Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Hvala na odgovoru. Nemam mogucnosti za sada da koristim EON TV, vec samo app za mobilni tel. pre godinu i vise je pisano sledece....



Probaj ovu verziju, meni radi na Amazon Fire TV 2.gen.
https://drive.google.com/file/d/169WmvQ5HRiuNXxBh_R8K7HS2vKfjCc5k/view?usp=drivesdk

Instalirao sam app na amazon fire stick gen 1, pokrenem eon dodjem do izbora za jezik i dalje ne ide ima li neko resenje??


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Treba ti neki mis i tastatura sa kojim ces ići kroz meni aplikacije. Samim tim i da kliknes na izbor da bi preslo na sledeći ekran za izbor provajdera i unos podataka

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Daljinski mi funkcionise da se pravilno izrazim ja selektujem jezik i klikom na srednje dugme nece da potvrdi a samim tim ne mogu dalje na izbor provajdera.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Daljinski mi funkcionise da se pravilno izrazim ja selektujem jezik i klikom na srednje dugme nece da potvrdi a samim tim ne mogu dalje na izbor provajdera.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Moras to odraditi sa misem, ili instalirati aplikaciju mouse toggle

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Mora miš, svejedno što ti dozvoljava daljinskim
da selektuješ jezik moraš potvrditi s mišem, a i na dalje moraš miša koristiti.
 
Moras to odraditi sa misem, ili instalirati aplikaciju mouse toggle

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока

Uspesno aktivirao Eon, hvala puno na pomoci.
E sad sledeci problem je kvalitet slike, probao sam takodje i da setujem kvalitet videa u eon app na visok do 4mbit/s ali i dalje imam isti problem.
Firestick je na 1080p 60hz
7bc9fb62c9e96d0987b9409f9cc1fb99.jpg



Ne znam koliko ce se videti na fotografiji kvalitet ali nije ni blizu 1080p
I


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Da li imas podesavanje > slika i zvuk > video encodovanje > CBR
 
Mobilna aplikacija nema cbr

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Upravo tako, izgleda da nemam srece sa ovim, mozda firestick gen 2 ima neka dodatna podesavanja kvaliteta i formata.

2bbfff03db2598118b21e67e06bc595d.jpg


74f6841f12c20d75311dbf80d93ad757.jpg

ffbc3f04451d4ae48c5be32e5592c0eb.jpg
 
Dzabe slikas nema :) Mobilna app ima ogranicen protok do 4mbps.Smart TV app ima tu opciju koju ti ne mozes da nadjes i protok do 7mbps.U prevodu to ti je sto ti je.Ne postoji ni jedno drugo podesavanje ili hack ili sta god.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Probaj 50 Hz ili cak 720p 50 Hz
 
Gledaj to sto imas [emoji3]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pitanje u vezi Chromecasta.. na mobilnoj EON app imam opciju da prebacim sliku na TV. Posto imam i EON box, na telefonu je to jedina opcija, jer mi ne vidi TV Hisense, koji takodje ima Chromecast. Npr. za video sa YT, mogu da biram da li hocu da kastujem preko TV ili preko EON boxa.

Sta u stvari hocu da pitam.. da li je to EON ima neku zabranu i da nemam EON box, ne bih mogao da prebacim sliku sa mob app na TV?
 
Mozes da prebacis ako tv ima chromecast. Hisense nema chromecast.
 
@unishomi: Stavi "Automatski" a ne "do 4 Mbps". To je isto što i "do 7 Mbps" na SmartTV app. I HDMI output prebaci na 50 Hz kad koristiš Eon app.

@Troller: Ne piši netačne tvrdnje. Nije mobilni app ograničen na max 4 Mbps. Automatski = max = do 7 Mbps. Razlika je CBR vs ABR (gde mobilni app ne nudi taj izbor) pa mobilni app "šalta" kvalitet od nižeg ka višem svaku promenu kanala a SmartTV app odmah pušta max kvalitet. Max stream je identičnog bitrate ko ima kršten net (i CBR nego je VBR, as in variable not constant) bez obzira na Eon app.
 
@shamanNS moja greska ;).
Mislio sam da je saltanje Eon app sa daljincem i kvalitetnija slika prednost smart app u odnosu na mobile.Znaci samo je navigacija preko daljinskog u pitanju onda.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Imam ovu opciju, kada gledam YT klipove.

Screenshot-20201214-170442.png

Yt ima podrsku za vise vrsta castovanja. Eon ima podrsku za chromecast i airplay mislim. Koliko se secam Eon ne moze da se castuje na Lg tv. Zato ti Eon app i ne vidi Hisense. Ti imas Hisense sa Vida OS?
 
@Troller: I kvalitet stream-a je malo na strani SmartTV app jer koristi interlaced stream pa je sport malo bolji / malo manje loš. Ali max bitrate i max rezolucija su isti i za interlaced i za progressive varijante. Samo 25 frames per second (kod progressive = mobilna app i Eon sajt i Windows 10 app) vs 50 fields per second (kod interlaced = SmartTV app). Al i dalje je to lošije od DVB-C varijante tog istog kanala.

Znači, navigacija + nešto bolje sport izgleda + na SmartTV nemaš to da je 2-3s sekunde slika krš rezolucije dok ne digne na max. Navigacija je sama po sebi više nego dovoljan plus za SmartTV app.
 
Poslednja izmena:
Yt ima podrsku za vise vrsta castovanja. Eon ima podrsku za chromecast i airplay mislim. Koliko se secam Eon ne moze da se castuje na Lg tv. Zato ti Eon app i ne vidi Hisense. Ti imas Hisense sa Vida OS?

Tako je VIDA OS. Sada shvatam sustinu :)

Mada, uzeo sam neki Tesla android, nisam ga jos prikljucio, ali vidim da ima Chromecast. Trebalo bi da mob app EON-a vidi TV?
 
Poslednja izmena:
Koliko znam Tesla ima modele sa Android tv sistemom i na njemu sigurno imas chromecast, a imas i licencirani Netflix koji nemas a Eon boxu. E sad, ako imas u paketu prava na smart aplikaciju(onu sa kodom) onda mozes da je instaliras na tu Teslu i imas joj jedan tv sa Eon-om. Moji si tacno model uzeo?
 
Koliko znam Tesla ima modele sa Android tv sistemom i na njemu sigurno imas chromecast, a imas i licencirani Netflix koji nemas a Eon boxu. E sad, ako imas u paketu prava na smart aplikaciju(onu sa kodom) onda mozes da je instaliras na tu Teslu i imas joj jedan tv sa Eon-om. Moji si tacno model uzeo?

Uzeo sam 65S905BUS. Vec koristim EON na dva android boksa i tri aplikacije (jedna je na SMART TV-u). Zato sam i pitao za kastovanje, jer planiram da na Tesli tako gledam.
 
Ajde kad ga raspakujes pisi tamo u Tesla Tv temi kakvi su ti utisci posto ga merkam neko vreme.
 
Napisacu utiske (pricekace raspakivanje, barem, jos dve nedelje), no problemo :)
 
Da li je istina da može da se upravlja preko EON app na Mi Boxu preko daljinskog upravljača D3? Ovaj Mi Box daljinski nema brojke, pa mi je zeznut.
 
D3 daljinski je IR, pa mislim da neće raditi.

Ja sam na oglasima uzeo EON daljinski I on mi extra radi.
 
Ima Mibox i ir senzor. E sad da li radi taj daljinac ne znam, imam negde stari d3i daljinac pa cu da probam. Inace i EoN box ima ir senzor.
 
Ima Mibox i ir senzor. E sad da li radi taj daljinac ne znam, imam negde stari d3i daljinac pa cu da probam. Inace i EoN box ima ir senzor.
na eon box rade i d3 ir daljinci pisao sam ranjje ko ne veruje neka proba.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Radi sigurno i na Miboxu. U podesavanjima Miboxa izaberi daljinski upravljac, idi na dodaj uredjaj, pritisni ona dva tastera na daljincu, kad ti poaze Notus klikni daljincem od Miboxa na povezi, pa opet na Eon daljincu drzi dva tastera(strelicu na gore za menjanje kanala i strelicu za pojacavanje zvuka) i uparice. Ako nece iz prve uparice iz drugog, treceg puta.
 
Nazad
Vrh Dno