Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko zna kako se isključuje svetlo na daljinskom? Posrče baterije za dve nedelje a svetlo mu je totalno beskorisno.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Svetlo se isključuje na ista ona dva tastera (kao i za paljenje osvetljenja), pa ok. I poslednji korak morsš da izvadiš baterije na kratko.
 
Ceo film može da se premota za svega nekoliko sekundi (kada se koriste dugmići levo i desno od OK dugmeta)
 
Poslednja izmena:
Izgubio mi EON HDR, tj. ima, ali kada ga ukljucim/iskljucim, nista se ne menja? Da li se nekom to desavalo. Dok npr.kada ukljucim PS4, tv ga automatski prebaci na HDR... Da li zna neko u cemu je problem. Bio mi je podesen 4k 60hz i HDR ukljucen.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Sad sam probao opet, na strelicu desno mi otvara info o filmu
 
Neko, nešto vezano za ovaj HDR, što ne radi, da li zna?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Svašta ovde čovek nauči :)

Hvala @vuleta1001

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kako se pali i gasi pozadinsko osvetljenje na daljinskom? Na jednom radi, a na drugom ne radi. Mislim da je jedan ukljucio kad je podesavao monter.
 
Kad smo kod premotavanja:
da li se vidi sadržaj (slika) kod premotavanja napred ili nazad kao kod D3 uredjaja?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
tKjJFWy.jpg

Ne uspeva mi tako. Neće pa neće da se isključi... Pokušaću danas ponovo.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Ja sam prvo uključio svetlo, međutim pošto mi je gutalo trajanje baterija, isključio sam ga.
Ona dva dugmeta, pa ok dugme. Na kraju izvadi baterije i malo sačekaj, pa ih vrati. To je kod mene isključilo svetlo.
 
Poslednja izmena:
Kod mene ne radi ovo isključivanje osvetljenja, nekoliko puta sam pokušao
 
Cao ljudi, jedno pitanje.

Uzela sam EON Duo za HD televizor koji nije smart i sve radi kako treba, ali sada se razmisljam da uzmem smart koji ce raditi sa EON aplikacijom, a ovaj HD da prebacim u drugu sobu zajedno sa uredjajem.

E sad, ja sam videla na sajtu EON-a da aplikacija podrzava marke LG, Philips, Samsung itd. ali posto mi se dopao neki Philipsov, u radnji su mi rekli da je na bazi Linuxa i da ne podrzava EON.

Sad ne znam sta je tacno?

SBB podrska je bila apsolutno ni od kakve pomoci, samo su mi odgovorili tako sto su poslali spisak televizora koje podrzava EON i to je to.

U radnji su bili prilicno jasni da nece aplikacija da radi na Philips TV-u.
 
@Masha991: Čest je slučaj da jeftniji SmartTV modeli nekog proizvođača (to je slučaj i za Philips, za Sony...) koriste neki "levi" operativni sistem ("baziran na Linuxu" tj obično su u pitanju neki varijante Firefox OS, Opera OS) za koji ne samo da ne postoji EON aplikacija nego maltene ništa osim aplikacija sa kojima stiže TV (Youtube, Netflix, ...) ne postoji za taj operativni sistem (zato što imaju mali broj korisnika i niko neće da se cima da piše aplikacije za te operativne sisteme) a da skuplji modeli istog tog proizvođača koriste neki "kršten"/ najpopularniji operativni sistem.

Skuplji modeli im često koriste Android ili AndroidTV operativni sistem... pa samim tim postoje Philips SmartTV-ovi na kojima je AndroidTV OS i onda može da se koristi i EON. Ali taj model koji se vama dopao je očigledno iz niže klase i koristi "Linux based" OS.

Ovde imaš lepo listu modela: https://sbb.rs/n10501/EON-TV/Preporuceni-uredjaji


Ali skraćena verzija priče se svodi na sledeću rečenicu: Eon aplikacija postoji za Android / AndroidTV, WebOS (= LG SmartTV-ovi), Tizen (= Samsung) i iOS (= iPhone i iPad).
Čak ne postoji Eon app za tvOS (= za Apple TV) koji je u suštini samo podvarijanta iOS-a.

U prevodu ako je uslov da ti treba Eon app kupuješ TV koji koristi neki od 3 navedena operativna sistema. Ne pitaš "jel to SmartTV?" u prodavnici nego pitaš "jel koristi Android, Tizen ili WebOS?". Tj kupiš lepo LG ili Samsung pošto su Sony TV-ovi sa AndroidTV poprilično skuplji za neznatno bolji kvalitet.
 
Poslednja izmena:
caos ljudi, ako moze pomoc . Treba da predjem na SBB i uzmem Eon. Zanima me za ovaj eon smart box, da li ima neku internu memoriju tj hdd na koju mogu da prebacim neki film sa kompa ? Ili da li je nekako moguce na drugi nacin gledati preko njega tj prebaciti filmove sa kompa ?

upitanju bi bili kvalitetniji snimci, 4k, 20gb + itd ... Ovo sve pitam jer ne bih da kupujem jos jedan poseban android tv box i da mi dva komada stoje jedan pored drugog ako vec mogu iskoristiti ovaj eon sbb box
 
Sve što može drugi android box može i taj SBB-ov. U 21. veku nećeš valjda kopirati fajlove sa kompa na box da bi ih gledao (na stranu to što na tom box-u nema nedovoljno mesta ni za kršten 720p rip a kamo li za 4K ripove; kad box ima 8GB storage-a od kojih je slobodno verovatno ~5GB) ... imaš Kodi, Plex, Cast podršku , DLNA... pa biraj koji način ti najviše odgovara za taj scenario "streamujem na TV-u nešto sa kompa".
Pitanje je samo da li taj Eon Smart Box ima ethernet port koji podržava max 100 Mbps ili 1Gbps ili nešto između sa mutant varijantom "ethernet port koji radi preko USB bus".
 
Poslednja izmena:
Ne može jedino da skida torrent pošto box, čini mi se, ne može da piše na eksternu memoriju. To je nekome sigurno mana, ja ne koristim tako uređaj pa mi ne predstavlja problem.
 
@Masha991: Čest je slučaj da jeftniji SmartTV modeli nekog proizvođača (to je slučaj i za Philips, za Sony...) koriste neki "levi" operativni sistem ("baziran na Linuxu" tj obično su u pitanju neki varijante Firefox OS, Opera OS) za koji ne samo da ne postoji EON aplikacija nego maltene ništa osim aplikacija sa kojima stiže TV (Youtube, Netflix, ...) ne postoji za taj operativni sistem (zato što imaju mali broj korisnika i niko neće da se cima da piše aplikacije za te operativne sisteme) a da skuplji modeli istog tog proizvođača koriste neki "kršten"/ najpopularniji operativni sistem.

Skuplji modeli im često koriste Android ili AndroidTV operativni sistem... pa samim tim postoje Philips SmartTV-ovi na kojima je AndroidTV OS i onda može da se koristi i EON. Ali taj model koji se vama dopao je očigledno iz niže klase i koristi "Linux based" OS.

Ovde imaš lepo listu modela: https://sbb.rs/n10501/EON-TV/Preporuceni-uredjaji


Ali skraćena verzija priče se svodi na sledeću rečenicu: Eon aplikacija postoji za Android / AndroidTV, WebOS (= LG SmartTV-ovi), Tizen (= Samsung) i iOS (= iPhone i iPad).
Čak ne postoji Eon app za tvOS (= za Apple TV) koji je u suštini samo podvarijanta iOS-a.

U prevodu ako je uslov da ti treba Eon app kupuješ TV koji koristi neki od 3 navedena operativna sistema. Ne pitaš "jel to SmartTV?" u prodavnici nego pitaš "jel koristi Android, Tizen ili WebOS?". Tj kupiš lepo LG ili Samsung pošto su Sony TV-ovi sa AndroidTV poprilično skuplji za neznatno bolji kvalitet.

Hvala puno na informacijama i detaljnom odgovoru, sad cu da vidim sta cu i kako sa modelima! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala puno na informacijama i detaljnom odgovoru, sad cu da vidim sta cu i kako sa modelima! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Još samo obrati pažnju na verziju OS pošto u našim radnjama još pored tih televizora sa linux OS ima dosta televizora od ovih jeftinih marki do ovih skupljih koji su kao na nekoj akciji a koji imaju zastarelu verziju android OS.
 
Pa hocu, nekako naginjem najvise ka LG televizorima, cini mi se da su oni zlatna sredina izmedju kvaliteta i prevelike cene. Ali svakako cu da pitam za OS, da li je najnovija verzija i da li je OS koji podrzava EON, to mi je bitno. Hvala jos jednom na informacijama! :D
 
Pa hocu, nekako naginjem najvise ka LG televizorima, cini mi se da su oni zlatna sredina izmedju kvaliteta i prevelike cene. Ali svakako cu da pitam za OS, da li je najnovija verzija i da li je OS koji podrzava EON, to mi je bitno. Hvala jos jednom na informacijama! :D
Na tom linku ti lepo pišu koji tačno televizori podržavaju EON TV app.

Vrlo jednostavno, ukucaj svaki u pretragu i pogledaj cene, pa se odluči.

Jednostavnije je mnogo.

Sent from Note9
 
Cao ljudi, jedno pitanje.

Uzela sam EON Duo za HD televizor koji nije smart i sve radi kako treba, ali sada se razmisljam da uzmem smart koji ce raditi sa EON aplikacijom, a ovaj HD da prebacim u drugu sobu zajedno sa uredjajem.

E sad, ja sam videla na sajtu EON-a da aplikacija podrzava marke LG, Philips, Samsung itd. ali posto mi se dopao neki Philipsov, u radnji su mi rekli da je na bazi Linuxa i da ne podrzava EON.

Sad ne znam sta je tacno?

SBB podrska je bila apsolutno ni od kakve pomoci, samo su mi odgovorili tako sto su poslali spisak televizora koje podrzava EON i to je to.

U radnji su bili prilicno jasni da nece aplikacija da radi na Philips TV-u.
Moja ti je preporuka da uzmes TV sa vecom dijagonalom a koji nije smart i Google Chromecast. Eon allikacija podrzava chomecast i jednostavno pustas ave preko telefona. HBO aplikacija takodje. Ja koristim chromecast na vise uredjaja i prava je stvar. Smart TV na android platformi, jeftiniji veoma lose rade i nisu bas pristupacni za manipulaciju kanala i sl. Ja sam uvek za vecu dijagonalu i bolji klasican panel u chromecast nego smart tv (izuzev LG ili Samsung- LG smart imam i odlicno radi app)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno