Šta je novo?

Edifier zvučnici

Ako može jedno full početničko pitanje, pošto vidim da ima samo analog input. Koji mi uređaj treba da povežem ovaj sistem sa tv-om preko optike?
 
U redu, kao što sam otprilike i mislio. Bespotrebno je davati 200 eura na PC zvučnike.
Značilo bi mi ukoliko bi neko mogao da preporuči dobro polovno pojačalo i pasivne zvučnike.
Može i u DM obzirom da nije tema ovog topika.

Hvala još jednom na odgovorima
Kupis ovakvo pojacalo https://www.kupujemprodajem.com/aud...lo-2x100w/oglas/110729670?filter_id=652423640
Ja sam imao slicno Nobsound je bila marka, prodao sam ga ovde na benchu i Yamaha zvucnike.
I kupis neke polovne Heco npr ove https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/heco-hs-100/oglas/109866183?filter_id=733196166
Cuo sam ih uzivo, odlican zvuk imaju.
 
Pozdrav, nov sam na forumu i potrebna mi je mala pomoć.
Razmišljam o kupovini zvučnika, isključivo za filmove i muziku. Imam Samsung TV UHD 55” i najviše sam razmišljao o soundbaru takodje Samsung. Medjutim mislim da je soundbar malo slab za muziku, a u toj ceni mogu da uzmem Edifier S350DB. Da li neko ima iskustva sa njima, da li je bolja opcija od soundbara?
I koliko je realna oznaka snage, pošto vidim da soundbar ima snagu od 340W, a neke ozbiljnije kutije nemaju više od 100w
Unapred hvala
 
Pozdrav, dobro došao. Pomenuti komplet 2+1 nisam slušao ali ako ti je slušanje muzike bitna stavka ne bih mogao preporučiti bilo koji soundbar. Slušao sam ih nekoliko, pre svega u okruženju koje im ne odgovara (u prodajnim salonima) i zaključio da je soundstage (lepa srpska reč) uvek nezadovoljavajuć i uzak. Pristojne sounbarove po pravilu prati i subwoofer koji čini da filmovi ostavljaju utisak jer svako prvo oseća bas. Po meni soundbar ima smisla ako pre svega gledaš TV i filmove u manjim sobama i ako ti je bitnije kako soba izgleda nego kako zvuči.
 
Hvala puno na savetu
Pogledao sam dosta poredjenja i testova, i većina ne preporučuje soundbar za slušanje muzike. Mislim da je definitivno bolja opcija neki kvalitetniji 2.1 sistem
 
Ja sam pre nekoliko meseci kupio R2000DB zvučnike. Sistem je 2.0
Koriste se za muziku sa PC računara, kao i za TV (dosta češće za ovo drugo). Ponekad i za muziku preko telefona (Bluetooth konekcijom).
Nisu mi kriterijumi nešto visoki, pa mislim da su sasvim ok izbor za cenu od 23k. Soba je relativno mala, oko 15-16m2; imaju i više nego dovoljne snage za takve prostorije.
Jedino što je daljinski ultra ružan i deluje baš jeftino.
 
Evo ovde je čovek lepo objasnio, a ima i opremu za merenje da potkrepi to što priča.



Koliko sam ja shvatio, po njegovoj računici, da bi se čula neka razlika, neko mora namerno da pravi kablove da budu loši, jer je teško napraviti kablove da budu čujno bolji od najobičnijih pristojno napravljenih kablova.

Uzmite REW, skup i jeftin kabl, izmerite oba i videcete da apsolutno nikakve razlike nema. Ja probao i uverio se. Te price kako kablovi "boje" zvuk su takodje teske gluposti. Kabl ne provodi zvuk, vec struju, struja ne "boji" nista. Audioholics je odlican source za sve audio nedoumice, ljudi itekako znaju sta rade i to lepo potkrepljuju merenjima. Ako instrumenti ne mogu da izmere apsolutno nikakvu razliku, razlike nema.
 
Pozdrav ljudi .. novi sam na forumu . Imam 19 godina i dolazim iz Banja Luke.
E sad ,
Došao sam sa pitanjem i molbom za savjet i konsultaciju sa vama , starijima , koji bi ste me sa svojim iskustvom , mogli posavjetovati vezano za nabavku jednog Edifier-ovog zvučnika.
Zagledao sam se u model R2750DB koji je nedavno ispario sa lagera dobavljača u Hrvatskoj (konkretno , sa sajta Zvučnih Novosti mada koliko vidim i na Provox-u i HD Multimediji su sitaciju ispratili i stavili novi R2850DB....)
Sada.... s obzirom da imam godina koliko imam i odakle dolazim , nije mi baš jednostavno da odem pravo za Hrvatsku ili Srbiju , a kamoli Mađarku ili Rumuniju pogotovo , i da pazarim taj zvučnik.
Nisam još ni od koga povukao znanje i vještinu nabavke stvari u ninja maniru xD
Čitajući čitavu "temu" , svih 5 stranica koliko trenutno ima , imam želju da se zahvalim "Čikama" pod pseudonimima @Partybreaker koji je uzeo model R2730DB i u većoj mjeri mi predočio kako je imati takav zvučnik , i user-u pod speudonimom @Milunka za podljeljena iskustva.
Ovim putem im se zahvaljujem i *puno su mi pomogli.
P.S. Zahvalan do neba zbog ovakvih ljudi! hahahahah :brofist 🤛😃
Moje pitanje je :

Gdje postoji R2750DB na nečijem lageru , da neko zna ?
Neću još uvijek povezivati zvučnike sa DAC-om.
Koristiću ih pri svom PC-u.
Ko želi i hoće da podjeli svoja iskustva i da poneki savjet na ovu temu i učini da ova glava bude bogatija za neki dobar savjet , nek se javi.
Od manjka ne boli glava. Višak je višak xD
 
Klipsch pro-media 2.1 bt
 
Klipsch pro-media 2.1 bt
Ma bre čovječe.. ja rek'o zvučnike .. a ne ovo što izgleda kao igračka iz Star Wars asortimana. Da mi treba sabufer , davno bih posudio neki zvučnik sa onih proslava.. pa nek ori cijela zemlja.
Meni snaga ništa ne znači , ako je "zvuk" , "zvučna slika" loša.
Kombinacije sa sabuferom ne dolaze u obzir.
Samo još fali i da se kuća sruši i uruši...
 
...gde je onaj smajli što aplaudira ...
 
Za 350-400e, sto je solidna suma za neke solidne entry-level opcije, ako vec juris aktivne zvucnike i bitno ti je prevashodno za muziku - JBL 305P MK2 (LSR 305, starija verzija su cak i pozeljniji), Mackie MR524 i Adam T5v. Ovi poslednji su moji favoriti i razmisljam da uzmem par preko Thomanna.
Ili neku pasivnu opciju sa dedicated amp-om, gde su dezurni krivci - Wharfedale Diamond 210/220, Klipsch R-51, Elac Debut b5.2... Polk Audio ili pak Nubert (mada i Magnat i Pro-Ject Audio Speaker Box 5 takodje preporucuju kao manje poznatije ali odlicne opcije)

Edifier uglavnom nudi ok 2.0 aktivne zvucnike, uglavnom su dobri bang for buck, ali koliko sam video, po iskustvima korisnika, imaju dosta problema sa QC-em.
Takodje neka ozbiljnija prica kod njih krece sa r2000db/r2750db serijom (pozeljnije cak s1000/2000pro mk3) - a po tim cenama ne bih ih uzimao na slepo.
Vredi uzeti u obzir da zbog ugradjenog DSP-a bolje ih je kaciti na digitalan nego na analogni izvor, takodje treba izbaciti iz price tj kombinacije sa nekim DAC-om.

Meni trenutno stoji 1700bt na pre-orderu za 99e, razmisljao sam da uzmem r1855db za 156e (zbog vise prikljucaka i sub-out, na koji se zale da ne radi kako treba) ali cu verovatno odustati i uzeti gore navedene Adam t5v.
 
Poslednja izmena:
...gde je onaj smajli što aplaudira ...
Ako sam te malo uvrijedio, izvini. Bilo mi je čudno kad sam vidio taj "set" zvučnika.. ja gledam i razmišljam.... pa ovo izgleda kao da je juče sa pijace došlo.. za takvo nešto bih dao <75 evra , samo zbog izgleda.. Ovako. Hvala na savjetu. Ako sam te uvrijedio , oprosti. Trenutno mi samo treba 2.0 sistem , pa tek onda u narednom periodu planiram da odvojeno uzmem subwoofer.
Za 350-400e, sto je solidna suma za neke solidne entry-level opcije, ako vec juris aktivne zvucnike i bitno ti je prevashodno za muziku - JBL 305P MK2 (LSR 305, starija verzija su cak i pozeljniji), Mackie MR524 i Adam T5v. Ovi poslednji su moji favoriti i razmisljam da uzmem par preko Thomanna.
Ili neku pasivnu opciju sa dedicated amp-om, gde su dezurni krivci - Wharfedale Diamond 210/220, Klipsch R-51, Elac Debut b5.2... Polk Audio ili pak Nubert (mada i Magnat i Pro-Ject Audio Speaker Box 5 takodje preporucuju kao manje poznatije ali odlicne opcije)

Edifier uglavnom nudi ok 2.0 aktivne zvucnike, uglavnom su dobri bang for buck, ali koliko sam video, po iskustvima korisnika, imaju dosta problema sa QC-em.
Takodje neka ozbiljnija prica kod njih krece sa r2000db/r2750db serijom (pozeljnije cak s1000/2000pro mk3) - a po tim cenama ne bih ih uzimao na slepo.
Vredi uzeti u obzir da zbog ugradjenog DSP-a bolje ih je kaciti na digitalan nego na analogni izvor, takodje treba izbaciti iz price tj kombinacije sa nekim DAC-om.

Meni trenutno stoji 1700bt na pre-orderu za 99e, razmisljao sam da uzmem r1855db za 156e (zbog vise prikljucaka i sub-out, na koji se zale da ne radi kako treba) ali cu verovatno odustati i uzeti gore navedene Adam t5v.
E sad..
Nekog sam uvjerenja da ispod 500 evra , ne vrijedi kupovati pasivne zvučnike. Bilo u paru , bilo odvojeno (što je po nekom mom vjerovanju , optimalnije riješenje).

Bez obzira na to.. solucija sa pasivnim zvučnicima otpada , a zvučnike ću više koristiti kod kuće.. nije da mi se ne sviđaju , ali za takvo nešto ću radije uštediti dosta veću sumu novca da bih kupio neki kršten sistem koji je taman kako treba
(a ta varijanta trenutno mi je preskupa , pošto neposjedujem opremu na kojoj bih mogao da iskoristim neki potencijal koji ovakvi zvučnici imaju , jer zato i služe ;D ... ne zovu se džabe studio monitors xD ).

P.S. Kod Adam t5v mi je sumljivo kako za tako smiješnu cifru ubace planar tweeter. Dobra stvar za isprobati , ali za tu cijenu , meni je to čisto eksperimentisanje.

U vezi Edifier-a , hvala ti što mi reče za QC.
Ako se razumijemo , mislio si na Quality Control ? na šta aludiraš pod QC-om u edifierovom slučaju?
R2000db mi liči na kvalitet , ali me odbija 5"-čni drajver..... snažan zvučnik , nema šta , ali pitanje je koliko bih ja trebao da pojačam taj zvučnik da bih lijepo sve čuo? ovako , čuješ samo "tutnjavu".. (jednostavno nema smisla.. dobijem dobar bass , a sredina spektra ostane šuplja. Tweeter tu već nemože puno šta da uradi povodom toga....)

Šalu na stranu , S serija mi je već preskupa... ne insistiram na 2.1 sistemu. Lako mi je dokupiti dodatno neki dobar sub ako baš budem htio da čujem i osjetim taj bass....
Drajver od 5,5 inča. Mašala. Do i look like a basshead? hahahaha ionako mi netreba toliki bass xDD.... zato i planiram da kupim R2750DB.. imam sve u jednom paketu. Pitanje gdje to :giggle:
[ 3 drajvera.. za bass , mid i treble. ]​
Digital-Signal-Processing (DSP) , kao što mu ime kaže heheh , digitalna obrada signala.. Pa da imam R2750DB , povezao bih ga preko S/PDIF Out sa matičnom pločom.

R1850DB je dobar zvučnik za male pare. U svijetu bookshelf zvučnika. =)

Hvala na pažnji. Zahvaljujem na čitanju.
 
ovo nije tema za preporuke. postoji poseban deo za to. hvala na razumevanju.
 
A i sudeci po postovima covek zna sta mu treba, tako da je problem resen...
 
Evo mojih iskustava sa Edifier-om R1700BT u slučaju da planira da ih kupi. Koristio sam ih tek jedan dan, ali dovoljno za neke prve utiske. Možda ih bude i još ukoliko mi odbiju reklamaciju. Porediću ih sa Altec-om 4121, pošto sa njima jedino mogu da pravim poređenja. Povezani su bili sa Lusyom i integrisanom na matičnoj. Od softvera sam koristio Sound FX za dodatna podešavanja.
BASS:
Neuporedivo jači na Altec zvučnicima, naravno Altec ima odvojeni subwoofer pa je to i očekivano. Što se tiče Edifier-a, može sasvim pristojno da se sluša muzika, ali po mom ukusu sam morao da odvrnem Bass na 90%. Na koju foru su oni ljudi na "Review" klipovima kažu da su morali da smanjuju bass ne kapiram, osim ako su plaćeni da iznose ono što proizvođač želi.
Kvalitet:
Ukoliko bi iz priče isključili subwoofere i pričali o samim satelitima tu je Edifier prilično bolji. Zvuk je detaljniji, jasniji, čistiji i generalno kvalitetan. Recimo u igrama (GTA 5) detaljnije zvuči sam grad, čujem mnogo više zvukova koje ranije nisam ni znao da postoje. Altec po ovom pitanju zvuči inferiornije, lupiću kao da Altec emituje 2 dimenzije zvuka a Edifier 4 dimenzije ako to ima nekog smisla.
Po meni mislim da R1700BT realno vredi 100-tinjak eur, imao sam viša očekivanja za 18.500 din koliko im je redovna cena. Naravno tu je bio problem sa visokotoncima, ali neću o tome sad da pišem.
 
Pozdrav ljudi...
Da li je možda neko slušanjem upoređivao sledeće modele:

Edifier R1700BT 66W
Edifier R1855DB 70W (SUB Out)
Edifier R2000DB 120W

Konkretno me interesuje da li je bas dovoljno dobar kod svih modela ili ima razlike?Da ne bude zabune: ne mislim da bas koji mumla, zamućen, težak, već normalan. Ovakva moja želja bi trebalo a znači da subwufer ne dolazi u obzir, ali kako nemam iskustva, vi mi to rešite. Zvučnici će se koristiti za slušanje muzike u sobi sa nameštajem od nekih 17m2 (rock, hard rock, blues, jazz, instrumental).
Vidim da hvalite Edifier; da daju dosta detalja, odnosno čuju se sadržaj koje se na prvo slušanje i ne primeti. Tako nešto mi treba, jedino mi je bitno da ima dovoljno basa, da ne zvuče previše plastično. Inače, nisam sklon slušanju glasne muzike, tako da verujem da će sa te strane svi zadovoljiti, a Edifier R2000DB verovatno ima i više nego što mi treba. Moj trenutno pik je Edifier R1855DB jer ima mogućnost podešavanja basa, a takođe ima i SUB-out, pa ako zvuči šuplje, može se kupiti i subwufer. No, svakako ne bih kupovao ako ne moram, jer je razlika između R1700BT i R1855DB oko 35-40€, odnosno u odnosu na R2000DB oko 80-90€.
 
Pozdrav.
Posedujem EDIFIER R2000db zvucnike. Povezan je na pc-u preko toslink kabla, matična ploča MSI mag tomahawk b550.
Da li bi dobio na poboljšanju zvuka kupovinom neke zvucne kartice ili Dac-a do 100€?
Pretežno ih koristim za slušanje muzike i za po neku igru.
Hvala, svako dobro.
 
R2850DB, Kazu 238 evra. Cekam da dodju do vikenda. Iz Novog Sada je prodavac. Naravno s obzirom na tezinu bice i postarina jedno 1500 dinara i vise zbog pouzeca. Mozda cu i da skoknem iz BG-a nemam pojma.

E sad, zanima me ako neko ima savet, ja bih to nakacio na svoj PC, noviji je u pitanju, maticna ploca MSI B450 TOMAHAWK MAX koja ima Realtek® ALC892 Codec.
Da li je korisno i potrebno zbog kvaliteta reprodukcije kupiti neku zvucnu karticu. I ako moze savet, koju. Sto se mene tice moze i polovna, a ne znam cene za nove.
Muziku, tj. najvise muzike planiram da pustam preko TIDAL-a.
 
Nazad
Vrh Dno