Šta je novo?

Elden Ring

Ne znam kakva je Malenia bila pre ali ovo sad nije normalno. :eek:

Nema šta nisam probao, Mimic Tear - ne ide. Pozovem dva igrača u pomoć - ne ide. :sick:

Stavim Black Knife Tiche, krene super, stignem do pola druge faze i to je to. :rolleyes:

Sutra ću da zamenim katanu, umesto Moonveil uzeću Rivers of Blood, obe su na max. Zapravo, sve je na max. Pročitah na wiki-u da je RoB dobar za izbor za nju. Videćemo. :ROFLMAO:

Ostalo, sve živo i neživo sam ubio iz par pokušaja, najčešće iz prvog sa Mimic-om i kombinacijom Transient Moonlight + Rock Sling.

Ima 10-ak onih "larvi" da se "ponovo rodim" pa ću ako ne ide probati nešto drugo. Počistio sam gotovo sve regije do nje, većinu kvestova, ostalo je još da uradim poslednju stvar pred kraj igre.Ovi što su igrali znaju šta, da ne kvarim drugima igru neću da napišem

Mada, gledajući ove što pozivam, vidim različite stilove, nijedan ne deluje na nju, tj. "pocepa nas ko svinja masan džak".
 
Poslednja izmena:
Ne mogadoh da spavam zbog Malenia :p.
Uz dobru ekipu, Comet Azur i ipak Moonveil, Malenia je palaza slobodu.
Sad konačno mogu da krenem ka kraju igre. ☄️

Ovaj lik mi je popravio raspoloženje i dao snagu da nastavim noćas. Gledati od 1h i 51min. Nije lepo smejati se tuđoj muci ali vredi svaki minut. :LOL:

 
Poslednja izmena:
Jurodivi je par stranica unazad postavio veoma dobar tutorial za Melaniju solo.
Uštedelo mi je mnogo muke jer ko zna kad bi lično provalio patern za izbegavanje njenog weapon arta.
 
Jeste, ima i onaj nekoliko stranica pre gde lik samo sa štitom i mačem (možda i toljagom) radi parry kao u BB i razbija je. Meni to nije nikako uspevalo. 😁

Ovo posle nje je opet manje više lagano uz Mimic ashe lvl 10.

Inače, onaj lik, što sam postavio YT za utehu, je igrao kasnije neki drugi dan još 2-3 sata i nije uspeo da je ubije. Moram da proverim za par dana da li je uspeo. :)
 
Poslednja izmena:
Summon je easy mode. Ako hoćeš da kažeš da si je zaista pobedio, solo is the way 2 go.
 
Drugari,
aj neka mi neko kaze, vidim pojalvjuju se likovi koji bace neki spell ili popiju nesto i imaju privremo kao bouble stit, kako to da napravim i gde da nadjem? I sta je najbolje da se pred teske borbe popije da bi udarce lakse primao , bilo magicne bilo fizicke?
 
najbolje neko žestoko piće
 
Drugari,
aj neka mi neko kaze, vidim pojalvjuju se likovi koji bace neki spell ili popiju nesto i imaju privremo kao bouble stit, kako to da napravim i gde da nadjem? I sta je najbolje da se pred teske borbe popije da bi udarce lakse primao , bilo magicne bilo fizicke?
Mislim da te ovo zanima:
 
Ne mogadoh da spavam zbog Malenia :p.
Uz dobru ekipu, Comet Azur i ipak Moonveil, Malenia je palaza slobodu.
Sad konačno mogu da krenem ka kraju igre. ☄️

Ovaj lik mi je popravio raspoloženje i dao snagu da nastavim noćas. Gledati od 1h i 51min. Nije lepo smejati se tuđoj muci ali vredi svaki minut. :LOL:


Lik je nubina teška.
Melania dok levitira najavljuje napad, a on stoji u mestu iako joj je u dometu.
Pa beži dok se ne zaleti sve te j.balo, jer ovaj endless kombo joj je stvarno paklen (bar bez štita), ili bar budi mudo pa rolaj kad se već zaleti, nemoj stajati ko tele.
Mislim ovo je nešto osnovno već nakon par sati igranja bilo koje DS igre, ne znam kako očekuje da će je dobiti.

Da ne bude zabune dugo dugo nisam igrao DS igre, pa ni ER, na nagovor sa foruma počeo sam pre mesec i po da pikam DS3 i tu sam na samom kraju drugog DLC (ali nikako da privedem kraju zbog nedostatka vremena). Mogu reći da se posle ove mini-kampanje u DS3 svetu (oko devedeset časova trenutno) malo komotinije osećam u DS igrama, i da ću svakako probati i DS1:R i BB, naravno i ER.
 
Japanci. Narod lud, ali pošten!
 
iskreno, šokiran sam da im je meduza na trecem mestu omijenih spirit ashes :)
 
Jeste, ima i onaj nekoliko stranica pre gde lik samo sa štitom i mačem (možda i toljagom) radi parry kao u BB i razbija je. Meni to nije nikako uspevalo. 😁

Ovo posle nje je opet manje više lagano uz Mimic ashe lvl 10.

Inače, onaj lik, što sam postavio YT za utehu, je igrao kasnije neki drugi dan još 2-3 sata i nije uspeo da je ubije. Moram da proverim za par dana da li je uspeo. :)
Jel' uspeo mučenik?
 
Jeste. 🤣
Namučio se kao niko, na kraju je ipak uspeo, posle ko zna koliko sati pokušaja.

Ja sam počeo NG+ ili kako se već to zove ali nije interesantno. Mislim (čini mi se po onome što mogu da vidim na netu) da sam preko 85% sve prešao i otkrio u prvom prolazu. OP sam za skoro sve boss-ove, nisam stigao još do Malenia, više me je zanimao onaj sitem farmanja sa Sacred Relic Sword-om. Pri tom sam svratio i olešio Mohg-a, onako reda radi pošto se je i on malko namučio u prvom prolazu (nisam tada još uvek imamo Mimic-a :p).

Inače, Sacred Relic Sword je odličan mač. Margit, the Fell Omen, Godrick the Grafted i Mohg su pali iz prve samo spamovanjem L2 na Sacred Relic Sword-u. Naravno uz Mimic-a, nisam baš toliki mazohista da igram bez njega, mada bih realno i mogao. :)

Posle sam uzeo RoB katanu i odvalio Rennala, Queen of the Full Moon. Posle toga me mrzelo da idem dalje, mada, me "vuče" da odem do Malenia-e i da joj se ... :LOL:

 
To su bili dani fantastičnih otkrića...;)
 
Stigoh do capital mislim (kada se ubije konjanik - demigod..valjda) lvl71...E sad onaj SEAL mi ne da da prodjem jer nemam dovoljno GREAT RUNES...kontam da ih ostavljaju BOSSevi...Ali ja igram toliko dugo da nemam pojma koga sam sve ubio... Kako znam koliko ih imam i koliko mi treba da otvorim valjda poslednji deo mape koji je u magli? Sad sam izleteo iz igre, pa da ne jurim po celoj temi gde ste - verovatno vec pisali..Jbt ova mi legla igra...posle nje jedino da krenem Sekiro :D P.S. To nije onaj ''polumesec - kao bless nesto for GREAT RUNES...celu igru nisam izvalio za sta sluzi 🤒
 
Treba da ubiješ bar 2 demigoda, pa biraj - Godrick, Rennala, Radahn, Rykard, Mohg...
 
Meni je on postao "legenda". :D

Kada se sabere ovo što je objavljivao, to je oko 10h samo oko nje. Za to vreme je išao koz na gde i kuda da se leveluje i uzima spelove (verujem da je to trajalo danima).

Još malo mučenja uz na kraju "idem da se levelujem na 180".



Posle je probao sa RoB katanom, pa digao ruke i otišao opet do Maliketh, The Black Blade koji ga takođe rastura :LOL:, na kraju se malo muvao da vidi šta ima u Leyndell-u, pa se vratio ponovo do Malenia gde na kraju kaže "nije bilo loše, napravio sam progres" :D.

Na kraju je pisao komentare u ovom kratkom videu šta je sve radio da bi došao do pobede. :)

 
Meni je on postao "legenda". :D

Kada se sabere ovo što je objavljivao, to je oko 10h samo oko nje. Za to vreme je išao koz na gde i kuda da se leveluje i uzima spelove (verujem da je to trajalo danima).

Još malo mučenja uz na kraju "idem da se levelujem na 180".



Posle je probao sa RoB katanom, pa digao ruke i otišao opet do Maliketh, The Black Blade koji ga takođe rastura :LOL:, na kraju se malo muvao da vidi šta ima u Leyndell-u, pa se vratio ponovo do Malenia gde na kraju kaže "nije bilo loše, napravio sam progres" :D.

Na kraju je pisao komentare u ovom kratkom videu šta je sve radio da bi došao do pobede. :)


:):):)

A najbolje je kako se predao na kraju ovog prvog videa. Pustio fantoma a on se držao po strani (ne znam čemu se nadao) kad je fantom izgubio (Melania ostala na 90% helta) izveo je waiting gesture i čekao da ga iznababababada... ;)

Najtužnije je što je on iz milion pokušaja tek pred kraj uopšte uspevao da stigne do druge faze borbe.

E sad, nešto što nikad nisam video da iko radi u ijednoj Souls igri je da non-stop pokušava da pije estus flask dok joj je u dometu i što je još gore potpuno je statičan (stoji u mestu par sekundi pre nego što pritisne dugme da ispije bočicu i par sekundi posle, kao da malo laguje u glavi), što je naravno death sentence u najavi.

Na kraju je ipak bio waaay overpowered i tu je jedva pobedio, da mu nije bilo mimic-a i range magija, ni tad ne bi dobio...
 
Ja sam lvl 210 samurai, RoB build. Ušao sinoć kod Malenie na par sekundi (toliko je trajalo iskustvo) pa sam odlučio da se švrćkam još malo kroz igru dok se ne steknu psihofizički uslovi da se uhvatimo u koštac. 😅
 
Uvežbaj eskiviranje njenog tornada, i imaš je.
 
283027675_3330503887170445_7096190842542794797_n.jpg
 
^i to 1000 puta.

Miyazakijev open-to-interpretation storytelling.
IMG_20220522_092146.jpg
 
 
 
Pala Malenia iz drugog puta sa Black Knife Tiche i Rivers of blood za 30sec.
 
Nazad
Vrh Dno