Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Na hive os dešava se kad kopaš rvn ili neki drugi koin da u početku jedna kartica pokazuje da se jako zagreva ali u početku ostavi ga 20 min da se nekako stabilizuje i temp te jedne karte počne da se spušta i izjednači se sa ostalima pri istim obrtajima vent. kao i ostali
 
Na hive os dešava se kad kopaš rvn ili neki drugi koin da u početku jedna kartica pokazuje da se jako zagreva ali u početku ostavi ga 20 min da se nekako stabilizuje i temp te jedne karte počne da se spušta i izjednači se sa ostalima pri istim obrtajima vent. kao i ostali
Slicno mi se desava na hiveos.
Kopam rvn sa 3 sa ostatkom eth.
Prva kartica se zagrijava i radi nesto neonrmalno sto sam vec pominjao.
Onda ova druga sto je po redu kopa mo eth i kopira navodno temp i fan ali kad pogledam kroz miner to nisu te vrijednosti.

Sad sam ogranicio fanspped max 65 i temp 75 i evo radi ok. Ne znam sto je poblesavio.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210402-130738_Chrome.jpg
    Screenshot_20210402-130738_Chrome.jpg
    88.9 KB · Pregleda: 71
Kad smo vec kod ove teme.

Imam nekoliko Ausus rx 470 4gb kartica na kojima pasta nije nikada menjana, malo je reci da je bila kao kamen.

Posle zamene sa Mx-4 temperature su uglavnom iste, u najboljem slucaju -1c. Stvarno mi nije jasno kako?
 
Poslednja izmena:
Pa nema veze sto se pasta okamenila, ona ima i dalje svoju termalnu disipaciju, bitno je da dobro naleze izmedju kulera i čipa.
 
Krenuo sam da minujem eth sa phoenix-om, do sad koristio nicehash i majnovao preko njega, ali resio da idem samo na eth.
Ovo je cisto kucna varijanta, za sad sa samo jednom 1660s, znaci nikakvi rigovi, cisto da masina ne zvrji bezveze kad ne radim nista na kompu.
Pitanje je, krenuo sam na ethermine pool-u, sa walletom na binance. Da li je to ok opcija, ili da menjam?
Ali vidim da je na binance fiksni fee za povlacenje eth-a na neki wallet, ili gresim? Ne treba reci da sam pocetnik u ovome.
Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Cex + Visa kartica, za povlacenje novca jednog dana, to je dobitna kombinacija.
 
Pa kopa na wallet prvo pa posle prebacuje na Cex.
 
Imam Intesinu Visa (internet) karticu.
Na wallet direktno? Znaci da ne skladistim na menjacnicu direktno? Jedino imam nalog na Exodusu. Nemam cold wallet jos, tek sam poceo sa miningom, i nije mi isplativo da uzimam za sad ni jedan cold wallet.
 
Ako ćeš da prodaješ najbolje da kopaš na cex da ne bi gubio eth u transakciji. Još uvek radi povlačenje na Visa karticu koliko mi je poznato. Binance može povlačenje preko advcash-a ali mislim da trenutno ne radi.
 
Mislim da za te oblike sad moras platiti drzavi 15%.
Nemoj na cex jer moze da se desi da cex promijeni adresu pa sve sto si iskopao na prethodnoj a nije ti prebaceno izgubio si.
Kopaj na metamask, exodus...trebace tebi bas dosta da iskopas 0.05 koji je minimim za slanje sa poola.
 
@alczaty
Koliko često cex menja adresu?
Za 4 godine od kad sam na cex-u samo jednom su promenili adresu i to su najavili 3 meseca unapred.
 
@alczaty
Koliko često cex menja adresu?
Za 4 godine od kad sam na cex-u samo jednom su promenili adresu i to su najavili 3 meseca unapred.
Pa jednom drugu na cex se bas to desilo skoro. Nije citao obavestenje i oni u sred promijene.
Ne kopam tamo pa ne znam iskreno timeframe kad mijenjaju.
Mana je kao sto rekoh sa cex ne moze prebacivat nidje, jer je fee 0.1
 
Kopaj na metamask, exodus...trebace tebi bas dosta da iskopas 0.05 koji je minimim za slanje sa poola.
Ok, znaci ako kopam direktno na Exodus, koliko bi trebalo da stavim min payout, jer ako sam dobro razumeo trebalo bi da smanjim broj transakcija na wallet, jer bi fee u tom slucaju ispao veci?
 
Na nanopool-u ako isplacujes manje od 0.1 ETH placas nadoknadu, ne znam kolika je doduse. Za ostale pool-ove mozes se informisati naravno preko najboljeg znalca - dr google-a :)
 
Pao je, zato sto je pala cena gasa. Medjutim , i dalje idu veci blokovi nego sto bi trebalo. Umesto reward 2 ETH idu oko 3 ETH, tj i ovo sto trenutno kopamo danas je za 50% bolje od "realnog", tj od onog sto ce biti nakon London forka u julu.
 
Pao je, zato sto je pala cena gasa. Medjutim , i dalje idu veci blokovi nego sto bi trebalo. Umesto reward 2 ETH idu oko 3 ETH, tj i ovo sto trenutno kopamo danas je za 50% bolje od "realnog", tj od onog sto ce biti nakon London forka u julu.
Kopaćemo raven. U tom slučaju on će biti isplativiji od eth
 
NVidia karte ce prve preci na Raven, jer im algo vise odgovara. AMD kasnije.
Ali pitanje je kada ETH krene da spaljuje fee kolika ce biti cena za 1 ETH. Ako bude npr 40-50% visa od trenutne, onda je isplativost kopanja ista kao i sad, dolarski gledano. Dalje, zavisi koju ce cenu imati Raven, onda zavisi i dal ce iskociti neki treci POW coin (ETC, FIRO, ...) , previse faktora da bismo mogli predvideti. Ali trenutno gledano najvece sanse ima Raven.
 
Ne razumijem slao si rev a ocekujes eth ?
Imam problem sa transakcijom
U pitanju je Revain (REV)
Poslao sam ga sa menjacnice na adresu, za tu transakciju mi je menjacnica skinula 97 REV-a, medjutim u trezoru mi se ne prikazuju
Evo transakcije: https://eth1.trezor.io/tx/0x443abb2eb30ec8f85f0ffb7041274384ca5c6a99bf78856e0ab2984ea52125df
Vidim da pise da je fee 0.010542216 medjutim ja nemam ETH-a ni na menjacnici ni na trezoru, da li zbog toga nece da mi legnu na adresu?
 
Ocekujem REV ali mi ne prikazuje na balansu u trezoru da ga ima, stoji 0
Pitanje je da li mi je za tu transakciju trebala neka kolicina ETHa u walletu?
 
Provjeri jel ti sinhronizovan.
Mislim da ne treba eth, trrba za slanje al za primanje nisam siguran.
 
Ma jeste, sa njim sve ok

Screenshot_20210408-235210-132.png

Screenshot_20210408-235244-785.png
 
Nazad
Vrh Dno