Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
lude potrosnje malo hasha

6x470 8gb samsung eth 177hs ~ 750w iz zida
 
Ne znam kako uspevas da ih svučeš na 750w.

Svaka cast


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene dwarf radi normalno. Ja dok sam kopao eth solo 3 karte sam jedva svukao na 440w, svaka cast darko :)
 
Poslednja izmena:
verovatno su dobri primerci kartica (nitro+ oc) jer napon na svim mogu da skinem na -120mV :)
 
Ako na 1150mhz za gpu radi na 0.88v onda svaka cast, imas odlicne karte.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
4x470 8gb nitro
Klokovi 1125/2100 ,-144mV
Modovan bios, 508W iz zida bukvalno zakucano
Solo eth 114mh


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
meni sve Nitro+ 480-ke rade ispod 0.9v izuzev one na kojoj je HDMi to Vga adapter, ona se neda njoj pokaziva gpu-z 0.99v probo sam joj 2x spustat ispod napon zaledi i okanio se, uzrok je sigurno adapter sto je uboden u nju.
 
1126/2100 mi je sa custom biosom.
A tako je, karta na kojoj je hdmi adapter se ne da, bolje je ne dirati i preterano skidati napon zna da smrzne :D
 
Moze Nitro zestoko da se undervoltuje a da bude full stabilno.

Pogledajte prilog 223050
Ne znam da li je neka mogla da ide ispod 0.9v od nekoliko onih komada. Znam da Strix 480 hoce na 0.88v da radi. Mozda kada bih stavio takt ispod 1150 malo, pa onda jos malo da se svuce, ali mislim da mu treba 1150mhz da bi bacao 30mhs na 2175mhz za mem.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
zato ja idem na 1126, preko toga dize napon, na 1127 je vec sledeci iz tabele
 
ma ko hoce da se napon srediti u biosu to je lako na ovim Rx kartama, Rx 480 Nitro 4Gb i 8GB vecinom idu ispod 0.9v ili bar na taj nivo, s Nitro kartama sam najbolje upoznat za ostale proizvodjace i nemam neko iskustvo.
Rx 480 Nitro vecinom idu ispod 0.9v izuzev ovog slucaja primarne karte na kojoj je HDMi to Vga adapter i potrosnja je onda stvarno mala tipa 120w po karti, a bacaju zavisno od tipa memorije vecinom 28-31mhs, malo koja RX 480 da nece na 28mhs, a izuzetne su koje idu preko 31mhs to ovako neki micron ili samsung koji je dobro raspolozen.
 
a kazi mi jel ti procurila vec neka nitro karta ? kazu da pre ili kasnija svaka pusti ulje.. pa na maticnu..pa ako imas srece prezivi :D
 
Sve su procurile to je istina, cak i ove sto nisu nikad presle 60c posto je zima bila vecinom su bile ispod 60c hladne su ko led i VRm i memorija i gpu, ali su procurile, a ovo sto curi ne bi trebalo da provodi struju i iz tog razloga ne bi trebalo da sprzi maticnu, a i da hoce ne moze kapit po maticnoj, stavljene su pod nagib da se slije pozadi prema 8pin konekotoru iako procuri da ne bi po maticnoj za svaki slucaj to sam uradio, jer sam cuo kao sprzi maticnu, mada opet kazem nema mi logike jer nije provodljivo.
 
grafa ja sa hdmi vga adapterom, baca sliku na monitor, undervolt nisam probao za sad, prvo da vidim kako radi

555777_Copy_Copy.jpg
 
Ja sam modovao karte da im 0.98v bude def napon, pa posle spustam jos koliko treba.
Goldi, znaci svaka ce da procuri. Moze li nesto da se podmetne tacno ispod karte? Ne znam kakva je tečnost u pitanju, pa da znam kako da reagujem.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
ma isto ko ulje neko ljepi se za prste, koliko ja znam cure termali konkretno mislim da je ovaj ispod backplejta i da nije nista opasno eventualno vremenom kad iscuri moze da bude losije hladjenje VRm sekcije jer uz termalni pad toplota bi trebala da se prenosi na backplejt i time bolje hladi VRM, mada je kod Nitro kartica to sve dobro ohladjeno tako da nema brige.
 
A odakle to ulje curi....?
Ja sam kod mene skoro cistio kartu od prasine komprimovanim vazduhom celu znaci skinuo sam i ventilatore i backplate i primetio sam da kartica na nekim mestima malo lepljiva....
 
Verovatno kombinuje i Trixx sa afterburnerom ako ne gresim?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno