Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

pisano je ranije, kako svaka vakcinacija mora posebno da se očita, jer svaki sledeći sertifikat ne obuhvata prethodne

to nije istina - svaki od 4 app-a koja sam skinuo, uključiv i sad srpski
, meni konstatuje da je poslednji QR, treća od tri vakcine

dakle, skenirati samo poslednju
 
Poslednja izmena:
Radi normalno za EU sertifikate, inače, domaći sertifikat ce se polako izbacivati iz upotrebe jer je nepotreban.
 
pisano je ranije, kako svaka vakcinacija mora posebno da se očita, jer svaki sledeći sertifikat ne obuhvata prethodne

to nije istina - svaki od 4 app-a koja sam skinuo, uključiv i sad srpski
, meni konstatuje da je poslednji QR, treća od tri vakcine

dakle, skenirati samo poslednju
Pogrešno si razumeo. Kod EU sertifikata, svaki kod nosi informaciju o toj vakcini, kaže koja je po redu, ali ne kaže kada su bile prethodne, i da li ima narednih.
Ako uradiš PCR test, kod daje informaciju samo o tom testu, uopšte ne pominje da li si, I kada, vakcinisan.
Sve to je u skladu sa EU preporukama.

Niko nije rekao da si obavezan da skaniraš i prvi i drugi, da bi treći mogao da bude validan.
 
Obećali su da će izbaciti i app za skreniranje ovog EU kompatibilnog QR koda, pa ništa... Da li je neka HR/Slo app za preporuku?
 
Ovo je za čuvanje ličnih sertifikata, mada kao može i da se skenira/validira bez da se snimi u bazu.

Za provere je neko preporučio app Instituta "Robert Koch" koja bi trebalo da je univerzalna za celu EU.
 
Obećali su da će izbaciti i app za skreniranje ovog EU kompatibilnog QR koda, pa ništa... Da li je neka HR/Slo app za preporuku?

Pa izbacili su, imaš link na prethodnoj strani

Ovo je za čuvanje ličnih sertifikata, mada kao može i da se skenira/validira bez da se snimi u bazu.

Za provere je neko preporučio app Instituta "Robert Koch" koja bi trebalo da je univerzalna za celu EU.

Tacno i to je za licni sertifikat iako bi mogao da se koristi i za ovo sto @varicak pita :)

Ovo je najnovija aplikacija na App Store za validaciju svih EU kompatiblinih sertifikata, a namenjena je prvenstveno sluzbenim licima (carinici, komunalna policija) i u usluznim delatnostima gde je neophodo da se pokaze sertifikat.

Očitaj EU DZS​

https://apps.apple.com/us/app/o%C4%8...s/id1596592241

Ne mogu da je pronađem za IOS, bar ne na RS store.

Aplikacija Instituta Robert Koch je na US i nema je na domacem store-u, tako da ti treba dodatni nalog da bi je instalirao :)


EDIT:

@wyomingplease

To je aplikacija Moj EU DZS, koja se regularno nalazi na nasem store-u, i sluzi za cuvanje naseg EU kompatibilnog sertifikata a @varicak je mislio na Robert Koch aplikaciju :)
 
Kako se dobija zeleni sertifikat ukratko?
Registrovao sam se na e uprava ali trazi da se registrujem preko Consent ID.
 
Nisam siguran kako je sve ovo "EU" validno.
Sve ove informacije sadržane u QR kodu su zapravo samo enkriptovane (ne znam kojom metodom, ali je to lako naći), što znači da neko malo tehnički pismeniji može da kreira QR kod u kom piše da je primio vakcinu i da takav kod prezentuje gde god poželi. Grešim ili ne?

Naš sertifikat je vodio na sajt euprave i niste baš mogli tako lako da napravite link koji će izgledati isto kao sajt Euprave.
 
Kako se dobija zeleni sertifikat ukratko?
Registrovao sam se na e uprava ali trazi da se registrujem preko Consent ID.

Nie ti neophodno da se logujes preko Consent ID aplikacije da bi preuzeo sertiikat. Loguj se normalno, ides na menu Usluge/Zdravlje/Covid-19 i biras da li hoces EU ili domaci sertifikat. Koji god izaberes, ides na pokreni uslugu, ispunis trazena polja i za EU pripremi broj pasosa da ubacis.
 
Nie ti neophodno da se logujes preko Consent ID aplikacije da bi preuzeo sertiikat. Loguj se normalno, ides na menu Usluge/Zdravlje/Covid-19 i biras da li hoces EU ili domaci sertifikat. Koji god izaberes, ides na pokreni uslugu, ispunis trazena polja i za EU pripremi broj pasosa da ubacis.
Video sam tutorijal na yt ali hvala.
Samo mi reci da li zeleni sertifikat za EU vazi i kod nas,planiram za EU da izaberem.
 
Ne vidim zašto ne bi važio i kod nas, ali ništa te ne sprečava da tražiš oba - i naš i ovaj za EU. Mislim, ne postoji ograničenje, možeš da tražiš bilo koji sertifikat koliko god hoćeš puta. Popuniš tih par polja, klikneš i stigne ti mail za koju sekundu, to je sve. Ja sam do sada tražio sertifikate za sebe bar jedno 4-5 puta.
Pozdrav
 
Tacno i skini oba, a kod nas prvo pokazi domaci, cisto zbog neazurnosti onih koji kontrolisu i ne razmisljas da li su skinuli aplikaciju za proveru EU sertifikata :)

U prethodnom postu pise nie umesto nije, greska u kucanju, ali ne moze da se edituje :)
 
Nisam znao da mogu dva i to besplatno,nov sam u ovom ludilu 😷
 
Kako sve ovo funcionise sa QR kodovima?
Koje su aplikacije dostupne za njihovo citanje? Odstampa se pdf i kod cita aplikacijon?
Jeli QR kod sadrzi sve licne podatke?
Da li su i svi nasi podaci dostupni u EU?
 
Ima li način da se zahtev za novu vozačku dozvolu potpiše bez čitača i sertifikata iz lične karte?
Popunjavanje se prihvata na Cloud ConsentID, ali potpis...
 
Pa zar ne postoji i Cloud sertifikat za potpisivanje. Treba posebno da se zatraži - ne dobija se automatski uz Cloud sert za logovanje.
Pozdrav
 
Taj potpis u Cloudu radi za .PDF i .XML fajlove koji se uploaduju i potpišu.

Ali pri predaji zahteva za vozačku treba na kraju potpis.

Meni to radi preko čitača, lične karte i ePIA programa, ali koleginica ima samo Cloud ConsentID i potpis na dokumenta.
 
Шта представља "додавање овлашћених лица" хтео бих да додам малолетно дете, али он није овлашћен него повлашћен?
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    249.8 KB · Pregleda: 25
Ne mora biti za firme, ali mozes recimo ovlastiti nekog drugog da u tvoje ime podnosi zahteve na epravi tako sto ces njegov JMBG dodati u spisak. Znaci obrnuto od onoga sto tebi treba.
 
Iz nekog razloga ne mogu da uradim backup iz ConsentID aplikacije kako bih sertifikat preneo na novi telefon. Da li je još neko ima sličan problem?
 
Skoro svi. Neko uspeva , mislim da vecina ne.
 
Da li to znači da je najjednostavnije uzeti nove kredencijale u pošti?
 
Meni je uspelo sa dva fona, sa kineskog Blubo maya ili tako nešto već na Samsung A12 i to lagano ali malo teže sa Redmi 7 na Realme 8 i tu mi sve na engleskom u aplikaciji iako je na fonu namešteno po defaultu da bude na srpskom, znači uspeo backup na oba fona sa sve onom obnovom podataka o kojoj smo pisali. Očigledno da nekad uspe a nekada ne a tu je pošta za nove kredencijale za svaki slučaj.
 
Huawei P40 Lite, skinuta aplikacija Ocitaj EU DZS sa app gallery... Aplikacija se pokrene i kad pritisnete zeleno dugme da skenirate QR kod kamera ga ne prepoznaje. Imao neko sličan problem?
 
Huawei P40 Lite, skinuta aplikacija Ocitaj EU DZS sa app gallery... Aplikacija se pokrene i kad pritisnete zeleno dugme da skenirate QR kod kamera ga ne prepoznaje. Imao neko sličan problem?
Treba da skeniraš EU sertifikat ne zeleni.
 
Nazad
Vrh Dno