Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Olesila me carina 620din danas za njega iako je placen ni 5$. Racunali 20$
 
Baš tako, lesson learned :))
 
Super radi u win10, jedino sto je meni istekao sertifikat na lk, iako plastika važi jos 2 godine. Jel neko obnavljao sertifikat u Mup na postojecoj LK, pise da svaki mup to može da odradi bez zakazivanja?
 
Baš sam odavno to radio, ali koliko se sećam, opet je potreban zahtev i ugovor.
Ideš na šalter za podizanje LK, nema zakazivanja.
 
Ne treba ništa sem lične karte
 
I čeka se isto kao i za občne LK, isti šalter? Ili zavisi od MUP? Konkretno Čukarica. Mada piše može bilo koji MUP. I ne košta ništa?
 
U Novom Sadu isti šalter, ništa ne košta i traje 5 minuta
 
I čeka se isto kao i za občne LK, isti šalter? Ili zavisi od MUP? Konkretno Čukarica. Mada piše može bilo koji MUP. I ne košta ništa?
Na Čukarici je bio šalter za podizanje LK, čekaš red, ali bude par ljudi i ide brzo (bilo 2020g). Javi im se ranije ako nemaš formular, da ti daju da ga popuniš dok čekaš. Ako ne znaš pin, onda treba još jedan formular da popuniš i procedura je pretpostavljam duža. Kad su radili mojoj ženi, nešto nije prolazilo pa su krenuli u taj reset pina, ali su shvatili da su nešto drugo zeznuli, pa na kraju nije morala reset.
 
Јел неко зна, јел морам поново да урадим бекап након овог апдејтовања ConsentID апликације? Урадио сам бекап у септембру.
Едит: питам пошто нова верзија захтева и нову 6-оцифрену шифру.
 
Kako vam radi eID zadnja dva dana? Meni preko ConsentID vraca neke greske ili je uzasno sporo.
 
@Becic Ja evo nedelju dana posle 50+ pokušaja nisam uspeo ni da dodam kevine ConsentId podatke u aplikaciju. Testirano na 2 različita Android telefona. Još jedino nisam cimao brata da proba on na iPhone...

Nekad crash-uje kompletan app nakon 10-15s,nekad vesti duže pa izbaci neki error.
 
Да ли се за вађење личне карте може отићи директно ујутру у СУП без заказивања и чекати, као некада? Или мора преко Е-управе?
Било је нешто за пензионере или за старе да се оде суботом?
 
Prednost uvek imaju zakazani preko E-uprave ali uvek postoji neki "mrtav" period dana. MUP kod Tanjuga nije nikad previše opterećen.
 
Ја сам на Новом Београду, да ли суп на Б. Коси припада Новом Београду, шта стоји у личној карти?
 
Pripada. Predlažem ti SIV 3, kod Opštine. Pre desetak dana je bilo moguće zakazivanje danas za sutra. A može i ovo što si rekao - samo se pojaviš, velike su šanse da ćeš čekati manje od 10 min. Gledaj da uplatiš unaored na sajtu, ako imaš mogućnosti.
 
U Zemunu zakazuju 1 termin na 15 minuta, a imaju dva boksa i dve službenice. Ja sam se pre neki dan zadržao manje od 5 minuta, ali sve zajedno. Manje više sede dokone i primaju nezakazane.

Ko trenutno podnosi za LK, reći će vam da će biti gotova za 5 dana, ali računajte da im kasne isporuke i nemojte pokušati da podignete za manje od 8 dana.
 
Мало пре заказао за понедељак. СИВ 3.
Да ли је могуће платити таксу картицом?
Жао ми да им дам 10 динара на провизију. 😀
Лична карта истиче за годину дана али зеза чип, неће да га очита у банци. Може и раније?
 
Ja sam preko e-Uprave generisao uplatnicu za pasoš i platio preko IPS QR koda. Imaju evidenciju, nisam morao nositi ovjereni dokaz o uplati. PU Stara Pazova.
 
Мало пре заказао за понедељак. СИВ 3.
Да ли је могуће платити таксу картицом?
Жао ми да им дам 10 динара на провизију. 😀
Лична карта истиче за годину дана али зеза чип, неће да га очита у банци. Може и раније?
Trebalo bi da može karticom.
Neipsravan čip jeste osnov da tražiš novu LK. Ponesi je, ako ne uspeju da je očitaju, uradiće zahtev za novu.
 
Što se tiče čipa, probaj da ga obrišeš da bude zlatan, da nema ništa na njemu od prljavštine i ne znam čega, uglavnom prstom preko pređi par puta.
 
Pri plaćanju karticom onlajn zaračunavaju neki dodatni trošak. Koliko ja znam jedini način da se plati samo iznos takse bez provizije je da se skenira IPS QR (i da Vaša banka naravno ne naplaćuje proviziju na takva plaćanja).
 
Što se tiče čipa, probaj da ga obrišeš da bude zlatan, da nema ništa na njemu od prljavštine i ne znam čega, uglavnom prstom preko pređi par puta.
Чип је оштећен, изгуљен.
 

Prilozi

  • IMG_20230209_222003.jpg
    IMG_20230209_222003.jpg
    75 KB · Pregleda: 14
Чип је оштећен, изгуљен.
Претерао си са чишћењем 😁
Ово си нешто изгулио, вероватно зато не ради. Обрати пажњу где држиш личну, можда имаш нешто на шта се овако изгулила. Кључеви, сића...
 
У новчанику у оним џеповима за картице.
 
Evo konačno sam uspešno aktivirao kevin ConsentId. Pokušavao svaki dan po nekoliko puta prethodnih 10 dana.
 
Nazad
Vrh Dno