Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Eto, tebe je motivisalo da proveriš i pokažeš da "lupam gluposti" pa si dodatno pogledao šta se nalazi u kodu novijih verzija eontv. Pojavi se neko poput mene i ti već kopaš po kodu da bi dokazao da nisam u pravu.
To je ustvari dobro. Sad bar znamo kako funkcioniše provera uređaja.
Ma da samo kad si me ti motivisao. Po kodu sam preleteo pre godinu dana kada su ubacili tu proveru "kompatibilnosti" a sinoć sam samo ponovo bacio pogled na najnoviju verziju aplikacije jer se za razliku od tebe trudim da ne pričam na pamet već ako nešto pišem i tvrdim da radi ovako ili onako da sam to proverio prvo. Zato sam pogledao ponovo da potvrdim da je kod još uvek isti i da NISU dodali blacklist.

Svojevremeno je neko sa ovog foruma testirao (slao sam mu na PM) modovan app (sa samo uklonjenom tj izmenjenom funkcijom koja proverava da li je u pitanju Android TV OS) na Mi Box-u i dešava se identična stvar kao i sa v1.8.x: aplikacija crash-uje čim se izabere neki TV kanal.
 
Poslednja izmena:
grrrr
šta li bi to moglo da bude? Možda postoji neka server side provera kad se uspostavi konekcija i njihov server krene da strimuje tv kanal/film iz video kluba. Ako želiš mogu ti poslati 2.0.5 verziju, to je definitivno zadnja. Ja sam je dobio preko huawei update centra. Ako te ne mrzi, pokušaj nju da modifikuješ pa da vidimo šta će se desiti. Ako to ***** neće da radi, da batalimo celu priču. Ne verujem da je do mog tvboxa. Jeste kinez ali se vodi kao kvalitetniji, 3gb rama, octa core soc, big.little tehnologija, gpu je u stanju da hardverski dekodira h.264 i h.265 što sam se i lično uverio u mxplayeru... A glupi eontv neće da strimuje???

ili to ili da neko isproba hoće li raditi eontv v2 bez modifikacija na tvboxovima koji se prijavljuju kao običan android uređaj, ne kao androidtv

Ma da samo kad si me ti motivisao. Po kodu sam preleteo pre godinu dana kada su ubacili tu proveru "kompatibilnosti" a sinoć sam samo ponovo bacio pogled na najnoviju verziju aplikacije jer se za razliku od tebe trudim da ne pričam na pamet već ako nešto pišem i tvrdim da radi ovako ili onako da sam to proverio prvo. Zato sam pogledao ponovo da potvrdim da je kod još uvek isti i da NISU dodali blacklist.

Svojevremeno je neko sa ovog foruma testirao (slao sam mu na PM) modovan app (sa samo uklonjenom tj izmenjenom funkcijom koja proverava da li je u pitanju Android TV OS) na Mi Box-u i dešava se identična stvar kao i sa v1.8.x: aplikacija crash-uje čim se izabere neki TV kanal.
 
Trebalo bi da ti je prilicno jednostavno da opet obrises rom i stavis standardni android? po onome sto sam ovde procitao- nece ni to raditi, bolje vidi sa nekim ko vec koristi.
I totalno ste offtopic - ovo je tema za EON TV aplikaciju za ATV i smartTV. A video si preporuku vise puta, umesto custom boxova, kupite EON box - i radi.

Pa bilo bi jednostavno da je sistem updateovanja romova kod beelinka kao kod telefona i tableta, twrp recovery i cepaš zipove do mile volje. Iz nekog razloga, oni imaju poseban flashmode koji se aktivira bockanjem dugmeta kroz rupicu na poledjini, a pre toga moraš povezati tvbox usb kablom sa kompjuterom, instalirati neke specijalne drivere i njihov software. usb kab mora biti onaj muško-muški na oba kraja. Nije baš standardan ali može da se nađe. Morao bih celu proceduru od nule da ponovim da bih isprobao. MOžda to i uradim ali ne bude li radilo, dižem ruke definitivno.
Poenta je da ne kupimo eon box kad već imamo custom box :) E sad, što to neće da radi to je druga stvar!
 
Ima li belink na Android tv verziji chromecast?
 
Ima li belink na Android tv verziji chromecast?

ovaj custom rom, bilo android bilo androidtv, koliko vidim ima ali ne radi stabilno. Autor preporučuje alternativna rešenja za casting. MOžda originalni rom od beelinka ima, nisam proveravao...
 
Pa bilo bi jednostavno da je sistem updateovanja romova kod beelinka kao kod telefona i tableta, twrp recovery i cepaš zipove do mile volje. Iz nekog razloga, oni imaju poseban flashmode koji se aktivira bockanjem dugmeta kroz rupicu na poledjini, a pre toga moraš povezati tvbox usb kablom sa kompjuterom, instalirati neke specijalne drivere i njihov software. usb kab mora biti onaj muško-muški na oba kraja. Nije baš standardan ali može da se nađe. Morao bih celu proceduru od nule da ponovim da bih isprobao. MOžda to i uradim ali ne bude li radilo, dižem ruke definitivno.
Poenta je da ne kupimo eon box kad već imamo custom box :) E sad, što to neće da radi to je druga stvar!

A pošto je na Google Playu zvanično 2.0.4 a ne 2.0.5 posledna verzija možda se ta sa huawei update centra ipak nešto razlikuje od ove sa Google Playa.
Mada je najverovatnije kod tebe sve jasno pošto si mu nabacio ATV OS nije ni čudo što neću ove v2 eon za mobilni da rade,koko znam dosad niko nije uspeo da je natera da radi na boksovima koji imaju ATV OS.


Ima li belink na Android tv verziji chromecast?

ovaj custom rom, bilo android bilo androidtv, koliko vidim ima ali ne radi stabilno. Autor preporučuje alternativna rešenja za casting. MOžda originalni rom od beelinka ima, nisam proveravao...

GT1 Ultimate nema u sebi chromecast pa kakav good ti njemu ATV rom nabacio.
Tako da klasičan cast na chromecast nema.
 
Poslednja izmena:
ovaj hakerski custom rom ima formalno chromecast podršku ali autor priznaje da ne radi 100% kako treba.
probao sam malopre onaj tvoj minihack koji eontv v2.0.0 prepravlja da se prijavljuje kao v2.0.4. Ponaša se isto kao i 2.0.5 iz tableta. Prijavi da moj uređaj nije podržan i zatvori se :(

A pošto je na Google Playu zvanično 2.0.4 a ne 2.0.5 posledna verzija možda se ta sa huawei update centra ipak nešto razlikuje od ove sa Google Playa.
Mada je najverovatnije kod tebe sve jasno pošto si mu nabacio ATV OS nije ni čudo što neću ove v2 eon za mobilni da rade,koko znam dosad niko nije uspeo da je natera da radi na boksovima koji imaju ATV OS.

GT1 Ultimate nema u sebi chromecast pa kakav good ti njemu ATV rom nabacio.
Tako da klasičan cast na chromecast nema.
 
Ti si ga samo custom rom u.ebo inače bi na GT1 mogla svaka bez ikakve prepravke.
Mogu ti to ovde nekoliko njih potvrditi da GT1 i njegov Android 7.1 ne prave nikaki problem sa radom eon aplikacije.
 
Ti si ga samo custom rom u.ebo inače bi na GT1 mogla svaka bez ikakve prepravke.
Mogu ti to ovde nekoliko njih potvrditi da GT1 i njegov Android 7.1 ne prave nikaki problem sa radom eon aplikacije.

ako je tako, onda mu ne gine novi flash, držaću se custom roma, samo ću sad birati standard android.. ne bude li ni onda hteo, nabaciću zadnji oficijelni i a u PM :)
 
Ti si ga samo custom rom u.ebo inače bi na GT1 mogla svaka bez ikakve prepravke.
Mogu ti to ovde nekoliko njih potvrditi da GT1 i njegov Android 7.1 ne prave nikaki problem sa radom eon aplikacije.
Потврђујем.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Потврђујем.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka

Čekaj, da raščistimo nešto: Znači potvrđuješ da beelink gt1 ultimate sa oficijelnim romom bez problem startuje eontv v2.0.0-v2.0.5? Da li radi sve, ne blokira se kad izabereš kanal da gledaš?
 
Верзија је 3.4.4 за андроид ТВ и апсолутно ради нормално. Дакле не говорим о верзији за телефоне/таблете.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Верзија је 3.4.4 за андроид ТВ и апсолутно ради нормално. Дакле не говорим о верзији за телефоне/таблете.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka

ahaaa.. ti si tu verziju aktivirao sa onim kodom zato što si uplatio EON direktno a ne kao ja što sam ga dobio u paketu sa totalTV?
hmmm pa to opet ne pomaže nama koji nemamo pravi EON već onaj iz totaltv paketa :(

zašto su tako zakomplikovali nije mi jasno.. mogli su svima isti EON da daju a ne jednima ovako drugima onako a u suštini isto sr***
 
nego pade mi nešto na pamet.. to ću probati sutra.. eon iz chrome browsera na tvboxu! :)
 
Ako ti je region podešen na Srbiju već ga imaš intaliranog
Posle samo uneseš aktivacio kod i gledaš
Ako nemaš kod može i preko webos internet browsera, chronebased je, pa je podržan
 
Ako ti je region podešen na Srbiju već ga imaš intaliranog
Posle samo uneseš aktivacio kod i gledaš
Ako nemaš kod može i preko webos internet browsera, chronebased je, pa je podržan
Podesen na srbiju,ali ga nema instaliranog niti mi ga nudi da mogu da ga instaliram.

Sent from my CUBOT_X18_Plus using Tapatalk
 
Nemoguće ako je webos veći od 2.0
 
Taj tv ima webos 2.0.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Napisao je renne da mora veća verzija od 2.0. Nemam LG tv da potvrdim.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
ne, neće moći nikako
 
Samo da se javim, posle malo dužeg vremena u vezi onog sa EON aplikacijom.. EON3.x radi ali zahteva eon pretplatu. EON2.x radi ali samo na tvboxevima koji imaju pravi android sistem a ne androidTV. beelink gt1 ultimate kad sam vratio oficijelni firmware (gde je pravi android os) radi sasvim normalno i bez izbacivanja sa instaliranom eon2.x aplikacijom. konačno!! :)
u međuvremenu sam ga prodao i kupio beelink gt king, ovogodišnju perjanicu na tržišstu tvboxeva. Kako i on ima full android 9 os, eon2.x radi bez problema...

U suštini, to sam i hteo :)
 
Forumasi,
Prelistah i procitah sve strane na ovu temu i nisam uspeo da zakljucim pa mi treba vasa pomoc. Planiram da kombinujem neke pretplate za tv i internet pa imam nedoumicu. Ako imam Telekomov opticki net i kupim npr. Mi Smart TV Box S (npr. Android 9) da li cu preko te kombinacije moci sa nekom od EON TV aplikacija (OTT ili na mrezi) da gledam SK, N1...
U sustini, moje pitanje je koja je proverena kombinacija da preko telekomovog optickog neta a koristeci EON TV aplikaciju (imam naloge i za OTT i za na mrezi) mogu da gledam sve kanale iz SBB ponude tj SK, N1, Nova...?
Hvala svima na pomoci.
 
Forumasi,
Prelistah i procitah sve strane na ovu temu i nisam uspeo da zakljucim pa mi treba vasa pomoc. Planiram da kombinujem neke pretplate za tv i internet pa imam nedoumicu. Ako imam Telekomov opticki net i kupim npr. Mi Smart TV Box S (npr. Android 9) da li cu preko te kombinacije moci sa nekom od EON TV aplikacija (OTT ili na mrezi) da gledam SK, N1...
U sustini, moje pitanje je koja je proverena kombinacija da preko telekomovog optickog neta a koristeci EON TV aplikaciju (imam naloge i za OTT i za na mrezi) mogu da gledam sve kanale iz SBB ponude tj SK, N1, Nova...?
Hvala svima na pomoci.

Čitao sam negde da telekom blokira pristup novas i n1 ali nisam provalio u kojim situacijama. Da li samo preko mobilnog interneta u sklopu mts ili uopšte. Moja situacija je sledeća: telekom/mts vdsl 50mbps i kućni wifi koji dobijam iz vdsl modem rutera. EON radi u svim mogućim kombinacijama i u beelink gt king tvboxu (radio je i na gt1 ultimate) ali samo ako je full android. sa androidTV neće lepo da radi. Verovatno je isto i sa optikom.
 
Telekom ne blokira ništa, "EON van mreže" radi svugde.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno