Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Burn efekat ce fiksna slika napraviti samo na plasma panelu koji se uzgred ne radi vec 10 godina i na savremenim OLED panelima. Kod LCD tehnologije nema uticaja
Nije tačno, sorry
Pa i nije baš fiksiran tekst, pomera se lagano (floating). Meni je to skroz ok, često slušam radio i tad je baš fiksirani tekst i logo koji može da izazove burn ekrana, ovako mi se čini bolje. A verujem da ima negde i da se isključi mada nisam proveravao.
Ne pomera se, zaista.
 
Ajmo onda preciznije kod mene u podesavanje Uredjaj Eon apk na Kaon boxu ( u samoj Eon aplikaciji Cuvar ekrana ; stanje spavanja ; rezim ustede energije , stavljeno na nikad ) i na samom Eon boxu u podesavanjima uredjaja u cuvar ekrana , prebaci uredjaj u rezim spavanja stavljeno na nikad i cuvar ekrana barem kod mene se ne ukljucuje tako i na SDMC
Tačno, ima opcija da se isključi na Kaon-u, ali bio sam ubeđen da sam je već isključio, a sad vidim ponovo mi stoji na "tri sata" . Isključio ponovo sada. Javljam.
 
@igysa kod LCD-a može da dođe do image retention. nije isto što i burn-in, al' može da izgleda slično
dosta off-topic
 
Da li EON box koji su u trenutno u EON paketima u ponudi SBBa imaju COAX prikljucak ili samo RJ45 i HDMI? Hvala
 
Postoje paketi sa tim istim nazivima u 2 podverzije:

1) za SBB korisnike = "u mreži" = tamo gde postoji SBB coax signal

2) za van mreže korisnike, za tamo gde nema coax signal već usluga radi isključivo preko interneta (bilo kog provajdera u državi). Takozvani "Eon van mreže" ili ti "Eon OTT". Dakle ovo:



Prva grupa korisnika obično dobija "Hybrid" model Eon boxa koji ima i coax tj ima DVB-C tuner (sad koju od dva modela zavisi od države, situaciju...). Druga grupa dobija obično model bez DVB-C tunera. Mada se dešava i kontra (tipa da korisnike sa SBB optikom ne donje hybrid box nego "OTT box". Hybrid box svakako može da radi i u OTT režimu samim tim može da završi kod obe klase korisnika... u situacijama kad nemaju na stanju drugih modela onda dele šta imaju :D
 
Ajmo onda preciznije kod mene u podesavanje Uredjaj Eon apk na Kaon boxu ( u samoj Eon aplikaciji Cuvar ekrana ; stanje spavanja ; rezim ustede energije , stavljeno na nikad ) i na samom Eon boxu u podesavanjima uredjaja u cuvar ekrana , prebaci uredjaj u rezim spavanja stavljeno na nikad i cuvar ekrana barem kod mene se ne ukljucuje tako i na SDMC
I kod mene je sve to ugaseno, pa kad pauziram neki kanal, nakon 15 minuta se automatski opet upali screensaver
 
Pa malo cudno ako se pali Eon screensaver ( o cemu smo ovde pisali ) iskreno nisam to probao , nadam se da nisi pisao da se pali screensaver od Tv-a sto je normalno za Oled ali i druge Tv-e ( zastita od zaledjene slike )
 
Pa malo cudno ako se pali Eon screensaver ( o cemu smo ovde pisali ) iskreno nisam to probao , nadam se da nisi pisao da se pali screensaver od Tv-a sto je normalno za Oled ali i druge Tv-e ( zastita od zaledjene slike
Ma kakvi, Eonov screensaver :)
Probaj kad budes imao vremena
 
Znaci resio Eon da cuva ekrane nasih televizora 😁😆😉🤣 , ja ne mogu da vidim posto screensaver od mog Oled Tv-a je brzi😁😆🤣
 
Može srećom da se isključi, tako da je nebitno...
 
Ja koristim EON TV aplikaciju za androidTV i na ovoj zadnjoj verziji aplikacije (v8) sve radi ok. Taj screensaver sam isključio...
 
Neko je pominjao da na hibridnom modelu SDSTB02 sa RF ulazom( DVB-C i DVB-T2) ima opcija skeniranja terestrial kanala ali ne radi bas kako treba. Zna li se zasto je to tako i kako moze da se uradi uspesno skeniranje kanala DVB-T2 i DVB-C.
 
Na D3 mini imam manje kanala ( n1 zagreb, o kanal ) nego na Eon boxu, jel to slucaj kod drugih ?
 
U poslednje vreme neko(verovatno komsija greskom) pokusava da se bluetooth-om poveze kod mene. U pola filma ili serije dobijam pitanje da li zelim da mu dozvolim uparivanje. Da li je moguce nekako trajno zabraniti prilaz( da mi ne dosadjuje stalno) ili bar zabraniti bluetooth u celosti jer ga uopste ne koristim na EON-u/TV-u?
 
Koristis ga za daljinski upravljac.
 
U poslednje vreme neko(verovatno komsija greskom) pokusava da se bluetooth-om poveze kod mene. U pola filma ili serije dobijam pitanje da li zelim da mu dozvolim uparivanje. Da li je moguce nekako trajno zabraniti prilaz( da mi ne dosadjuje stalno) ili bar zabraniti bluetooth u celosti jer ga uopste ne koristim na EON-u/TV-u?
Verovatno imate isti naziv uređaja, promeni ime svog uređaja i resena stvar 🤘
 
Sta znaci blinkanje plave na eon boksu? Ima interneta, radi sve. Boks je hibrid
 
Pa rade kanali, ima mreze. Kanali rade upravo preko interneta
 
Ја бих потражио упутство на сајту СББ.
 
Sve ukazuje na problem sa internetom, ali ja ga imam. Mozda je do rutera, nemam ideju
 
Zdravo svima, useljavam se u Novi stan, i nema tv, jedina kablovska opcija je sbb, zanima me da li neko zna koliko memorije hdd i rama ima EON Smart Box, I da li je bolje da uzmem smart tv, ili običan TV a da uzmem eon smart box, hvala svima na odgovoru 😁😁
 
@DULE98 Eon box nema HDD (ni SSD) već koristi eMMC za "storage". Veličina toga je 8GB ali je od toga korisniku dostupno samo 4.1 (na SDMC modelu Eon boxa) ili 4.2 GB (na KAON modelu) . RAM ima 2GB.

Nov TV ako kupuješ ako je 4K praktično ne postoji TV koji nije SmartTV (sad koliko dobar ili loš SmartTV OS ima to je druga stvar). Postoje jeftiniji SmartTV sa bezveznijim OS gde ima šaku jada aplikacija da biraš i postoje skuplji sa popularnijim OS poput AndroidTV / Google TV. I nije retkost tj česta je pojava da isti proizvođač u najnižoj / najjeftinijoj klasi TV-ova koristi jedan bezvezniji OS ("baziran na Linuxu", za koji praktično osim YouTube i Netflix nema skoro ništa drugo od aplikacija) a kod skupljih koristi nešto bolje i upotrebljivije.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno