Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
I brikovao sam je, al sam je uspeo vratiti u zivot saspajalicom :smash:
 
Jok bice mu pogresan cheksum, ako nema bios switch brickkk....

A kazes da mu polaris editor nece napraviti dobar checksum zato sto nije prepoznao pola biosa?
Vidis moguce, o tome nisam razmisljao :D


Evo ti onda tool od w0lf grupacije, kompajlirao sam posto su oni samo source dali, ispravlja cheksum u .rom fajlu.
Koristi se jednostavno :

https://mega.nz/#!zIwVXL4B!IUQOXRqWDw6L15rvN5gBgBN0hxc6ncQu5YcnG41m90g

OhGodACsumFixer.exe tvojbios.rom


Sad vec svakako znas kako se popravlja brikovana karta, mozes da probas :D

Znaci u hex editoru odradi bios, pa onda pusti ovoga da ti ispravi cheksum i onda flesuj.

Srecno.
 
Pored epsylona ima i onaj kojotov pbe, meni je do sada sve čitao.
 
I brikovao sam je, al sam je uspeo vratiti u zivot saspajalicom :smash:

Kazem ti ja nemoj bas prihvatat sve sto procitas na forumu, sacekaj da se vise ljudi javi pa uvazi najbolje misljenje ;)

Ako ti ne pomogne nijedan od ovih gore PBE verzija javi se meni uradicu ti ja :wave:
 
a sta si to na kraju odradio ?
Tesko mi je da ispratim :D

E a imam ja pitanje za tebe posto ono sa spajalicom jos nisam radio, jer nije bilo potrebe.
Tamo pise da spajalicu drzis svo vreme na pinovima 1-8 dok ulazi u windows itd itd.. jesi tako radio ?
Meni nekako nema smisla da mora svo vreme da se drzi, nego ako se bootuje moze da se skine spajalica, po nekoj logici..
 
Poslednja izmena:
U hex editoru stavio strapove od 1500 sacuvao i odradio cheksum i ubacio sa win flash, pa ja sam je drzao dok nije skroz podigao sistem, verovatno bi bilo isto da sam pri pokretanju biosa skinuo spajalicu .
 
Ljudi, jel moze pomoc... Kad sam tek krenuo da citam o svemu ovome i koristio minergate sa jednom karticom da kopam, napravio sam neki my ether wallet (to su na tim sajtovima i u google pretragama preporucivali kao da je najbolje da se otvori). I imam tu par nekih coina...danas idem na sajt i kaze "site not found", ja ne verujem...pouzdano znam da je juce radio. Jel postoji neki nacin da prebacim koine sa te adrese na neku drugu mimo tog sajta? Ja imam onaj key, pass, json itd... Gledao sam i u transakcijama, ne pise da je nesto prebacivano sa te adrese nakon mog poslednjeg prebacivanja...
 
Ljudi, jel moze pomoc... Kad sam tek krenuo da citam o svemu ovome i koristio minergate sa jednom karticom da kopam, napravio sam neki my ether wallet (to su na tim sajtovima i u google pretragama preporucivali kao da je najbolje da se otvori). I imam tu par nekih coina...danas idem na sajt i kaze "site not found", ja ne verujem...pouzdano znam da je juce radio. Jel postoji neki nacin da prebacim koine sa te adrese na neku drugu mimo tog sajta? Ja imam onaj key, pass, json itd... Gledao sam i u transakcijama, ne pise da je nesto prebacivano sa te adrese nakon mog poslednjeg prebacivanja...

Izgleda da su me banovali, moj ip, ne znam...probao sam sve i svasta, cak sam pustio druga koji je sistem administrator i ni on nije uspeo... Uspeo sam sa njegovog kompa i druge ip adrese da povucem te koine...
 
Jel iko uspjeo modovat XFX RX480 RS 4GB (hynix ajr čipovi) - službena oznaka rx-480p4lfb6?
Trenutačno to je najjeftinija grafika u njemačkoj.
Out of the box dobije se 22 MH iz nje.

Dobijem sutra tu kartu, pa me zanima kakva su vam iskustva sa njom, do koliko MH može se je naterati (ili koliku ju je moguče undervoltovat...)
Što je najbolji postupak? Samo v polarisbioseditoru iskopirati strajp sa 1500 na sve ostale :1625,1750,2000 i OC memoriju na 2000 ili nešto drugo (hex editing?)
Ako neko može podjelit neki fini bios to bi bilo baš mrak.

pozdrav
w
 
Jel moze pomoc oko modovanja bios-a za AMD RX 470 Sapphire nitro+ oc 4gb ELPIDA memorija. Mislim da sam probao sve Polaris bios editore i ni jedan ne vidi (ili nesto nakaradno vidi) timing za memoriju, a to sa hex editorom ne znam tacno sta treba da uradim i nigde nisam video lepo opisanu celu proceduru. Danas mi je stigla kartica, moguce da je i neki novi model jer je i kutija drugacija od onih koje sam kupio pre mesec dana.
 
Jel moze pomoc oko modovanja bios-a za AMD RX 470 Sapphire nitro+ oc 4gb ELPIDA memorija. Mislim da sam probao sve Polaris bios editore i ni jedan ne vidi (ili nesto nakaradno vidi) timing za memoriju, a to sa hex editorom ne znam tacno sta treba da uradim i nigde nisam video lepo opisanu celu proceduru. Danas mi je stigla kartica, moguce da je i neki novi model jer je i kutija drugacija od onih koje sam kupio pre mesec dana.

Javi mi se na PM odradicu ti u hex editoru i sve sto treba :)
Danas sam nesto raspolozen da pomognem :D
 
E jos jedno pitanje zasto kada stavim AB , strxx mi po brljavi under volt ili mi zapucaju dajveri i ventovi na 100%
 
Ab ne radi lepo sa novim drajverima, moras da predjes na wattman ako hoces da izbegnes pucanje drajvera, zamrzavanje kompa, i tako te probleme.
 
Tesko da trenutno mozemo znati sta se desvaa sa ETH cenom ovako iza zatvorenih vrata, pa ajde malo da nagadjamo...

Iako sam se skroz istresao, nije lose jos malo da trgujem i hvatam oscilacije. Nocas je zakucao na 0.032 i definitivno vise nije mogao. Prodaja opala, krenula strasna kupovina i opet ga vratili na dvodnevni aktuelni settlement tj na 0.036~0.037.

Ako mene pitate, to je ok jer su velike sanse da vidimo pump no.2. Ocekujem do 40-45% od trenutne cene, sto znaci ~0.052-0.053.

Ceka se da opadne volume (pricam za Poloniex i ETH/BTC par). Primera radi, tokom pumpa je bio 130,000 BTC i to je jaaako tesko za kontrolu. Onda je opao na 80-90K BTC i samim tim se utisale oscilacije. Sada je 60K i vec je primetno stisana strana.

Ne znaci nista al opet valja napomenuti da je prosli put identicno bilo i da je sa 25-30K volumena krenuo pump. Isto i sa Dash-om u drugom krugu. Stisali ga do 20K i onda boom.

Ja polako krecem sa shoppingom, a veci deo ostavljam u slucaju da opet testiraju 0.032-0.033.


Bukvalno preslikano.

Stisali ga i kad se spustio volume na ~22K, krece drugi krug. A usput njih dosta rasprodalo i ocistili im put do 0.045.
 
Strasan se tajmin potrefio.

Em ga pumpaju, em vetar u ledja zbog pada btc-a pa mnogi na silu prelaze u ETH kako ne bi gubili toliko $.

Bukvalno nezaustavljiv, zidovi od po 250btc-a nestaju kao ludi...
 
To zavisi od Bitcoina. Ako nastavi da pada, eto nas na 0.06, plitak potok.

Medjutim ako ostane na ovom nivou, pa sta znam, mozda ga resetuju jos jednom tu do 0.05.
 
@La druze ti bre pametno pricas, napises tvoje misljenje i skoro uvek pogodis nego mene zanima onaj drugi mag, gde je :)
Srecno stari kolega.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Bogu hvala nagledali smo se ovakvih pumpova, pa evo 4+ godine. :)

Sad malo prenosimo mladjim kolegama sta i kako. Usput nije lose da se baci po koji savet i ako nesto zakljucimo pre drugih. S' obzirom da je free misljenje, mislim da je vredno. :)

Ja sam danas odradio svoje. Idem da spavam, ne znam gde mi glava.

Jos jedan savet ko sad trguje. Otvorite jedan tab za bitfinex BTC/USD par, pratite kako ide tamo i samo udrite kontru kod ETH-a. Znaci ako BTC pada, kupujte instant ETH i obrnuto.
 
Nazad
Vrh Dno