Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Pogledajte prilog 224710

jos 18.2 (vidis dole na slici datum) ja sam pisao o tome micronu pokazo se Extra dobro na sapphire karticama, glatko prebaca 30mhs. Rame uz rame sa samsungom, od 10 komada sve su radile na 2200mhz ove najbolje zakucavale su slajder u afterburneru na 2250, mali je uzorak 10 kartica ali ako se ovako ponasa micron ja bi ga stavio na prvo mjesto prilikom izbora.
Opet ponavljam ovo je sapphire Nitro Rx 480 8Gb micron, znaci karta nema oznaku + po defaultu memorija radi na 1750 ali i pored moda biosa ide na nestvarni 2250mhz. Znaci mod biosa i +500mhz nije nesto sto se moze uobicajno sresti.

Ok, da li imas neki modovan bios za ovu karticu bez plusa?
 
Problem sto kartica je manje vise ne upotrebiva bez funkcionalnog biosa.
 
Jel neko trguje?

Kome ovo jutros nije bio jasan znak za trade, bolje da ni ne trguje.

Dakle napravili su jasan settlement na 0.023 levelu i tu se cena manje vise stabilizovala. Sad krece attack na 0.025-0.0255 koji je neophodan za proboj do ~0.028 gde ga ja i cekam.

P.S I ako ga ne bude kroz par sati, nemojte ocekivati bearish. To moze dap otraje 2-3 dana. Ali misljenja sam da cemo ga dosta brze dostici.
 
:D

Mada ide BTC gore po malo, tako da se i target za ETH spusta.
 
Sta ima spusta mjenjas misljenje kako vjetar puse :p

@mr_kuce taj micron se moduje kao i sve druge karte u PBE.
 
Jel neko trguje?

Kome ovo jutros nije bio jasan znak za trade, bolje da ni ne trguje.

Dakle napravili su jasan settlement na 0.023 levelu i tu se cena manje vise stabilizovala. Sad krece attack na 0.025-0.0255 koji je neophodan za proboj do ~0.028 gde ga ja i cekam.

P.S I ako ga ne bude kroz par sati, nemojte ocekivati bearish. To moze dap otraje 2-3 dana. Ali misljenja sam da cemo ga dosta brze dostici.

Gde može da se nauči nešto oko trgovine (sajtovi, pdf-ovi itd), pošto se razumem u to kao marica u krivi k....[emoji1]




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta ima spusta mjenjas misljenje kako vjetar puse :p

@mr_kuce taj micron se moduje kao i sve druge karte u PBE.

Ko menja misljenje?

Ja ostajem pri tome da ga ocekujem na 0.028.

Kazem za target ETH-a da se spusta jer BTC raste, samim tim apsorbuje odnos.

BTC skace, ETH stagnira, mora odnos BTC/ETH ici par % dole.

Zato i pitam, jel neko trguje, da ne bude da sam jedini ovde koji prati Ethereum. :)
 
Ja prodao sve...cekam da jos klekne Ethic pa da pazarim

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Jel neko trguje?

Kome ovo jutros nije bio jasan znak za trade, bolje da ni ne trguje.

Dakle napravili su jasan settlement na 0.023 levelu i tu se cena manje vise stabilizovala. Sad krece attack na 0.025-0.0255 koji je neophodan za proboj do ~0.028 gde ga ja i cekam.

P.S I ako ga ne bude kroz par sati, nemojte ocekivati bearish. To moze dap otraje 2-3 dana. Ali misljenja sam da cemo ga dosta brze dostici.

Ja bih trgovao...koji mi je najlaksi i najjeftiniji nacin da kupim koine? Imam nalog na poloniexu i racunam da mi je svejedno koji koin kupim (BTC, ETH, ETC, XMR...) jer mogu odmah da ih menjam u koji god ili u onaj USDT...
 
Skupljao sam 9 meseci Eth da bih na kraju 420 komada prodao na 18$ kada je počeo da pada prvi put sa 20 da bi posle 8 dana tužno i razočarano gledao kako je došao do 30 i samim tim izgubio još 5000$... Hteo sam da podelim tužnu priču sa vama koji kopate isti i posavetovao da ipak treba imati mooda i strpljenje!
 
Nisi ni prvi ni poslednji, izgubio nisi nista, ako si u zaradi gledaj tako a to eh da sam prodao na 30-50-150 batali, da si znao igrao bi loto

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
Skupljao sam 9 meseci Eth da bih na kraju 420 komada prodao na 18$ kada je počeo da pada prvi put sa 20 da bi posle 8 dana tužno i razočarano gledao kako je došao do 30 i samim tim izgubio još 5000$... Hteo sam da podelim tužnu priču sa vama koji kopate isti i posavetovao da ipak treba imati mooda i strpljenje!

Glavu gore drugarrrr, nije sve tako crnooo. Idemo dalje jbgg !!!
 
Nisi ni prvi ni poslednji, izgubio nisi nista, ako si u zaradi gledaj tako a to eh da sam prodao na 30-50-150 batali, da si znao igrao bi loto

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka

U pravu si znam i sam,što je najgore nije prvi put :) al kad ovde čovek ne može biti mnogo pametan! U zaradi jesam blagoj,mašine su otplaćene + još pet novih rigova sapphire RX 480 4gb pa ajmo jovo nanovo :) još ako neko može da mi kaže kakvi su utisci sa ovim karticama i na koliko mhs mogu da ih navučem sa fleshom?
 
Zavisi od modela. Oko 30mhs ako se sve perfektno sredi i ako su memorije ok...
 
Provalio sam da ljudi ovde zapravo ništa ne zaradjuju. Odnosno, sve što zarade reinvestiraju u nove rigove. Ovo je gore od droge [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da mi je malo vise para i uslova, investirao bih u nekoliko rigova:-D , slazem secda je mining kao droga.Sutra treba da mi stigne RX480 4GB Nitro OC.Posto na postojecem rigu imam r9 380 i koristim after burn da li preporucujete da ostanem na after burnu samo da odradim update ili da zasebno za 480 instaliram trix?Koja podesavanja preporucujete,da li kod modovanja biosa da prekopira timing 1750 ?
 
Provalio sam da ljudi ovde zapravo ništa ne zaradjuju. Odnosno, sve što zarade reinvestiraju u nove rigove. Ovo je gore od droge [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mogu ti priznati da si u pravu druže! Ja ni sam iskreno ne znam dokle ću reinvestirati u ova čuda + radim u inostranstvu... :) navikne čovek na neku određenu svotu kopanja dnevno,nedeljno,mesečno i td.. A iz dana u dan diff raste i onda čovek npr kao ja uzme nešto para posle X meseci i da bi opet došao do one zarade koja je bila s'početka moraš da ulažeš još...i to tako u krug
 
POTREBNA HITNA POMOĆ!!!

- Od juče je počelo nešto čudno da mi se dešava sa majningom. Sve je lepo podešeno na Coinotron i majner neko vreme tako radi da bih odjednom dobio uvid da kopa za neki sasvim drugi pool koji nigde nisam naveo (ni pod epools ni pod dpools)!!!
Može li mi neko pomoći da rešim ovo jer zaista ne znam šta se dešava???
Evo slike da pogledate (i to se dešava samo na tom rigu: neogeo1)!!!
Screenshot at Mar 15 10-06-55.png
Juče sam skinuo nov majner (stari obrisao) i prekonfigurisao opcije. Tako pokrenuo i sve je radilo kad' danas pogledam on prebacio na dagerhashimoto.us--- pool. Okačiću deo log fajla ako se vidi da u jednom trenutku majner poziva reboot.bat komandu kojom restartujem miner/rig i uključuje se nanepoznati pool!!!
 
Poslednja izmena:
MIslim da sam pitao za 470.
Meni sutra stizu xfx 480 4gb vuuu, ima da przim na 29.5 :D
 
Valja li ova grafika za kopanje: AMD Radeon RX470 Powercolor Red Dragon 4GB DDR5, AXRX470 4GBD5-3DHDV2/OC/256bit?
 
Nazad
Vrh Dno