Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Šta li može biti da mi ne radi glasovna pretraga na EON? Kada kliknem na dugme mic, samo pretražuje YouTube, ali ne i EON. Unutar EON-a se ne dešava ništa.

Mislim da nije integrisan google assist u EON app...
Ako hoces da pretrazujes unutar EON app-a, klikni na lupu koja se nalazi ispod sedmice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima objašnjenje u temi kako da sredis da radi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pozz ljudi. Prvi put pisem ovde, pa ce ovaj put biti nesto skroz drugacije. :) Da li neko moze da proveri da li u podesavanjima EON box-a postoje opcije pristupacnosti (accessibility), konkretno me zanima opcija Talkback? Hvala.
 
Mislim da nije integrisan google assist u EON app...
Ako hoces da pretrazujes unutar EON app-a, klikni na lupu koja se nalazi ispod sedmice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Najnovija ažuriranja Google App su predstavljala problem.
Deinstalacijom ažuriranja riješen problem.

Možda će nekome biti od koristi.
 
Pitanje za @shamanNS i nekog ko ima iskustva, jesu sredili nekim update-om da EON više ne koči na mi box s uređaju (kočenje kajrona na N1 npr, naleteo na nekoliko mesta da pričaju o tome), i koji bi bio najbolji uređaj za uložen novac a da ova app dobro radi? Znam za Nvidiu tv shield da je odličan ali on mi "malo" izlazi iz budžeta.
 
To nije posao za Eon update već za update boxa koji Xiaomi (i Amlogic) treba da odradi.
Mi Box S je dobio update na Android Pie (9.0) a Mi Box beše (još uvek) nije?

Ljidi su ovde prijavljivali poboljšanje na tu temu (nakon Android OS update) ali ja to lično nisam bio u prilici da vidim svojim očima i potvrdim, tako da... ne znam :D A ljudi svašta pišu po forumima..

Ono što znam je da AndroidTV 9.0 + Amlogic (ali Amlogic S905X2, ne S905X koji fura Mi Box S) čip kombinacija koju koristi moj SDMC Tech model Eon boxa kajron je ok.
 
Eo ja mogu da ti snimim na Mi Box S kajron.Zadnja verzija A9 sa onim silnim hotfixevima[emoji23].
Meni deluje ok al nemamo svi iste oci.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Na update boxa sam i mislio. Znači sad je pitanje jesu rešili problem ili nisu? A neki drugi box gde ovaj problem ne postoji a nije zvaničan EON box?
 
Eo ja mogu da ti snimim na Mi Box S kajron.Zadnja verzija A9 sa onim silnim hotfixevima[emoji23].
Meni deluje ok al nemamo svi iste oci.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Da pitanje je da li bi se to videlo na snimku. :) Možeš da probaš a snimaj svakako u 60fps ako ti fon dozvoljava.
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi odgovori kako da castujem sliku sa eon aplikacije na tv. Youtube mi radi ali eon nece. Jel ima nesto posebno da se uradi?
 
Treba da imaš TV koji koristi AndroidTV operativni sistem (= koji ima built-in Chromecast). Youtube app podržva gomilu protokola za "pošalji na TV" funkcionalnost a Eon app podržava samo Cast i AirPlay protokole.
 
Eon app za iOS podrzava samo Airplay (LG TV, Apple TV i slicno), barem meni ne pronalazi Chromecast uredjaj.
 
Da li vam se desava kad na EON-u hocete da idete na YT npr, ili neku drugu aplikaciju, da se restartuje sam od sebe? Ne svaki put, ali se desi da zabode, tipa udjem u deo sa aplikacijama, vrtim do aplikacije koju hocu, u toku toga jednostavno zabode, restart odradi. Desavalo se i kad gleda klinac na HBO GO-u crtace, pa prebaci sa epizode na drugu, isto zabode.
Hvala.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Da li vam se desava kad na EON-u hocete da idete na YT npr, ili neku drugu aplikaciju, da se restartuje sam od sebe? Ne svaki put, ali se desi da zabode, tipa udjem u deo sa aplikacijama, vrtim do aplikacije koju hocu, u toku toga jednostavno zabode, restart odradi. Desavalo se i kad gleda klinac na HBO GO-u crtace, pa prebaci sa epizode na drugu, isto zabode.
Hvala.

Sent from my 3310 using Tapatalk
Kod mene je ista situacija, malo malo pa se restartuje, dnevno sigurno jednom jer dosta koristim YT i gledanje filmova...jedno vreme mi nije radila i glasovna komanda na daljinskom pa sam uredjaj vracao na fabricka podesavanja ali nije pomoglo nesto preterano...mozda par dana stabilniji rad nakon toga isto stanje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li vam se desava kad na EON-u hocete da idete na YT npr, ili neku drugu aplikaciju, da se restartuje sam od sebe? Ne svaki put, ali se desi da zabode, tipa udjem u deo sa aplikacijama, vrtim do aplikacije koju hocu, u toku toga jednostavno zabode, restart odradi. Desavalo se i kad gleda klinac na HBO GO-u crtace, pa prebaci sa epizode na drugu, isto zabode.
Hvala.

Sent from my 3310 using Tapatalk
Desava se isto. Hbo go nemam na eon boxu već na lg tv-u. Ali npr.dok se gleda kanal i uđeš na aplikacije zna da zapuca i digne sistem iz početka.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Je l postoji neko resenje za problem sa kasnjenjem zvuka preko EON app ? Takodje, u audio/video podesavanjima aplikacije sam izabrao CBR i najvisi kvalitet 7Mb, ali je slika i dalje prilicno losa na 4K TV-u... a zvuk negde kasni, negde ne,bukvalno nema pravila... Ispade Supernova aplikacija za LG TV bolja od ove EON... :(
 
Ako je Eon "van mreže" nalog birate su osakatili i ograničili na 3500 kbps pa je isti đavo stavio "do 4" ili "do 7" kad ti server vraća isti stream.
A zeznut audio/video sync postoji maltene od prvog dana Eon servisa samo je nekad se dešavao samo povremeni i ne na svim kanalima, a sad...
 
Da li vam se desava kad na EON-u hocete da idete na YT npr, ili neku drugu aplikaciju, da se restartuje sam od sebe? Ne svaki put, ali se desi da zabode, tipa udjem u deo sa aplikacijama, vrtim do aplikacije koju hocu, u toku toga jednostavno zabode, restart odradi. Desavalo se i kad gleda klinac na HBO GO-u crtace, pa prebaci sa epizode na drugu, isto zabode.
Hvala.

Sent from my 3310 using Tapatalk
Ne da je EON nestabilan, nego neverovatno koliko je nestabilan...
Imam LG TV sa WebOS-om, mislim da mi nikad nijedna aplikacija nije crashovala, jedna zrela, uređena platforma...
A EON ukoliko se upotrebljava crashuje na dnevnom nivou... jeza od android tv boxa... tako da mi služi isključio za tv program, sve ostale smart funkcije koristim sa tv-a...
 
Da li moze da se eon box prebaci nekako na dark mode. Ono belo ubi ....kad hocu da procitam sadrzaj filma oslepim.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne da je EON nestabilan, nego neverovatno koliko je nestabilan...
Imam LG TV sa WebOS-om, mislim da mi nikad nijedna aplikacija nije crashovala, jedna zrela, uređena platforma...
A EON ukoliko se upotrebljava crashuje na dnevnom nivou... jeza od android tv boxa... tako da mi služi isključio za tv program, sve ostale smart funkcije koristim sa tv-a...
Isto. Eon box za programe sve ostalo na smart tv-u (nemam noviji lg web os).

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kad misle da nam vrate kvalitetnu sliku kakva je bila pre korone...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno