Šta je novo?

Dual sim telefoni koji na oba sim slota istovremeno rade na 3G mreži

desp

Znamenit
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poruke
9,505
Poena
1,025
Pošto se u nekim državama polako gasi 2G mreža, a i kvalitet zvuka je uglavnom znatno bolji na 3G mreži, pri odabiru telefona može biti korisno znati koji modeli mogu na oba sim slota da rade istovremeno na 3G mreži. Iz tog razloga sam i napravio posebnu temu, gde se to može brzo i lako proveriti.
Dakle, primarni sim slot na 4G/3G/2G mrežu (preko koga ide i internet) a sekundarni na 3G/2G mrežu (samo za razgovor), za razliku od većine dual sim telefona danas gde na sekundarnom postoji mogućnost prijema signala samo 2G mreže.

Za ovaj spisak koristio sam tekst sa foruma whirpool.net.au . Za model LeEco LeMax 2 ima potvrda od člana ovog foruma @Darko1290, za Redmi Note 4 član @error974 je postavio screenshot u temi o tom modelu, @Kindece je pisao za Redmi Note 3 Pro (koji i ja koristim). U screenshotu koji je postavio član @Ivan I. vidi se i za model Mi Max. Pisano je takođe i za OnePlus 3 u odgovarajućoj temi na ovom forumu, gde takođe postoji screenshot.

Spisak verovatno nije konačan, pa bi bilo lepo dopuniti ga vremenom kada se neki takav model telefona pojavi.


- Moto G4 & G4 Plus
- Moto Z, Z Play
- ZTE Axon 7
- LG V20
- Xiaomi Mi5 & Mi5s
- Xiaomi Mi Max
- Xiaomi Mi Mix
- Xiaomi Mi Note 2
- Xiaomi Redmi Note 3 (obe varijante – Kenzo i Kate)
- Xiaomi Redmi Note 4
- Sony Xperia X Performance Dual
- Asus Zenfone 3, 3 Deluxe, 3 Ultra
- OnePlus 3
- LG G5 H860N
- Lenovo ZUK Z2, ZUK 2Pro
- LeEco LeMax 2

Dodatak:
- Redmi 4 prime, zadnji dev rom 6.12.15. (by @Kidence, post #2)



U prilogu je screenshot sa uređaja Redmi Note 3 Pro (spec.edition – kate model).

RN3Pro SE.png
 
Poslednja izmena:
Na spisak moze da se doda i Redmi 4 prime, zadnji dev rom 6.12.15.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    37.5 KB · Pregleda: 186
Telefoni sa spiska mogu u isto vreme da obavljaju dva poziva ili jedan poziv uz istovremeno korišćenje interneta.To bi značilo su ti telefoni dual active???
One plus 3 je dual standby ,znači samo jedna kartica je aktivna u isto vreme,isto se odnosi i na većinu gore pomenutih telefona.
Pozovite sami sebe sa jedne kartice na drugu i ako su oba poziva aktivna onda imate dual active telefon,a to je danas retkost kod proizvođača.
 
Poslednja izmena:
Nisam ništa pisao u vezi dual sim active telefona. Nije to ni poenta ovde, već kao što sam napisao, da i drugi (sekundarni) sim slot može da ima 3G/2G signal, a ne samo 2G.
 
Pise istovremeno,gore pomenuti telefoni ne mogu istovremeno da imaju obe aktivne kartice.Istovremeno znači da telefon ima dva primopredajnika.
Verovatno misliš da oba slota podržavaju 3G,ne i da rade istovremeno.
 
Poslednja izmena:
gore pomenuti telefoni ne mogu istovremeno da imaju obe aktivne kartice.

U cemu je carolija dual sim telefona, ako ne mogu da imaju obe aktivne kartice...
Obe kartice su aktivne, dostupan si na oba broja.
Jedino u toku razgovora, druga je nedostupna.
Covek prica da obe kartice mogu da imaju 3g signal u isto vreme, a ne da su obe aktivne u toku razgovora.


Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Čarolija je da Aktivni Dual Sim dostupan i na Sim 2, iako razgovaraš preko Sim 1, nisi nedostupan. To može samo ukoliko je telefon aktivan dual Sim.

Mi Max
 
Glavna podela telefona je na dual standby i dual active sim.
-Kod dual standby modela, kojih ima najviše od dualnih telefona,u isto vreme je aktivna samo jedna kartica,a možeš imati i 4 sim ležišta.
-Kod dual aktivnih telefona možeš surfovati internetom i u isto vreme te neko može zvati na drugi broj.Kod dual standby modela ako uzmeš drugu karticu da ti budi za net i dok surfuješ ,niko živ ili mrtav te ne može dobiti na prvi broj.
 
Ne vredi, svaka tema na forumu mora da se upropasti bespotrebnim postovima....
Ovde niko ne prica o dual activ tj.dual standby...Nego o signalu koji imaju sim kartice.
Do skoro su svi dual sim telefoni bili sim 1 4/3/2g , sim 2 2g only...
Covek je imao dobru nameru, ali ne vredi...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Greška, napisao je @HDMI gore pogrešno. Ispada ako surfuješ internetom preko Sim 1, da si na Sim 2 nedostupan. Dostupne su obe kartice na dual standby, ali prilikom razgovora/uspostave veze na Sim 1 nedostupan je Sim 2.
Na aktivnom dual dostupan si na obe uvek.
To je razlika.
Nije šećer u vodu ako razjasnimo za neupućene :)

Mi Max
 
Kod dual standby sim telefona ne može net i razgovor u isto vreme, niti oba razgovora u isto vreme.
Nisam ja kriv što je čovek napisao u isto vreme.
Tako sam se ja zeznuo pa uzeo dual standby razgovor i net na drugoj,pa dok sam na netu ,niko me ne može dobiti.
 
Poslednja izmena:
Moze net i poziv, pogledaj malo u rn3 temi...Xiaomi je to ;)

Sent from my Redmi 4 prime
 
Kod dual standby sim telefona ne može net i razgovor u isto vreme, niti oba razgovora u isto vreme.
Nisam ja kriv što je čovek napisao u isto vreme.
Tako sam se ja zeznuo pa uzeo dual standby razgovor i net na drugoj,pa dok sam na netu ,niko me ne može dobiti.
Koji onda telefoni nisu dual standby, odnosno na kojim to telefonima mozes da korstis net sa jedne a da u isto vreme budes dostupan na drugoj kartici?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Kod dual standby modela ako uzmeš drugu karticu da ti budi za net i dok surfuješ ,niko živ ili mrtav te ne može dobiti na prvi broj.
Prosto je neverovatno šta se sve ovde može pročitati... Sramota je i komentarisati ovako nešto na ovom forumu.
 
Note 3/4/5. Razgovaram na SIM2, a sa SIM1 uredno moze net. Mogu u stvari da budem on Hold na jednoj a da razgovaram na drugoj kartici. Ili da kada razgovaram na jednoj, dobijam pozive sa druge i obratno, bez redirekcije.

Ajde sada da se vratimo na topic - dual SIM telefoni, u kojim obe kartice mogu hvatati 3G signal, moze tako?
 
Prosto je neverovatno šta se sve ovde može pročitati... Sramota je i komentarisati ovako nešto na ovom forumu.
Aj iz početka, nova tema/prvi post., ova bolje da se obriše.

Zabole me glava šta sam sve pročitao.
Transfer blama sam doživeo čitajući hdmi šta piše i acapn91. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Ne može svaki dual standby da ima net i razgovor u isto vreme!Ne znam o kakvom transferu pričaš.Tema jeste komplikovana, jer proizvođači slabo ili nikako ne saopštavaju takve podatke.
Svima bi bilo od koristi da se u listu ubace telefoni koji to mogu.
 
Poslednja izmena:
Skroz si promasio o cemu se radi u temi :)
 
Screenshot_2016-12-18-19-45-39-148_com.miui.home.jpg

Mi 5S
 
Septimuse, ajde malo cistac, i plz izbaci zh slovo iz naslova ;)
 
Meizu mx 5, prva kartica 3g/4g druga 3g...dodaj na spisak

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Može da se doda i Huawei Mate 9
Član Bogi79 je postavio screenshot ovde.
 
Nazad
Vrh Dno