Šta je novo?

E5200 Over Clock

acok97

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
7
Poena
151
Imam Dual Core E5200 , Kingston 2 x 1 gb 400 mhz , 530 w MS INDUSTRIAL.
Procesor normalno radi na 2.5 , moje pitanje koliko mogu izvuci sa ovom konfiguracijom ako vam ovo nije dovoljno pogledajte profil i sta tacno treba
promjeniti u BIOS ???
 
pa iskreno ta konfiguracija ti nije bas najpovoljnija za OC,
prva stvar je ploca koja spada u nizu klasu i samim tim nema sanse da izvuce neki veci FSB koji ce morati da tera zajedno i sa memorijom
a druga stvar je tvoje napajanje koje je MS Ind. iliti sijo mi ga djuro koje nema tih 530W nikako. kolko da isporuci isporuci ali nije bas ni kvalitetno, zavisi kolko ampera ima na pojedinim granama ali mislim da ima nesto minimalno cisto da bi obavljalo posao a tvoja 9600gt pri nekoj igrici ume da povuce ko moj caca za slavu tako da se izlazes malo riziku ako uopste ocujes cpu, naravno racunaj da kad se ocuje cpu da trosi i on vise.
Posto vidim da si "zelen" po pitanju OC-a preporucio bih ti da se manes toga jer su ti komponente ogranicavajuci faktor i pitanje je kako ce da se sve to ponasa.
A da bih te razocarao jos malo reci cu ti da ti je CPU odlican za OC (izvlaci oko 3.5 GHz pa i jace) ali te ploca kolje....
drz se ti ovih setovanja kad i ovako mozes da igras sve igrice :D
 
ako bas hoces da se poigras sa klokovanjem onda udji u bios i podizi fsb po malo ali pazi i na brzinu memorije jer kad podizes fsb podize ti se i brzina memorije...imas u bios-u opciju za deljenje memorije pa bi najbolje da se drzis priblizne brzine fabrickih clockova...inace u tvoju plocu ide ddr2 memorija,a kod nje ne postoji 400mhz pa mislim da je u pitanju 800mhz
 
oc

evo ljudi uspio sam ga malo clock digo sam fsb sa 200 na 230 i sad imam umjesto
2.5 imam 2.875 gigaherca zahvaljujem
 
Poslednja izmena:
mozes to slobodno jos probaj na 250fsb i naravno obrati paznju na memoriju da ti ne ode mnogo vise od tih 800...nadam se da znas kako se to memorija "odrzava" na njenu fabricku brzinu ali ako nisi sigyran slobodno pitaj...inace taj cpu ide lako do 3,5ghz ima i oni koji su ga poterali i na 4ghz
 
Da, kao sto rece covek slobodno guraj veci fsb, ja bih probao npr 11x300, jer bi 3.3ghz bilo moguce i na box cooler-u i default naponu proc-a. Za veci takt morace da ide napon proc-a, nb ploce i mozda ram-a na gore. Probaj pa javi kako ide. I pazi da ne nasviras mnogo ram preko 800 mhz.
 
Moj savet ti je uzmi dobar kuler(neku Vendettu) i slobodno ga poteraj.
 
To nikad nećeš saznati dok ne probaš. Ne može ti niko reći koliko ide baš tvoj cpu.
Previše je tu stvari u igri da bi moglo generalno da se kaže toliko-i-toliko.
 
ma mene zanima da li valja cemu ovaj cooler i da li mogu da klokujem uopste sa njim a da nesto ne za****m.
 
pa ako ljudi klokuju na box kuleru, zašto ne bi mogao i ti sa bilo kojim?
ako dižeš voltažu, prati temperature sa CoreTemp, RealTemp ili everestom. TJMax ti je 100C, čini mi se.
U full loadu ne bi trebalo da prelazi 70C i voltažu nemoj više od 1.4V ali obavezno prati temperature pa javi..
 
Hvala Ljudi..ipak cu ja da uzmem kuler.Sigurnije mi nekako a nije skup:)
 
Pitanje za tebe acok97


Jel si zadovoljan sada sa CPU-om na default? Ako jesi, ne razumem zasto overclock? Da vidis dokle moze doci ili? U koje svrhe koristis komp? Da li ti znaci da imas vise 100 bodova u 3d marku ili ? Taj clock neces ni osetiti, a CPU ces dici temp
 
@markosvaba, greh je ostaviti cpu i memoriju da radi na default klokovima u današnje vreme:p
@darkness, samo napred u OC vode, mani ti te price kako je default default. To je za strine i tetke :d
 
Poslednja izmena:
ma ajde bre, kad kupis cpu vrlo lako ces videti dokle ide stabilno i tako ga drzis...
 
@markosvaba, greh je ostaviti cpu i memoriju da radi na default klokovima u današnje vreme:p
@darkness, samo napred u OC vode, mani ti te price kako je default default. To je za strine i tetke :d

brinem se samo koliko ce da mi se smanji vjek trajanja komponente tj.proca.Jedva sam skuckao ovih 200evra za nov komp pa sad ne vjerujem da ce skoro opet biti nadogradnja.:d
 
Što se toga tiče, samo se opusti.
Taj procesor nemoj pržiti sa većom voltažom od 1.4V i temperature nemoj da ti prelaze 70C u full loadu i neće se degradirati niti će mu se smanjiti vek trajanja toliko da bi ti osetio. Dok on "crkne", ti ćeš opet imati drugi neki procesor
Znači i ako ga pržiš voltažom do 1.4V, prati temperature da ne prelaze 70C i ako si ispunio ta dva zahteva, nemaš čega da se plašiš.
Svakako imaš garanciju 3god na cpu a pitaj nekog ko radi u nekoj maloprodaji ili servisu, koliko puta je video da neko donosi crknut cpu.
Šta ja da kažem, ja ni nemam garanciju na ovaj quad pa ga opet njakam i ako crkne sutra, nemam ni ja da ispljunem te pare kao dobar dan.
 
da pitam jos samo ovo..da li ce mi se performanse u igrama osjetno povecati overclockom gore napomenutog e5200?
 
Koji ti je ostatak masine?Ako ti je CPU bottlneck (ne moze da isprati graficku),onda ces osetiti vece poboljsanje OC-om procesora...A zavisno od OC-a i rezolucije na kojoj se igras od 5-10 frejmova u igricama ce ti biti poboljsanje...
 
Poslednja izmena:
Ovako:
Nvidia Leadtek 9600GT
OCZ 2GB DDR2
Gigabyte P31 maticna
Intel DC E5200

Igranje na 1280*1024,1024*768
 
Jedno offtopic pitanje...mnogo mi je hitno pa molim odgovor

Da li mi je bolje uzeti leadtek 9600gt ili Gainward bliss 8800GTS 512mb
 
Logicno Gainward bliss 8800GTS 512mb, 9600GT ti ima samo 64sp (daleko od toga da je slaba). 8800GTS ti je klokovani 8800GT, odnosno 9800GT, odnosno 9800GTX, odnosno 9800GTX+, odnosno GTS 250 :eyebrows:
 
sad sam zvao radnju gdje uzimam komponente i oni nemaju 8800gts tako da ostaje 9600gt..dakle da li ona moze da se kolkne da postigne vece performanse.
 
Gledaj da ne ides ispod 8800GT, moj licni savet, najbolje neka 9800GT sa 1GB ili neka GTS 250 sa 1GB. Nazalost 9600GT nije dovoljno jaka da se izbori sa najnovijim naslovima, a za nesto vece pare mozes uzeti bolju graficku.
 
Ma ja se igram na 17incnom monitoru tako da nebi trebalo biti problema.
 
Nema 8800GTS 512MB ali imas sad po istoj ceni GTS250 koji ti je extra kupovina za 110e
 
Drugovi moji..jedva sam nasao i ovu 9600gt za 100e ovdje u ovoj hebenoj bl..nema ovde izbora ko kod vas..sve i jedna radnja drzi 15 istih kartica tako da je stvar rjesena.danas najvjerovatnije uzimam a i ne sumnjam da cu se na 1024*768 i 1280*1024 sa njom naigrati i nagledati hd i blu ray-ova.
Ako mogu nesto iz nje izvuci overklokom slobodno recite.

Pozdrav..!
 
Nazad
Vrh Dno