Šta je novo?

Edge 30 Fusion 8gb ili čekati 12gb

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,930
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Kao što piše u naslovu, planiram da uzmem ovu motorolu, čekam je od kada je najavljena, ali me sada kopka pitanje iz naslova.

Da li čekati da se pojavi 12gb varijanta ili uzeti ovu od 8gb?
Ono za čega koristim telefon je normalna dnevna upotreba, plus editovanje sadržaja sa gopro 10 kamere i to je glavni razlog zašto sam se opredelio za ovaj telefon.

Koliko će mi i da li će mi 12gb ubrzati samu "obradu" (seckanje, okretanje, dodavanje muzike) u gopro aplikaciji i da li je vredno čekati još koji mesec da se pojavi (po gsm areni piše da će biti 12/256 odnosno 12/512 modeli)?
 
Nije stvar u RAM već u ROM. Samo 256 gledaj.
 
totalno mi je nebitno da li je 128 ili 256 jer i ovako sve ide na cloud, kao i do sada, ali pravo pitanje je da li će biti i kada će biti dostupna verzija sa 12/256, na sajtu (motorilinom) je telefon ponuđen samo u 8/128 varijanti a na gsmareni sam našao podatak da je "dosupan" kao 8/256, 12/256, 12/512
 
ne igram se uopšte na telefonu, znači treba mi za normalnu upotrebu, plus društvene mreže (to je sada valjda isto normalna upotreba) i ono najbitnije je obrada gopro snimaka, radi to meni trenutno i nokia 7.2, ali je usporena jer nije predviđena za 4k 50mbps 60fps snimke :) čak ih ni ne pušta pa je onda malo zajebancija, a iskreno mrzi me da to sve radim na računaru :)
 
Meni je na edge 20 pro zauzetost ram memorije malo ispod 7 GB
 
Mislim da je u tvom slucaju sasvim dovoljno 8 GB rama, kao i za vecinu korisnika
 
pravo pitanje je da li će i kada biti 12gb verzije i da li se isplati čekati je
 
U Yettelu? Kakvi su utisci sto se tice glavne kamere?
U Yettelu, tako je. Ja mozda i nisam najbolji reper za to, jer sam tri i po godine bio na Poco F1, ali je kamera u odnosu na Poco daleko bolja (mada i nije najadekvatnije poredjenje, kao sto rekoh). Okacicu ti nekoliko fotki sa glavne i makro kamere, meni deluje sasvim, sasvim pristojno, za drustvene mreze, forume, za gledanje na telefonu i vise nego adekvatne za prosecnog korisnika. Ultrawide nocu nije nista posebno, ali glavna u night modu daje korektne fotografije. Danju u uslovima dobrog osvetljenja sve tri kamere daju, po meni, odlicne fotke. Kada mi je nesto bitno za fotkanje uzmem fotoaparat, ne ocekujem isti kvalitet i od telefona.

 
Da, sasvim pristojne, skroz ok za tu klasu telefona... Hvala na trudu i pomoci, verovatno ga uzimam i ja uskoro
 
Mene je glavna kamera razocarala. Cackao sam telefon neko vreme i po svemu ato sam video toliko nerealne boje daje, posebno zelena i crvena koja prelaze u fluroscentne boje. Kuci imam i Samsung A52s koji isto ima te prenaglasene boje, ali za Motorolu ovo je i realno. Da li je trenutno bio bag sa kamerom, ali dok sam koristio video u 4k crna boja je bila bukvalno siva.
Bio sam na korak da moj Iphone Xs koji je izasao jos od kad zamenim za ovaj telefon, ali srecom sacekace jos neko vreme jer mislim da sto se tice kamere nije vredan toga. Ali kome nije potrebna kamera ili na to ne obraca paznju, telefon sto se ticw brzine i svega ostalog a pogotovo dizajna cist pogodak.
 
Mene je glavna kamera razocarala. Cackao sam telefon neko vreme i po svemu ato sam video toliko nerealne boje daje, posebno zelena i crvena koja prelaze u fluroscentne boje. Kuci imam i Samsung A52s koji isto ima te prenaglasene boje, ali za Motorolu ovo je i realno. Da li je trenutno bio bag sa kamerom, ali dok sam koristio video u 4k crna boja je bila bukvalno siva.
Bio sam na korak da moj Iphone Xs koji je izasao jos od kad zamenim za ovaj telefon, ali srecom sacekace jos neko vreme jer mislim da sto se tice kamere nije vredan toga. Ali kome nije potrebna kamera ili na to ne obraca paznju, telefon sto se ticw brzine i svega ostalog a pogotovo dizajna cist pogodak.
Bar da su stavili Sony 766
 
Ispada da je Xiaomi ipak bolji izbor, mislim na 12T seriju, o cenama da ne pricam
 
Zavisi iz kog ugla gledaš. Ima i nas koji miui ne mogu da svare.
 
Slazem se, ne mogu ni ja... Samo kad pogledas trenutne cene, mislim da je mozda bolja opcija...
 
Baterija na E30F, ja sam prezadovoljan. Brzo se puni, ne greje se tokom punjenja, bude vrlo malo topao telefon na dodir. Osvezenje postavljeno na Ai, a Brightness na auto. Kombinacija WiFi i Data, uglavnom Wifi.

Na interfejs se brzo navikne, ja sam navikao na MIUI pa mi je ovo na Moto malo drugacije ali svakako se brzo ukopca.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221011-100230.png
    Screenshot_20221011-100230.png
    87.6 KB · Pregleda: 69
Odlicne su nove Motorole.
Edge 30 Ultra / Edge 30 Fusion / Edge 30 Neo / G82, za svaciji dzep dobri telefoni
 
Trenutno se čak dvoumim da uzmem ultru, dali su mi neku lepu ponudu, pa možda čak i uzmem ultru
 
I ja se dvoumim između ta dva. A još gore je to što imam 20 pro i realno nema razloga da ga menjam. Eto, morao sam da otvorim dušu i da vam kažem :D
 
pa u tvom slučaju, realno nemaš razloga da menjaš, osim ako taj telefon ne zadovoljava tvoje kriterijume (a verujem da zadovoljava) :)
Ja ipak prelazim sa sada već vremešnog Snapdragon-a 660, a najzinimljiviji mi je podatak ako se uporede na mobilnomsvet-u ultra i moja Nokia 7.2 :) Ispada da je snapdragon 72% sporiji od ovog 8+ gen 1, tj da je taj proceor 360% mog procesora, što mi je genijalno, opet znam da je to overkill za moje potrebe, ali kao neko ko telefone menja na 2-3 godine (ova nokia 7.2 me služi već tačno 3 godine ovih dana i da nemam ove prohteve za GoPro ne bih je ni menjao)
 
Ima li negde Edge 30 Fusion u slobodnoj prodaji...? Nisam u Yettel-u vec A1 (kazu da ce im biti u ponudi uskoro, ali ne zna se koliko uskoro :( )
 
Trebalo bi krajem meseca da se pojavi u mts-u. Informacija sa zvanicnog kanala motorola Srbija na instagramu
 
Vrh Dno