Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Bandere koje su nasi roditelji kupovali od svojih para.... moj otac mislim da i dan danas cuva te ugovore jer su se sami organizovali da dovuku 200m liniju za struju do ulice 70-i neke godine....
Pa nema manji paket od ovog mog net +tv.... znaci bilo je lepo dok je trajalo.... da placam 2700-2800 ne pada mi na pamet.... tv sam uzeo ionako ajd kad vec mala razlika u ceji ali vec sve imam na cs na satelitskoj za dz..... samo mi net treba.... ostaje mi ponovo telenor/vip kucni net varijanta.... takoeje iz principa cu da raskinem ako povecaju jer sam vec potpisao na jednu cenu....

Послато са Redmi 5A уз помоћ Тапатока
 
Da. Svima poskupljuje. Osim ako se sam ne prebacis na neki paket koji je tebi isplativiji, ali mislim da ti nece dati da smanjis paket, pa efektivno ili raskid ili poskupljenje.

Meni je receno da se potpisuje novi ugovor, stari posteje nevazeci i dobijem benefite za novi. Sa Fiber duo Home 1 ( 100/35 + TV) prelazim na Smart duo 1 100/40 +TV po ceni od 2340din/mesecn i 3 meseca po 1600din za UO od 24m.

Pre par meseci sam presao sa SBB i necu odmah da se vracam ali ako bude slicna situacija verovatno cu da raskinem ugovor. Sreca pa u zgradim imam SBB, MTS i EXE preko prozora pa mogu da biram.

Sve u svemu, skoro da mi je ista cena a dobicu i novo opremu. Jos ako bude i aplikacija za PC i FullHD raskine ugovor, milina.

Sutra idem da u EXE po novi ugovor pa javljam.
 
Ti menjas paket.
Mi ne menjamo. Menjace nam cene bez ikakvog novog ugovora.

I iskreno, nevezano za poskupljenje, nije ExeNet istog kvaliteta kao sto je bio VDSL kod mojih. Nije bilo nekih iole vecih problema, ali je vidno da nekada ima losiji odziv. Ne toliko da bi birao VDSL :) Ali sada cu :(
 
Poslednja izmena:
Da li se neko seca koliko je bilo kanala u Fiber Duo Home 1 paketu? 190 ili 200+ ?
 
^^+1

Mislio sam da mi se cini ali stvarno je tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ti menjas paket.
Mi ne menjamo. Menjace nam cene bez ikakvog novog ugovora.

I iskreno, nevezano za poskupljenje, nije ExeNet istog kvaliteta kao sto je bio VDSL kod mojih. Nije bilo nekih iole vecih problema, ali je vidno da nekada ima losiji odziv. Ne toliko da bi birao VDSL :) Ali sada cu :(

VDSL ti bolji od Exe optike???
 
Bolje je radio VDSL. Ne znam da li je ovde optika, ali pretpoatavljam FTTH barem. Isto je kao kod calexxa.

Ali ne bi to presudilo nikako, nije to smetnja, nego ja primetim razliku.
 
Neuporedivo je.

Exe Net optika pa 100 praznih mesta pa VDSL.

Daj budimo realni. Nego ti ne koristis Exe izgleda stalno.
 
Neuporedivo je.

Exe Net optika pa 100 praznih mesta pa VDSL.

Daj budimo realni. Nego ti ne koristis Exe izgleda stalno.
Pa nije bas tolika razlika:) racunaj da i Vdsl ide preko optike sem (u najgorem slučaju) 500m od tebe do centrale. Optika je nesto na sta ce svi preći pre ili kasnije jer ima izuzetno veliku propusnu moć te kroz jedno vlakno maltene debljine kose može i 10gb neta da ti pusti dok kroz bakar je tako nešto nemoguće plus sto za xdsl je sva oprema aktivna (treba joj struja) dok je kod optike sve pasivno sem opreme na krajnjim tačkama. Ali u ovim trenutnim uslovima brzina 50/100MBs ako imaš normalnu parixu neku veliku razliku videti nećeš.




Neminovno je da ce svi da povecaju cene. I SBB, Jotel, cuo sam i da ce orion isto. Netnet i Ninet isto. Za 100% je svima podigao eps bandere.

Nažalost ovo je bilo za očekivati, stim što mislim da sbb neće dirati cene iz dva razloga.
1) najmanje su zavisni od epsovih bandera koliko sam mogo da ispratim po gradu ili možda najmanje obelezavaju:D

2) cene su im globalne za celu teritoriju srbije pa je mala verovatnoca da će samo za Niš da promene cene.

Elem, zar bandere na kojima se nalazi ulična rasveta po gradu nisu gradske!?

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
najmanje su zavisni od epsovih bandera koliko sam mogo da ispratim po gradu ili možda najmanje obelezavaju:D

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

SBB koristi bandere kao i ostali, ne mogu da povecaju cene jer su povecali u decembru pa bi izgubili mnogo klijenata
 
Bandere koje su nasi roditelji kupovali od svojih para.... moj otac mislim da i dan danas cuva te ugovore jer su se sami organizovali da dovuku 200m liniju za struju do ulice 70-i neke godine....
Pa nema manji paket od ovog mog net +tv.... znaci bilo je lepo dok je trajalo.... da placam 2700-2800 ne pada mi na pamet.... tv sam uzeo ionako ajd kad vec mala razlika u ceji ali vec sve imam na cs na satelitskoj za dz..... samo mi net treba.... ostaje mi ponovo telenor/vip kucni net varijanta.... takoeje iz principa cu da raskinem ako povecaju jer sam vec potpisao na jednu cenu....

Послато са Redmi 5A уз помоћ Тапатока

Bolje ti je da tu postojeću UO raskineš pa ako ti televizija nije bitna,opet ti je bolje uzeti ovaj njihov SMART NET 1 za 1740 nego li telenor/vip kucni net.Sem ako ti 100GB nije dovoljno uz ove pakete od 150 i 200GB ne bi baš nešto uštedeo.Mada kod vas su u Nišu pominjali na SBB i MTS temama da su dobijali i po 10 meseci po dinar tako da i to može biti dobra opcija.Npr trio paketi sa netom od 150 i kod SBBa i MTSa ako bi dobio po tim uslovima ispadnu u proseku 2333 din.
 
Problem kod kućni net paketa preko mobilnih operatera je kapacitet mreže na konkretnoj lokaciji. Kad bi svi pohrlili na mobilne mreže, to ne bi bilo moguće.
 
^ bice moguce kad dobijemo 5g za par godina :)

Elem, posto u call centru neznaju da mi kazu mozda neko do vas zna. Da li ugovor mogu da raskinem u toku meseca i da mi se obracuna broj dana koji sam koristio ili moram da iskoritim i platim celi mesec ?:)
 
Neuporedivo je.
Exe Net optika pa 100 praznih mesta pa VDSL.
Daj budimo realni. Nego ti ne koristis Exe izgleda stalno.
Ne pricam iz vedra neba, pomenuo sam i ranije to. Mozda je do neke rute za sajtove koje ja koristim, mozda nesto trece.
Nije ExeNet los ni pod razno, niti bi birao VDSL zbog te razlike, cisto VDSL je ipak radio malo bolje.
 
Bolje je radio VDSL. Ne znam da li je ovde optika, ali pretpoatavljam FTTH barem. Isto je kao kod calexxa.
Не FTTH барем него FTTH као најбоља варијанта. А поредити VDSL коме је максимална брзина мања од Ехе минималне је мало бзвз. Плус што 90% не може преко 50 ... нека буде и да већина сада може до 20, о чему се овде прича? О оптици са минималних 100 или о некаквом било каквом интернету. Па узмите неки постпејд, ту је ваљда 64к и ето вам фрај интернет. А и ти алфа, купујеш неке кафе које коштају ко зна колико више од дон или це кафе, што не пређеш на њих ако је та нека кафа скупа? Ја сам јутрос купио бурек, дао 200 и опет сам гладан одавно а овамо се размишља о 300 месечно.

Не разумем овде неке поруке, користите најмањи могући пакет који је жртва ових догађаја и кошта упола мање него најјефтинији СББ било интернет било пакет и сада вам не одговара +300? Сви који су користили неки мало већи пакет имају опцију да за скоро исте паре имају скоро исти или мало бољи интернет. Ја сам изабрао 300 кинте скупљи и добио +100/30 а већина провајдера не нуди толико ни као максималну брзину.

Много је 1.685 уместо 1.490 за чист 100/40 интернет па је алтернатива СББ за око 3.000 за 50/4? Па и најјефтинији Дуо пакет са 6 месеци попуста изађе око 2.850 или тако некако. Повољније од 1.685?

Мислим, некоме је и 10/1 довољно и онда нема потребе да размишља о (пре)брзој оптици. Може да користи неки мобилни ограничени интернет, неки са минималном брзином и да му заврши посао.

И немојте више о ХБО и осталим пакетима, о томе не сме да се овде пише позитивно. ;) На крају ће да заврши тако што ће фулхд да остане и настави да кука јер неће да искористи својих 30 дана велике шансе. :(
 
Jedno pitanjce. Ta nova aplikacija, da li će moći da se instalira na android tv boxu koji imam i da se na televizoru prati program?
 
Da, moći će. Ali prvo da je dočekamo. :D
 
Hvala.[emoji4]
 
@Cale, mi smo imali 50/8 i radio je bez stuca godinama. Moze i skoro 100. Mene uopste ne zanima koliko vi mislite da moze stanovnistva imati 50/8, stvar je da je VDSL u ovom kraju bolje radio. AGAIN: Nije to presudno bolje da bi po tome odlucio ni pod razno (cak da nema promene cene, a da su iste cene, ne bi ni rzmiljao gde cu, bio bi ExeNet), ali se oseti.

To sto ljudi cuti kada se poskupi, pa cak i kada su alternative jeftinije, je razlog zasto se dolazi do ove situacije.
Ja necu sigurno na SBB preci :)

Imacu vise +100GB iz Box4 za moje da koriste (njima i vise nego dovoljno), a ja ako dodjem ukljucice se VIP Vikend Net tih dana. Znaci umesto 12*1800 mesecno za ExeNet na godinu dana, platicu mozda 4*1000 jer toliko sam cesto tu.


Sta mislis, koliko je 2.78CHF znacilo radnicima u Svajcarskoj, za koliko su hteli da im smanje plate (koje su inace >3000CHF)? Nista, ne bi tokom celog zivota primetili verovatno. Ali iz principa totalni strajk. NAUCITE nesto od toga.
 
Много је 1.685 уместо 1.490 за чист 100/40 интернет па је алтернатива СББ за око 3.000 за 50/4? Па и најјефтинији Дуо пакет са 6 месеци попуста изађе око 2.850 или тако некако. Повољније од 1.685(

Alternativa je SBB 150/10 + eon TV + Fiksni za 2300din u proseku mesecno...
 
Koji je to paket za 2300din?
 
EON FULL. Sbb je ocigedno odlucio da iskoriti ovu situaciji u napravi posebnu akciju za NIS, 10 meseci po 1 din pa je racunica 10x1 + 14x 4000 = 56010 / 24 = 2333 mesecno prosek
 
Jel to znavicna ponuda? Na sajtu je cena:
EON PREMIUM - 1.999 din/mes -nakon 12 meseci 4.999 din/mes
 
Kao sto napisah, samo za Nis i za EON FULL ne premium
 
Ti bese radis u Eunetu??

Vidim SBB salje ponude ovde na forumu da raskinemo ugovor sa Exe Net-om.

Malo jadno sto koriste ovakvu priliku.

Optika vs Coax.. Definitivno optika.
 
Vredi li preci na taj paket? Trenutno kod EXE placam 2280+ oko 1800 BOX (fiksni + mobilni). Za oko 800 manje bi me izaslo da uzmem SBB I prenesem mobilni u VIP (300min + 10GB). Jedino sto me brine imao sam neke cudne prekide kod SBB pre dve godine sa internetom, ping je stalno oscilovao, nikada nisu uspeli da nadju sta je, iako je cvoriste u zgradi, posle sam odjavio I presao na Exenet.
 
1800 samo net, ovamo 2300 za sve... Dobra im je akcija.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ako se odnosi na mene, slobodno me preskoci jer ja koristim trenutno VIP Kucni Net i na moj nagovor je drugar iz mog mesta zvao za uvodjenje optike koju ovde razvodi Exe jer je najbolja opcija, dok drugi drugar razmatra 600/200 biznis ponudu.

Sa druge strane, dovoljno je da ti neko pogleda da od 184 odgovora jedno 130-140 imas ovde i nacin na koji napadas ljude koji kazu nesto sto ne ide u korist provajderu je izuzetno providan i vise stete pravis nego koristi.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno