Šta je novo?

eSIM standard

moze. ja imam dual sim telefon (a52). u sim1 slotu mi je yettel SIM kartica a u sim2 slotu mi je esim.me kartica na kojoj menjam profile po potrebi. kada sam u srbiji, aktivan mi je globaltel, a kada putujem mogu da ubacim novi esim profil na nju.. letos sam koristio crnogorsku esim karticu.
Jesi li uzeo esim.me do 2 profila ili...

Kontam da se mogu brisati profili i ubacivati po potrebi.
 
Narucio sam i ja jednu eSim karticu, single user, 5 profila, pa cu vidjeti kako funkcionise kad stigne. Djeluje odlicna stvar. Ovu svoju Nano SIM zadrzati, a eSIM ubaciti u drugi slot.
 
Da li negde postoji tačan i pouzdan spisak telefona koji podržavaju e-sim, za apple, samsung i google? Stalno viđam neke fusnote gde kaže da proizvedeni u nekim zemljama ili za neka tržišta nemaju.
 
Nemam reči za yettel, pitam da li mogu u svoj google pixel da ubacim e-sim, oni kažu google pixel telefoni ne podržavaju e-sim.
Ne mogu da verujem. Očigledno da se vrtoglavo srozavaju.... Pa Pixel je prvi posle jabuke podržavao eSim, ja sam još na Pixel 3 imao na A1 ( tadašnji Vip )
 
Izgleda je ista situacija i u A1, operateri u Srbiji izgleda imaju opciju e-sim samo za telefone koje imaju u sopstvenoj ponudi, znači za Apple i par Samsung modela.
 
Kako im objasniti situaciju oni koji koriste npr. eSIM.me a telefon na spisku nepodrzanih.
Zato je taj eSIM najbolji za ove online stvari gdje te ne pitaju koji je telefon. 🙂
Platis, dobijes QR code na email i vozdra.
 
Oni neće da ti omoguće uslugu ako nemaš neki od tih telefona za koje žele da prodaju, može tvoj telefon to da podržava koliko hoćeš.
 
A i ne moraju, eSIM je prakticniji vise za neke druge stvari kad kupujes pakete, a ne na maticnoj mrezi da ga imas.
 
Oni neće da ti omoguće uslugu ako nemaš neki od tih telefona za koje žele da prodaju, može tvoj telefon to da podržava koliko hoćeš.
Ma samo vi recite onda njima da imate iphone kad vam daju kod za skeniranje skeniras normalno sa sbakim telefinom koji podrzava a pixel je sigurno jedan od njih
Kako im objasniti situaciju oni koji koriste npr. eSIM.me a telefon na spisku nepodrzanih.
Zato je taj eSIM najbolji za ove online stvari gdje te ne pitaju koji je telefon. 🙂
Platis, dobijes QR code na email i vozdra.
Globaltel preko neta platite odmah na mail dobijete kod i koristite ne morate ici nigde
Ne mogu da verujem. Očigledno da se vrtoglavo srozavaju.... Pa Pixel je prvi posle jabuke podržavao eSim, ja sam još na Pixel 3 imao na A1 ( tadašnji Vip )
Srozavaju? Odavno su meni najgori u svim parametrima nigde full prijem i katastrofa net i to po bg-u , nbg, vracar, zvezdara na istim mestima mts i globaltel cepaju preko 100bita i full signal a yettel do 8 bita, cekam sitno za istek ugovora i cao
 
Poslednja izmena:
Da li esim.me dostavljaju u Srbiju, i da li ima nekih carinskih i sl peripetija za to?
 
Meni stigao posle par nedelja, nikakva carina.
Pri naručivanju obratiti pažnju da šalju DHLom pa je podrazumevana ekspres opcija za slanje skupa, treba izabrati onu ekonomičnu, beše $9.
 
Da, to znam za DHL, i nije mi hitno. Hvala
 
Da li neko ko ima eSIM kod Telenora, ima aktivnu 4G uslugu?
Meni eSIM radi samo na 3G.
Kad odem u aplikaciju da aktiviram 4G, pise mi da nemam uSIM karticu i ne mogu da korisim 4G ???
 
Da li neko ko ima eSIM kod Telenora, ima aktivnu 4G uslugu?
Meni eSIM radi samo na 3G.
Kad odem u aplikaciju da aktiviram 4G, pise mi da nemam uSIM karticu i ne mogu da korisim 4G ???
Imam e-sim kod Yettela ;) i radi 4G i VoLTE.
 
Je l' koristio (kupio) neko eSIM on line od https://mobimatter.com/. U sledecu sredu idem turisticki u Italiju pa me interesuje iskustvo sa njima.
 
Ja sam koristio Mobimatter eSIM u Grčkoj, neki paket sa neograničenim netom. Lepo je radio, ali sam se ipak pokajao što sam ga uzeo - lepo je pisalo da ne radi tethering, ja sam mislio da su to šuplje priče i da će raditi... ali nisu bile. :)
 
Ja sam koristio Mobimatter eSIM u Grčkoj, neki paket sa neograničenim netom. Lepo je radio, ali sam se ipak pokajao što sam ga uzeo - lepo je pisalo da ne radi tethering, ja sam mislio da su to šuplje priče i da će raditi... ali nisu bile. :)
Imas Android? Ili iPhone?
 
Ja sam koristio Mobimatter eSIM u Grčkoj, neki paket sa neograničenim netom. Lepo je radio, ali sam se ipak pokajao što sam ga uzeo - lepo je pisalo da ne radi tethering, ja sam mislio da su to šuplje priče i da će raditi... ali nisu bile. :)
Na koju foru nije radio tethering?
 
Ne kapiram. Na sajtu piše da je podržan tethering na svim paketima.
SmartSelect_20230930_115000_Brave.jpg
 
Šta ne piše? Evo izabrao sam bilo koji od onih Best EU svi imaju support za tethering.
 
Šta ne piše? Evo izabrao sam bilo koji od onih Best EU svi imaju support za tethering.
Na slici koju si okačio stoji tekst: Except if explicitly mentioned in the product details.
Što u prevodu znači i - sitna slova negde. Vrvatno ne mogu svi paketi inače ne bi stavili ovaj izuzetak da se (pravno) ograde.
 
Video sam to naravno, ali nije nigde naglašeno izričito zato me i zanimalo gde to piše sitnim slovima. Ovako kako stoji ne bi smelo da ne radi. A to što piše sitnim slovima "negde" bi morali da pojasne malo bolje.
 
Meni treba iskljucivo za mobilni internet ,nikakvo deljenje sa drugim uredjajem. Znaci tipa surfovanje,Viber, WA.
 
Koju jos eSIM mi preporucujete za 5 dana u Italiji?
 
Airalo doduše nisam koristio u Italiji ali je radio odlično u Nemačkoj i Srbiju npr.
 
Nazad
Vrh Dno