Šta je novo?

Elektronska brava ulaznih vrata u zgradu

kibicer

Čuven
Učlanjen(a)
23.05.2004
Poruke
5,868
Poena
535
Pozdrav svima,
Imamo ovakvu napravu na ulazu u zgradu, instalirana je pre mnogo godina. Korsitimo tagove, i to funkcioniše OK.
Niko od stanara ne zna šifru za ulaz. Mene interesuje da li je tu šifru moguće nekako promeniti, a da očitavanje tagova ne bude narušeno. Postoji li uputsvo za ovu napravu?
Hvala!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    184.1 KB · Pregleda: 63
Ako hoćeš da omogućih ulaz uz pomoć šifre i da podesiš jednu ili nekoliko šifara za ulaz, treba ti master šifra, koju očigledno nemaš. Ali dobro razmisli da li vam to zaista treba. Posle nekoliko meseci šifru za ulaz će znati i Kurta i Murta. I majstori koji renoviraju, i razni drugari komšijinog sina koji vole da se okupljaju u ulazu, i Glovo dostavljači, i lokalni narkomani, i obijači podruma... Ne vredi ni da se menja šifra, odmah saznaju. Mi smo se grdno pokajali što smo omogućili ulaz sa šifrom, a sad ne možemo tako lako da onemogućimo, jer bi se neki bunili.

Ovo je tacno 100%. Na sifru nikako ne omogucavati pristup posto moze da se svima obije o glavu.
Imaju da se nadju tagovi koji izgledaju kao vece dugme debljine oko milimetar a za kopiranje su.
Ja sam recimo mojima iskopirao takve i svi ih nosimo ispod maske telefona.
Kljuceve i priveske ne nose nikada ali se od teleona ne odvajaju. Od kada sam im napravio takve vise ne idem do interfona da im otvaram vrata.
 
Pozdrav svima,
Imamo ovakvu napravu na ulazu u zgradu, instalirana je pre mnogo godina. Korsitimo tagove, i to funkcioniše OK.
Niko od stanara ne zna šifru za ulaz. Mene interesuje da li je tu šifru moguće nekako promeniti, a da očitavanje tagova ne bude narušeno. Postoji li uputsvo za ovu napravu?
Hvala!
Da.

Šifra može da bude posebna po korisniku, administratorska je samo za podešavanja, a kod mene ima fingerprint za admina, tako da sam šifru i zaboravio. Ima i admin kartica, ali ne mogu da se setim da li ona menja ove druge dve stvari, verovatno da - da, tj. ako pukne sve, tu je kartica da se pristupi uređaju ili otvore vrata.

Bolje da ne znate šifru, kod nas se pročula šifra pa su svi prestali da koriste tagove i na kraju ishabali tastaturu da je prestala da funkcioniše.
 
Imaju da se nadju tagovi koji izgledaju kao vece dugme debljine oko milimetar a za kopiranje su.
Da li možeš da napišeš nešto bliže o njima, želim da utvrdim da li su kompatibilni sa ovim mojim EM4100, običan onaj privezak?

Pronašao sam neke na AliE, tanke kao kartica, EM4305, ali ne mogu da nađem ništa. Izgleda da su prazni i da treba da se kopiraju, a ja sam pre par godina sa AliE dovukao prepersonalizovane EM4100, sa kodom, tako da ih samo dodajem i odjavljujem u uređaj.
 
jel se može nabaviti neki uređaj uz pomoć koga mogu da očitam šifru, npr prinesem mu tag i on očita koja je šifra
vidim u temi da postoji nešto ali ne piše kako se zove, ne znam šta da tražim na aliju
 
Uobicajeno se radi ovako: Jednom korisniku se kreira sifra i tag, a ostalim korisnicima samo tag. Svi znaju sifru korisnika i to je to.
Moze se raditi ovako. Prvi korisnik je sifra, a svi ostali su tagovi.

Sto se tice zaboravljene sifre, da se ne bi brisao korisnik, jer se ne zna pod kojim rednim brojem je unet, dodaje se novi korisnik i za njega sifra.
Ako postoji uputstvo za takav uredjaj, obicno stoji koja je default admin sifra i nacin za ulazak u administratorski deo. U uputstvu stoji i kako se unosi novi korisnik.

Ovako bi to izgledalo kada bi se radilo po "nekom sistemu". Za admin ulazak: *8888888#. Pa treperi npr zeleno svetlo da se zna da je usao u admin rezim (pise i to u uputstvu), pa pritisne npr. broj 1#. za opciju dodavanje korisnika, pa doda korisnika pod rednim npr. 90, pa opet stisne #, pa tu verovatno sledece trazi da ukuca sifru, pa posle kucanja opet stisne #, pa sledece je da zatrazi tag, tu prinese, pa opet # i na kraju nacin da izadje iz admin menija. A kada nema tag ili nece sifru, samo ukuca # za zavrsetak i prelazak na sledece.

Ovo pisem uopsteno, jer je tacnije opisano u uputstvu.
 
Nazad
Vrh Dno