Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aj mi malo pojasni u par koraka ako te ne mrzi, zahvalan bih bio. Hvala

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


ES File Explorer File Manager kad instalitras ides na google i to prekopiraj pa ces videti kako se naj efikasnije koristi
 
proradilo paljenje preko eon daljinskog na lg tv ali gasenje tv ne
 
Box mi danas dva puta zakucao, juce jednom.
Da li je moguce da je softver bas ovako los?
 
proradilo paljenje preko eon daljinskog na lg tv ali gasenje tv ne
Meni radi od starta. Za gašenje pritisneš TV/stb, da prebaci na zeleni led i onda ugasiš TV.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Kad je zeleni led(TV) mogu i u source na TV-u da udjem itd.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Да ли је неко добио 5.1 звук преко хдми или спдиф? Да ли постоји могућност избора језика и укључивања тј искључивања превода из менија програма?
 
Za 5.1 ne znam, za ovo ostalo moze, ima i podesavanje titlova u boji

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Kod mene to ne može, pretpostavljam zato što mi je stariji tv, lg web OS 2.0,ne reaguje daljinski
 
Nikako ;) A za "gledaj iz početka" titl je i "nalepljen" na video.
 
Pročitao sam celu temu pažljivo, jer ne znam mnogo o ovim stvarima. Moja ideja je da sa desktopa bežično puštam filmove i serije (maximum 1080p) na ne-smart TV 32''. Ako sam dobro shvatio, EON box to može, odnosno ima u sebi taj google cast ugrađen. Da li onda to mogu i ostali Android boxovi (tipa onaj Xiaomijev Mi)? Ima li Chromecast tu bilo kakvu prednost?
 
@vlado_ns: Google Cast (dakle me Miracast koji radi "mirror"-ing) funkcionalnost nema svaki Android box uređaj nego samo zvanični / certifikovani uređaja (box-evi i SmartTV-ovi) koji koriste "Android TV" verziju. Pošto Mi Box spada u tu grupu takođe ima "built-in (Chrome)Cast", kao i Sony SmartTV-ovi koji koriste AndroidTV OS.

A ako ćeš da sa kompa na TV da puštaš lokalni, već skinuti sadržaj nema potrebe da koristiš Cast-ing varijantu već možeš da koristiš npr Kodi na "boxu" a na kompu samo (Samba) share-uješ disk / particiju / folder gde su ti filmovi & serije... pa u Kodi-u ili dodaješ taj share u Library (ako hoćeš fensi postere i watch progress) ili iz File Manager sekcije Kodi-a direktno puštaš fajl koji te zanima.

Pošto Cast je em limitiraniji po pitanju kodeka i kontejnera em za kontrolu reprodukcije (pauzitanje, premotavanje...) moraš da koristiš drugi uređaj sa kog si cast-ovao to što gledaš. A Kodi pušta sve živo i direktno na uređaju kojim stream-uješ sa daljincem kontrolišeš sve.

Lepo odradiš setup koji ti se više sviđa:

1) Windows share na kompu + Kodi (bez addons-a dodatnih) na boxu
2) Plex server na kompu + Kodi sa instaliranim "Plex for Kodi" addon-om.

Varijanta 2 je bolji izbor ako imaš potrebu da na više uređaja gledaš istu stvar u maniru "počnem gledanje na uređaju A, nastavim na uređaju B gde sam stao"
 
Za 5.1 ne znam, za ovo ostalo moze, ima i podesavanje titlova u boji

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Не желим да за све одједном искључим или укључим превод, већ да за сваки канал постоји избор превод или не, као на д3.
 
(meni je od svega toga bolja varijanta TV *UTP kablom na HG pa sam TV ima direktan pristup serovanom folderu na kompjuteru.

*UTP kablom jer moj TV nema ugradjen WiFi a ne moze neki dongl vec mora bas Samsung WiFi dongl… TV koji ima WiFi ili moze
da radi sa nekim WiFi donglom je prakticniji jer ne treba kabl...

probao sam sve te cast varijante ali mi je daleko jednostavnije da sam TV ima pristup hardu na kompjuteru - kazem, meni licno!)


Pozdrav!
 
@shamanNS hvala za info oko casta i ostalog. Sećam se da si mi ranije na "elite itd." trekeru vrlo iscrpno objasnio sve što me zanimalo oko Kindle uređaja. Sreća je za zajednicu dok ima članova sa znanjem i voljom da pomognu.

Moja Toshiba nema ni USB port, a kamo li WiFi, stara je 11 godina :) Trenutno razvlačim 10m HDMI kabl, a upravljam kompjuterom preko Unified remotea na telefonu ili bežičnim mišem kad gledam filmove. Da ne idem dalje u off, EON box, odnosno onaj paket od 4000, ne nudi ništa što meni treba za razliku od 500 dinara mesečno u ceni. Pazariću neki android box. Cast me zanima (u odnosu na fajl server varijantu) jer me lišava potrebe za cinculiranjem oko android video plejera i titlova, sve to rešavam za 10 sekundi na kompu preko SMPlayera i onda samo castujem na box.
 
@Sceka222: Gomila non-smart TV ova nema čak ni DLNA funkcionalnost a ne da vidi samba share direktno.
Ako već ima mogućnost ili razmatra koji drugi pametan uređaj da kači na dumb-TV onda je Kodi najfleksibilnije rešenje.
 
ХБО ОД сервис је сд, док је на д3 у хд резолуцији. Јел тако од почетка еон сервиса или нешто скоро за*****?
 
Ja sam na starom trio gold extra i takodje je SD, jedino je poslednja sezona GoT u HDu.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Ne razumem kako vidite da je slika lošija na EON BOX-u? Konačno kod mene proradilo 4K, nekako se drži. Slika jr fenomenalna! Imam SBB na tri TV-a. Definitivno je najbolja slika na EON. Možda je do TV, možda do podešavanja... Jel ima neko da zna kada će neki update za Android? Vidim još uvek piše da je security patch d 05. Avgusta
 
@Sceka222: Gomila non-smart TV ova nema čak ni DLNA funkcionalnost a ne da vidi samba share direktno.
Ako već ima mogućnost ili razmatra koji drugi pametan uređaj da kači na dumb-TV onda je Kodi najfleksibilnije rešenje.
(znam, zato sam i rekao „za mene” I stavio ceo post u zagradu, kao ovaj odgovor jer nije bas u temi ali i nije da nije...
to „smart” samo dize cenu TV-a a danas u vreme box-ova I nije nesto sto mora. ja sam moj TV kupio sad vec pre 5 godina
I nije smart a samo sam gledao da ima sto vise HDMI I USB ulaza i pod obavezno prikljucak za Internet - jer je vaznije da
moze da se prikljuci na Internet / kucnu mrezu nego same smart mogucnosti, a masa starih TV-a je imala taj prikljucak…
mislim, sve sto sam do sada probao sa nekim box-om je losijeg kvaliteta od onoga sto skinem na kompjuteru... ta neka prica...)


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav društvo, Srećna Nova svima, zanima me, zna li neko šifru za Roditeljsku kontrolu na novom EON Smart Android Boxu?!
 
Postaješ polako novi @enraged... sa tim kao odgovaram na tuđi komentar a pišem odgovore na ono što niko nije pitao niti spomenuo...

Konkretno sad ta poslednja rečenica (sa boxa je lošije nego kad sam skinem...). Ne znam samo šta je inspirisalo tu izjavu... i kako je relevantna za diskusiju u koju si uleteo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno