Šta je novo?

Elektronske knjige PDF

findecko

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
216
Poena
169
Trenutno imam nalog na Scribd-u i tamo nabavljam vecinu elektronskih knjiga u PDF formatu. Da li postoji jos neki slican sajt gde mogu nabaviti knjige na nasem jeziku?
 
Kako ih skidaš sa Scribd-a kad traže da platiš ili da za svaku skinutu knjigu prvo okačiš neku svoju koju oni nemaju?
 
Kako ih skidaš sa Scribd-a kad traže da platiš ili da za svaku skinutu knjigu prvo okačiš neku svoju koju oni nemaju?

Imam svoj nalog i placam mesecno clanarinu.
Scribd ima veoma malo knjiga na nasem jeziku i zato me zanima da li postoji neki slican sajt koji je orijentisan na nase govorno podrucje?:)
 
Ne postoji. Ima samo mnogo piraterije, i njanjavo skeniranih, formatiranih i pedeefovanih knjiga.

Naši izdavači nisu još uvek ni malo zainteresovani da se bave elektronskim izdavaštvom. Čak šta više, žestoko se bore protiv svakakvog vida elektronizovanja njihovih knjiga. Zaista mislim da bi u slučaju da uđu zvanično na Scribd i Amazon-Kindle tržište, ukupno gledavši, profitirali, ali oni se i dalje drže Gutenberga i njegove tehnologije. A i to im se masovno piratizuje preko štamparija u Kini.

Žena i ja već duže vreme koristimo Kindle, i iako bi pristali da kupujemo i domaća el. izdanja, mrka kapa. Za domaće knjige, postoji samo piraterija. :(
 
Poslednja izmena:
Ima neki hrvatski forum sa puno knjiga na srpskom (ima i serije i filmove), koristio sam ga do pre godinu dana, al od kako sam formatiro hard izgubio sam adresu, ako neko zna koja je neka postuje.
 
Steta sto se domaci izdavaci ne pozabave ovim. Prodaja bi sigurno odlicno isla.
 
Njihova publika ne koristi ni biblioteke. [emoji17]
 
Steta sto se domaci izdavaci ne pozabave ovim. Prodaja bi sigurno odlicno isla.
Ma kakvi domaci izdavaci, primitivne budale, svi do jednog.
Pecinari iz kamenog doba.Svi kao navijeni prde kako ce to unistiti stampanu knjigu, propasce stamparije, ko ce onda kupovati pravu knjigu, to je prolazni trend, kako to ne moze, knjiga je nesto opipljivo, glupost modernog sveta...dzaba takvima govoriti...a vidim amazon je bas propao.
 
Nemaju izdavači sluha za to.
Pričam uopšteno naravno

A ni računicu neku posebnu.
Sramotno veliki procenat svih prodatih knjiga u Srbiji su Jelena Bačić, Suzana Mančić, Mira Milošević i slični njima.
Njihova publika ne koristi e-izdanja...

Ne zaboravi zorannahu :d
 
Dobio sam linkove na pm, zahvaljujem se clanovima @poolmaker i @tassotti :)

Nazalost ,kao sto je vec receno nasi izdavaci vise vole da se drze tradicionalnog nacina i jos uvek se ne opredeljuju za elektronski format. Za sada cu se drzati knjiga na engleskom. :)
 
Gdje je najveca baza knjiga u .pdf, trazim public garden managment mjesec dana sigurno. Moze na pm
 
Potrebne su mi knjige Gilbert, D. R. kao Veština uticaja, Arena prodaje... u pdf-u
 
Pozdrav ljudi da li mozda neko ima link gde se mogu nabaviti knjige slicne kao OFFICE 2010 Bible na srpskom? Ja imam na engleskom u pdf formati kao i mnogo mnogo slicnih knjiga ako nekom treba neka se javi,ali ako neko ima da podeli iste na srpskom bio bih mu zahvalan.
 
Nazad
Vrh Dno