Šta je novo?

EA Sports FC 24 (ex FIFA)

Issta igra pod drugim imenom...dobro je bar nije propast ko PES posle promene imena :d
 
Igra uopšte nije ista, poveće grafičko unapređenje u odnosu na FIFA 23. Bolji je i fudbal.
Nego meni je FIFA 23 izbacivala na desktop redovno a bogme i ovde sam popio neki lokovan ekran u sred partije, ali barem nije CTD.

Neverovatno kako smaraju sa FUT i karticama, i nalozima i tutorijalima i online... dok krene quick game sam se otelio preskačući kojekakve gluposti.
Dobar broj ljudi ovakve igre igra u društvu, u istoj sobi a oni forsiraju online aspekt, niđe veze...
 
Ja bolji fudbal nisam igrao. Svakako je tome doprineo prelazak sa PS4 Pro na PS5. Ali toliko dinamičan gameplay nisam još igrao. Uživanje pravo igrati ove godine.
 
Kako nemaju ništa kad je igra 70€?
 
Dobro, preterao je malo sa tim - ali prilično se ove igre igraju online. To što smo mi navikli na neki couch coop nekada, ne znači da je tako u većini zemalja.
 
Meni je UT uzasan iskreno.
Odbrana ne moze da se igra protiv igraca koji znaju iole pristojno driblati.

Ko je za neku partiju, javite se

Psn:
donnidemonD
 
Igram na pc.Mozda je bolja na psp 4 ili 5 ali na pc je bolja fifa 23.Igram vec skoro mesec dana obe i uporedjujem.Fc 24 je sporija,odbrana ocaj.Grafika bolja na fifa 23.Uvek sam za ovih 20 god.igre fife kad izadje nova igra brisao staru.Ove godine nisam to uradio i bio sam u pravu.
 
Vidiš, meni baš odgovara što je sporija, daleko mi je realnija. FUT ne pipam, samo seasons i offline friendlies.
Odbrana sada mora da se igra, uči i zahteva skill, nije držanje dugmeta kao ranije. Napad je kao i uvek OP, ali nije toliko - kada dođeš u neki viši rang (bukvalno od 7. ili 6. lige/ranga), kreću normalni fudbalski rezultati, sve do 1. lige kada kreću skill moves maestri i džaba ti sve (kao u svakoj fifi do sada).
 
Vidiš, meni baš odgovara što je sporija, daleko mi je realnija. FUT ne pipam, samo seasons i offline friendlies.
Odbrana sada mora da se igra, uči i zahteva skill, nije držanje dugmeta kao ranije. Napad je kao i uvek OP, ali nije toliko - kada dođeš u neki viši rang (bukvalno od 7. ili 6. lige/ranga), kreću normalni fudbalski rezultati, sve do 1. lige kada kreću skill moves maestri i džaba ti sve (kao u svakoj fifi do sada).
Kako sve ovo znaš o FUTu, ako ga ne igraš?
 
Šta znam o FUTu? Pričam o seasons običnom.

Sreća ne postoji internet gde čovek može da pročita i vidi svašta.
 
Mnogo toga je lose u vezi ove igre, sto se tice gameplay. Tj od kada je ovaj novi engine zadnjih nekoliko godina.

Forsiraju FUT, a i brzinu igre, samo gas gas gas, krastavac to se prodaje.

Kao neko ko jako puno prati, gleda fudbal, a i voli fudbalske igre, danas mislim da je najbolji fudbal FIFA 16 + modovi. Igrao sam sve i svasta, pokusavao ove nove na konzoli, nije to to. Mnogo minusa ima. Da ne pricam o tome sto imamo ogroman broj stadiona za 16. Jednostavno menja igru. Plus Infinity Patch koji ima skoro sve prve lige u Evropi i mnogo svetskih liga. Podignuto je na visi nivo.
A i sam gameplay, ponasanje i pozicioniranje CPU igraca na terenu je znatno bolje. Grafika i dalje vise nego prihvatljiva.
 
Poslednja izmena:
Ja isto igram obicnu ligu bez futa.Igram premijer ligu sa Njukastlom.Ranije sam stalno igrao sa Sauthend United ali su ispali iz 4 lige pa ih nema.U novoj eafc24 me nervira sto stalno igram po kisi.99%.Pokusavam da nadjem da to podesim i provalio sam da to moze da se podesi u frendly mecu.U carer nece!
 
Igram fifu 24 na ps5...dal se nekom desava posle nekog prekida da grafika kao da potamni ...pa zatim kad stavis pauzu pa udjes ponovo posvetli ?
 
Nije mi to zapalo za oko, probaću danas.

Šta se tačno dešava - kada je neki gol aut, korner, penal, etc. slika se zatamni?
 
Sredio sam...promenio hdmi ulaz...samo jedan od 3 podrzava hdmi 2.1 kod mene na tv...kada je bio na hdmi 2.0 to se desava posle nekog prekida
 
Pozdrav, imam problem sa dzojstikom, ne prepoznaje ga fc 24. da li mi neko moze pomoci da to popravim? Hvala
 
Playstation 5?
Ja sam to viđao na Soniju, problem sa drugim gamepadom.
Na PC meni prepoznaje gamepad, ali ne mogu dva Switch klon controllera raditi kao dva zasebna gamepada, nažalost.
Koristim 8BitDo Ultimate Blutooth Controller i neki kineski no name Switch controller klon.
 
Igra li ko FUT? Ja sam napravio lepu ekipicu, uz 0 utrošenih dinara. U Rivals još i mogu sa pobedjujem ali WL je bolest kako igraju ljudi i kakve timove imaju.
Evolutions je odličan dodatak modu, ostalo je uglavnom isto kao na zadnjoj fifi koju sam igrao, a to je 19 ako se ne varam.
 

Prilozi

  • IMG_2683.png
    IMG_2683.png
    428.5 KB · Pregleda: 38
Ja kad sam vidio da mogu da se prave muško-ženski timovi, neka hvala (svjestan sam kako će ovo sada da zvuči :D)
 
Ja sam davno igrao FUT, ovo sad ne mogu sve da pohvatam… 😅

Ali probacu, dacu mu šansu opet. Za sada sam uzeo da igram neke one “izazove” da dobijam one zvezdice da bih uzimao neke pakete da malo pojacam ekipu.

Nisam se još usudio da igram online. :D
 
Ja kad sam vidio da mogu da se prave muško-ženski timovi, neka hvala (svjestan sam kako će ovo sada da zvuči :D)
Meni ženski igrači služe za odrađivanje SBC-eva, nekako mi ne ide da ih mešam sa muškarcima u prvom timu. I sada je stvarno lakše odraditi SBC-eve jer je pool igrača dosta veći.

Koliko sam primetio, retko ko online igra sa ženama, osim par OP kartica ala Alex Morgan.
 
Nikada nisam shvatio poentu tog FUT pogotovo gde polako i u igre guraju ženske sudije, fudbalerke itd. A tek ove kartice, neka kupovina i menjanje🤦‍♂️🤣🤣🤣. Sednem odigram online 1v1, 2v2 nikad bolje.
 
Ja isključivo sesons ili offline sa društvom (2vs2 obično)
 
Igra li ko FUT? Ja sam napravio lepu ekipicu, uz 0 utrošenih dinara. U Rivals još i mogu sa pobedjujem ali WL je bolest kako igraju ljudi i kakve timove imaju.
Evolutions je odličan dodatak modu, ostalo je uglavnom isto kao na zadnjoj fifi koju sam igrao, a to je 19 ako se ne varam.
Nisam na PC, tu igram samo kick off sa bratancem. Ali verzija igre za mobilni je FUT na steroidima, sve se vrti oko kartica.
Naravno da simulacija nije ni blizu PC i konzolnoj verziji ali nije toliko loše.
Pati od iste boljke kao i velike verzije, hero ball. Kada imaš te 95 overall igrače onda možeš da siluješ protiv tih kakve ti imaš u timu 87-90.
Brži su, jači, precizniji, nema prostora za grešku, kao Space Jam protiv vanzemaljaca a ti igraš sa Loney Toons ekipom.
Naravno na tom nivou fudbal se svodi na foru, nema neke igre, nego se siluje par poteza koji uvek prolaze, kao da svaki protivnik ima 11 Robena u timu...
Ja volim fudbal da igram, da gradim akcije, ali džabe kada me pregazi neki Leao zlatni icon pet puta apgrejdovan overall 95 i da neki go na silu. U tom momentu džabe sav rad na simulaciji fudbala što su uložili tokom razvoja igre... ko rpg da igram...
 
Igram FUT najvise u poslednje vreme, Squad Battles i uglavnom neke offline mode-ove gde resavam sve one zadatke za dobijanje raznih nagrada (paketi, XP i sl.).

Ali to pre svega jer je online ovo za mene skoro pa neigrivo. Ali neigrivo u smislu da igram kao najveci noob... odbrana mi je skoro pa 0... svi pretrcavaju kao od sale, driblaju i prolaze. To u jednu ruku a u drugu da je jednostavno sve prebrzo.

Bilo bi super kada bi brzina mogla da se spusti za jednu do dve brzine. Probacu jos malo online, jedino sam pobedio u dva Rivals meca, ali npr zato kada odigram Friendly mec online, tu me ubiju u pojam. Zato mi se i ne igra nista online, jer shvatam da cu imati minimalan broj pobeda.
 
Nazad
Vrh Dno