Šta je novo?

Elite: Dangerous

Ajde da igra košta 30 evra pa i da se iznerviraš ako ti se baš ne svidi, ali 10-11 evra koliko je sad na popustu? Za te pare sasvim lepo može da se naigra i dodje sam do zaključka...
 
a spreman je da pljune bar 100 eura za koliko toliko pristojan hotas sistem :)))
 
Momci hvala na savetima, imajte kakva ocete misljenja, ako procitam da 100 reviews kazu istu stvar, ako jedno 20 klipova pokazuje jedno te isto, sta dalje ima tu da se vidi? svi kazu da je igra puna svega a ustvari prazna i da nema apsolutno nista zanimljivo da se radi u istoj, kao sto sam vec rekao meni klasican farm mining/prevozenje sa tacke a na tacku b, explorovanje random generisanih planeta koje sve manje vise iste a cak i na one koje moze da se sleti NEMA NICEGA ali zato dolazi u 2 kolor varijante. Ja razumem da to nekome moze da bude zanimljivo, meni nazalost nije. Ne radi se o 10e placanja, nego sto bi trebao da "bacim" 150-200h vremena dok shvatim da ustvari nema nicega jel nije igra u koju uskocis i onma shvatas sve, cak obrnuto. Ja nisam spreman da gubim 200h vremena in game uceci igru itd samo da bih na kraju shvatio da u njoj nema apsolutno nicega.
Da je drugcije, da igra ima neki proper end game PO MENI , nesto konstantno zanimljivo za raditi sa ekipom il slicno (PO MENI), da rado bih je platio full price sa season pass + dobar HOTAS sistem.
Hvala jos jednom na savetima, zao mi je sto sam vas uvredio sa svojim vidjenjem igre. Poz
 
Poslednja izmena:
Ja recimo skroz razumem sta pricas i donekle moram da se slozim sa tim, iako sam imao dosta sati uzivanja u igri.
Za svaki pojedinacni segment igre mogu sastave napisati sta moze i sta je moralo biti bolje uradjeno.

Ali isto tako neko kome je dovoljno "od svega po malo" moze komotno da uzme ovu igru i garantujem mu par stotina sati zabave cisto zbog fenomenalnog osecaja u kokpitu, same borbe i pogotovo zezancije sa drugarima u Conflict Zones i RES sajtovima.

Najbolje ostavi igru na "hold", pa proveri situaciju posle 3.0 update - a do tada ce proci jos dosta vremena.
 
@Spirit, slazem se u podpunosti, dodao sam igru u listu igara koje povremeno proverim kako su napredovale i sta se promenilo. Hvala svima jos jednom na savetima.
 
Slažem se, ako igra nema demo (a iskreno, ne razumem zašto većina igara na steam-u nema demo) onda ti jedino preostaju klipovi i opisi.
Ne znam što bi neko to nazvao glupim ali može se reći da je limitirano i da možda ne može baš realno da se oseti igra.

A svako ima drugačiji ukus, vrednovanje para i vremena itd...
Cene su i formirane za zapadno tržište a ne za naše, gde je njima tih 10 dolara kao nama 2.

Dok sam ja igrao, osećao sam se kao da imam drugi posao, čak sam i igrao u toku radnog vremena da izgrindam koliko mogu :d
Planiram da probam ponovo sa oculus riftom (kažu da je feneomenalan osećaj) ali ne verujem da ću se vratiti igri.

Inače sam jedan od retkih kome je power play bio super, pratio sam i vesti, reddit, ma sve živo :)
Da je neko iz mog društva igrao možda bi me i zadržala igra, ovako sam prestao čim je izašla ekspanzija.

Elite: Dangerous review - in space, no-one can hear you yawn :d
 
izvini ako je a bilo koji način delovalo da sam se uvredio, to apsolutno nije tako :)

meni je zapravo žao što ljudi ne žele da probaju te neke stare koncepte kao što je ne preterano struktuirani sendboks naslov sa dobrim in game mehanikama i na žalost, u ovom slučaju, prilično softastom core mehanikom. ja zapravo jesam fan elite, iako je nisam igrao ozbiljno duže od godinu dana. u onih godinu i kusur koliko sam je igrao, sam upucao par hiljada sati, i nikako ne mogu reći da sam razočaran. baš zbog vremena koje sam posvetio, skila koji sam razvio, i gomile situacija koje ti dobro strukturirani naslovi u kojima "ima šta da radi" jednostavno nikada ne mogu pružiti. skripte i vođene dobro dizajnirane misije nemaju taj prizvuk "generičnosti" koji toliko smeta prosečnom steam ocenjivaču, ali nemaju ni širinu mogućnosti koje pruža nenavođeni sendboks. večeri provedene u poteri za winter wolfs-ima, genkovanje felicijinog matičnog sistema rhea, obaranje t9-ke u mailbox-u carter porta, genkovanje community goal-ova, beta blow out-u i pvp liga spadaju u neke od meni najdražih momenata u tridesetak godina dugoj gejming karijeri.

ali džaba sve to ako je tebi cilj važniji od puta. u tom slučaju, elite: dangerous, kao i verovatno većina drugih pravih sandbox igara (space engineers, rust...) nikako nisu za tebe. osetićeš da si potrošio gomilu sati da naučiš nešto a end game-a nigde.
 
Igra je sada 6 eur do 2 februara a toliko je bila i oko nove godine .
12 je horizons a comander je 20 do 2 februara. Jeftinije za probanje tesko da ce biti skorije.
Povremeno igram frontier first encounters naravno postoji ekipa koja je to sve modernizovala http://www.frontierastro.co.uk/Hires/hiresffe.html
Trebam probati i elite dangerous da proverim moze li da raspali staru vatru iz vremena c64-amiga
 
commander pack ti, ako se ne varam, dodaje po pet - šest skinova za vipera, cobru i sidewinder-a, a to su kao što znaš malečki brodovi, od kojih je upotrebljiva samo silent cobra za sitan šverc.

dovoljni su ed i horizons, teško da će biti jeftiniji od toga.
 
Kad će sledeća ekspanzija zna li se?
Verovatno je najbolje da se ona kupi jer sećam se da je horizons davao osnovnu igru skoro džabe?
 
Nema nikakvih vesti za sledeću expanziju. Horizons nikad nisi mogao u bundle-u da kupiš i dobiješ osnovnu igru. Ovo za sad je ispod 20 evra sa expanzijom, gde ćeš jeftinije od toga... Ja sam preorderovao Elite za 45 evra i kasnije za 20 uzeo expanziju tako da je ovo ništa.
 
mislim da razmišljaju o promeni modela izlazaka espanzija kojim igrači ionako nisu bili zadovoljni. kad na to dodaš da je hype odavno pao, a da invazija targoida nije postigla masovni povratak cmdr-a u igru, sumnjam da će ponovo tražiti 50 jura za isto to samo sa novim opcijama. potreban je stvarni napredak (više od šminke, manje od drastičnih promena gameplaya) da bi se usudili da nam nešto novo naplate. nešto STVARNO različito i vraški zabavno.

nije li ovaj popust dovoljno jasan sam po sebi, a nije im prvi u poslednjih pet - šest meseci.
 
Oko nove godine kada sam gledao uz horizons je isao ED u paketu a uz commander horizon i ed. Meni licno commander nije bio potreban pa sam uzeo horizons a verovatno cu za sada imgrati samo ed bez sletanja na planete cisto da vidim kako izgleda nisam bas nesto sa slobodnim vremenom da mogu da uzivam u igrama. Vidjao sam povremeno unazat godinu dana da je igra na popustima ali mi se cini da je ovo najveci do sada.
 
Nema nikakvih vesti za sledeću expanziju. Horizons nikad nisi mogao u bundle-u da kupiš i dobiješ osnovnu igru. Ovo za sad je ispod 20 evra sa expanzijom, gde ćeš jeftinije od toga... Ja sam preorderovao Elite za 45 evra i kasnije za 20 uzeo expanziju tako da je ovo ništa.

Čini mi se da mi koji smo igru platili tipa 50€ smo dobili popust na horizons samo 5€ ili tako nešto.
A ko je tad kupovao Horizons dobijao je i osnovnu igru uz veliki popust, ili je samo cena osnovne igre u tom trenutku drastično pala, ne sećam se baš.

Mislim ok, oni su računali da smo se mi izigrali za onih prvih 50e, samo u mom slučaju nije bilo tako pa nisam ni hteo da kupim ekspanziju:d
 
Nove planet surfaces:

 
tanko je to za 3.0

ili su to samo planete 3.0?
 
To je sad iz bete, tj deo free contenta koji jos uvek dobijamo uz Horizons... vala dosta je vise one jednolicne Beige boje na lendable planetama.

I Engineers su velike promene pretrpeli u beti, sada ce biti moguce lakse doci do ranijih "godly" rollova na recimo FSD i DDrives kao meni najbitnijim modulima.
Dovoljan razlog da se vratim u igru i vidim kakve su jos promene ubacene, taman da malo probam i combat sa Thargoidima.
 
Ja sam inžinjere batalio skroz, mrzelo me da se cimam oko toga ali kad ovo izbace vratiću se malo u igru, nisam je godinu dana pikao sigurno.
 
sve mi je jasno. kad neko kaže "grind" osećam se kao da me je izdelegirao neko ko mi uopšte nije šef (čitaj: ne pada mi na pamet).
 
zanimljiv lore magazin site:
Sagittarius Eye

videh i ovo u poslednjem broju od maja:
ED_B.I.G. poster.PNG
zna li neko, neki naši?
 
Poceo češće raditi borbe pa me strasno nervira ovaj G force efekat, kako se vec zove:

image.png


Zakloni mi komande. Da li se moze ugasiti?
 
Možda da promeniš fov. Ja igram gamepadom, klik na desnu pečurku uključi žiroskop pa možeš da gledaš po celoj kabini pomeranjem gamepada.
 
Probaj max fov. Tako sam ja namestio. A ovo za headlook klik na R3, u početku nisam bio skontao da je povezano sa žiroskopom pa mi je često isto tako bežao pogled sa konzole. Kod tebe mislim da je fov.
 
Poslednja izmena:
Ne pamtim kad sam zadnji put upalio ED, videh danas da se nesto desava sa Thargoidima tj da su se kao povukli... (zatisje pred buru?)

Voleo bih da se nesto desi, da imam razlog da se malo vratim igri...

Videh i neku svadju pvp igraca i FDevelopment tima, ugasise Discord server koji su ovi vodili zbog gluposti.
Nadam se da je ovaj document fake, tice se cheatinga u igri:
https://docs.google.com/document/d/108hNUfUZJuAgCNQrjmpX14j7qv4k3TloETnwhzIMwLk/edit
 
Nije to cheat vec koriscenje kozmetike koju nisi platio tj to je samo client side cheat gde samo korisnik vidi promenu i niko vise.
Nije ni nova fora, isti sistem imas u World of Tanks npr gde se kozmetika placa a mozes da je menjas preko moda i te promene samo ti vidis...
U WoT-u mi jos ima smisla jer uglavnom igras preko tpp ali u ED gde si uglavnom u kokpitu tj fpp... previse drame od autora teksta po meni...
Bilo je tu i jos uvek ima bagova preko kojih stices veliku lovu za kratko vreme i to neces na po forumima i net prepirkama :)

TuturuTu on rmn7
 
To je istina za ovaj deo o lokalnom koriscenju skinova, medjutim u ED ima dosta cheatinga i u PvP i PvE i to je iskusio svako ko dugo igra... mada u PvE nije to toliko bitno a PvP ne igram previse.

Sad su i legalizovali veliku lovu, prilicno brzo se dodje od sidewindera do 1000 milki... a onda se samo gomilaju nule, posto najskuplji build kosta upravo toliko tj malo preko.

Krenuo sam juce malo sa dual Painite miningom i uzeo 200m za sat i po otprilike, ali dobro to je sa Cutterom skroz nabudzenim... :)

Voleo bih da se nesto desi u igri da bih imao razlog da se vratim i spucam jos par desetina sati. Ovako samo povremeno upalim nostalgije radi.
 
Da zivne malo tema:
Sta kazete na Odyssey?
Meni veliko razocarenje, polu alfa proizvod pusten, srecom nisam uzeo pri izlazku i momenat pre kupovine vidim na Redditu kako su ljudi razocarani. Pogledao forume i odustanem.
Takodje kompletno odvajanje servera za Horizon i Odyssey ali fleet carriers su zajednicki (?!) koji su doveli do kresovanja servera... No comment.
Da ne spominjemo pojacavanje grinda (kao da ga nije bilo vec previse).
Da nema tako jake i izdrzljive fanove... Ne znam, po meni bas losi potezi Frontiera...
 
Ja bih voleo da mogu nesto pozitivno reci... ali Odyssey je bukvalno ispao sve sto sam i ocekivao.
Plusevi, kao i uvek, praceni gomilom minusa. Naravno nisam ga uzeo, niti planiram vise da igram ED.

Moj summa summarum bi bio recimo ovaj reddit thread:


Bukvalno se covek zapita "zasto"?

Ovo sve pisem iz perspektive nekoga ko ima prilican broj sati u ovoj igri, skoro sve brodove "napucane" i manje vise sve probano u igri.
Ako neko, ko nije nikad igrao, razmislja da da sansu ovog igri... pogotovo ako je vlasnik VR seta - mislim da vredi cene na snizenju.
 
Nazad
Vrh Dno