Šta je novo?

Excel 2003 - Prelamanje reči

digitalsd

Slavan
Učlanjen(a)
26.02.2008
Poruke
53
Poena
309
Imam vrlo interesantan problem za koji nemam objašnjenje a ni rešenje. Radi se o prelomu reči u Excel-u. Naime kada pokušam da u tabeli koju sam dobio, u nekoj ćeliji otkucam tekst i bez obzira na veličinu i poziciju teksta, čim bih otkucao neko određeno slovo (u ovom primeru konkretno W, H, E, x, a, a možda i još neko...) kompjuter bi momentalno prelomio reč i krenuo novi red. Kao kada bih pritisnuo ALT+ENTER!!!

Da stvar bude još interesantnija, ako bi kasnije selektovao tu ćeliju, uključio italic, izgledala bi normalno, bez ikakvog prelamanja u sred reči. Isključivanje italica vraća stvari na staro...

Sa druge strane, ako bih tu istu tabelu sa takvim prelomljenim tekstom otvorio na nekom drugom kompjuteru, sve bi izgledalo sasvim normalno.

Ako ne bude kakvih razumnih objašnjenja, moraću da osveštam taj kompjuter. :d
 
Najbolje batali to i instaliraj EXCEL 2007 , on je korak od sedam milja u odnosu na 2003-u. Inače taj ofis paket je pun bagova, bar WORD jeste iz mog iskustva. Sumnjam da se to može ispraviti, jednostavno posle nekog vremena upotrebe javljaju se takvi bagovi i 2007 se ponekad zablesavi, ali prilično bezazleno...
 
Da je moj privatni kompjuter, to bih i uradio ali je u pitanju službeni laptop i to ni manje ni više nego direktorov :d a da ne pričam da je u pitanju velika firma sa svim svojim internim pravilima i procedurama.

Nisam od juče u IT poslu ali ima takvih slučaja i situacija gde čovek ozbiljno pomisli o tome da osvešta kompjuter :wall:
 
Daj screenshot da vidimo kako to izgleda, i okači primer file-a ( iako si rekao da se na drugim računarima ponaša normalno, daj za svaki slučaj ).
 
Tepodong
Savetuješ čoveku da batali nešto dobro i pređe na nešto novo, drugačije
Znaš li ti koliko čoveku treba vremena koji godinama koristi "stari" excel da nađe pojedine opcije u excelu 2007?
Da mi tabele koje obrađujem nisu prešle granicu od 65000 redova, nikada ne bih koristio novi excel
Pivoti su drugačiji, u početku sam belo gledao one kvadratiće, kasnije je lako, ali drugačije ( ima kompatibiliti mod za pivot tabele, al šta će ti onda novi excel )

digitalsd
Probaj sa reinstalacijom office-a
 
Poslednja izmena:
:))) E veseljače, screenshot ne dolazi u obzir jer se radi o poslovnim podacima. File ne može da se okači iz istog razloga a i čini mi se da sam pomenuo da se to dešava samo na tom jednom laptopu. Na svim ostalim kompjuterima, tabela se otvara sasvim normalno. Što će reći, radi se o nekim lokalnim podešavanjima korisnika.
U svakom slučaju hvala na dobroj volji da pomogneš.
 
Tepodong
Savetuješ čoveku da batali nešto dobro i pređe na nešto novo, drugačije
Znaš li ti koliko čoveku treba vremena koji godinama koristi "stari" excel da nađe pojedine opcije u excelu 2007?

meni je trebalo par minuta i ne vidim nikakav problem za one koji su napredni useri da bezbolno predju na novi excel ;)
 
Tepodong
Savetuješ čoveku da batali nešto dobro i pređe na nešto novo, drugačije
Znaš li ti koliko čoveku treba vremena koji godinama koristi "stari" excel da nađe pojedine opcije u excelu 2007?
Da mi tabele koje obrađujem nisu prešle granicu od 65000 redova, nikada ne bih koristio novi excel
Pivoti su drugačiji, u početku sam belo gledao one kvadratiće, kasnije je lako, ali drugačije ( ima kompatibiliti mod za pivot tabele, al šta će ti onda novi excel )

digitalsd
Probaj sa reinstalacijom office-a

Reinstalacija je skoro nemoguća veruj mi.
 
meni je trebalo par minuta i ne vidim nikakav problem za one koji su napredni useri da bezbolno predju na novi excel ;)

Nadao sam se da ću bar ovde dobiti neki smisleniji odgovor.

Prvo, čak i da se radi o naprednim korisnicima, bilo kakva migracija ne dolazi u obzir. Drugo, nikada ne možeš očekivati od drugih da će pružiti i 30% onoga što sam znaš pa prema sebi ne možeš ni standarde da postavljaš.

Možeš da služiš samo kao reper, odnosno ono što bi trebalo da bude...
 
Nadao sam se da ću bar ovde dobiti neki smisleniji odgovor.

Prvo, čak i da se radi o naprednim korisnicima, bilo kakva migracija ne dolazi u obzir. Drugo, nikada ne možeš očekivati od drugih da će pružiti i 30% onoga što sam znaš pa prema sebi ne možeš ni standarde da postavljaš.

Možeš da služiš samo kao reper, odnosno ono što bi trebalo da bude...

rado bih ti pomogao ali prelamanje reci (wrap text) na odredjenom slovu prilikom kucanja je nesto sto nikada nisam cuo. Toliko mi je bizarno ponasanje da jedino mogu da posumnjam daje excel pukao i da probas reinstal ili bar testa radi, instalaciju nekog drugogo excel-a cisto da vidis kako se ponasa...
 
Ako mogu da pomognem,

jedino sto mi pada na pamet u ovom slucaju je to da je u pitanju neki makro (VBA kod) koji je postavljen na nivou Excela (znaci, vazi za sve excel fajlove na tom racunaru).

Proveri da li je mozda u pitanju neki AddIns, fajl tipa .xla, koji se posebno ugradjuje u folder AddIns na putanji:

c:\Documents And Settings\<user>\Application Data\Microsoft\AddIns

a vidljiv je i ukljucen je u radnoj svesci preko opcija: Tools > Add-Ins
 
Poslednja izmena:
Ako mogu da pomognem,

jedino sto mi pada na pamet u ovom slucaju je to da je u pitanju neki makro (VBA kod) koji je postavljen na nivou Excela (znaci, vazi za sve excel fajlove na tom racunaru).

Proveri da li je mozda u pitanju neki AddIns, fajl tipa .xla, koji se posebno ugradjuje u folder AddIns na putanji:

c:\Documents And Settings\<user>\Application Data\Microsoft\AddIns

a vidljiv je i ukljucen je u radnoj svesci preko opcija: Tools > Add-Ins

Hmmm.... priznajem, to mi nije palo na pamet. Pogledaću prvom prilikom.

@ exste - veruj mi, koga god da sam pitao za savet, prvo me pitao da li sam nešto popio a onda bi se prekrstio... Da nisam video svojim očima, ne bih poverovao, a kompjuterima se bavim još od Galaksije!
 
Hmmm.... priznajem, to mi nije palo na pamet. Pogledaću prvom prilikom.

@ exste - veruj mi, koga god da sam pitao za savet, prvo me pitao da li sam nešto popio a onda bi se prekrstio... Da nisam video svojim očima, ne bih poverovao, a kompjuterima se bavim još od Galaksije!

ste ne snimis mobilnim pa postuj da vidimo...
 
Ako mogu da pomognem,

jedino sto mi pada na pamet u ovom slucaju je to da je u pitanju neki makro (VBA kod) koji je postavljen na nivou Excela (znaci, vazi za sve excel fajlove na tom racunaru).

Proveri da li je mozda u pitanju neki AddIns, fajl tipa .xla, koji se posebno ugradjuje u folder AddIns na putanji:

c:\Documents And Settings\<user>\Application Data\Microsoft\AddIns

a vidljiv je i ukljucen je u radnoj svesci preko opcija: Tools > Add-Ins

Proverio, nisu u pitanju Add-ins... Vreme je za egzorcizam :mad:

Setih se da na tom istom laptopu probam tu tabelu ali pod drugim nalogom. Ako ista mašina ali pod drugim nalogom radi kako treba, onda je definitivno nešto vezano za korisnički nalog...

@ exste - pa ja jedino još da nacrtam da nikakav podatak ne može da se okači jer se radi o poslovnim i poverljivim podacima. Isti đavo dal' okačio sam file, screenshot ili slikao mobilnim. Jednostavno mora da se veruje na reč... Kucaš i u kucanju na određena slova kao da si pritisnuo ALT+ENTER. Neverovatno ali istinito...
 
@ exste - pa ja jedino još da nacrtam da nikakav podatak ne može da se okači jer se radi o poslovnim i poverljivim podacima. Isti đavo dal' okačio sam file, screenshot ili slikao mobilnim. Jednostavno mora da se veruje na reč... Kucaš i u kucanju na određena slova kao da si pritisnuo ALT+ENTER. Neverovatno ali istinito...

Imao sam istu pricu na nekom laptopu, ali je bilo davnooo da sam zaboravio i koji je lap i kako sam resio, ako ti je za utehu da nisi jedini :)
Da nemas instaliranu neku pogresnu tastaturu?

btw: 2003 vs 2007, nikako nisam mogao da se nateram da radim u 07 ... dok nisam promenio pozadinu iz plavog u sivo, posle toga mi je bilo svejedno :)
 
Poslednja izmena:
Imao sam istu pricu na nekom laptopu, ali je bilo davnooo da sam zaboravio i koji je lap i kako sam resio, ako ti je za utehu da nisi jedini :)
Da nemas instaliranu neku pogresnu tastaturu?

btw: 2003 vs 2007, nikako nisam mogao da se nateram da radim u 07 ... dok nisam promenio pozadinu iz plavog u sivo, posle toga mi je bilo svejedno :)

Da znaš da mi je lakše :d Pazi, nije mi palo na pamet da se igram sa kodnim rasporedom. Mada ne vidim kakve bi to imalo veze, iz iskustva znam da se ovako blesave stvari rešavaju na čudne načine i sa stvarima koje naizgled nemaju nikakve veze. Probaću...
 
Nazad
Vrh Dno