Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Prvo, ne razumem kakve parametre iz poste?! A drugo, drugar je pre 4-5 dana zakazao, tad napravio nalog i posle sat vremena mozda se ulogovao i zakazao. Nikakve aplikacije nije instalirao.
 
Odeš u poštu neku koja ima podžano elektronsko bankarstvo (ima spisak na njihovom sajtu koje su sve to, pa nadji tu sebi najbližu ili najzgodniju) , onda tamo zatražiš parametre za aplikaciju i oni ti to za minut odštampaju.
 
Mislim da nema veze sa tim. Rucno su mi aktivirali nalog posle nekoliko sati. Sada vise ne izbacuje onu gresku, ali izbacuje "The service is unavailable.". Veoma ozbiljan sajt, nema sta.
 
Pozdrav ljudi,

Mučim se već neko vreme sa dobijanjem zelenog sertifikata na eUpravi. Pisao sam i njima, ali mi je sigurnije da se obratim i ovde, pa ako oni u međuvremenu uspeju da reše problem, napisaću i rešenje. Dakle bio sam pozitivan u Covid ambulanti u Temerinu 5. januara, ali kad god pokušam da izvadim zeleni sertifikat (ili EU ili obični) dobijam poruku “Ne postoje podaci u podnosiocu zahteva”.
 
Pozdrav ljudi,

Mučim se već neko vreme sa dobijanjem zelenog sertifikata na eUpravi. Pisao sam i njima, ali mi je sigurnije da se obratim i ovde, pa ako oni u međuvremenu uspeju da reše problem, napisaću i rešenje. Dakle bio sam pozitivan u Covid ambulanti u Temerinu 5. januara, ali kad god pokušam da izvadim zeleni sertifikat (ili EU ili obični) dobijam poruku “Ne postoje podaci u podnosiocu zahteva”.
Jesi li probao da preuzmes poslednji rezultat testiranja covid-a sa portala e-zdravlje? Ako jesi imaš gore u levom uglu šifru potvrde, pa pokušaj da izdaš sertifikat na osnovu šifre potvrde.
 
Pozdrav ljudi,

Mučim se već neko vreme sa dobijanjem zelenog sertifikata na eUpravi. Pisao sam i njima, ali mi je sigurnije da se obratim i ovde, pa ako oni u međuvremenu uspeju da reše problem, napisaću i rešenje. Dakle bio sam pozitivan u Covid ambulanti u Temerinu 5. januara, ali kad god pokušam da izvadim zeleni sertifikat (ili EU ili obični) dobijam poruku “Ne postoje podaci u podnosiocu zahteva”.

Desava se da neke ambulante ne ubace podatke i mozes da radis sta god hoces, oni moraju da to urade. Klasican primer su osiguranici iz jednog drzavnog, ambulantnog centra, gde vec neko, u onoj guzvi od prijema, nije mesecima ubacivao podatke.
 
Hvala Vam na odgovorima. Za eZdravlje mi je potreban pin koji treba da preuzmem predpostavljam u domu zdravlja, pošto ove servise nikad nisam koristio, niti bih sad da nema ovih gluposti koje nas okružuju u poslednje vreme. Svakako ću ih nazvati u ponedeljak, i ako ništa otići lično i tražiti potvrdu da sam preležao bolest. S obzirom da me je i lekar internista pregledao nakon pozitivnog rezultata, neverovatno mi je da nisu nešto zaveli u sistem.
 
Istina je sve što ste rekli, ja se i ulogujem preko eUprave, ali kada odem na tab "Zdravstvo", sve što piše je "Податке из медицинског система ћете моћи да прегледате након преузимања ПИН-а у здравственој установи и активирања профила".

Ako odem na točkić u gornjem desnom uglu i pritisnem na profil, zahteva mi PIN.
 
А што не идеш директно на e-zdravlje.gov.rsScreenshot_20220129-204502.png
 
Direktno na portal e-zdravlje i prijavlja preko kartice zdravstvenog osiguranja, za to ne treba PIN, preuzmes covid test koji je bio pozitivan na njemu imaš šifru potvrde zatim se vratiš na izdavanje zelenog sertifikata i ukucaš šifru potvrde pre izdavanja.
 
Da li neko zna kako se zove ili gde da pronađem aplikaciju kojom se očitavaju EU DZS u Sloveniji? Putujem tamo pa me zanima da proverim kako očitavaju moj QR kod. Hvala
 
Ako te bude zezala aplikacija, pa neće da očita... Instaliraj slovenačku aplikaciju zvem i tamo dodaj svoj eu sertifikat... Taj zvem je kao novčanik za sertifikate...
Meni tako radi 100%
 
Usluga elektronskog potpisa koja je “neobicno” opisana 🧐

325E80FF-6884-4F79-856B-2B6A972A1206.jpeg
 
Ja probao danas da dodam potpis u oblak, ali prosto ne mogu da verujem koliko je sama eprava portal nefunkcionalan. Prvo, kad kliknem na prijavu sa mobilnom aplikacijom, mail mi ne prolazi. Tako da odem na eid, tamo se ulogujem sa istim mailom i mobilnom aplikacijom ( ConsentID) pa se odatle katapultiram na eupravu. Pokrenem dodavanje potpisa ali dobijam info da moram da obnovim sertifikate na mobilnoj aplikaciji, koji vaze do tamo negde 2023 a i dugme “obnovi” je sivo, dakle ne može da se obnovi jer je postojeci sertifikat validan. Klikom na uputstva za podesavanjem ne dobija se ništa korisno. Ukratko, frustrirajuce iskustvo
 
Kada se dodaje "potpis u oblak" treba da se generiše novi set podataka za Consent ID (stari je sadržao JMBG u user ID, novi je drugačiji). Ko je skorije radio neka ispravi...

Nešto se beše uloguješ starim Consent ID user/reg.brojem, pa sa "Obnovi" (Usluge, Mobilna aplikacija) se generiše novi set, zatim "Izdaj"...
U Apps obrisati Consent Id Data (ili ga reinstalirati) da bi pitao za oba parametra ponovo (inače nudi samo promenu reg.broja što nije dovoljno)...

Ja sam prvi put nešto zeznuo u koracima, ali imam sertifikat u ličnoj karti pa preko njega generisao ponovo Consent ID parametre, inače bih morao da pošte.
 
Ja sam dodao i evo kako sad stoji, uspesno ali posivljeno. Moguce da ne znam kako se koristi ili je kod njih problem.
 

Prilozi

  • 5E8344C8-28AB-43DB-A0FC-36B6EF27A648.png
    5E8344C8-28AB-43DB-A0FC-36B6EF27A648.png
    402.1 KB · Pregleda: 81
Kada se dodaje "potpis u oblak" treba da se generiše novi set podataka za Consent ID (stari je sadržao JMBG u user ID, novi je drugačiji). Ko je skorije radio neka ispravi...

Nešto se beše uloguješ starim Consent ID user/reg.brojem, pa sa "Obnovi" (Usluge, Mobilna aplikacija) se generiše novi set, zatim "Izdaj"...
U Apps obrisati Consent Id Data (ili ga reinstalirati) da bi pitao za oba parametra ponovo (inače nudi samo promenu reg.broja što nije dovoljno)...

Ja sam prvi put nešto zeznuo u koracima, ali imam sertifikat u ličnoj karti pa preko njega generisao ponovo Consent ID parametre, inače bih morao da pošte.
Meni pise kod obnove da se upise neki kod,ali ne znam koji.Mislim na dnu mobilne aplikacije.Ucitao sam preko web-a dokumenta,e sad sta dalje?
 
A jeste vi sigurni da želite da sertifikat za svoj digitalni potpis držite u "klaudu" koji ko zna koji državni kadar održava/ima pristup?
 
Uvek ce biti neki kadar. Paranoja je cudo.
 
 
Napisano juce za to :)

 
Da li si probao deinstalaciju i ponovnu instalaciju na mobilnom
 
Zdravo, hocu da generisem uplatnicu na plati servisu za izdavanje vozacke dozvole nakon isteka probne ali me buni to sto moram da izaberem opstinu, kaze Изаберите општину пребивалишта за услуге које се извршавају по месту пребивалишта. Posto sam ja iz Zemuna a idem u Ljermontovu je l treba da odaberem Zemun ili Vozdovac? Hvala.
 
За сваку општину је други позив на број. Једну од такси плаћаш општини.
Е сад ја сам са НБГ ту сам и вадио.
 
Nazad
Vrh Dno