Šta je novo?

Edge 30 Fusion 8gb ili čekati 12gb

Jel bolje uzeti fusion model ili edge 30 pro? slicnog su cenovnog ranga , barem ono sto sam video po oglasima.
Po meni bolje fusion jer je noviji model i imace duzu podrsku i evo za skoro dva meseca koriscenja intezivnog odlican je sauputnik.
 
da da, hvala. Jedino me nervira sto nema verzija 12/256GB ili barem slot za memorijsku , ne bih se razmisljao u tom slucaju. Trenutno sam na Huawei P40 Pro, gledao sam i Honor 70. Navikao sam na bateriju na Huawei koju je nemoguce potrositi za dan.
 
8Gb rama je sasvim dovoljno za ready for da radi plus se moze na telefonu raditi u office okruzenju sa poslovnim aplikacijama i ostalim uobicajnim dok za prostor tu je cloud resenje cak je jeftinijge nego da se placa proizdodjacu telefona odnosno mem.kartice.
 
Pozdrav,
Evo i mene u klubu sa 30 Fusion za dan dva, to jest trebao bi sutra pokucati na vrata.
Bila je borba zadnjih tjedana koji telefon uzeti u rasponu 500-600 eura, i nekako po svemu ponuđenom i recenziji od Benchmarka di stvarno veličaju Motorolu pa rekoh zašto ne, ajmo im dati priliku. Pristojne kamere, 8/128Gb sasvim dovoljno (cloud je tu), navodno fenomenalna kvaliteta izrade i stereo zvuk, stvarno kompletno složen uređaj u tom cjenovnom rangu.
Vidim da je softverska podrška pitanje u svakom threadu kad dojde do Motorole, međutim vidim department ipak radi na poboljšanjima u tom području. Isto naletio sam na peticiju za softver, ukoliko je nekom od značaja di se može upisati svoj glas, a o čemu se radi i sami možete pročitati.
 
Jos malo utisaka o fusionu buduci da me je jedan kolega pitao u DMu a mozda ne bi bilo lose da ostane i javno zabelezeno mozda nekome zatreba:
izguram dan koji pocinje nesto pre 7h radnim danima, koristim oko 2,5h dnevno dizer sa HQ audio povezan sa bezicnim slusalicama, oko 40-45min video sadrzaja sa 50-60% osvetlenja ekrana, svaki dan koristim oko 3h ready for opciju bezicno za igre i video poput hbo, uvek je na VoLTE i 4Gnetu sem kada je na readyfor tada je na wifi, standardno koristim aplikacije na kojima poglegam i video kao i na ig i tiktoku. Takodje koristim ga i umesto laptopa za kancelarijske stvari oko 1h dnevno, naravno i bude poziva oko 30-40min dnevno i takvim koriscenjem oko ponoci baterija dodje na 30-35% pa ga stavim da se optim.puni do jutra. Sve ovo radim i vikendom sem dizera ali tu zameni dodatnih sat dva readyfora. Naravno slikam raw format i snimam videa po potrebi. Mislim da sam ga jedan dan "iscedio" do 23-24% jer sam tada snimao malo vise video sadrzaja. Svakako bi trebalo jedan normalan dan upotrebe da izgura i potrosi ~70% baterije.
 
Danasnje koriscenje baterije, od 6h jutros pa do malopre, ceo dan samo mobilni internet...Screenshot_20221222-192052.png
 
Ja sam imao problem sa drainom preko noci, da ode i 20% i problem je bio u podesavanjima mreze. Treba isključiti automatsko trazenje mreze i izabrati svog provajdera, i u preferred network type izabrati 4G LTE. Nekoliko korisnika drugih moto modela su imali slican problem i na Redditu nabasam na ovo resenje. Posle toga, u toku noci padne 1-2% max. Trenutno sam na 18% baterije i 7h SOT, izgura dan i po k'o od sale.
 
Eto jučer stigao 30 Fusion. Prvi dojmovi su ok. Kvalitetno je izrađen, dobar zvuk i display, ok kamere. Ajmo reći sve što sam i očekivao da bude po recenzijama i iskustvima.
Mislim da imam nekih 6h SOTa za prvo punjenje na 24% je trenutno baterija: odradio sam update i napunio na 100% oko 13h jučer, tvornički reset i nakon toga puno postavljanje uređaja od nule. Fino.
Jedino kad mi je na auto osvježenje displeja ne ide preko 90Hz.
 
Pozdrav svima, vlasnik sam motorole edge 30 fusion već nekih mesec dana i primetio sam jedan veliki problem. Naime, kada snimam u 4k formatu 30 ili 60fps-a sa uključenom stabilizacijom video secka i postaje neupotrebljiv. Pokrenuo sam ga u sejf modu, problem nije nestao. Ovo se dešava prilikom prvog snimka, nakon toga snima bez seckanja. Softver je ažuriran, sve ostalo na telefonu radi savršeno.

Ovako ispadnu klipovi:

 
@Milan 91 nisam to primetio i jedanput od pocetka snimanja sa verzijom 9.0.28.84 sa android 12 verzijom S3SJ32.1-86-1.
 
Ništa nisam dirao, resetovao sam telefon na fabrička podešavanja baš zbog toga. Međutim, problem je i dalje tu.

I ja sam na toj verziji kamere i android sistemu.

Mislio sam da je problem u nekoj od aplikacija, međutim pokrenuo sam telefon u safe modu, on je tad blokirao sve aplikacije, ali i dalje secka.
 
Motorola ima, po meni, jako los softver a narocito one drljave Moto goodies od kojih Googlov softver ne moze normalno da funkcionise.
Nemaju AOD vec to resavaju, navodno, sa Peek Display opcijom koja pravi masku na Google Lock Screen i tu dolazi do problema. Kada iskljucim Peek Display onda ne radi tap to wake opcija vec mora da se koristi Power dugme pa ovo pa ono :( Sve u svemu Zacin C
Edge 30 Fusion sam aktivirao zarad probe pre neki dan i, generalno, telefon radi super. Ne greje se (ili jako mao), kamera je sasvim OK, ergonomski jako dopadljiv fon osim ovih Moto Goodies koje treba kompletno revidirati (po meni).
Generelano, sto se Fusion-a tice, svaka preporuka!
 
Ništa nisam dirao, resetovao sam telefon na fabrička podešavanja baš zbog toga. Međutim, problem je i dalje tu.

I ja sam na toj verziji kamere i android sistemu.

Mislio sam da je problem u nekoj od aplikacija, međutim pokrenuo sam telefon u safe modu, on je tad blokirao sve aplikacije, ali i dalje secka.
Ista stvar kod mene. Kad je OIS upaljen u uvjetima slabije svjetlosti kamera prve sekundu dvije prilično zatrza i poslije je sve ok sa videom. Sa google kamerom to nisam primjetio.

U globalu, ovih tjedana korištenja prilično sam zadovoljan sa svime na telefonu.

Jedino nisam siguran zašto ali nekada jednostavno mob ubije aplikaciju u pozadini i ponova se mora lodati. Nije neki veliki problem i tako čest.
 
Motorola ima, po meni, jako los softver a narocito one drljave Moto goodies od kojih Googlov softver ne moze normalno da funkcionise.
Nemaju AOD vec to resavaju, navodno, sa Peek Display opcijom koja pravi masku na Google Lock Screen i tu dolazi do problema. Kada iskljucim Peek Display onda ne radi tap to wake opcija vec mora da se koristi Power dugme pa ovo pa ono :( Sve u svemu Zacin C
Edge 30 Fusion sam aktivirao zarad probe pre neki dan i, generalno, telefon radi super. Ne greje se (ili jako mao), kamera je sasvim OK, ergonomski jako dopadljiv fon osim ovih Moto Goodies koje treba kompletno revidirati (po meni).
Generelano, sto se Fusion-a tice, svaka preporuka!
Pa ima skoro klot Android i kao takav ima svoju publiku. Šta su moto goodies?
 
Prvi put cujem zalbu na M softver,pa kao sto covek napisa skoro klot android
Verovatno misli na moto opcije koje samo motorola ima
 
@kvaka22
Upravo na to sam mislio. Na Buil-in Moto opcije koje blokiraju deo normalnog rada stock Androida koji Motorola koristi. Moto opcije nisu lose ali im treba peglanja za normalan rad a kada njih iskljucis onda Googlove opcije polovicno rade :(
Napominjem za Peek Display npr. Kada njega iskljucis nit ima AOD-a nit radi Google Lock Screen sa notifikacijama...
 
A pa to je stara M boljka ,nema aod,jedini razlog zasto tada nisam uzeo M vec Samsung
Nemaju ni j... notifikacionu lampicu bar
Mada ovi novi modeli mi se bas bas dopadaju
I gledajuci cene ostalih brendova ,a sta nude ,M postaje opet ozbiljna opcija za mene
 
Ja sam imao problem sa drainom preko noci, da ode i 20% i problem je bio u podesavanjima mreze. Treba isključiti automatsko trazenje mreze i izabrati svog provajdera, i u preferred network type izabrati 4G LTE. Nekoliko korisnika drugih moto modela su imali slican problem i na Redditu nabasam na ovo resenje. Posle toga, u toku noci padne 1-2% max. Trenutno sam na 18% baterije i 7h SOT, izgura dan i po k'o od sale.
Hvala na ovom savetu isprobacu.
Ja sam uzeo Fusion posle dosta vaganja i blago podstaknut hvalospevima @pm.me :D Iskreno mi se nije davao novac za Ultra model i ako ima koliko toliko korekntu cenu u odnosu na druge flagshipove.
Evo nakon 20ak dana korscenja sam generalno zadovoljan, kamera je dosta tanka i jos imam utisak da baterija dosta slabije drzi nego prvih 10ak dana. Nocu, i pored ukljucenog do not disturb, padne sigurno 7-8+%(cudno). Presao sam sa Huawei P40 Pro (pre toga citavu deceniju na Samsungu serije S), i sit sam se odmorio od kad ponovo imam google service i sve radi kako treba, kao da sam skinuo tesnu cipelu. Jos mi je tu P40 Pro koji i posle 2 godine i dalje ima bolju i prednju i zadnju kameru, brutalnu bateriju koju nikad nisam uspeo da potrosim za dan, face/iris recognition koji radi u delicu sekunde, nebitno da li si u mrklom mraku ili pod nekim uglom. Na Fusionu sam morao da se vratim na fingerprint ( jer je facerec smesan) i to mi je bas korak unazad :D Da ima google service ne bih P40 Pro jos menjao, premium telefon.
Mislim da u ovom cenovnom rangu trenutno nema boljeg telefona, mozda je Honor 70 tu negde.
 
@dabox nisam primetio za bateriju noću mada je uvek punim optimalno preko noći čak i u ovim prazničnim noćima kada sam više koristio telefon nije baterija spala na manje od 12-15%. Kamerom sam zadovoljan mada ako si sve čitao video si da nisam neki foto napredniji korisnik i da do sada nisam imao neke vrhunske telefone pa nisam ni očekivao mnogo bolje. Nadam se da ces uspeti namestiti kameru da radi kvalitetnijeg softverskim podešavanjima koja bi trebala uskoro da stignu :)
 
Da imam p40 pro ne bih ga jos dugo menjao,mocna masina
Mada verujem da te nedostatak servisa smorio
Da ima aod motorola odmah bi je uzeo,iako lako zaborave na apdejte modela,sve je to tanko u poredjenu da Samsungom
Mada apdejte bi jos i oprostio ali aod hmmm videcu,uskoro ide nov ugovor pa ....
 
Da se 2gi put (posle 10 dana) upisem u Edge 30 Fusion fan klub :D (circus sa mnom)
Juce pazario jednu bez garancije za 350e! Prethodnu (od pre 10 dana) kupio i prodao za 425e.
Narucio sa eBay-a neka 2 crna bampera (jedan gumeni a drugi "kozni") pa nek' ide zivot (staklo mi ne treba sve dok je dobra fabricka folija)
P.S. Sve sto trazite po Aliju ili eBayu trazite za Moto S30 Pro (edge 30 fusion za Azijsko trziste) i izlistace se gomila dodataka.
 
Dali je itko dobio kakav updejt za 30 Fusion? Vidim da su počeli lagano puštati sigurnosne patcheve
 
Nazad
Vrh Dno