Šta je novo?

Elektronska brava ulaznih vrata u zgradu

kibicer

Čuven
Učlanjen(a)
23.05.2004
Poruke
5,868
Poena
535
Pozdrav svima,
Imamo ovakvu napravu na ulazu u zgradu, instalirana je pre mnogo godina. Korsitimo tagove, i to funkcioniše OK.
Niko od stanara ne zna šifru za ulaz. Mene interesuje da li je tu šifru moguće nekako promeniti, a da očitavanje tagova ne bude narušeno. Postoji li uputsvo za ovu napravu?
Hvala!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    184.1 KB · Pregleda: 63
Prvo naći marku i tip pa uputsva, nema tu nikakav standard.
 
Pozdrav svima,
Imamo ovakvu napravu na ulazu u zgradu, instalirana je pre mnogo godina. Korsitimo tagove, i to funkcioniše OK.
Niko od stanara ne zna šifru za ulaz. Mene interesuje da li je tu šifru moguće nekako promeniti, a da očitavanje tagova ne bude narušeno. Postoji li uputsvo za ovu napravu?
Hvala!
To zna firma koja odrzava i koja je programirala tagove
 
Marku i tip ne vidim na samom uređaju, nadao sam se da neko može da ga identifikuje sa slike.
Do firme koja je programirala uređaj i tagove ne mogu da dođem...
 
Probaj ovako. Google picture search
 
Prvo treba ući u tzv. programski mod ili kako god se već zove (recimo *9999#), zatim uz određenu kombinaciju tastera dodeliti ili promeniti ili izbrisati šifru za ulazak, za svakog korisnika.

Caka u tvom slučaju je u tome što ne znaš ID korisnika i ne znaš staru šifru, stoga ne možeš da je promeniš/izbrišeš.

Možeš da dodaš novog korisnika i novu šifru, ali treba znati kombinaciju tastera za to :) Isprobaj nešto sa ovog linka, možda pomogne.

Moj savet je da nađeš neku firmu koja se bavi kontrolom pristupa pa se dogovoriš sa njima za dalje korake...
 
Marku i tip ne vidim na samom uređaju, nadao sam se da neko može da ga identifikuje sa slike.
Do firme koja je programirala uređaj i tagove ne mogu da dođem...
Sta radite ako izgubite tagove?
 
Genericka kineska proizvodnja, prodaje se pod raznim imenima. Dole se vidi prazno mesto gde inace ide stiker za brendiranje.

 
U 90 posto slucajeva resetuje fabricka admin sifra se resetuje tako sto se iskljuci napajanje, drzi taster #, ponobo prikljuci napajanje i nakon zvucnog tona pusti se #... Onda se udje u programski mod, dodeli novi ID i PIN za ulazak,svi postojeci podaci o karticama ostaju u sistemu...
Sta radite ako izgubite tagove?
Uzmu se novi i ubace u sistem...
 
Najrasprostranjeniji sifratori kod nas su Teh-Tel. Nadji njihovo uputstvo. Postoji master kod koji je default ali majstori kad ugradjuju i ucitavaju tagove obicno promene i master kod.
 
Pozdrav svima,
Imamo ovakvu napravu na ulazu u zgradu, instalirana je pre mnogo godina. Korsitimo tagove, i to funkcioniše OK.
Niko od stanara ne zna šifru za ulaz. Mene interesuje da li je tu šifru moguće nekako promeniti, a da očitavanje tagova ne bude narušeno. Postoji li uputsvo za ovu napravu?
Hvala!
Ne vredi, probao sve te sa neta, najverovatnije su stavili neki njihov i ugasili ulaz sa kodom.
Klinci leti pogube tu dugmad i ko konja me cimaju na interfon :)

Degeni u zgradi ne daju da se uključi PIN kod otključavanje jer nisu svi hteli, ne znam više ni šta... i zato što im je ugrađivač im je rekao da hoće da se pokvari tastatura kada se ulazi sa pinom, i da ne procuri kod tih nekih PIN... ma budale :)
Može bukvalno da staviš, u zavisnosti od tipa brave koliko hoćeš šifri. Svaki stan svoju itd...
Još kada hoćeš da uđeš natovaren, a ključevi negde po džepovima, torbi...

Edit: kod mene je neki od tih teh-tel, samo tri kolone brojeva.
 
Kod nas je radio PIN, nešto malo drugačiji i mislim manje kvalitetan uređaj, ali posle godinu i po dana se ishabala tastatura. Moguće da su ugasili iz dobre prakse.

Nama i dalje stoji uređaj, ali bez tastature, tako da je cimanje malo dodati nove tagove, ali stvar šljaka.
 
Godinama radi ovakav uredjaj sa PIN-om i tagovima najnormalnjie 😃 Ništa se nije pohabalo ili izlizalo 😃
Mislim da većina zaboravlja odavnina poznat sastavni deo kompleta brave, ključ 😃
 
Imaš da kupiš za štancanje i aparat i priveske za 1500 dinara. Neku gomilu privezaka.
Ne vredi, deca su to manja, ne nose ključeve pa gube ove gluposti.
Može i najbolja tastatura da se pokvari. Zato ide i garancija...
 
kosta par dolara da se uzme gotova stvar na aliju.
Samo morate da znate koji tagovi se pisu, a koji su fiksni.
Ja imam uredjaj, ko nabavi tagove neka mi se javi, rado cu odraditi kloniranje (bg)
 
Ne vredi, probao sve te sa neta, najverovatnije su stavili neki njihov i ugasili ulaz sa kodom.
Klinci leti pogube tu dugmad i ko konja me cimaju na interfon :)

Degeni u zgradi ne daju da se uključi PIN kod otključavanje jer nisu svi hteli, ne znam više ni šta... i zato što im je ugrađivač im je rekao da hoće da se pokvari tastatura kada se ulazi sa pinom, i da ne procuri kod tih nekih PIN... ma budale :)
Može bukvalno da staviš, u zavisnosti od tipa brave koliko hoćeš šifri. Svaki stan svoju itd...
Još kada hoćeš da uđeš natovaren, a ključevi negde po džepovima, torbi...

Edit: kod mene je neki od tih teh-tel, samo tri kolone brojeva.
Sta si tacno probao, jesi radio reset.. Kad odradis reset kucas *mastercode#... Master je 999999 ili 7ice,ili 123456...ako zasija zeleno nakon # pogodio si master code... Ostalo je lako...
 
Jesam sve tako nešto. Ne mogu da se setim više šta nisam.
Mislim da ima neka master kartica i bez nje ne može. Nisam baš hteo da rasturam, naučio sam klince šta da pomere u bravi da bude otključana.
Nisam baš nerazuman komšija. Nemam ni živaca za ludake 🙂
 
Ako hoćeš da dodaš još tagova, ima na Aliju da se kupi uređaj za kopiranje tagova za neke male pare, kao i prazni tagovi (125khz).

Ako hoćeš da omogućih ulaz uz pomoć šifre i da podesiš jednu ili nekoliko šifara za ulaz, treba ti master šifra, koju očigledno nemaš. Ali dobro razmisli da li vam to zaista treba. Posle nekoliko meseci šifru za ulaz će znati i Kurta i Murta. I majstori koji renoviraju, i razni drugari komšijinog sina koji vole da se okupljaju u ulazu, i Glovo dostavljači, i lokalni narkomani, i obijači podruma... Ne vredi ni da se menja šifra, odmah saznaju. Mi smo se grdno pokajali što smo omogućili ulaz sa šifrom, a sad ne možemo tako lako da onemogućimo, jer bi se neki bunili.
 
Zaboravih, a ne da mi forum više da editujem: ako te smaraju zvonjenjem na interfon, imaju da se jeftino kupe slušalice koje imaju podešavanje jačine zvonjenja, s mogućnošću potpunog isključenja. Ja interfon palim isključivo kad čekam dostavu ili goste. Ostatak vremena je isključen.
 
Imam prekidač na interfonu ali ne mogu uvek da ga gasim.
Ništa nije diskutabilno to što kažeš ali imam i dušu da je odmorim malo preko dana a ne da budem portir🙂
To je već duga i tužna priča o slici i prilici našeg društva, ne vredi.
 
ko hoće malo elegantnije
 
Nazad
Vrh Dno