Šta je novo?

EON Smart Box (2024)

Jedno pitanje da sada ne trazim ceo forum moze li se i kako preko Eon boxa gledati mts tv (iris )ili neki drugi i sta treba da platim Mts-u da bi to uradio
Najjednostavnije je da platiš arena cloud.
U principu možeš instalirati i iris ali ti on neće raditi na sbb mreži bez vpn-a.
Hoće zato supernovin move smart ili orion tv aplikacija
 
Poslednja izmena:
Hvala puno u pravu ste Orion radi na Eon box-u.Za sada odlicno pogotovo sto orion sada ima akciju 50 posto popusta
 
Мене су звали данас да продужим уговорну обавезу и пређем са еон лајт на еон фул, то би било отприлике 500 динара више, а подићи ће цену овог пакета за 300 динара, а кад потпишем уговорну обавезу моћи ћу (ваљда нису укинули) да добијем попуст око 120 динара, па кад саберем све, за 100 динара више бих могао да добијем еон бокс и 'бољи' пакет, већу брзину.
Рекох да ми треба пар дана да размислим, па овде видим да бих можда могао да избоксујем овај бокс са 16ГБ.
Само ми није најјасније оно са закључавањем апликације, до сад нисам имао бокс, па да не упропастим нешто одмах у старту.
 
Стигао бокс, 16ГБ, хибрид, користи двб-ц, мада, колико сам видео, за гледање уназад користи интернет. Надао сам се да ће да буде све преко кабла, али нема везе, повећана је брзина.
 
Poslednja izmena:
A kako mislis preko kabla da gledas unazad?
 
A kako mislis preko kabla da gledas unazad?
Још имам уређај којим гледам уназад преко коаксијалног кабла. Циско 4682 В2, најбољи уређај који је СББ до сада нудио.
 
Имам 2, тај који сам навео и још ПДС 2100. За њега сам провукао УТП кабл.
 
D3 V2 box ima ugradjen docsis modem i koristi neku internu mrezu (nije internet) za premotavanje unazad. Eon box nema to, nijedan model.
 
Да, користи део фреквенцијског опсега који користи и модем-рутер кроз коаксијални кабл.
 
Poneo sam box SDOTT0202 u Grčku sa idejom da ga tamo koristim, međutim neće da se aktivira Wi-Fi koji uredno radi kad sam u Srbiji. Imam mapirano u onoj buttons aplikaciji da uključuje/isključuje wifi.
Da li je moguće da je prepoznao da sam u inostranstvu i nekako blokirao da se uopšte uključi wifi?
Ako neko ima ideju sta bih jos mogao da probam, hvala unapred.
 

Prilozi

  • 20240504_140215.jpg
    20240504_140215.jpg
    256.8 KB · Pregleda: 70
Ako si namestio da preko BM apk mapiraa da on/off ( tako i kad ukljucis / enable wifi kao na tvojoj slici ne prikazuje da je ukljuceno iako u stvari jeste nego se dole u sredini na kratko pojavi da li si on/off wifi ) a sa drugom putanjom i mapiranim dugmetom ( vrv izvucen activity on Nova launcher ) si trebao da namestis da ti se otvori prozor za slobodne wifi mreze , pa ako ti je radilo kuci nema razloga da ne radi i negde drugde mozda si samo zaboravio i na to dugme gde si mapirao
 
Poslednja izmena:
WiFi na tom boxu se rešava jednom jednostavnom adb komandom bez akrobacija sa button mapperom.
 
Hvala puno za savete, uspeo sam da namestim preko tv quick actions pro neki macro da otvara listu wifi mreža i povezao se. Da to nije prošlo, išao bih na adb komandu :)
 
Da li neko zna kako instalirati Hipernet tv na ovaj box? Pošta ga u Playstoru ne nađe..
 
Možda nekom znači info.
SDSTB02 ver 9.4.76498
sa 16gb memorije ima otključan wi fi..
 
Ako vec imam sbb box i koristim i placam kao sbb u drugoj mrezi, da li cu moci ako uzmem dodatni box da ga odnesem na vikendicu i da tamo gledam sbb kanale na mts mrezi?
 
Da radice svi kanali sa sbb naloga van mreze,
@miroslav1208 iz nekog razloga je Hipernet Tv apk sklonjen iz playstora od boxa pa ostaje da sam apk skines sa ( apkcombo , apksos , apkpure , apkmirror itd.......)
 
Poslednja izmena:
Нисам до сада имао овај бокс, занима ме како да скинем фајлове са лаптопа. Треба ли нека посебна апликација?
 
… iskreno, najlakše je na USB flash prebaciti, pa u box… naravno, može i kroz mreżu, ali ovo je meni lakše i brže…
 
@zokce pitanje je uopšteno i prevazilazi okvire teme.

teme u kojima bi mogao da nađeš odgovor
 
Poz svima, imam nekako čudan problem sa EON daljinskim i bagovanjem samog EON Boxa, sve je krenulo nakon vraćanja boxa na tvorničke postavke. Pročitao sam gore da je još neko imao problem da mora stisnuti jače tipku na daljinskom da bi pokrenuo komandu određene tipke na daljinskom, kod mene je to tipka OK, koji moram pritisnuti 2-3 puta da bi nešto potvrdio. U čemu je problem, inače je ova nova verzija EON Boxa SDSTB02 2/8, i bio je update daljinskog na gore navedenu verziju što je napisao ovaj forumaš.
 
Da li može mala pomoć,
da li može da se zaobiđe početni ekran za aktivaciju na eon boxu kaon stb6020
unapred hvala
 
Nazad
Vrh Dno