ne boli ali koliko sam primetio, stalno ima nekih noviteta na listi. Za razliku od pre 6 meseci po meni je njihova kablovska mnogo bolja od ostalih i što se tiče programa i što se tiče kvaliteta koji je baš na visokom nivou.

Znam iz ranijih postova da ciljas na neke dokumentarne HD kanale. Imaju samo par kanala takvih i to nemaju svi prevode non stop. U svakom slučaju ne bi sigurno pogrešio kada bi uzeo jer za male novce dobijas ultra dobru ponudu kanala posebno ako ti je bitan kvantitet što na drugom mestu nećeš naći. Kvalitet je takođe na visokom nivou i kanali do korisnika dolaze u originalu, nema spuštanja kvaliteta. Verovatno će u međuvremenu biti doplatnih kanala pa ih smaraj preko mail-a koje kanale hoćeš da planiraju a veruj mi obraćaju pažnju na ono što im pišemo. Ja sam tako dobio što sam hteo nekoliko puta. Tražio sam muzičke kanale i evo ja ne znam ko ima bolju ponudu muzičkih kanala od njih. O internetu neću trošiti reči, bolje nemaš, ni približno na drugom mestu.
 
Poslednja izmena:
Ne volim da imam dva daljinska. Zato sam i kupio televizor od 55 inča i meni je ovo zaista vrh.

Схватам... са другом дијагоналом не би могао користити само један даљински. :)
Шалим се... мени 72ч значи јер неке ствари одгледам уз доручак или ручак, прескачући рекламе. Избор ХД канала не могу наћи на њиховом сајту зато сам и питао да ли се нешто променило.
Прошле год нисам прешао код њих јер ми нису понудили ништа вредно. Ок, оптика али за исти укупни новац био бих у добитку за 2М уплоада а у губитку свега осталог (72ч, диг радио канали, ХД канали, фиксни тел и минути).
Искрено, једва чекам да се модернизују јер ми СББ и њихова политика преко... нечег.
 
Схватам... са другом дијагоналом не би могао користити само један даљински. :)

Hahahahah. Ne uklapa se :)

Jasno mi je. Ti si navikao da odgledaš ono što si propustio. Ja za te stvari tipa serije, koristim internet i obično youtube :) Radio kanale imaš na netu koliko hoćeš.

Valjda bi bio u dobitku i za mnogo veći download i za duplo više kanala, koliko se ja razumem u matematiku :) ?
 
Користим Трио Голд, имам 60/3 за 4к дин месечно и пакет који би ми донео 60/5 + диг тв а фиксни натраг у Телеком коштао би исто.
Немојте шта ће ти фиксни, треба...
 
Aha, ovamo je TV+60/6 za 2690din.. ping 0-1ms, google 4ms.. Imas preko 25 HD kanala, dosta više sd kanala, nemas fixni i nemas 72h unazad al zato ako imaš digi. tv prijemnik može direktno bez risivera. Meni fixni ne treba, imam mnogo minuta na mobilnom koje nikad ne potrošim. Kad bi potrošio pola dostupnih minuta koje imam uz paket, to bi bio veliki uspeh, zato mi fixni ne znači nista. Samo bi bio dodatni trošak.

A uz tih 4000din kod SBB-a plaćaš plus i mesečno održavanje? Ako je tako onda mu dođe 5000+din kod SBB-a. Ako nije, opet je 4000din mnogo. U svakom slučaju ko šta voli nek izvoli :) Meni je ovo jeftinije i mnogostruko bolje što se neta tiče a što se tv kanala tiče mnogo mi više odgovara. Tamo bi plaćao 4k (ravno 50% više) da bi imao mnogo lošiji net (coax vs fiber, nema upoređivanja) i približno istu televiziju sa manje kanala i sa hendikepom da moram da koristim set top box u eri smart televizora.

U mojoj zgradi ima i drugih kablovskih provajdera pa upoređivanje nema ni smisla sa kopernikusom recimo :) Exe i SBB mu dođu kao druga dimenzija :)
 
4к дин укупно. Фиксни није само због мене. Имаш ли листу канала да окачиш?
 
Okacio sam ja liste kanala pre nekih mesec ipo dana, potrazi unazad
 
Нашао, хвала... уопште ме не интересују ти ХД канали. :)
Надам се да ће ситуација бити занимљивија са Ехе нетом наредне године.
 
Velika je steta sto nemaju ErsteHD i Servus, dva jako dobra nemacka kanala sa divnim putopisnim reportazama i zanimljivim naucnim emisijama. Nesto kao NG i Discovery, bez onih glupih rijaliti emisija...
 
Нашао, хвала... уопште ме не интересују ти ХД канали. :)
Надам се да ће ситуација бити занимљивија са Ехе нетом наредне године.

Pojavili su se neki kanali u HD rezoluciji gde piše scrambled. Verovatno nešto testiraju. Zato ti kažem piši im. Ali ako ne bi hteo da plaćaš dodatni paket za HD kanale pošto vidim da pucaju na to, verovatno je možda bolje da ostaneš na SBB-u. Mada i tamo ti je dodatni.
 
Velika je steta sto nemaju ErsteHD i Servus, dva jako dobra nemacka kanala sa divnim putopisnim reportazama i zanimljivim naucnim emisijama. Nesto kao NG i Discovery, bez onih glupih rijaliti emisija...

Znaš Nemački? Ili ti kanali imaju engleski ?
 
Znam ga dovoljno da mogu da razumem o cemu se prica, posebno kada to o cemu se prica mogu i da vidim. :)
Ako bih presao na televiziju kod EXE-a, ovi kanali bi mi prilicno nedostajali.
 
Znaci prezadovoljan sa Fiber Duo Home 2 - 60/6Mbps + TV,radi perfektno.

downspeed.jpg upspeed.JPG
 
Pogledao sam listu kanala za digitalnu, koju je postavio Maxa.
Evo par konkretnih Exe-digi-tv-pitanja:

1. Kolika je pretplata SAMO za njihovu digitalnu tv? (ne mogu da nadjem to na sajtu kao solo opciju) Ima samo da se dodatan dvb-c risiver po televizoru placa 250 din. mesecno.
2. Da li nece biti smanjenja digitalnog tv signala, ako treba sprovesti 3 kabla za 3 tv-a?
3. Da li je kanal Arte na francuskom ili nemackom? (na satelitu postoji mogucnost menjanja jezika, ne znam kako je kod njih to reseno)
4. Da li je AL Jazeera obicna ili AL Jazeera Balkans?
5. Da li kanali HRT3 i HRT4 nisu skremblovani?
6. Da li nema seckanja na HD kanalima? (ovo mi je vrlo bitno - recimo za EuroSport HD ili SuperTennis HD, jer trenutni provajder kablovske takodje nudi neke HD kanale, koji mnooogo cesto seckaju, pa to ni ne racunam kao ponudu)
7. Da li su uveli Nisku televiziju u digitalnu ponudu (obzirom da je pustena kroz dvb-t2) ?

Toliko za sada :)
 
Тешко да ће да нуде само телевизију јер су они интернет провајдер а не кабловска телевизија. Теве програм иде преко оптике или бежично а онда ту иде и интернет. Како год, нико неће да понуди само дигиталну без услуге која преноси сигнал.
На списку дигиталних програма је и Нишка телевизија а за Ал џазиру пише да је Балкан варијанта. Да ли је тако и стварно, то ће већ неко да зна.
 
Pogledao sam listu kanala za digitalnu, koju je postavio Maxa.
Evo par konkretnih Exe-digi-tv-pitanja:

1. Kolika je pretplata SAMO za njihovu digitalnu tv? (ne mogu da nadjem to na sajtu kao solo opciju) Ima samo da se dodatan dvb-c risiver po televizoru placa 250 din. mesecno.
2. Da li nece biti smanjenja digitalnog tv signala, ako treba sprovesti 3 kabla za 3 tv-a?
3. Da li je kanal Arte na francuskom ili nemackom? (na satelitu postoji mogucnost menjanja jezika, ne znam kako je kod njih to reseno)
4. Da li je AL Jazeera obicna ili AL Jazeera Balkans?
5. Da li kanali HRT3 i HRT4 nisu skremblovani?
6. Da li nema seckanja na HD kanalima? (ovo mi je vrlo bitno - recimo za EuroSport HD ili SuperTennis HD, jer trenutni provajder kablovske takodje nudi neke HD kanale, koji mnooogo cesto seckaju, pa to ni ne racunam kao ponudu)
7. Da li su uveli Nisku televiziju u digitalnu ponudu (obzirom da je pustena kroz dvb-t2) ?

Toliko za sada :)

1. Ja nisam siguran da to moze. Imam MIX paket. Mozda moze. Risiver se ne placa uz mix paket, provereno. Svakako da li si lud da ne uzmes opticki net? :)
2. Nece.
3. Da ima oba
4. Balkans
5. Nije mi poznato da je nesto skremblovano osim dodatnih paketa
6. Nema, radi stabilno
7. Jesu na 10.om mestu

Ta lista ti je odavno zastarela. Sada ima mnogo vise kanala. Nemam vremena da ih kucam. Ukratko, sada ima i fox kanala, novih filmskih, 24kitchen, ultra, mini ultra, grand i jos dosta itd. Svakako neces pogresiti. Po meni najbolja ponuda ubedljivo.
 
1. Eeeee, pa kad sam pod ugovorom, opti-exe-net ce malo da popriceka :S:

Malo ste me ti i celexx zbunili da ne moze samo tv, posto su oni primarno ponudili kablovku tv (sto je i logicno, obzirom da u zgradi vec postoji stari kablovski operater kod koga je vecina stanara ,) )
Dobio sam direktnu informaciju - moze samo tv, cena je 950 din. mesecno.
Naravno da je jeftinije u Mix-u, ali ako im tv radi bez seckanja, isplati se i samo to.
Verovatno cu to prvo uzeti, uz kasniji prelazak na net.

Hvala za najnovije informacije. Ako te ne bude mrzelo, napisi samo one kanale koje su dodali od tada (da dopunimo onu listu od pre par strana).
Poz.
 
Можда су и то почели, знам да су у комшилуку узимали IPTV преко wireless-а мада не знам да ли само теве или и интернет. Колико се сећам, они користе wireless до неке зграде па UTP каблове до станова, после су почели да разводе оптику па баш и не знам на који би начин довели само телевизију. Можда wireless мада мислим да би ту за мале паре дошао и интернет преко.
 
Можда су и то почели, знам да су у комшилуку узимали IPTV преко wireless-а мада не знам да ли само теве или и интернет. Колико се сећам, они користе wireless до неке зграде па UTP каблове до станова, после су почели да разводе оптику па баш и не знам на који би начин довели само телевизију. Можда wireless мада мислим да би ту за мале паре дошао и интернет преко.

Optika je u pitanju.
 
Ja sam jedno vreme baš bio zagrejan da pređem kod njih. Zvao sam ih rekli su da rade Jagodinu. Operaterka nije mogla da mi kaže, da li će da dovedu optiku do mene ili WF (koji inače baš i ne volim). Ono što mi je naviše smetalo što nisu hteli da mi daju mesec dana probe, nego odmah mora da se potpiše ugovor.
Da se razumemo. Ja sam na BOX paketu godinama. Veoma sam zadovoljan paketom, posebno podrškom. Jedino što mi smeta, je brzina neta od 10/1 mb. I pošteno, baš i ne bi išao po mačku u džaku. Na papiru sve lepo zvuči :D

Da li ima neko telefon ili mail od nekog "glavonje" koji može da "izdejstvuje" po meni neke sasvim normalane stvari, za budućeg višegodišnjeg korisnika ?
 
Нисам сигуран да користе оптику било где ван Ниша.
 
Mene lazu od septembra/oktobra. Zvali su danima da me ubede da uzmem optiku, kad sam rekao, ok hocu opticki internet ali ne i tv vise ih nema. Da li ima veze to sto sad vise placam kod njih na wifi-ju nego sto bi placao tu optiku ne znam.. ali da je bezveze jeste

Bio skoro do njih i izgovor je da kao ovih dana rade zgrade a kuce su na standby-u.. kad ce biti ne zna se
 
Мени су се најавили прошле године, рекли су да су дошли до комшилука и да је потребно да се скупе потписи станара да могу да раде ... али су се само једном јавили и никад нису дошли. После видим да су некима убацили wireless интернет/теве. Није ми за сада интересантно али ми ускоро истичу сви остали пакети код других па можда размислим да их опет појурим.
 
Nazad
Vrh Dno