Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Једино што може у МАГ да се убаци јесу m3u листе.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Da li na android box koji se dobija uz eon full paket moze da se instalira kodi?
 
Danas doneli EON , povezali ga nekako , napravili haos sa modemom i drugim receiverom , posle nekoliko sati mucenja sa teh. podrskom konacno sve namesteno i onda ustanovim da nema surround-a a to mi je vrlo bitno jer sam filmofil . Stari D3 - V2 je radio besprekorno , ne znam sta mi je ovo trebalo !
 
Danas doneli EON , povezali ga nekako , napravili haos sa modemom i drugim receiverom , posle nekoliko sati mucenja sa teh. podrskom konacno sve namesteno i onda ustanovim da nema surround-a a to mi je vrlo bitno jer sam filmofil . Stari D3 - V2 je radio besprekorno , ne znam sta mi je ovo trebalo !

to se i ja pitam...slika na 4682 je bila drastično bolja a sad sam još otkrio da na EON boxu ne mogu da se zaključaju kanali :smash::mad::mad: zvao naprednu tehničku podršku i tamo kažu "možda će moći u budućnosti" u prevodu nikad...kakvo đubre od uređaja i platforme :wc:
 
Sticajem okolnosti koristio/probao sam većinu uređaja koje dele, nisam EON box i cam. V2 je za mene do sada ubedljivo najbolji proizvod koji su delili.
 
Poslednja izmena:
to se i ja pitam...slika na 4682 je bila drastično bolja a sad sam još otkrio da na EON boxu ne mogu da se zaključaju kanali :smash::mad::mad: zvao naprednu tehničku podršku i tamo kažu "možda će moći u budućnosti" u prevodu nikad...kakvo đubre od uređaja i platforme :wc:

Kako ne mogu...meni su bili zakljucani svi za emisije koje su trazile 18+...ja sam sve otkljucao

Sto se slike tice....da li si dobro podesio eon....ne samo aplikaciju nego i sam box ( stavio 4k, HDR i sl )
 
Poslednja izmena:
Ta podešavanja izlaza box-a su moguća jedino ako ima 4k tv a nemaju ga svi. Pravo poređenje kvaliteta slike je na 1080 tv-u jer je D3 uređajima to maksimum. Svako drugo poređenje je besmisleno.
 
Poslednja izmena:
Kako ne mogu...meni su bili zakljucani svi za emisije koje su trazile 18+...ja sam sve otkljucao

Sto se slike tice....da li si dobro podesio eon....ne samo aplikaciju nego i sam box ( stavio 4k, HDR i sl )

to na šta ti misliš je "roditeljska kontrola" a ne zaključavanje kanala ;) ta glupu opcija ima i na D3 mini i na D3 v2 i na D3 CAM samo nema na ovom "pametnom" EON boksu :wc:

da li sam dobro podesio EON, pa jesam.... sa uključenim HDR-om tek slika nema pojma, boje su apsolutno grozne, crvena je ljubičasta zelena nije zelena nego je otprilike boja malahita....slika je puna nekog šuma i artifakta i nema uopšte oštrinu ni sitnih detalja. na isti TV povežem PDS2010 i EON boks i otprilike 4K na EON-u izgleda kao HD na PDS-u a HD kanali na EON-u izgledaju kao SD kanali na PDS-u, a boje su uvek neprirodne na EON-u.
 
t

da li sam dobro podesio EON, pa jesam.... sa uključenim HDR-om tek slika nema pojma, boje su apsolutno grozne, crvena je ljubičasta zelena nije zelena nego je otprilike boja malahita....slika je puna nekog šuma i artifakta i nema uopšte oštrinu ni sitnih detalja. na isti TV povežem PDS2010 i EON boks i otprilike 4K na EON-u izgleda kao HD na PDS-u a HD kanali na EON-u izgledaju kao SD kanali na PDS-u, a boje su uvek neprirodne na EON-u.

Ok...moja iskustva su potpuno drugacija, na mom Sony tv 4k.....nakon podesavanja boxa....
 
Ne znam šta EON box ima od podešavanja za HDR, moj box to ima kao dve posebne opcije. "SDR to HDR" i "HDR to SDR". "SDR to HDR" je za snimke koji nisu HDR ako hoćeš da simulira HDR. "HDR to SDR" je isključivo za 4K HDR snimke, sa tri podopcije. Sa Always opcijom slika je bleda, bez boja i oštrine. Na Auto radi kako treba.
 
to na šta ti misliš je "roditeljska kontrola" a ne zaključavanje kanala ;) ta glupu opcija ima i na D3 mini i na D3 v2 i na D3 CAM samo nema na ovom "pametnom" EON boksu :wc:

da li sam dobro podesio EON, pa jesam.... sa uključenim HDR-om tek slika nema pojma, boje su apsolutno grozne, crvena je ljubičasta zelena nije zelena nego je otprilike boja malahita....slika je puna nekog šuma i artifakta i nema uopšte oštrinu ni sitnih detalja. na isti TV povežem PDS2010 i EON boks i otprilike 4K na EON-u izgleda kao HD na PDS-u a HD kanali na EON-u izgledaju kao SD kanali na PDS-u, a boje su uvek neprirodne na EON-u.

A kako drugo zaključavanje kanala ima D3 v2 sem roditeljske kontrole sa pin kodom i starosnom granicom.
 
Како да на D3 када гледам нешто (филм) вратим уназад неку сцену? Не мислим да вратим од почетка па да мотам до те сцене, него у току гледања.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Jel ne radi da stisneš play/pause dugme (dakle ne ono dugme za "počni iz početka" ) pa kad pauzira da motaš u nazad 4x ili koliko beše prva/najsporija brzina premotavanja pa opet play/pause da zaustavi sa premotavanjem? Tako radi na D3i risiveru...
 
Ти дугмићи не раде када се стисну у деректном гледању "функција није подржана" , раде само "гледај испочетка". Да ли је уопште могуће тако вратити? Гледам филм, пропустио сам неку сцену, хоћу поново да погледам.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kod d3i to radi kad pritisnes strelicu u levo za premotavanje. Izaberes brzinu i premotas. Mozda i na d3 radi isto.
 
Ček šta ti je "direktno gledanje"? Live stream nekog TV kanala ili gledaš nešto iz video kluba?
Na D3i izbacuje "funkcija nije podržana" za kanale za koje ne postoji "pogledaj iz početka". Za one gde ima "premotavanje" radi tako kako sam napisao. Dakle radi i "vrati na početak" i "vrati X sekundi u nazad". Problem je samo kad je situacija da premotavanje treba da prelazi preko granice između 2 stavke u EPG, to ne radi (pa onda kad se desi da je početak filma par minuta ranije nego što stoji u vodiču moraš da premotavaš sat i po prethodnog filma).
 
Mi više ne gledamo ništa "uživo", pustimo da prođe bar 15 minuta da možemo posle premotavati reklame, tako da i vraćanje unazad radi.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Директно гледање је оно што се тренутно приказује у реалном времену.
Ситуација од вечерас, мењао сам канале и случајно налетих на филм "Форест Гамп", прошло је више од пола филма, таман је наишла она сцена где Гамп прича да је поручник Ден купио акције у некој фирми која се бави јабукама(Apple) и то сам хтео да видим поново, али нисам могао. Нећу да идем на гледај испочетка, па да мотам и да тражим ту сцену.
Враћење испочетка ради.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Radi i ta funkcija... Na ime kad ti izadje ona traka sa informacijama o filmu-seriji (gde je ona plava linija) onim kruzicem podignes cursor na plavu liniju i drzis levo na plavoj liniji neko vreme (ako oces unazad) ili desno ako oces unapred (znaci na onom krugu oko OK dugmeta)

Mada kao sto vec rekoh https://forum.benchmark.rs/showthre...na-diskusija&p=5649595&viewfull=1#post5649595 D3 je bio bolji za neke stvari od EON-a svakako :S:
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Kod Eon-a nema frejmovi da se vide dok vrtis premotavanje napred/nazad nego plava linija i minuti... valjda ce biti update neki :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Na D3 uredjaju nema pauziranja i vracanja unazad live tv-a osim ako nemas utaknut usb u njega. Tad mozes pauzirati uzivo i vracati unazad.
 
Na D3 uredjaju nema pauziranja i vracanja unazad live tv-a osim ako nemas utaknut usb u njega. Tad mozes pauzirati uzivo i vracati unazad.

Nista cudno, gura timeshift na spoljni medij, verovatno sam uredjaj nema dovoljno memorije da tovari u njega.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nista cudno, gura timeshift na spoljni medij, verovatno sam uredjaj nema dovoljno memorije da tovari u njega.

Tako je. Nisam to godinama koristio ali mislim da pamti 2 sata. Cim prebacis na drugi kanal krece od pocetka da pamti, od tog trenutka kad prebacis kanal.
 
Stigao mi je danas EON i moram reci da je uredjaj lepo zamisljen ali katastrofalan u praksi. Super je to sto sam preko optickog kabla povezao zvucnike i sto imam kontrolu nad njima preko daljinskog (tu opciju nisam imao kada sam ih povezivao na TV). Interfejs je ok za ljude kojima su moderniji uredjaji poznati, inace verujem da moze doci do problema. Medjutim, slika je generalno jadna... Najveci broj kanala "igra" po slici, pogotovu logo kanala i drugi staticki elementi, tj. elementi koji sada bas i nisu staticki. EON radi lepo 95% vremena sto se tice interfejsa i onda zabode. Po nekad mu treba par minuta da se osvesti i da pozove EON aplikaciju, tj. pusti TV program.

Ono sto mi najvise smeta je to sto Youtube ne radi kasvetno, ni blizu. Na Samsung Smart TV-u youtube interface sporo radi ali kad krene video on zaista krene i dobijes ostru 4K 60fps sliku. EON jadnicko zaista ne moze da pusti 4K, kamoli 4K 60fps HDR - kao da ima problem sa brzinom interneta jer se cesto javlja znak za buffering, a pored toga video ima konstantno nizak fps i vidljivo seckanje. Android TV radi 10 puta losije youtube casting u odnosu na Youtube za Tizen (ovo je vise primedba na Android TV nego sam EON).

Streaming preko kucne wifi mreze nisam ni hteo da probam, nema svrhe pokusavati nesto naprednije kad ono osnovno ne valja. U isto vreme, nema na playstore-u Plex TV tako da mi je to bio dovoljan razlog da se vise ne mucim sa EON-om.
 
Za EON ne mogu da ti pomognem:( ali za youtube možda mogu. Skini apk sa https://smartyoutubetv.github.io/, instaliraj i koristi umesto youtube app (disabled). Koristimo je svi u kući na box-u, brzo radi (i 4K), nema reklama, jednostavno nemamo zamerke.

Edit:
Znam da nije tema ali.. Slično pomenutoj app za box-eve postoji i app za klasične androide (tableti i mobilni), sa root-om i bez root-a radi savršeno. Vanced https://www.xda-developers.com/youtube-vanced-apk/
 
Poslednja izmena:
Kako ja tu aplikaciju da skinem na smart box koji sam dobio od sbb?
I da li mogu na taj njihov uredjaj neki browser da instaliram?
 
Down na pc-u ili tabletu sa otg-om, kopiraj na usb i instaliraj. Probaj yandex browser.
 
Nazad
Vrh Dno