Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
meni nanopool isplacuje al dzabe kad stoji u poloniex valetu al nema na menjacnici jer poloniex ne prima eth depozite vec par dana ..za druge menjacnice ne znam
 
Pa jbt jel se zna razlog pada avg hasha, samo pada i pada. Juce je se dogurao do 163 i sad se opet srozao. Kada pogledam u miner konstantno je oko 170 i kusur.
cd0991ea88ac5472f13243ee1fa37f64.pngUntitled.png
 
Pa video sam i ja za prekid al znam da me i pre toga zezao avg, jako se sporo dize za razliku kad sam kopao solo eth. Npr kad sam solo kopao na report hash od 174 mi je avg bio 172, zato se i zalim.
 
I ja sam primetio od kad radim dual da je hash vrlo nestabilan i pao. Izgleda da to tako jednostavno mora

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Onda se vrati na solo, hash je svakako malo manji na dual, plus claymore ti tada uzima 2% a ne 1% i eto...
 
Racunajte sami miner uzima 2%, 1%pool, 1-3% stale share... Znaci od 3-6%. Ako imate vise od toga to je samo luck.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Meni miner ne uzima nista tako da sa tim nemam problem. ;)

Generalno Clymore je ok ali me nervira sto na svakih sat vremena prebacuje kopanje za fee i samim tim se gubi share ako je recimo u sred kalkulacije i obrade, plus vreme koje se gubi na to. Al znam da je drugacije nemoguce.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Claymore je negde objasnio da se na fee-mining ne prebacuje u sred kalkulacije, nego kada završi trenutni job... Mada, bar 7-8 posto je brži od prvog sledećeg, pa i da realno gubiš 2-3%, opet je brže.
 
Ma ovo nesto ne valja, konstantno opada, sad je na 152.
 
Zanimljivo koliko se ljudi upušta u nešto što ne razume a onda kuka dok u isto vreme ne želi da potraži objašnjenje na netu...
 
Vidi, ovaj problem nisam imao dok sam solo kopao i nije mi logicno da je tolika razlika u dualu. Al evo posto ja ne umem da pronadjem resenje problema na netu molim te pomozi mi. Znaci da rak raka ne moze avg opadati konstantno, zelena i narandzasta linije se samo razmicu. To opasni padovi moraju biti u samom majneru da bi se to desavalo. A te padove ja ne vidim, tj. nema ih.
 
Istestiraj kopanje solo sad ponovo u odnosu na dual, bar 24h pa isprati razliku. Ja sam primetio razliku u dualu i to prihvatio, malkice sam spustio i klokove, em je toplije vreme tako da normalno mi je da sada imam nesto slabiji rezultat.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
https://blog.gdax.com/eth-usd-trading-update-2-216a3b946ef6

sjajno za ljude koji su izgubili novac, jos bolje za one koji su kupili jeftini ETH, ali totalno neozbiljno , neprofesionalno i ne uliva poverenje ni malo! Naime ko je izgubio pare dobice nazad, ko je kupio jeftino zadrzace pare, oni ce nadoknaditi oko 30 mil. USD stete, sto ce reci "nemojte nas tuziti, ko zna sta jos krijemo i kakva se sranja u stvari desavaju" pa hajde da to ne izadje na videlo. Inside job, njihova tehnicka greska ili ko zna sta....
 
Kako njihova greska kad imas masu takozvanih trgovaca sa 0 grama mozga, svi su bili u debelom longu, nimalo cudno ono sto se desilo....... samo mi ne znamo ko je i zasto platio bail out, ako sa bankama i ETH je takav centralizovan shit pa onda sve ima smisla, i ko je odulcio da spasi ETH
 
Pa koliko oni zarade ako im je 30 miliona ok da plate iz sopstvenih izvora. Znači da klepaju mnogo od tih svojih provizija i čuda.
 
Ma kakvih 30M.... sta je za vitalika da pokrija koji milion , to ga daleko vise kosta nego da ETH ide silaznom putanjom, jer je potrebno odrzat rast pa svakoj ceni, pucanje balona bi bilo daleko skuplje
 
Misliš da je iz malog džepa izvukao tu siću od premine coina i dao raji da ne kmeče :) i ne prave negativne vesti, već ovako pozitivne. Mangup, opet je sve preokrenuo u svoju korist. Nego apropo balončine, sećaš li se Facebooka kako su se svi smejali naivčinama koje su kupile akcije po ~$40 da bi se posle srozale na $20. A sada $150. Tako da ko zna šta je balon a šta je i sada džaba sa obzirom na potencijal koji ima jer ljudi žele da stvar uspe i da to koriste.
 
Ovo nema veze sa onima koji gledaju farmu i ostali kulturno-umetnicki program, koji su ujedno i cenjeni korisnici facebooka. Ovo nikad ne ce zaziveti kod njih i apsurdno je porediti sa facebookom nesto sto realno nema nikakvu upotrebnu vrednost (bar ne zasad).
 
Fejs je zaživeo odavno pa su govorili da je balončina i da ne može jedna takva stvar da vredi 100 milijardi. Bili su u pravu, sada vredi 450 milijardi. Poenta je da ne treba tvrditi da je eth balon kada može lako da se desi da mu vrednost pa i upotrebna skoči dramatično u narednim godinama. A farmeri ne moraju ni da znaju na čemu neka decentralizovana aplikacija radi kao što ni za Fejs ne moraju da znaju šta je front end a šta bekend.
 
ETH Shares

Imam jedno pitanje, zasto mi se na istu kolicinu share-ova na dwarfpool-u razlikuje amount? I zasto mi se kolicina share-ova razlikju nekad i po 40% u odnosu na prethodni sat? I da li je ok da temperatura grafike bude oko 63 C a ventovi na 65%? :)
 
Poslednja izmena:
temperatura od 63C je sasvim ok.. uzimajuci u obzir da je napolju mozda 40 :D..
 
Hvala na odgovoru, a da ne znas mozda zasto se amount razlikuje za isti broj shareova, na primer zadnja dva sata po 20 share-ova a amount za prvih 20 je 0.00020955 a za drugih 20 je = 0.00009082 , trazim po netu ali ne mogu da nadjem. I sa vremena na vreme mi izadje poruka DevFee: ETH: Stratum - Connected (eth-eu.dwarfpool.com:8008)
ETH: Authorized
 
Poslednja izmena:
Prvo share moze biti static velicine ili kao na vecini poolova promenjive u zavisnosti od tvog hashrate-a
takodje dobitak zavisi od luck i pool-a kad nadje block i nije staticka, tako da tako kao ti ne mozes racunati ako ne znas ove dve promenjive (share diff mozes saznati) ali luck je nesto sto se dinamicki menja uvek

PS: evo si trebao pitat u ETH temi
 
Ahhahhaha ! E super majkemi.

Edit: ma hajte ljudi, sad odmah bacite grafike u oglase. Gotovo!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta se dešava ovo sa eth-om? Krenuo lepo a sad čabar zadnjih dana.

Nisi primetio da transakcije nisu radile "danima" na ETH-u....... i to nije problem, problem je taj sto je Vitalik urlao da ETH moze skalirati gde bitcoin ne moze, i sad odjednom iako se ne koristi za nista, obican ICO ga je zagusio na pra dana
 
Pa u cemu je problem, gde je krenuo, gde je stao, gde je zapelo?

Svi vi ocito niste procitali ni jedan post stariji od 2 meseca makar sa ovog forum a od ranijih godina da i ne govorimo, da lepo vidite kako to sve ide.
Ovo sto je bilo bilo je sad ide period posta jer je ono sto je bilo jednostavno je neodrzivo. Jos kad BTC ode dole preko noci kad zavlada panika zbog splita , kartice ce kopati opet 1$/danu ako ne i manje.
 
Nazad
Vrh Dno