Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Iz nekog razloga ne mogu da uradim backup iz ConsentID aplikacije kako bih sertifikat preneo na novi telefon. Da li je još neko ima sličan problem?
Ja sam juce odradio, napravio backup, kad sam napravio trazio mi sifru da postavim za backup, podigao ga na GDrive, ubacio A 12 u Samsung Note 20 Ultru , odradio hard reset iz recovery moda, ponovo instalirao ConsetID, skinuo iz GDrive backup u Download folder, pokrenuo ConsetID kliknuo na Restore, e sad tu me malo zezalo pa sam iz vise pokusaja uspeo da dodjem do dela gde trazi sifru od backup, treba biti malo uporan, jedno 10 puta me izbacivalo ali sam uspeo.
 
Skeniraj koji god hoćeš QR kod, ne reaguje, ne prepoznaje ga. Inače se radi o koleginom telefonu. Na mom radi sve kako treba.

Na mom kad stavim zeleni on izbaci da kod nije odgovarajući ili tako nešto, ovamo uopšte ne reaguje.
 
Meni skeniranje nije prošlo iz prve. Mislim da sam samo ubio aplikaciju i ponovo pokrenuo. Ne sećam se. Pisao sam ovde.
 
Btw i tu napinju za 7 meseci od poslednje doze.. Na zvaničnoj slovačkoj app nas sertifikat vazi 12 meseci od poslednje doze.
Aplikacija se zove: GreenPass
 
Inače, preselio se u Sloveniju, kupio preko pošte sertifikat... 15 evra košta ako ga dobiješ na mail pa instaliraš, a 50 evra ako je na USB. I zamislite... Odmah sve radi, ne treba nikakav middleware i dodatni softveri.
 
Koliko vidim, trenutno im je u ponudi, kad se ispunjava strana sa podacima, jedino USB varijanta :)
 
Jel radi nekome zakazivanje termina za ličnu kartu? Konstantno izbacuje prilikom pokretanja usluge "Molimo vas prijavite se u sistem". Da nije možda zbog toga što pokušavam da nalogom koji je napravljen samo uz pomoć korisničkog imena i lozinke?
 
Zakazivanje za licna dokumenta zahteva dvofaktorsku autentifikaciju, a to znaci da uzmes parametre iz poste, instaliras Consent ID aplikaciju i tako se logujes na njihov sajt :)
Naravno da to moze i sa kvalifikovanim elektronskim sertifikatom.
 
Ja sam se prijatno iznenadio kada sam video da sa el sert moze da se pristupi podacimo iz PIO listing. Sada je samo pitanje da li print odatle priznaju ostali organi i institucije u vreme pandemije ili traze i dalje papir iz PIO po starinski?
 
Zakazivanje za licna dokumenta zahteva dvofaktorsku autentifikaciju, a to znaci da uzmes parametre iz poste, instaliras Consent ID aplikaciju i tako se logujes na njihov sajt :)
Naravno da to moze i sa kvalifikovanim elektronskim sertifikatom.
Aha, znači do toga je. Iskreno malo glupo da za ovakvu bazičnu stvar, kao što je zakazivanje termina zahtevaju 2fa.
 
Zakazivanje za licna dokumenta zahteva dvofaktorsku autentifikaciju, a to znaci da uzmes parametre iz poste, instaliras Consent ID aplikaciju i tako se logujes na njihov sajt :)
Naravno da to moze i sa kvalifikovanim elektronskim sertifikatom.

Pre desetak dana sam klincu zakazao za ličnu kartu preko svog naloga, na koji se logujem samo sa korisničkim imenom i lozinkom, tako da jedino ako su nešto u međuvremenu promenili...
 
Radi sad i kod mene.
 
Da li je moguce na e-upravi promeniti mail sa kojim se logujem i na koji mi stizu obavestenja o poreskim resenjima. imam nalog na mail.ru i sad su rusi smislili da treba staviit drugi password za logovanje preko e-mail klienta, znaci logovanje preko browsera jedan pass a preko klijenta drugi. Problem je sto ja nikao ne uspevan to da odradim, dodjem do polja gde treba da upisem pass za mail klijent ali tu su dva polja i cim upisem pass u polje ono zavrseno. Kad taj pass upisem u emai klijent on to ne prihvata, radi samo sa starim passwordom.
 
Mozes da se logujes, ides desno na tvoje ime i onda moja eUprava, a zatim levo na izmena profila. Tu se nalazi i mail adresa. To je ono sto vidim kao mogunost i nadam se da je tako moguce.
 
И мене ово занима али ја нисам успео. Покушавао сам више пута за годину дана и нисам успео.
 
Mozes da se logujes, ides desno na tvoje ime i onda moja eUprava, a zatim levo na izmena profila. Tu se nalazi i mail adresa. To je ono sto vidim kao mogunost i nadam se da je tako moguce.
Izmenio, navodno prihvatilo ali ne mogu da se logujem sa tim emailom nego sa starim
 
Mislim da je onda jedini nacin da im pises i vidis sta kazu, da li je moguce promeniti mail adresu za logovanje.
 
Pisao sam, kad sam menjao vidim da ima neka stavka da im pises na neku adresu. Problem je sta ako ovi za mail.ru mi ukinu nalog, koliko ja kapiram oni forsiraju web logovanje i par aplikacija Thunderbird nisu spomenuli a ono sto pokazuje kao primer blage veze nema sa zivotom. -uprava ima na dnu izmene desno da im se pise to je neka beta, pisacu ali nemam pojma koje podatke da im posaljem, kazu posaljite licne podatke a na toj starni licni podaci su samo ime i prezime, cak ni JMBG nije oznacen kao licni podatak.
 
Javljaj i ja moram da menjam. Moram da menjam zapravo na gooomili servisa.
 
Ne može da se menja username, odnosno mail kojim se loguje. Potrebno je poslati mail njihovoj podršci da vam obrišu nalog i onda možete da kreirate novi, sa novim mailom. Ko ima sertifikat, može sam da kreira nalog bez problema.
Pozdrav
 
Nabode nekako promenu tog mail na mail.ru, nista ja ne pisem nego oni izgenerisu neku gomilu znakova pa onda oruk u svaki linux menjaj rucno i ubacuj za mail.ru taj string sto su ga izgenerisali i to za primanje poste i slanje
 
Probao sam i ja to odavno, username nisam mogao da promenim mada osim opcija na sajtu na drugačije načine nisam ni pokušavao to da uradim.
Ali, na novi email koji sam stavio na profilu, stiže sve što treba, pa i porez.
Drugim rečima, nije mnogo ni bitno zapravo što je username na emailu koji se ne koristi, jer koliko shvatam na njega se ništa i ne vodi nego je tek tako username, vizuelno.
 
Evo zvanicno sam ekspresno dobio odgovor od euprave (za pohvalu), nema preprapke naloga, gasi se i otvara novi i da napisem ako zelim. Posto sam sredio mail.ru nemam potrebu da pravim novi nalog na eupravi.
 
Око преправке налога
Пре пар година сам направио ћалету налог са мојим главним мсилом, е сад тај маил бих хтео за свој налог. Шта чинити ако уопште може.
Имам ја свој налог са Сбб маилом(више ниса и на Сбб) али бих хтео свој главни маил.
Отац је преминуо.
Ако сам добро разумео лега99, мрка капа.
 
Evo zvanicno sam ekspresno dobio odgovor od euprave (za pohvalu), nema preprapke naloga, gasi se i otvara novi i da napisem ako zelim. Posto sam sredio mail.ru nemam potrebu da pravim novi nalog na eupravi.
Na koji se mejl može pisati za gašenje?
 
Jel uspeo neko da zakaze termin preko euprave za obnovu licne karte? Meni izbacuje ovu gresku u tri browsera i na telefonu. Naravno da sam ulogovan.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    8.8 KB · Pregleda: 24
Око преправке налога
Пре пар година сам направио ћалету налог са мојим главним мсилом, е сад тај маил бих хтео за свој налог. Шта чинити ако уопште може.
Имам ја свој налог са Сбб маилом(више ниса и на Сбб) али бих хтео свој главни маил.
Отац је преминуо.
Ако сам добро разумео лега99, мрка капа.

Meni zvuči kao da bi ovo bio redosled aktivnosti:

Ugasiš nalog na oca. Oslobodio si svoj mail.
Ugasiš svoj nalog.
Registruješ svoj nalog na svoj mail.
 
Nazad
Vrh Dno