Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Priča o hapanju pool-ova traje od početka kopanja ETH-a...evo čisto da s podsetimo (nadam se da kolega ne zamera što sam uzeo baš njegov post za primer :)) jer smo to od početka svi pričali (dok smo se upoznavali sa novčićem) a izgleda da je još uvek aktuelno ;)
Znaci definitivno svima kradu i to debelo. Kod mene kradu oko 40%, a u calc sam stavio net hashrate 170ghs. Mada sinoc sam se nesto drndao, mislio da je do minera i DAG fajlova, pa sam izgubio par sati kopanja. Ali realno kradu izmedju 30-40%. Jutros mi je bio solidan hash na pulu, ali ne i maksimalan, pre par sati kriminal. Sad je ok hash, videcemo koliko ce da potraje :d

edit: na ovom pulu kopamo http://ethpool.org/

edit2: @macola265 ne treba ti ta sinhronizacija i te gluposti vise, to je bilo dok se solo kopalo. sad ti samo treba miner i adresa na berzi
 
Pozdrav ljudi,
zeleo sam samo da podelim svoje predikcije od juce koje su prosle prvi krug i na putu su da obistine i drugi, pa sam cisto usput zeleo da to podelim sa vama i cujem vase misljenje nakon "ispada" sa DDOS napadom. Smatrate li da ce "noob-ovi" upasti u malu paniku zbog nestabilnosti Polonexa i poceti da izlaze iz pozicija kao sto vec i jesu poslednjih sat vremena, a ne vide da je eth na pragu da probije, dok buy oreder ima odrzivu konstantu i uspeva da pokupuje sve te sell ordere a da ne srusi cenu sto je dovoljan dokaz da prodavci panicno daju posto poto za trenutne cene dok ovi kupuju sve to, a kada ovi kasnije shvate da su napravili gresku nakon skoka cene, pocece ocajnicki da ulaze dok se cena bude spustala u veliku korekciju nakon rasta od 36% iliti nakon sledeceg skoka mozda cak i 60% ukupno od poslednje korekcije (bazirano na dnevnom nivou).

A jos sve to potvrdjuje i nalog za sell na 0.044 od preko 1000btc-a.

ETH BTC 2 scenario

ETH_BTC_2_scenario.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja samo ne znam kako si upratio da bas noobovi izlaze iz pozicija, otkud znas da nisu botovi? Mislim da ce na bitfinex ici deo trgovaca koji shortuju i imaju poverenja u bitfinex.
 
Od kad je počeo jučerašnji pump, po grafikonu se prokleto jasno vidi koliko ovo nije "tržišni" efekat, već nečije kontrolisano delo.
 
Tako je konkvistado i tako je fly od pocetka je kontrolisano i ide gore stalno :)
 
Kontrolisano ili ne isto nam se hvata, dobro je dok raste gore. Evo i onih 360 koje sam prognozirao za jutros. Veceras ocekujem 380-390, sutra napad na 400.
 
Moguc je i pokusaj pravljenja panike i neki kao damp ili ocekujem i dalje rast narednih dana. Treba biti oprezan u svakom slucaju. Ja jos uvek ne izlazim.
 
Stvarno bas steta sto su juce objavili vest za bitifnex. A trebao je da dodje do onih 0.023, spremio sam lepu kolicinu za ulazak.

Ovako sam usao na 0.028-0.029 i to sa dosta malom kolicinom jer me je po prvi put strahuhvatio zbog cene koja je vec ogromna.

Sada sam na 0.034 uleteo sa 2 BTC-a, odma ih istresao na 0.036. Stvarno prevelik rizik i mislim da ubrzo istresam ovo i to je to sto se ETH-a i mene tice.

Recimo ~0.042 da moze doci, vise ne verujem u onih 0.05. Treba tu mnogooo love i love. Mozda nekad u buducnosti ode na jos vece lestvice.
 
Stvarno bas steta sto su juce objavili vest za bitifnex. A trebao je da dodje do onih 0.023, spremio sam lepu kolicinu za ulazak.

Ovako sam usao na 0.028-0.029 i to sa dosta malom kolicinom jer me je po prvi put strahuhvatio zbog cene koja je vec ogromna.

Sada sam na 0.034 uleteo sa 2 BTC-a, odma ih istresao na 0.036. Stvarno prevelik rizik i mislim da ubrzo istresam ovo i to je to sto se ETH-a i mene tice.

Recimo ~0.042 da moze doci, vise ne verujem u onih 0.05. Treba tu mnogooo love i love. Mozda nekad u buducnosti ode na jos vece lestvice.

Bicu optimistican pa cu pitati, otkud znas da na sellu nema 80% njihovih coina koje ce da sklone ili kupe sami sebi?
 
Pa to i jesu njihovi coini koji bivaju kupljeni uglavnom od istog, i podlozni su sklanjanju cim se priblizi cena.

Ne pricam o deep orderu, to me ne zanima. Nego pricam o kolicini kesa koja je potrebna da bi se isplatili kupljeni coini na 0.05. Lakse je dici coin sa 0.0003 na 0.01 nego sa 0.03 na 0.05, upravo zbog toga. Mislim da je i to razlog zasto ni jedan coin nije mogao da pridje granici ni od 0.04 (Ne racunam peak ltc-a koji je trajao 40-50 sec).

Videcemo kako ce ici, daj boze da ovu sicu istresem na 0.1, ali budimo realni.
 
Sell je realno i mali. Obratite paznju samo kad krene gore kako sell opadne. Naravno da se sklanjaju orderi. Samo da buy ne bude bas uzasno jak. Ako buy bude jak neko ce pasti u iskusenje da se istrese.

Ja sam se visoke cene i razuma uplasio jos na 105 kad sam prodao. Kad je doslo do 300 hteo sam muda da pojedem, sad se ne plasim nicega vise. Ovo je prestalo da ima veze s razumom ali jos uvek nije izmaklo kontroli tako da mislim da ima jos lufta za rast. Raste je bas kontrolisan i bez drasticnih padova, znaci ide gore.

edit: pogresio sam za volime, gledao sam nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Da pricamo o istom, sa jednim momentom, povecanjem cene ulazes u hajp gde mozes, narocito od sutra, da privuces nove investitore. Spustanjem cene na kontrolisanu dobijas prilicno istu psiho vrednost stim da ti treba za zalet (ako planiras gore) jos vise love, posebno ako udju investitori, zato mislim danas ide do 4, mozda do ujutru i onda vracanje do 3 pa opet zalet.

jos jedna stvar, sto ne bi otisao na 50$ za dva tri naredna meseca, ja ne vidim prepreke, obzirom da su holderi i imaju buy support odlican...

diff ide ko lud od juce do danas je otisao skoro 20%
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne vidim prepreke uopste. Ovo jos nije zavrsna faza pumpa. Kapiram da i za jako kratko vreme moze 2-3x gore a ne za dva tri meseca. Ako potraje dva ili tri meseca jos bolje mada mislim da nema teorije. Polovljenje btc-a se blizi, istresce se neko da bi umnozio lovu, to je i meni cilj u krajnjem slucaju.
Kada je btc pumpan sa 16 na 266 jel iko zamisljao 266 kao krajnji domet? Nije, istresali smo na 70-80. Isto vazi i onaj pump kada je isao na 1200$. Isto vazi i za LTC, do 14$ su se svi istresli a isao je do 48$. Zato kazem da to lagano moze 2-3x gore od cifre na kojoj ste se smrtno uplasili ;)
Naravno, moze pasti za minut ali ja u taj scenario ne verujem. Ja planiram na nekoj cifri da izadjem za onoliko sa koliko sam usao u btc-u a sa ostatkom jurim max pa sta bude.
 
Dok se mi prepiremo ljudi uzese pare. Stvarno pojma nisam imao sat je u stvari ETH i kako se razlikuje od bilo kog drugog novcica. Juce sam ceo dan gledao razne konferencije i izjave divelopera na temu ETH i posle toga mi je jasno odakle ovolika pomama i moje misljenje je da je ovo samo pocetak. Ko ima petlju sad da udje svaka mu cast ali ja ovo moje malo sice sto imam na menjacnici ne prodajem.
 
Ja sam iskreno na 230k ceni sve pregledao, coin ima fundamentalni momenat vise od bilo kojeg trenutno,njihov programski jezik na blockchainu kojem mozes napraviti bilo kakav projekat (cak i ja koji nisam programer, postoji jednostavno uputstvo) ili prikljuciti firmu ima viseznacajnu vrednost, pre svega sto je instant decentralizovan, zasticen i super kontrolisan od strane osobe koja ga je emitovala. Ima super primera koji se vec koriste, a potencijalno postoji neogranicen broj opcija. Druga stvar koja mu daje vetar u ledja je cinjenica da iza sebe ocigledno ima mnogo love, pametne trgovce i kontakte sa malo vecim frajerima (banke itd.). Matematika je jednostavna, koristenjem ethereuma u projektima dobija se upotrebna vrednost i na taj nacin se opravdava i cena koja ide sinteticki gore. Njima je ocigledno cilj da sa vecom cenom upravljaju sa nekoliko miliona coina preko projekata i na taj nacin ces sa 1 eth moci uraditi mnogo. Pored toga, ako dignu cenu u nebo lakse je se prazniti po malo a da ne utices na cenu, pri tome da ti i ostane super kolicina ethereuma, ako udje neko od dzinova (tipa neko sa wall streeta) coin ce svakako imati buy support i na 50 ili 100$, a ti prodajom 1 eth imas super zaradu, a uvek mozes na taj nacin da otmes (bukvalno) ogromnu kolicinu btc-a buducim supporterima na buy strani.

Ovo je ono idealno, sto ne mora da bude u praksi, sto se tice matematike.

edit:

evo sa devcona

https://www.youtube.com/watch?v=BUARih8_f68

a i ovde ima svega

https://www.youtube.com/results?search_query=ethereum
 
Poslednja izmena:
Upravo je dosao na 15$ :eyebrows:
 
Nazad
Vrh Dno