Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
Зависи од буџета. Ако имаш већи буџет можеш да узмеш машину за шишање која је идеална и за браду. Можеш да скраћујеш на више нивоа.
Предност је да када купиш једном, то је то, нема улагања нити куповања неких потрошних делова.
Мана је што је цена мало већа.
 
Šta uzeti za kratku bradu, neki trimer preporuka? Video sam da ste spominjali OneBlade, to ili nešto bolje?
Preporuka za Remington trimer

Remington G5

Baterija: odlicna
Dodaci: kosa,brada i usi nos i sl.
Vodootporan
Cena: malo jaca oko 10.000 rsd
 
Posedujem vec 2 meseca Philips OneBlade trimmer, onaj univerzalni za lice i telo, zadovoljan sam kako radi ali imam nuspojave u vidu sitnih bubuljicica na nekim delovima tela (vrat i grudi pretezno), koja je preporuka prevencije ako se neko susretao s tim ? Neki losion posle brijanja ili nesto drugo ?
 
Higijena pre i posle brijanja i eventualno hidracija kože dan pre. Nego, jel držiš brijač paralelno sa kožom? Meni se iritacija dešavala u početku jer sam po navici vukao ivicu ka koži misleći da će tako bolje da skine, a i jer sam prešao sa žileta čija oštrica je uvek pod tako nekim uglom.
 
Procitah par stranica nisam pametan. Imam neki philips na struju sa jednim cesljem koji ide do 41mm cini mi se. Dovoljan mi je za sisanje i brijanje mada za sisanje ume da bude neprecizan. Skinem cesalj i obrijem se na 0.5mm. Slomio mi se cesalj jedan zub pa gledam da nadjem neku adekvatnu zamenu. Ici na seriju 7000 ovako nesto https://www.philips.rs/c-p/MG7950_15/all-in-one-trimmer-series-7000#see-all-benefits
ili seriju 9000 ili nesto trece
 
Nema na cemu.

Inace stigao mi je Andis. Poprilicno je bolji od Wahl-a koji sam imao.
6000 rpm naspram 5,000 rpm kod Wahl-a i pritom je dosta tisi.
Moze da se koristi zicno i bezicno.
Sece kao zilet. Moze i na nulu da se nasteluje.
Ima 4 dodatna ceslja - 1.5 , 3, 6 i 10mm.
Eto toliko ako nekom bude znacilo.
Kakav je utisak nakon malo dužeg korišćenja?

Tražim neku zamenu za OneBlade za "brijanje" glave.
Dužina koju OneBlade postiže je super, ali sečivo može da izdrži možda dva šišanja i posle čupa. Tako da se šišanje svodi na prolazak običnim trimerom, parenje glave par puta i prolazak OneBladeom. Sve to zahteva previše vremena i pravi previše nereda :D

U suštini bio bih zadovoljan nečim što može da skine na dužinu između običnog trimera i OneBlade-a, a baš ovaj Andis mi lični na one trimere koje frizeri koriste za brijanje vrata, sređivanje ivica brade, itd.
 
Ne znam kakav je taj koji imas, ali sam zadovoljan Andisom. Ja skracujem na duzinu koja bude kao jedan dan nakon brijanja ziletom. Mozes i da namestis i 'zero gap' i dobijes kao da si se obrijao.
Ne moras bas ovaj model. Ima ih dosta. Ono sto je bitno je da dobijes jedan profi aparat koji moze da ti traje xyz godina. Obavezno podmazivanje nakon svake upotrebe.
 
Kakav je utisak nakon malo dužeg korišćenja?

Tražim neku zamenu za OneBlade za "brijanje" glave.
Dužina koju OneBlade postiže je super, ali sečivo može da izdrži možda dva šišanja i posle čupa. Tako da se šišanje svodi na prolazak običnim trimerom, parenje glave par puta i prolazak OneBladeom. Sve to zahteva previše vremena i pravi previše nereda :D

U suštini bio bih zadovoljan nečim što može da skine na dužinu između običnog trimera i OneBlade-a, a baš ovaj Andis mi lični na one trimere koje frizeri koriste za brijanje vrata, sređivanje ivica brade, itd.
Aко умеш да шишаш са обичним тримером, не знам колики ти је буџет ? Постоји профи опрема као Moser primat. Дужина скраћивања са најмањим чешљем је 3 милиметра.
У суштини може и мање али не знам да ли вреди ризиковати да не би дошло до оштећења коже. Реално можеш и да идеш и на један-два милиметра са таквом машином ако имаш стрпљења.
У сваком случају наставак јединица је три милиметра.
Фризери иначе користе Wahl или Moser. Бољи фризери имају по 5-6 машина, неку за шишање, неку за бријање.
Финансијски би ти се исплатило, граничници тј наставци су добри и не криве се. Машина је захвална за рад. А можеш и Wahl, све зависи од укуса.
 
Aко умеш да шишаш са обичним тримером, не знам колики ти је буџет ? Постоји профи опрема као Moser primat. Дужина скраћивања са најмањим чешљем је 3 милиметра.
У суштини може и мање али не знам да ли вреди ризиковати да не би дошло до оштећења коже. Реално можеш и да идеш и на један-два милиметра са таквом машином ако имаш стрпљења.
У сваком случају наставак јединица је три милиметра.
Фризери иначе користе Wahl или Moser. Бољи фризери имају по 5-6 машина, неку за шишање, неку за бријање.
Финансијски би ти се исплатило, граничници тј наставци су добри и не криве се. Машина је захвална за рад. А можеш и Wahl, све зависи од укуса.
Ne koristim nastavke na trimeru već godinama. Tako da sa trenutnim trimerom koji imam mogu da skinem recimo na 1.5mm, a kada prođem i sa OneBlade rekao bih da je to ispod 0.5mm, skoro pa obrijana glava.
Preporuka za Andis koju sam dobio deluje super, pa ću još malo istražiti. Budžet nisam fiksirao, kada sam uzimao OneBlade delovalo mi je da će to biti univerzalno rešenje i tad sam platio maltene najbolji model...
 
Jel ti treba za brijanje ili šišanje glave? Ja sma uzeo https://rs.remington-europe.com/proizvodi/brijač-za-glavu-rx7-ultimate-XR1600 i zasad sam zadovoljan. Nije baš 2 min kao što rekalmiraju ali dobro obrije glavu. Nije ono "staklo" kao kad bi žiletom brijao ali je isto dosta glatko.
Radije bih uzeo trimer koji može na kratko da šiša, sa ovim brijačima sam opet osuđen na trimer ako preskočim par dana :/
Dobio sam i na drugom threadu za brijač sličan ovome, marke Kensen, pa ću svakako da razmislim. Hvala puno na preporukama
 
Kakav je utisak nakon malo dužeg korišćenja?

Tražim neku zamenu za OneBlade za "brijanje" glave.
Dužina koju OneBlade postiže je super, ali sečivo može da izdrži možda dva šišanja i posle čupa. Tako da se šišanje svodi na prolazak običnim trimerom, parenje glave par puta i prolazak OneBladeom. Sve to zahteva previše vremena i pravi previše nereda :D

U suštini bio bih zadovoljan nečim što može da skine na dužinu između običnog trimera i OneBlade-a, a baš ovaj Andis mi lični na one trimere koje frizeri koriste za brijanje vrata, sređivanje ivica brade, itd.
Ja sam imao isti problem kao i ti. OneBlade mi savreseno odgovara po duzini sisanja(tj. brijanja), ali i mene nervira sto brzo pocinje da cupa i sto sisanje dugo traje. Razmisljao sta da radim i na kraju se odlucio za najjeftinije resenje, uzeo onaj kineski Kemei 2299 (ovde ga je neko spominjao par stranica unazad). Mogu ti reci da sam jako zadovoljan kako sisa. Imam pored njega neki Philips trimer i Braun i ovaj Kemei ubedljivo najbolje sisa. Duzina je takodje kraca nego kod ostalih trimera, upravo ono sto si spomenuo da zelis duzinu izmedju OneBlade i standardnih trimera. Takodje, trebalo bi da moze da se nasteluje i na 'Zero Gap', ali to jos uvek nisam probao.

Sto se tice duzini sisanja, koliko sam uspeo da nadjem, OneBlade bi trebalo da sisa na 0.2mm. Standardni trimeri uglavnom sisanju najmanje na 0.5mm, nasao par modela dostupnih kod nas za koje pise da je namanja duzina sisanja 0.4mm. Jedno vreme sam isao i po radnjama da se raspitujem da li ima nesto sto sisa na slicnu duzinu kao OneBlade, dobio sam preporuku samo za neki Philips serije 9 ili 8 pa kao navodno jedan od onih nastavaka sisa na 0.2mm(mada mi prodavac nije delovao sto posto uverljivo da je to zaista tacno). Zato sam se na kraju i odlucio da idem na jeftiniju varijantu.
 
Ja sam imao isti problem kao i ti. OneBlade mi savreseno odgovara po duzini sisanja(tj. brijanja), ali i mene nervira sto brzo pocinje da cupa i sto sisanje dugo traje. Razmisljao sta da radim i na kraju se odlucio za najjeftinije resenje, uzeo onaj kineski Kemei 2299 (ovde ga je neko spominjao par stranica unazad). Mogu ti reci da sam jako zadovoljan kako sisa. Imam pored njega neki Philips trimer i Braun i ovaj Kemei ubedljivo najbolje sisa. Duzina je takodje kraca nego kod ostalih trimera, upravo ono sto si spomenuo da zelis duzinu izmedju OneBlade i standardnih trimera. Takodje, trebalo bi da moze da se nasteluje i na 'Zero Gap', ali to jos uvek nisam probao.

Sto se tice duzini sisanja, koliko sam uspeo da nadjem, OneBlade bi trebalo da sisa na 0.2mm. Standardni trimeri uglavnom sisanju najmanje na 0.5mm, nasao par modela dostupnih kod nas za koje pise da je namanja duzina sisanja 0.4mm. Jedno vreme sam isao i po radnjama da se raspitujem da li ima nesto sto sisa na slicnu duzinu kao OneBlade, dobio sam preporuku samo za neki Philips serije 9 ili 8 pa kao navodno jedan od onih nastavaka sisa na 0.2mm(mada mi prodavac nije delovao sto posto uverljivo da je to zaista tacno). Zato sam se na kraju i odlucio da idem na jeftiniju varijantu.
Hvala ti na preporuci, poručio sam Kemei. Za ove pare mi je prosto žao bilo da ne uzmem. Ako mi ne bude to to, prosleđujem ćaletu i uzimam Andis :D
Javljam se sa utiscima
 
U poslednje 4 godine koristim ovaj model (kupljen po nekoj smešnoj ceni, zato sam i naručio) i ispostavilo se da je ok za kosu (koje i nemam mnogo) i jedva prihvatljiv za moju bradu, pa sam češće koristio neku staru klasičnu mašinicu.
Mana je i što se baterija dosta dugo puni, a traje jedva 45 minuta (kada je nova), sada jedva pola sata.

Baš ne znam šta sada da kupim, a da je primetno bolje od modela iznad. Mislio sam da to bude neki klasik (Wahl, Moser) ali su cene napucane, i ne vidim neka all-in-one rešenja.

Malo sam guglao i videh da hvale Philips https://www.philips.ae/c-p/MG9553_15/all-in-one-trimmer-series-9000
Cene su trenutno u rasponu 14-15k din. Odgledao sam neke demo snimke i šta znam, deluje ok i bolje od svih jeftinih modela, ali opet mi se čini da motor nije baš nešto posebno ''jak''.

Da li je to najviše što može da se dobije za ~15k din, ili postoji nešto malo bolje?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, procitao sam temu ispocetka ali i dalje imam nedoumica. Volim klasicno brijanje ali posto idem na rad na teren gde je mnogo kolega na jedno kupatilo pa da se ne bih nervirao hteo bih da se brijem u svojoj jednokrevetnoj sobi na miru ponekad. . Posto mi budzet nije prevelik sta mislite hoce li Philipsov QP 6651/61 ili 6651/15 posluziti za brijanje. Znam da ne moze obrijati kao klasican ali moze li biti ok.. Ako neki el.moze da obrije bolje od OneBlade a da je do 150 eur preporucite..
 
Jedno pitanje oko kupovine električnog brijača...

Da li postoje ograničenja u vezi prava povrata na njih? Hoću reći pošto su faktički higijenski proizvodi da li možda ne važi pravo da vratim proizvod u roku od 14 dana ako ne odgovara?

Rado bih kupio Philipsov rotirajući el. brijač, međutim nikad nisam imao jedan takav i ako bi se ispostavilo da mi ne odgovara kao onaj obični, ne bih da ispadnu bačene pare...
 
I ja imam jedno pitanje, da li postoji neki aparat za brijanje/sisanje od 0.5 do 15-20mm (u koracima po 0.5mm) ali da je brz i precizan, da moze brada i kosa (crew ili buzz cut) da se odradi za 20min a da ne kosta 100-150e. Te neke Philips, Remington, Xiaomi koji su pomenuti ovde gledam na YouTube kako se muce, zapinju, skidaju neravnomerno pa mora mnogo prolaza a sisanje traje 40min, sat, sat i po! 😱
 
Ima li neko odgovor na moja pitanja iz posta #799?

Da skratim - da li za 15-20k din. postoji nešto bolje od https://www.philips.rs/c-p/MG9553_15/all-in-one-trimmer-series-9000

Nisam siguran za šta sve može da se koristi OneBlade, i da li bih ga koristio uopšte.

U tom smislu, ako se izbaci OneBlade iz priče, koliko je npr. ovaj trimer/set realno lošiji od tog najskupljeg iznad? Mislim pre svega na snagu motora/performanse i stanje oštrica posle x godina upotrebe.
 
Sve me vise mrzi da za i onako slabašnu bradu koristim brijač i gel, pa reših da uzmem neki od OneBlade modela za suvo brijanje. Može preporuka za neki određeni model, vidim da ih ima više? U suštini kad se brijem, brijem se na nulu naravno, ništa ne trimujem, klasično brijanje "dečija guza". U suštini bitno mi je da onako unezveren ujutru za par minuta pokosim to malo brade što izraste za par dana, jer se i onako brijem na 3-4 dana. Video sam Philips S9000 i to mi je top, ali je minimum 350e što mi je previše.
 
Ja imam 2 iz serije 9000 tj 1 sam dao sinu a drugi ja koristim, oba sam kupio preko prijatelja u At, bila je akcija na ...nemam pojma dal Amazon ili Mediamarktu, ovaj drugi 170 eura, pred proslu novu godinu ili BF. I taj prvi koji nisam ni stigao da otvorim je placen ispod 200 eura. Samo treba naci nekog u At, De ili Ch da donese.
 
Ja sam imao isti problem kao i ti. OneBlade mi savreseno odgovara po duzini sisanja(tj. brijanja), ali i mene nervira sto brzo pocinje da cupa i sto sisanje dugo traje. Razmisljao sta da radim i na kraju se odlucio za najjeftinije resenje, uzeo onaj kineski Kemei 2299 (ovde ga je neko spominjao par stranica unazad). Mogu ti reci da sam jako zadovoljan kako sisa. Imam pored njega neki Philips trimer i Braun i ovaj Kemei ubedljivo najbolje sisa. Duzina je takodje kraca nego kod ostalih trimera, upravo ono sto si spomenuo da zelis duzinu izmedju OneBlade i standardnih trimera. Takodje, trebalo bi da moze da se nasteluje i na 'Zero Gap', ali to jos uvek nisam probao.

Sto se tice duzini sisanja, koliko sam uspeo da nadjem, OneBlade bi trebalo da sisa na 0.2mm. Standardni trimeri uglavnom sisanju najmanje na 0.5mm, nasao par modela dostupnih kod nas za koje pise da je namanja duzina sisanja 0.4mm. Jedno vreme sam isao i po radnjama da se raspitujem da li ima nesto sto sisa na slicnu duzinu kao OneBlade, dobio sam preporuku samo za neki Philips serije 9 ili 8 pa kao navodno jedan od onih nastavaka sisa na 0.2mm(mada mi prodavac nije delovao sto posto uverljivo da je to zaista tacno). Zato sam se na kraju i odlucio da idem na jeftiniju varijantu.
Odlična mašinica...uzeo sam i njihov shaver Tx1 , nadam se da je kvalitetan kao i ova mašinica
 
Nazad
Vrh Dno