Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
Ja sam davno imao neke dve bezicne, remington i philips koliko se secam i to nije radilo nikako kako treba a nisu bile jeftine. Pre par godina sam uzeo wahl super tapper, cini mi se da je nova bila oko 7.500, made in usa. Kabl joj je dovoljno dugacak da dohvati bilo koju uticnicu kad se sredjujem a nisam kuci.
Jeste bezicna prakticnija malo dok radi i ne krene da zeza, ali ja do sada nisam ni jednu potrebu imao za njom pa sam zato pitao, rekoh da mozda ne trimujem nesto pogresno :)
 
Ja sam davno imao neke dve bezicne, remington i philips koliko se secam i to nije radilo nikako kako treba a nisu bile jeftine. Pre par godina sam uzeo wahl super tapper, cini mi se da je nova bila oko 7.500, made in usa. Kabl joj je dovoljno dugacak da dohvati bilo koju uticnicu kad se sredjujem a nisam kuci.
Jeste bezicna prakticnija malo dok radi i ne krene da zeza, ali ja do sada nisam ni jednu potrebu imao za njom pa sam zato pitao, rekoh da mozda ne trimujem nesto pogresno :)
То сам и ја чуо да су те бежичне слабе. Професионални фризери не користе бежичне машине, раде маказама кад нема струје.
 
Ja sam davno imao neke dve bezicne, remington i philips koliko se secam i to nije radilo nikako kako treba a nisu bile jeftine. Pre par godina sam uzeo wahl super tapper, cini mi se da je nova bila oko 7.500, made in usa. Kabl joj je dovoljno dugacak da dohvati bilo koju uticnicu kad se sredjujem a nisam kuci.
Jeste bezicna prakticnija malo dok radi i ne krene da zeza, ali ja do sada nisam ni jednu potrebu imao za njom pa sam zato pitao, rekoh da mozda ne trimujem nesto pogresno :)
A za koga onda Wahl pravi svoje bežične profi modele, ako profesionalni frizeri ne koristi bežične mašinice?
 
Drugo su profesionalni frizeri, neka koriste sta hoce, ja pitam za ljude ovde koji povremeno istrimuju bradu.

Mada ja nisam uopsre fan punjivih stvari generalno. Kod mene su i ostali uredjaju po kuci max na kablu, gde god je moguce.
 
A za koga onda Wahl pravi svoje bežične profi modele, ako profesionalni frizeri ne koristi bežične mašinice?
Питај кад одеш на шишање да ли твој фризер користи бежичне.
:)
Мени се чини да је ипак квалитет на страни жичних модела.
Но добро, нека свако купи шта му одговара, зато и постоје разни модели.
 
Питај кад одеш на шишање да ли твој фризер користи бежичне.
:)
Мени се чини да је ипак квалитет на страни жичних модела.
Но добро, нека свако купи шта му одговара, зато и постоје разни модели.
Ova moja frizerka koristi i žičani model i bežični. Bežični uglavnom za neke precizne stvari, verovatno joj je jedna podešena za jedno, a druga za drugo pa da ne drnda svaki put.
 
Ova moja frizerka koristi i žičani model i bežični. Bežični uglavnom za neke precizne stvari, verovatno joj je jedna podešena za jedno, a druga za drugo pa da ne drnda svaki put.
Фризер код кога сам ја ишао има једно 5-6 жичаних модела, пошто неке користи за бријање а неке за шишање. Можда је ствар навике, ко ће га знати.
 
Фризер код кога сам ја ишао има једно 5-6 жичаних модела, пошто неке користи за бријање а неке за шишање. Можда је ствар навике, ко ће га знати.
Ja verujem da baterija na bežičnom modelu ne može da izdrži ceo radni dan, pa bi neko ko koristi bežične mašinice u salonu morao da ima više mašinica. Ali i ovako svaki ozbiljniji frizer ima više mašinica podešenih za različite stvari, pa tako da mislim da se verovatno izbor svodi na cenu, pošto su bežični profi modeli ipak duplo skuplji od žičanih.
 
I jedno i drugo
Ne kapiram kako si ti ovo uspeo da protumacis da je jedno i drugo... Tih 15% vazi samo na PRVU porudzbinu, a moze se iskoristiti do 31.12.,a ne koliko hoces puta do 31.12., kao sto ti tvrdis.

Ok,mozes verovatno praviti vise naloga, pa svaki put PRVA porudzbina.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231127_002247_Mein dm.jpg
    Screenshot_20231127_002247_Mein dm.jpg
    103.3 KB · Pregleda: 34
Протумачио баш како треба, важи за једну куповину, и важи до краја године.
 
Pa da,ali pitanje nije za tebe, s obzirom da je kolega naoisao "Imate u DM-u OneBlade. Instalirate njihov app i imate 15% popust do kraja godine." Mozda je i on dobro protumacio,ali se nije pravilno izrazio. S obzirom da ta akcija traje od pocetka, nije nikakva novina, s obzirom da je kraj novembra.
 
Ne kapiram kako si ti ovo uspeo da protumacis da je jedno i drugo... Tih 15% vazi samo na PRVU porudzbinu, a moze se iskoristiti do 31.12.,a ne koliko hoces puta do 31.12., kao sto ti tvrdis.

Ok,mozes verovatno praviti vise naloga, pa svaki put PRVA porudzbina.
Dragi moj, nema potrebe da skačemo jedan na drugog. Svi su ovde dovoljno pismeni da mogu i sami da provere, ako ja nisam u pravu ili ne znam da se izražavam. Bitno je da popust postoji, i da, može više naloga.

Živi bili
 
Prodao sam moj crveni Wahl Detailer ne zato sto mu nesto nedostaje vec rekoh da probam Andis. Inace Wahl je bio fantastican. Ja sam imao problem sa onim klasicnim brijacima sa tri ostrice jer mi negde izadje uritacija i zbog toga sam se odlucio na kvalitetan trimer za razliku od nekih Philips i Braun trimera koje sam probao.
Doduse bio je sad Braun 7 na akciji za nekih 16-17.000din i gledao sam recenzije medjutim on je iskljucivo za brijanje.
Porucio sam Andis Slimline Pro Li D8 i sad cekam da stigne. Ako nekoga bude zanimalo napisacu neke moje utiske.
 
Pazi nisam merio, ali dosta brzo se napunila. Sto se tice trajanja 2 zarasla klinca osisao i mene celavog 2x i još nije prazna od prvog punjenja. 😃.
Sto je važno bar meni je da radi i dok je zakacena na punjač, jet znam da neke starije serije to nisu mogle. Eto nadam se da sam pomogaBraun BT7420
Odlučih se ipak za
Braun BT7420. Interesuje me, pošto vidim da su slični po opisu sadržaja pakovanja...da li si dobio adapter za punjenje?
 
Bolje da si uzeo profi aparat umesto tih budzetskih amaterskih. Za crni petak si mogao za 10.000 da uzmes i da ti traje narednih 10god bez ikakvih problema. Jednom u 2god odneses da ti naostre, podmazujes posle svake upotrebe i to je to.
 
Prodao sam moj crveni Wahl Detailer ne zato sto mu nesto nedostaje vec rekoh da probam Andis. Inace Wahl je bio fantastican. Ja sam imao problem sa onim klasicnim brijacima sa tri ostrice jer mi negde izadje uritacija i zbog toga sam se odlucio na kvalitetan trimer za razliku od nekih Philips i Braun trimera koje sam probao.
Doduse bio je sad Braun 7 na akciji za nekih 16-17.000din i gledao sam recenzije medjutim on je iskljucivo za brijanje.
Porucio sam Andis Slimline Pro Li D8 i sad cekam da stigne. Ako nekoga bude zanimalo napisacu neke moje utiske.
Pozz sa kog sajta si narucio Andis Slimline Pro Li D8?
 
Bolje da si uzeo profi aparat umesto tih budzetskih amaterskih. Za crni petak si mogao za 10.000 da uzmes i da ti traje narednih 10god bez ikakvih problema. Jednom u 2god odneses da ti naostre, podmazujes posle svake upotrebe i to je to.
A šta će mu profi aparat? Možda čoveku treba samo nešto da povremeno potkrati bradu, ošiša dlake iz ušiju i nosa i slično.
 
Za 16 000 nisam nigde video. Imao sam ponudu od 200e od švercera sa pijace, al sam odustao. Ono šta sam ovde video je sve preko 30.000
 
Našao sam i naručio u DR Techno za 16.490
stim da je model 71 a ne 70 koji sam prvo želeo. Nadam se da nije velika razlika u kvalitetu. Po specifikaciji deluje kao identičan proizvod.
Nema na cemu.

Inace stigao mi je Andis. Poprilicno je bolji od Wahl-a koji sam imao.
6000 rpm naspram 5,000 rpm kod Wahl-a i pritom je dosta tisi.
Moze da se koristi zicno i bezicno.
Sece kao zilet. Moze i na nulu da se nasteluje.
Ima 4 dodatna ceslja - 1.5 , 3, 6 i 10mm.
Eto toliko ako nekom bude znacilo.
 
Koliko brijanja brade vam traje OneBlade brijač?
Veoma retko ga koristim, pa prvi put nisam ni znao da je ono što promeni boju zapravo senzor istrošenosti. Sa prethodnim nožem, rekao bih da je senzor došao do kraja, na otprilike pola životnog veka. Ali opet mi nekako dodje preskupa ta zamena.

Imam užasno jaku bradu, ali mi ne deluje da se on nešto muči. Samo jednog trenutka vidim da više ne seče.
 
Nazad
Vrh Dno